خانه > بلاگ

ویدئوهای آموزشی

نسبت خرید به فروش

همه چیز درمورد نسبت خرید به فروش در بورس

شاید برایتان جالب باشید بدانید که با اندازه‌گیری و محاسبه نسبت خرید به فروش خریداران و فروشندگان حقیقی در بازار بورس، می‌توان به نتایج قابل توجهی دست یافت. برخی از نمادها در بازار بورس تهران هستند که قدرت بالایی دارند.

ادامه مطلب »
مشکل بورسی

بزرگ‌ترین مشکل فعالین بورس چیست؟

تریدرها در فضای بازارهای مالی، مشکلات مختلفی را تجربه می‌کنند. این مشکلات گاه آن قدر شما را به چالش می‌کشند که ممکن است با سردرگمی و ضرر و زیان زیادی از این بازارها خارج شوید. اما بزرگترین مشکل بورسی تریدرهای تازه کار در بازارهای معاملاتی چیست؟

ادامه مطلب »
مهم‌ترین اصل معامله گری

مهم‌ترین اصل معامله گری چیست؟ | چگونه یک معامله‌ گر حرفه‌ای شویم؟

خیلی‌ها از ما در رابطه با مهم‌ترین اصل معامله گری سوال می‌پرسند و می‌خواهند بدانند که مهم‌ترین اصول معامله گری چیست؟ آن‌ها از شرکت پی در پی در دوره‌های مختلف و خواندن کتاب‌های متعدد، خسته شده‌اند و به دنبال راهی برای پایان بخشیدن به ضرر و زیان خود و افزایش سود دهی هستند. در این مقاله ما در رابطه با اصول معامله گری و مهم‌ترین اصل معامله گری با شما صحبت خواهیم کرد و راه کارهایی را برای داشتن عملکرد بهتر در بازارهای بورسی به شما ارائه می‌کنیم. اگر به دنبال راه کاری برای جلوگیری از شکست‌های پی در پی در بازارهای بورسی هستید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

ادامه مطلب »

مسیرهای آموزشی

آخرین مقالات

تبدیل سهام کاغذی به آنلاین

نحوه تبدیل سهام کاغذی به آنلاین در بورس

در گذشته هنگامی که شرکت‌ها می‌خواستند سهامی را واگذار کنند آن را بر روی برگه‌ای نوشته و به شخص می‌دادند اما امروزه در معاملات بورسی تحولاتی به وجود آمده و معاملات بر خط آنلاین انجام می‌گیرد. که این مساله باعث مطرح شدن نحوه تبدیل سهام کاغذی به آنلاین در بورس گردید.

ادامه مطلب »
قیمت سهام در روز بعد

قیمت سهام در روز بعد چگونه محاسبه می‌شود؟

موفق عمل کردن در بازار بورس نیازمند یادگیری پیوسته است. دانش مالی نهفته در این بازار به سرمایه گذاران کمک می‌کند تا معامله‌هایی موفق را به سرانجام برسانند. «تابلو خوانی» و بازار خوانی نیز در شمار مهارت‌های بسیار مهم و کاربردی در بورس قرار می‌گیرند. اگر یک سرمایه گذار به مهارت تابلو خوانی مسلط باشد می‌تواند اتفاق‌هایی که در تابلو معاملاتی بورس می‌بیند را تجزیه و تحلیل کند و با کمک این اطلاعات به خرید و فروش سهام بپردازد. در این مقاله می­خواهیم به قیمت سهام در روز بعد و نحوه محاسبه قیمت سهام برای روز بعد بپردازیم و به صورت پایه­ای شما را با اصطلاحات بورسی و مهارت تابلو خوانی آشنا کنیم.
قبل از اینکه نحوه محاسبه قیمت سهام در روز بعد را به شما بگوییم ابتدا به صورت مختصر به معرفی و تعریف برخی از اصطلاحات مهم و ضروری برای تجزیه و تحلیل تابلو معاملاتی بورس می­پردازیم.

ادامه مطلب »
نسبت p به e

نسبت p به e در بورس چیست؟ | p/e بالا و منفی چیست؟

نسبت p به e  یکی از اصطلاحات بسیار پر کاربرد در بورس است. برای مثال اگر تازه وارد بورس شده باشید امکان دارد عباراتی مانند نسبت p به e خیلی پایین و یا p به e یک سهم مناسب است را بشنوید. اما آیا می­دانید منظور از این اصطلاح چیست؟ اگر علاقه‌مند هستید در این زمینه اطلاعات خوبی داشته باشید در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
حجم مبنا

حجم مبنا در بورس چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

حجم مبنا چیست؟ احتمالا اگر تازه وارد بورس شده اید و یا دوستانی دارید که در این زمینه فعالیت می‌کنند این اصطلاح را زیاد شنیده باشید. همان‌طورکه می‌دانید قوانین و همچنین رعایت آن‌ها در کسب و کار یک ضرورت به حساب می‌آید. در بورس نیز مانند هر کسب ‌وکار دیگری برای ایجاد نظم و رعایت حقوق افراد قوانینی وجود دارد که رعایت آن‌ها ضروری است. یکی از این قوانین بورسی حجم مبنا است که در این مقاله می‌خواهیم شما را به‌طور کامل با آن آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

ادامه مطلب »
ترازنامه

معرفی ترازنامه و اصطلاحات مرتبط با آن

هر شرکت موظف است که در یک دوره خاص زمانی گزارش­هایی ارائه دهد که به آن صورت‌­های مالی گفته می‌­شود. این گزارشات طبق  اصول حسابداری، استاندارد، چارچوب و شکل خاصی می­‌باشند و باید این اصول حسابداری رعایت شود تا یک گزارش جامع، کامل و دقیق ارائه شود. به زبانی ساده­تر صورت مالی یک گزارش جامع و خاص از وضعیت شرکت می­باشد.

ادامه مطلب »
نقدشوندگی در بورس

منظور از نقدشوندگی در بورس چیست؟

منظور از نقدشوندگی در بورس این است که یک سهام و یا دارایی را می‌توان با چه سرعتی به فروش رساند. می‌توان گفت هر چه معاملات مربوط به یک سهم بیشتر باشد و افراد بیشتر اقدام به خرید و فروش آن سهم کنند، نقدشوندگی آن سهم و یا دارایی بیشتر است. در یک تعریف کلی اگر بتوانیم با سرعت زیادی یک دارایی را به پول نقد تبدیل نماییم در این صورت گفته می‌شود که این دارایی قابلیت عرضه بالایی در بازار داشته و نقدشوندگی آن بیشتر است.

ادامه مطلب »
حراج پیوسته و ناپیوسته در بورس

حراج پیوسته و ناپیوسته در بورس چیست؟

یکی از مسائل بسیار مهم در دنیای بورس مکانیسم حراج می باشد که در جامعه ی تخصصی فعالان بورس و سرمایه مبحث پیوسته و ناپیوسته بسیار زیاد مورد بحث قرار می گیرد. حراج در بورس به صورت حراج پیوسته و ناپیوسته می باشد. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با حراج پیوسته و ناپیوسته آشنا کنیم و به سوالاتی نظیر تفاوت حراج پیوسته و حراج ناپیوسته در چیست؟ میزان تاثیر این دو حراج در ارزندگی سهام چقدر است؟ تاثیر مکانیسم حراج در بازار چقدر است؟ و… پاسخ دهیم. اگر شما نیز جز افراد علاقه مند به بازار بورس و سرمایه هستید و دوست دارید که اطلاعات خود را در بخش مکانیسم حراج در بورس بیشتر کنید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید تا به پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه دست یابید.

ادامه مطلب »

دوره‌های آموزشی