بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال 2022

بهترین ارز برای استخراج در 2022

استخراج ارزهای دیجیتال پول رایگان است، اما فقط در صورتی که به اندازه کافی باهوش باشید. شما می‌توانید با مشارکت در فناوری نرم‌افزاری که بلاک‌چین رمزنگاری را اجرا می‌کند، درآمد کسب کنید.

کریپتوکارنسی از فناوری پیشرفته رمزگذاری به طرق مختلف استفاده می‌کند. رمزنگاری به دلیل نیاز به روش‌های ارتباطی امن در طول جنگ جهانی دوم تکامل یافت و برای تبدیل اطلاعات خوانا به کد رمزگذاری شده طراحی شد. اکنون کریپتو راه درازی را پیموده است. دو عنصر اصلی رمزنگاری کاربردی، الگوریتم‌های هش ارز دیجیتال و امضای دیجیتال هستند. به یاد داشته باشیم که دنیای دیجیتال امروزی عمدتا مبتنی بر علم کامپیوتر و نظریه‌های ریاضی است.

یکی از ویژگی‌های بیشتر ارز‌های رمزنگاری شده این است که برای کاهش تدریجی تولید دارایی‌های رمزنگاری طراحی شده‌اند. این ویژگی مشابه کالا‌هایی مانند طلا و سایر فلزات گرانبهاست. برخی افراد ادعا می‌کنند که سازندگان بیت‌کوین در واقع از فلزات گرانبها برای ایجاد ارز‌های دیجیتال تقلید کرده‌اند. بنابراین، با گذشت زمان، استخراج سخت‌تر می‌شود، زیرا پاداش استخراج هر چند سال یک‌بار به نصف کاهش می‌یابد تا به صفر برسد.

امروزه در مورد ارزهای رمزنگاری شده، نوسانات، مزایا و معایب آن‌ها صحبت می‌شود. اما تعداد بسیار کمی واقعا می‌دانند که آن‌ها چگونه تولید می‌شوند. بااین‌حال، همه ما در برخی موارد در مورد استخراج ارز‌های دیجیتال شنیده‌ایم. اما… منظورش چیست؟ استخراج ارز دیجیتال چیست و چه کاربردهایی دارد؟ و از همه مهم‌تر این که بهترین ارز‌ها برای استخراج چه ارزهایی هستند؟ دانستن این موضوع شاید به ما کمک کند تا این دنیای جدید سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال را بهتر درک کنیم که روز‌به‌روز جایگاه بالاتر و پیروان بیشتری پیدا می‌کند.

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

برای توضیح این که استخراج رمزارز یا ماینینگ چیست و چگونه کار می‌کند، ابتدا باید گفت که این عملیاتی است که از توانایی بلاک‌چین برای تضمین امنیت پشتیبانی می‌کند که در غیر این‌صورت دست نیافتنی بود. و این امنیتی است که به یک موجودیت مرکزی وابسته نیست، بلکه به تمام بازیگران یا گره‌های زنجیره بلوکی وابسته است.

استخراج رمزارز، فرآیندی است که در آن ماینرها از قدرت محاسباتی (هش کردن)، برای پردازش تراکنش‌ها و کسب پاداش ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، این فرآیند افزودن سوابق تراکنش‌های جدید به عنوان بلوک به زنجیره بلوکی است یا همچنین ثبت تراکنش‌های بلاک‌چین در ازای دریافت پاداش است که در همان نوع ارز دیجیتالی که استخراج می‌شود، تحویل داده می‌شود. به عنوان مثال، اگر بیت‌کوین استخراج شود، پاداش به بیت‌کوین تعلق می‌گیرد.

سودآورترین ارزها جهت استخراج در سال ۲۰۲۲

یکی از ویژگی‌های اصلی معدن، تمرکز منابع است. یعنی به مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارد که بتواند نیاز‌های استخراج را برآورده کند علاوه‌براین به همه شرکت‌کنندگان در شبکه ماینینگ اجازه می‌دهد تا در مورد کارایی و دقت بلاک‌چین به توافق برسند. علاوه‌براین، نه تنها باید یک ماشین استخراج توان محاسباتی بزرگ تهیه شود، بلکه یک شبکه برق پایدار نیز باید تضمین شود.

ماینینگ به نرم‌افزار خاصی برای حل مسائل ریاضی و تأیید تراکنش حقوقی نیاز دارد که بلوک بودن یک بلوک را تأیید می‌کند. این بلوک‌ها تقریبا هر 10 دقیقه به دفتر کل عمومی (بلاک‌چین) اضافه می‌شوند .هنگامی که نرم‌افزار تراکنش را حل کند، ماینر مقدار مشخصی سکه دیجیتال دریافت می‌کند. هرچه سخت‌افزار ماینر بتواند این مشکلات ریاضی را سریع‌تر پردازش کند، احتمال تأیید تراکنش‌ها و دریافت پاداش‌های شما بیشتر می‌شود. پاداش بلاک انگیزه‌ای برای ماینر است تا به پشتیبانی از فناوری بلاک‌چین در پشت ارزهای دیجیتال کمک کند.

مراحل استخراج ارزهای دیجیتال:

یک هدف و یک ارز دیجیتال تعیین کنید

اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال را از طریق ماینینگ معامله کنید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که چرا تصمیم می‌گیرید نقش یک ماینر را به عهده بگیرید و خود را وقف فرآیند استخراج کنید. استخراج ارزهای دیجیتال می‌تواند منبع درآمد باشد، اما به زمان و منابع مالی اختصاص داده شده برای صرف تجهیزات تکنولوژیکی و مصرف انرژی نیاز دارد. به همین دلیل است که می‌توان آن را هم منبع امرار معاش دانست و هم اگر به ایده ایجاد ارزهای مجازی اعتقاد دارید، یک سرمایه‌گذاری بلندمدت به حساب آورد.

همچنین، مهم است که در نظر بگیرید که کدام ارز دیجیتال را می‌خواهید استخراج کنید. به‌طورکلی داشتن یک کامپیوتر برای اختصاص آن به ماینینگ کافی نیست، بلکه تهیه مناسب‌ترین آن برای ارز دیجیتال انتخابی ضروری است. در واقع، اگر می‌خواهید هش کردن بیت‌کوین را بررسی کنید، این فرآیند به قدرت محاسباتی بسیار بالایی و استفاده از دستگاه‌های ویژه‌ای نیاز دارد که بسیار متفاوت از دستگاه‌های مورد نیاز برای استخراج ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و لایت‌کوین هستند.

در نهایت، مهم است که به‌طور مداوم از اخبار و راه‌اندازی انواع سکه‌های جدید در شبکه باخبر و به روز باشید تا بتوانید با رقابت کم، وارد بازار شوید و فرصت بازگشت سریع سرمایه خود را داشته باشید.

تجهیزات لازم را آماده کنید

هنگامی که تصمیم گرفتید مسیر استخراج را انتخاب کنید، باید تجهیزات و ابزارهای لازم را آماده کنید تا بتوانید به عنوان ماینر فعالیت کنید.

در زیر عناصر اصلی را که اساس فرآیند استخراج را تشکیل می‌دهند فهرست می‌کنیم:

کامپیوتر و سخت‌افزار:

سخت‌افزار، یک کامپیوتر و یک عنصر اساسی برای استخراج است زیرا فعالیت محاسباتی را 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته انجام می‌دهد و تلاش‌های احتمالی را برای یافتن هش صحیح و بستن بلوک پردازش می‌کند. در سال‌های اولیه بیت‌کوین و سایر ارز‌های دیجیتال، استفاده از رایانه خانگی نیز کافی بود، اما امروزه بسته به نوع ارز، تهیه ابزار‌های از پیش فرمت شده با قدرت محاسباتی بالا ضروری خواهد بود. مهم است که در نظر داشته باشید که این ابزار از تمام توان پردازشی خود برای محاسبات ماینینگ استفاده می‌کند، بنابراین توصیه می‌شود دستگاهی را تهیه کنید که منحصرا به این منظور اختصاص داده شود.

بهترین ارز برای استخراج

منبع برق و خط اینترنت:

دو عامل ضروری دیگر برای فرآیند استخراج، در دسترس بودن یک شبکه الکتریکی برای راه‌اندازی کامپیوتر و یک خط اینترنت است. پردازش محاسبات لازم برای ماینینگ در واقع به ترکیب سخت‌افزارهایی مانند کارت‌های گرافیک و ریزتراشه‌ها اشاره دارد که انرژی زیادی را به‌طور مداوم و دائم مصرف می‌کنند. بنابراین، برای سودمند بودن سرمایه‌گذاری، ارزیابی نوع قرارداد با شبکه برق مهم خواهد بود. علاوه‌براین، اتصال به وب از طریق یک خط اینترنت پهن باند که به‌طور منظم کار می‌کند، الزامی است.

نرم‌افزار هش رمزنگاری:

برای انجام ماینینگ باید نرم‌افزار خاصی را روی رایانه خود نصب کنید که به یافتن رشته هش الفبایی عددی صحیح اختصاص دارد. انتخاب آسان نیست، زیرا برای هر ارز رمزنگاری شده باید از نرم‌افزار هش رمزنگاری متناسب با نوع الگوریتم مورد نظر خود استفاده کنید.

صرافی و کیف پول دیجیتال:

باز کردن یک کیف پول بیت‌کوین (یا سایر ارز‌های دیجیتال) که در آن رمزارز‌ها را ذخیره و از آن‌ها برای هر تراکنش استفاده کنید، بسیار مهم است. یکی از ویژگی‌های اصلی ارز‌های دیجیتال این است که نمی‌توان آن‌ها را به صورت فیزیکی به دست آورد، زیرا فقط در سیستم بلاک‌چین وجود دارند.

یک کیف پول، وظیفه ثبت کد مرجعی را دارد که در اختیار داشتن بیت‌کوین یا شکل دیگری از ارز دیجیتال به آن مرتبط است. داخل آن آدرسی که مربوط به قفل بلوک است، برجسته می‌شود. در نهایت، اگر می‌خواهید ارز دیجیتال را به پول فیات تبدیل کنید، باید در یک پلتفرم صرافی ثبت‌نام کنید، حتی اگر می‌خواهید ارز دیجیتال به‌دست‌آمده از استخراج را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید.

انواع مختلف ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال

 1. استخراج ابری:

روشی جایگزین برای استخراج ارز دیجیتال بدون استفاده از رایانه خانگی

بنابراین امروزه راه‌حلی که می‌توان آن را معتبر و درعین‌حال واقع بینانه دانست، استخراج ابری یا کلود ماینینگ (cloud mining) است. سیستم ابری واقعیتی است که در برنامه‌های مختلف زندگی روزمره استفاده می‌شود و به ما امکان می‌دهد داده‌هایی مانند اسناد، فیلم‌ها و عکس‌ها را از طریق شبکه به اشتراک بگذاریم.

استخراج ابری مفهوم استخراج ارز دیجیتال را با سیستم شبکه مشترک از طریق ابر ترکیب می‌کند. این فرآیند هش ابری نیز نامیده می‌شود و بنابراین به ماینر اجازه می‌دهد تا از طریق یک مرکز پردازش داده از راه دور و مشترک، افرادی که تجربه زیادی در استخراج ندارند یا سخت‌افزار لازم برای این کار را ندارند، بتوانند ارز‌های رمزنگاری شده خود را تهیه کنند.

بهترین ارز برای استخراج | استخراج ابری ارز دیجیتال

این گزینه بخشی از هزینه‌های ناشی از خرید تجهیزات و برق را جذب می‌کند، در این‌جا شما فقط هزینه خدمات ارائه شده توسط ارائه دهنده را پرداخت می‌کنید. همچنین باعث کاهش مصرف انرژی و سرمایه‌گذاری اولیه می‌شود که تنها به هزینه ارائه دهنده انتخابی و نوع خدمات ماینینگ ابری مورد نیاز، تولید نویز و گرما و البته سازگاری سیستم‌ها مربوط خواهد شد. این سرویس‌ها برای استخراج دو ارز رمزنگاری محبوب یعنی اتریوم و بیت‌کوین در دسترس هستند و برخی از نرم‌افزارهایی که این کار را امکان‌پذیر می‌کند Genesis mining و Minergate هستند.

درحالی‌که به نظر می‌رسد استخراج رمزنگاری ابری ساده‌ترین روش برای استخراج باشد، پرداخت‌ها تضمین نشده و شبیه سرمایه‌گذاری در بورس است که پس از امضای قرارداد، بدون توجه به درآمد معدن، موظف به پرداخت مبلغ هستید. بنابراین توصیه‌ای که در ارتباط با استخراج ابری ارائه می‌شود، این است که با احتیاط ادامه دهید و قبل از این که وارد این دنیای جذاب درآمد غیرفعال شوید، عمیق‌تر باشید و تحقیق کنید.

 1. استخراج از طریق CPU

اولین شکل استخراج ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین بود که در سال 2009 آغاز شد و شامل استفاده از CPUهای رایانه خانگی بود. در این روش استخراج کننده از طریق کامپیوتر یا لب‌تاپ خانگی و سی‌پی‌یو آن‌ها اقدام به ماینینگ می‌کند. پیش از این، زمانی که پیچیدگی شبکه متفاوت بود، استفاده از یک واحد پردازش مرکزی مرسوم برای استخراج ارزهای دیجیتال کافی بود.

اکنون شرایط تغییر کرده است و این گزینه قاعدتا به دلیل سودآوری پایین و زمان‌بر بودن به هیچ وجه مورد توجه ماینر‌ها قرار نمی‌گیرد. البته، برای استخراج در مقیاس صنعتی به سختی قدرت کافی برای پردازنده مرکزی وجود دارد، در صورتی که فرد به اصطلاح مزرعه داشته باشد یعنی تعداد زیادی سیستم داشته باشد، امکان‌پذیر است. جالب این‌جاست که برخی از ارزهای دیجیتال مثل Monero وجود دارند که برای اجرا بر روی CPU بهینه شده‌اند.

 1. استخراج از طریق GPU

رشد تعداد بیت‌کوین‌ها و ارزش و تراکنش‌های آن‌ها، منجربه افزایش دشواری یافتن هش صحیح برای بستن بلاک‌چین شد که به قدرت محاسباتی بیشتری نیاز داشت. این انتقال از CPU به واحدهای پردازش گرافیکی به نام GPU بود. مخفف مربوط به واحد پردازش گرافیکی است، یک سیستم انعطاف‌پذیرتر و محبوب‌تر برای پردازش استخراج، زیرا این تراشه کارت گرافیک است که محاسبات لازم را برای الگوریتم انجام می‌دهد. سخت‌افزار استخراج GPU برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود، همچنین برای مقاصدی غیر از استخراج، به عنوان مثال در رایانه‌های بازی، ویرایش ویدیوی سه‌بعدی، انیمیشن، گرافیک رایانه‌ای و پردازنده‌های سنگین.

در نتیجه، آن‌ها را واحدهای پردازش گرافیکی یا کارت‌های ویدیویی می‌نامند. به عبارت دیگر، پردازنده‌های گرافیکی جزء ضروری تمام مادربرد‌ها هستند. ماینرهای مبتنی بر GPU می‌توانند به‌طور موثر انواع کوین‌ها را استخراج کنند تا زمانی که بتوان آن‌ها را با کارت گرافیک استخراج کرد. این به این دلیل است که یک GPU واحد می‌تواند استراتژی‌های مختلف را بدون نیاز به استفاده از بیش از یک دستگاه مدیریت کند. همچنین، برای عملیات پیچیده حسابی بسیار مفید است، همچنین مقیاس‌پذیر و قابل ارتقا هستند.

پر سودترین ارز برای استخراج

 1. استخراج ASIC

سخت‌افزار استخراج ASIC یک تراشه کوچک در یک پردازنده کامپیوتری است که مدار مجتمع نامیده می‌شود که برای اجرای الگوریتم‌های هش منفرد طراحی شده است، به عبارت دیگر از آن برای استخراج تنها یک ارز دیجیتال استفاده می‌شود. به عنوان مثال، ماینرهای ASIC که بیت‌کوین را استخراج می‌کنند (الگوریتم SHA256) نمی‌توانند برای استخراج سکه‌های Zcash  (الگوریتم Equihash ) استفاده شوند. بنابراین برای هر عملیات استخراجی که می‌خواهید انجام دهید، باید یک “ASIC” متفاوت خریداری کنید. از سوی دیگر، ASIC ها در استخراج ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین در مقایسه با GPUها بسیار کارآمد هستند، اگرچه با چالش‌هایی مانند نویز، گرمای زیاد و مصرف برق بالا با منبع تغذیه کم مواجه هستند. کار با ASIC نیز آسان است، زیرا مجموعه‌ای از تنظیمات از پیش ساخته شده و ممکن است در ابتدا با مشکلات بسیار کمی روبرو شوید.

انواع معادن موجود کدامند؟

اگر تا این‌جا پیش رفته‌اید، پس آماده هستید تا در مورد انواع ماینینگ موجود بیاموزید، وقتی می‌گوییم این یک فرآیند گسترده است، به شما دروغ نمی‌گوییم اما زمانی که اصول اولیه را بدانید، آنقدرها هم پیچیده نیست. استخراج، این دو عبارتند از:

Proof-of-Work یا Proof of Work (PoW):

این سیستم بیشترین استفاده را برای استخراج ارز‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و مونرو دارد. برای استفاده از این فرآیند، لازم است از ماشین‌های پرقدرت با قابلیت حل معما‌‌های ریاضی استفاده شود.تا زمانی که معما‌ها حل نشوند، نمی‌توان بلوک جدیدی را برای افزودن به زنجیره بلاک‌چین پیشنهاد کرد و همچنین ارز‌‌های دیجیتال جدید را دریافت کرد.

معرفی سودآورترین ارزها جهت استخراج در سال ۲۰۲۲

اثبات سهام یا اثبات مشارکت (PoS):

این مدل براساس قدرت خرید ماینر است، یعنی هر چه ارز‌های رمزنگاری شده بیشتری در اختیار داشته باشد، بیشتر می‌تواند ماین کند. این یک مدل انگیزشی است که به عنوان جایگزینی برای PoW ایجاد شده است. برخی از ارز‌های دیجیتالی که از PoS استفاده می‌کنند، عبارتند از Dash، Tezos، Cosmos و در سال 2022 اتریوم به این فرآیند تغییر خواهد کرد.

فرآیند استخراج ارز‌های دیجیتال چیست؟

هنگامی که سخت‌افزاری را که قرار است برای استخراج ارز‌‌های دیجیتال استفاده کنید، انتخاب کردید، قدرت خود را برای معتبر ساختن تراکنش‌های انجام شده در شبکه توسط کاربرانش فراهم می‌کند. پس از تأیید اعتبار، تراکنش‌ها در بلوک‌هایی گروه‌بندی می‌شوند که بعدا به زنجیره اضافه می‌شوند. بلاک‌ها بلاک‌چین نیز نامیده می‌شوند، و این فرآیند کلی استخراج ارز‌های دیجیتال است.

حالا به قسمت جالب می‌رویم: پاداش که از دو بخش تشکیل شده است، اولی کمیسیون‌هایی است که توسط کاربران شرکت‌کننده در تراکنش‌هایی که بلوک اضافه شده جدید را تشکیل می‌دهند، پرداخت می‌شود و دومی ارز‌های دیجیتال جدید است، یعنی ارز‌هایی که شما موفق به استخراج آن‌ها شده‌اید. این همان چیزی است که ارز‌های دیجیتال را بسیار جذاب می‌کند و باعث می‌شود ماینر‌ها در سراسر جهان مبالغ زیادی را در ماشین‌ها و سیستم‌های باکیفیت سرمایه‌گذاری کنند. درحال‌حاضر هر ماینر بیت‌کوین 6.25 سکه (BTC) برای هر بلوک تکمیل‌شده دریافت می‌کند.

عوامل موثر بر سوددهی استخراج

 • اموال: امنیت حقوقی اموالی که استخراج در آن انجام می‌شود.
 • هزینه‌های برق: برق برای استخراج ارز دیجیتال ضروری است.
 • سرعت اینترنت: هر چه اینترنت سریع‌تر باشد، بلاک‌های بیشتری را می‌توان استخراج کرد.
 • شرایط آب‌وهوایی: هر چه هوا سردتر باشد، خنک نگه‌داشتن تجهیزات معدن آسان‌تر است، بنابراین برای خنک نگه‌داشتن آن به برق کمتری نیاز است.

آیا استخراج ارز دیجیتال در سال 2022 سودآور است؟

در طول بازار نزولی 2018، ماینینگ برای استخراج‌کنندگان انفرادی کمتر و کمتر شد.حتی شرکت‌های بزرگی مانند Bitmain، یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در استخراج ارزهای دیجیتال، 50 درصد از نیروی کار خود را در آن زمان اخراج کرده‌اند. در آن سال، فعالیت ماینینگ کمتر از آستانه سودآوری بود اما خوشبختانه افزایش قیمت در سال 2019 به برخی از ماینرها کمک کرد تا در بازی باقی بمانند.

آشنایی با بهترین ارز برای استخراج

بهترین رمزارز‌ها برای استخراج در سال 2022

 • شبکه بی (Bee network)

این پروژه‌ای است که هنوز در مرحله بتا امیدوارکننده است. شبکه Bee توسط پزشکان استندفورد ایجاد شد و مدیر عامل آن نیکلاس کوکالیس است. تفاوت اصلی با بقیه ارز‌ها این است که می‌توانید این کار را از طریق یک برنامه موبایل انجام دهید که بسیار ساده است، فقط باید برنامه را نصب و اطلاعات خود را وارد کنید. هنوز نسخه بتاست، اما اگر آن را اکنون نصب کنید و پروژه به جلو ادامه دهد، به احتمال بسیار زیاد، می‌توانید بدون انجام کاری پول خوبی به دست آورید.

پس از نصب برنامه، نیازی به سرمایه‌گذاری نیست. اگر پروژه به خوبی پیش برود، درآمد زیادی کسب خواهید کرد و اگر خوب پیش نرود، چیزی از دست نخواهید داد. فقط یک برنامه بی‌فایده روی موبایل شما نصب شده است

 • گرین (Grin)

گرین یکی از ارزهای دیجیتال جدیدتر و یک انتخاب عالی برای استخراج در سال 2022 است. برخلاف بیت‌کوین که سقف آن 21 میلیون بیت‌کوین است، عرضه نامحدودی دارد. پروژه این ارز بر روی حریم خصوصی، مقیاس‌پذیری و تعویض‌پذیری تمرکز دارد. اساس کار این ارز دیجیتال براساس اثبات کار است، در نتیجه قابل استخراج با دو الگوریتم مختلف ای‌سیک‌ها و کارت‌های گرافیک بود اما بعد از دو سال اول، برای حفظ تمرکز زدایی و توزیع منصفانه‌تر کوین‌ها، فقط روش ای‌سیک‌ها قابل استفاده است.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

تابع هش: MimbleWimble.

پاداش استخراج: 60 GRIN در هر بلوک.

بهترین ارز برای استخراج با کارت گرافیک | آموزش استخراج ارز دیجیتال

 • اتریوم کلاسیک (ETC)

این ارز دیجیتال را می‌توان از طریق GPU استخراج کرد که به ازای هر بلوک 4 ETC پاداش ارائه می‌کند. بااین‌حال، شایان ذکر است که ETC در معرض تورم و کمبود بالاتر است.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

تابع هش: ithash.

پاداش استخراج: 4 ETC

 • ZCash (ZEC)

برای کسانی که واقعا برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند، ZCash ممکن است بهترین ارز برای استخراج باشد. در سال 2016 راه‌اندازی شد و از آن زمان خرید Zcash به گزینه‌ای مناسب برای کسانی که به دنبال حفظ حریم خصوصی در دنیای سرمایه‌گذاری هستند، تبدیل شده است.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

تابع هش: Equihash.

پاداش استخراج: 10 ZEC.

پر سودترین ارز برای استخراج در سال 2022

 • Monero (XMR)

مونرو سطح منحصربه‌فردی از ناشناس بودن را ارائه می‌دهد، اما هزینه‌ها در مقایسه با گزینه‌های فوق رقابتی نیستند. یکی از جنبه‌های متمایز استخراج Monero این است که می‌توانید GPU و حتی روش CPU را انتخاب کنید. این سکه هر دو دقیقه یک جایزه 3.38 XMR ایجاد می‌کند که آن را به یکی از بهترین سکه‌های قابل استخراج تبدیل می‌کند.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

عملکرد هش: CryptoNightR.

پاداش استخراج: 2.47XMR

 

 • ریون‌کوین (RVN)

RavenCoin از زمان آغاز به کار خود در سال 2018، به لطف مجموعه‌ای قوی از ویژگی‌ها مانند کیف پول تلفن همراه، پیام‌رسانی و سازگاری بهبود یافته و سایر ویژگی‌ها محبوبیت پیدا کرده است. RaveCoin درحال‌حاضر در چندین پلتفرم معامله می‌شود که آن را به یک گزینه بسیار نقد تبدیل می‌کند.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

عملکرد هش: X16R.

پاداش استخراج: 5000 RVN.

استخراج ارز دیجیتال، سودآورترین ارزها جهت استخراج در سال ۲۰۲۲

 • لایت‌کوین (LTC)

لایت‌کوین یک انتخاب محبوب در بین ماینرها به یک دلیل بسیار خوب است: تقریبا در همه جا به فروش می‌رسد و کاملا پایدار است. شما به راحتی می‌توانید آن را تغییر دهید، توزیع و پس بگیرید. همچنین برای کسب سود نیازی به سرمایه‌گذاری هنگفت ندارید.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

تابع هش: اسکریپت.

پاداش استخراج: 12.5 LTC.

 • الکترونیوم (ETN)

Electroneum که در سال 2017 منتشر شد را می‌توان با استفاده از یک CPU یا GPU استخراج کرد و دارای یک برنامه تلفن همراه است که یک کیف پول رمزنگاری را در اختیار شما قرار می‌دهد، جایی که می‌توانید پاداش‌های استخراج بلوک را به‌طور مستقیم منتقل و ذخیره کنید.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

عملکرد هش: کریپتونیت.

پاداش استخراج: 7000 ETN.

روش استخراج ابری ارز دیجیتال | بهترین ارز برای استخراج

 • دوج‌کوین (Doge)

Doge اولین ارز در جمهوری‌های ونیز و جنوا در بین 30 ارز دیجیتال برتر جهان با ارزش بازار بیش از 400 میلیون است. این سکه طبق پروتکل Scrypt کار می‌کند و استخراج آن چندان گران نیست که آن را به یکی از بهترین سکه‌های قابل استخراج برای ماینر‌های سطح متوسط تبدیل می‌کند.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

تابع هش: اسکریپت.

پاداش استخراج فعلی: 10000 سگ.

 • اتریوم (ETH)

اتریوم نیازی به معرفی ندارد. این ارز دیجیتال در سال 2019 جایگاه دوم خود را در بین ارزهای اصلی جهان به دست آورد و پس از کاهش پاداش از 3 به 2 ETH انتظار می‌رود که بهبود قابل‌توجهی رو به بالا داشته باشد. استخراج اتریوم نسبت به سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار، گران‌تر و ممکن است نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشد.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

تابع هش: ithash.

پاداش استخراج: 2 ETH.

آشنایی با بهترین ارز برای استخراج با کارت گرافیک

 • بیت‌کوین (BTC)

با وجود هزینه‌های بالای استخراج بیت‌کوین، هنوز هم یکی از بهترین سکه‌ها برای استخراج است. درحال‌حاضر، استخراج بیت‌کوین تا حد زیادی توسط ماینر‌های ASIC کنترل می‌شود و روش‌های استخراج استاندارد CPU و GPU هیچ سودی را ارائه نمی‌دهند.

الگوریتم: اثبات کار (PoW).

عملکرد هش: SHA-256.

پاداش استخراج فعلی بیت کوین: 6.25 بیت کوین.

استخراج بیت‌کوین، پر سودترین ارز برای استخراج

نتیجه‌گیری

استخراج ارزهای دیجیتال امروزه در اوج محبوبیت است و هر روز افراد بیشتری تصمیم می‌گیرند در این زمینه تلاش کنند. بااین‌حال، نمی‌توان انکار کرد که صنعت استخراج رمز‌ارزها یک تجارت کاملا دشوار است، زیرا جدا از این که یک ماینر تازه‌کار باید نگرش کارآفرینی داشته باشد و اصول کسب و کار را بداند، باید تمام مسائل فنی و جزئیات را نیز درک کند.

برای یک مبتدی، گاهی‌اوقات درک این موضوع می‌تواند بسیار دشوار باشد، زیرا تنوع اصطلاحات مبهم گاهی اوقات گیج‌کننده است. بنابراین بهتر است مطمئن شوید که یک ماشین ماینینگ مناسب برای استخراج سکه‌هایی که می‌خواهید استخراج کنید، در اختیار دارید. شما همچنین به یک اتصال شبکه پایدار نیاز دارید که فعال بماند. ثبات کلید است، نه سرعت. علاوه‌براین، یک منبع تغذیه الکتریکی پایدار و کم هزینه مورد نیاز است؛ از آن‌جایی که قیمت برق تا حد زیادی بر سود تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید ارزان‌ترین برق را هم پیدا کنید.

 

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید