خانه > بلاگ

تحلیل هفتگی بازارهای مالی

ویدئوهای آموزشی

مشکل بورسی

بزرگ‌ترین مشکل فعالین بورس چیست؟

تریدرها در فضای بازارهای مالی، مشکلات مختلفی را تجربه می‌کنند. این مشکلات گاه آن قدر شما را به چالش می‌کشند که ممکن است با سردرگمی و ضرر و زیان زیادی از این بازارها خارج شوید. اما بزرگترین مشکل بورسی تریدرهای تازه کار در بازارهای معاملاتی چیست؟

ادامه مطلب »

مسیرهای آموزشی

آخرین مقالات

NAV چیست

ارزش خالص دارایی NAV چیست؟

هرکسی که وارد بازار سهام می‌شود، می‌خواهد سرمایه خود را افزایش داده و از معاملات خود سود بگیرد. در همین راستا، پی بردن به ارزش ذاتی سهام اهمیت به‌سزایی پیدا می‌کند. هرگاه تحلیل‌گران متوجه شوند که قیمت روز یک سهم پایین‌تر از ارزش ذاتی آن است، اقدام به خرید همان سهم می‌کنند. این در حالی است که اگر تحلیل‌گران متوجه شوند نرخ روز یک سهم بالاتر از ارزش ذاتی آن است، در صورت وجود سهام مورد نظر در پرتفوی‌شان، آن را نگهداری کرده یا به فروش می‌رسانند.

ادامه مطلب »
اولویت انجام معاملات در بورس

اولویت انجام معاملات به چه صورتی میباشد؟

در اولویت انجام معاملات از اصطلاح صف، زمانی استفاده می‌‌کنیم که حجم بالایی از سفارش برای یک نماد در بازه مجاز قیمت آن ثبت شده‌‌ باشد. ساعت ثبت سفارش و قیمت مناسب از عوامل موثر در اختصاص دادن اولویت اول معاملات به خود است.

ادامه مطلب »
سفارش محدود در بورس

منظور از سفارش محدود یا Limit order چیست؟

سفارش محدود در سهام در واقع نوعی کنترل ریسک برای سهامداران به حساب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید و لازم نیست آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها دائما بازار را رصد کنند بلکه هنگامی که سهم به قیمت مورد نظر آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها رسید به آن ها اطلاع داده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. ممکن است گاهی سهم مورد نظر شما به قیمتی که سفارش داده اید برسد اما بنابر دلایلی نتوانید آن را خریداری کنید.

ادامه مطلب »
بهترین زمان خرید سهام

بهترین زمان خرید و فروش سهام در بورس

در این مقاله قصد داریم تا با شما در خصوص بهترین زمان خرید سهام در بورس صحبت کنیم. معامله موفق معامله‌ای است که در آن سهام در زمان مناسب خریداری شده و سپس با قیمتی متناسب به فروش برسد. خرید و فروش به موقع سهام اهمیت زیادی در روند موفقیت سرمایه‌گذاری شما دارد. در واقع انواع کلاس‌های آموزشی و علم تحلیل و تجزیه نمودارها فقط به منظور درک بهترین زمان خرید سهام ایجاد شده‌اند.

ادامه مطلب »
فرابورس چیست

فرابورس چیست؟ به زبان ساده

اگر در بازارهای معاملاتی مانند بورس فعالیت می‌کنید، به احتمال زیاد با واژه فرابورس برخورد کرده‌اید. افرادی که در بازارهای بورسی فعال هستند به طور معمول می‌دانند که دو واژه فرابورس و بورس باهم یکسان نبوده و تفاوت‌هایی دارند؛ اما عامه مردم ممکن است گمان کنند این دو واژه یک مفهوم مشترک دارند. بازار فرابورس یکی از بازارهای معاملاتی بورس در ایران است.

ادامه مطلب »
اوراق مشارکت چیست

اوراق مشارکت چیست؟ به زبان ساده

اوراق مشارکت یا «Participation Paper» اوراقی هستند که توسط نهادهای بزرگ دولتی و خصوصی برای تأمین مالی پروژه‌های بزرگ عمرانی در کشور عرضه می‌شوند. هر سازمان یا نهادی که بخواهد برای تأمین کردن سرمایه لازم برای پروژه تولیدی یا خدماتی خود، اوراق مشارکت آن را به صورت عام منتشر کند، باید صدور و انتشار این اوراق را، به صورت کاملاً قانونی، زیر نظر بانک مرکزی به انجام برساند.

ادامه مطلب »

دوره‌های آموزشی