آشنایی با بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ

بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ

ممکن است یک فرد فعال در حوزه کریپتوکارنسی باشید یا به این بازار علاقه‌‌مند بوده و فعالیت جدی هم نداشته باشید. در هر صورت باز هم به‌خوبی از اهمیت شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین و تأثیرات فراوان آن بر کل بازار ارزهای دیجیتال باخبرید یا حداقل درباره آن شنیده‌اید. BTC مشهورترین و قدیمی‌ترین رمز ارز بازار است که بیشترین ارزش و تأثیرگذاری را در میان ارزهای دیجیتال دارد، اما این حد از مشهور بودن به ترافیک بسیار بالا در این شبکه و وجود ویژگی‌های خاص استخراج منجر می‌شود. همچنینی هزینه بالای تراکنش‌ها به چالشی جدی پیش روی این غول دنیای کریپتو بدل شده است.

از آنجا که دیگر شبکه‌های بلاک‌چین به‌سرعت و با پروژه‌های جاه‌طلبانه به دنبال کسب جایگاه بیت‌کوین هستند، طراحی شبکه‌ای که بتواند معضل ارسال یا دریافت کند و گران‌قیمت بیت‌کوین را حل کند، بسیار مهم است. اگر اطلاعات چندانی درباره شبکه لایتنینگ یا همان راهکار بیت‌کوین برای حل این چالش ندارید، در این مقاله از دلفین وست همراه ما باشید. علاوه ‌بر آگاهی از مفهوم این شبکه با مفهوم کیف پول‌های آن و لیستی از بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ نیز آشنا خواهید شد.

کیف پول‌ شبکه لایتنینگ

شبکه لایتنینگ چیست؟

از اینکه به سراغ مفهوم کیف پول‌های شبکه لایتنینگ و معرفی بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ برویم، بهتر است ابتدا درباره خود شبکه لایتنینگ بحث کنیم. درواقع اگر بخواهیم تعریف ساده و روان Lightning Network باید بگوییم شبکه لایتنینگ مانند یک خط ویژه در بزرگراه به کاربران کمک می‌کند با انتقال تراکنش‌ها از زنجیره اصلی بیت‌کوین را با سرعتی بسیار بالاتر و به‌مراتب ارزان‌تر برای معامله‌گران دیگر ارسال یا از آن‌ها دریافت کنند. برای درک راحت‌تر این شبکه کافی است بلاک‌ چین اصلی بیت‌کوین را لایه 1 و شبکه لایتنینگ را لایه 2 بنامیم. با انتقال تراکنش‌ها از لایه 1 مقدار چشم‌گیری از ترافیک آن کاهش ‌یافته و فعالیت در لایه اصلی سرعت بیشتری می‌یابد.

درواقع شبکه لایتنینگ بخشی از بار زنجیره اصلی را به دوش می‌کشد تا کاربران راحت‌تر بتوانند به معاملات خود بپردازند. به بیان دقیق‌تر شبکه لایتنینگ تراکنش‌های خارج از زنجیره را بسیار سریع‌تر و با کارمزدهایی پردازش خواهد کرد که حتی به یک سنت نمی‌رسند. همچنین در مقایسه با تراکنش‌های روی بلاک‌چین اصلی تراکنش‌ها روی این شبکه انرژی کمتری خواهند داشت؛ حتی روی کاغذ. درحالی‌که لایه 1 (بلاک‌چین اصلی بیت‌کوین) غالباً کمتر از 10 تراکنش در هر ثانیه را انجام خواهد داد، لایه دوم (شبکه لایتنینگ) می‌تواند حتی تا میلیون‌ها تراکنش را در هر ثانیه انجام دهد. از دیگر موارد استفاده این شبکه می‌توان به این مورد اشاره کرد: ارسال آنی و بدون هزینه پرداخت‌های بیت‌کوین توسط بیش از 360 میلیون کاربر فعال ماهانه توئیتر به حساب‌های دیگر.

بهترین کیف پول‌های لایتنینگ

کیف پول لایتنینگ چیست؟

نخستین کار برای اینکه تراکنشی را از طریق شبکه لایتنینگ انجام دهید، این است که مقداری بیت‌کوین به ولت رمزنگاری شده‌ای که با لایتنینگ سازگار باشد، ارسال کنید؛ از این‌رو دقت در انتخاب کیف پول بسیار مهم است. کیف پول شبکه لایتنینگ (Lightning Network Wallet) را می‌توان اپلیکیشن یا برنامه‌ای دانست که به کاربران امکان ارسال و دریافت بیت‌کوین را می‌دهد. از آنجا که این کیف پول مختص این شبکه است، تعامل کاملی با آن خواهد داشت. این کیف پول‌ها علاوه ‌بر موجودی بیت‌کوین، کاربران سوابق تراکنش را نیز پیگیری می‌کنند. بیش از ده‌ها مورد از کیف پول‌های لایتنینگ بیت‌کوین عرضه شده، اما محبوب‌ترین آن‌ها کیف پول‌های نگهبانی یا نگه‌دارنده یا حضانتی و کیف پول‌های غیر نگه‌دارنده و غیرحضانتی است.

کیف پول‌های نگه‌دارنده بیشتر برای افراد تازه‌کار مناسب است، اما کیف پول‌های غیرحضانتی معمولاً برای افراد باتجربه‌تر کاربرد دارد. کیف پول‌های نگه‌دارنده با مدیریت کلیدهای خصوصی شما، ارسال و دریافت رمز ارزها را ساده‌تر خواهند کرد؛ حتی اگر پسورد خود را هم فراموش کنید، امکان بازنشانی آن وجود دارد، اما کیف پول‌های غیرحضانتی را خود کاربر کنترل می‌کند و هیچ‌کس جز خود سرمایه‌گذار به کلیدهای خصوصی دسترسی نخواهد داشت؛ به همین دلیل اگر کیف پول شما آسیب ببیند یا رمز عبور آن را از یا ببرید، شاید دیگر هرگز نتوانید به وجوه خود دسترسی داشته باشید.

به همین دلیل بیشتر معامله‌گران در اولین تجربه خود از کیف پول‌های نگه‌دارنده استفاده کرده و تجربه کاربری آسان‌تر را انتخاب کرده‌اند، اما واگذاری کلیدهای خصوصی به اپراتور ولت رمزنگاری چیزی نیست که بسیاری از دارندگان بیت‌کوین آن را دوست داشته باشند. همچنین با وجود خطرات بالا ترجیح می‌دهند این کلیدها همچنان در اختیار خودشان باشد.

کیف پول لایتنینگ چیست؟

آشنایی با بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ

 1. Blue

کیف پول Blue یا آبی را می‌توان به‌صورت غیرقانونی تنظیم کرد، اما در تنظیمات پیش‌فرض، یک کیف پول نگهبانی یا نگه‌دارنده است. در این کیف پول افراد می‌توانند با نگه‌داشتن حالت پیش‌فرض بدون نیاز به بازکردن کانال‌های پرداخت، بلافاصله فرایند پرداخت‌ها را آغاز کنند. BTC و شبکه لایتنینگ پشتیبانی می‌کند. همچنین یکی از محبوبیت‌هایش این است که بیش از 100 هزار بار از گوگل پلی دانلود شده که رقمی شگفت‌انگیز است. همچنین این کیف پول برای هر دو سیستم‌عامل آی او اس و اندروید عرضه شده و همه افراد می‌توانند از خدمات آن بهره ببرند.

 1. Satoshi

تقریباً تمامی تحلیلگران دنیای کریپتو، والت رمزنگاری‌شده ساتوشی را از بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ و محبوب‌ترین کیف پول نگه‌دارنده در این شبکه می‌دانند؛ کیف پولی که براساس ادعای تیم توسعه‌دهنده در جمع برترین والت‌های شبکه لایتنینگ حضور دارد. همچنین ساده‌ترین نمونه آن در جهان به شمار می‌رود که می‌تواند به‌شدت برای افراد مبتدی کاربردی باشد. از آن‌جا که این ولت تراکنش‌های بیت‌کوین و لایتنینگ را به‌سادگی انجام می‌دهد، کاربران سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس بیش از 100 هزار بار آن را دانلود کرده‌اند. این آمار محبوبیت بالای این ولت را در طیف وسیعی از کاربران نشان می‌دهد که براساس آمار بیشتر آنان تازه‌وارد هستند.

کیف پول Satoshi شبکه لایتنینگ

 1. Electrum

کیف پول الکتروم نیز از جمله کیف پول‌هایی است که در لیست بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ آمده و به عقیده بسیاری بهترین نمونه غیرقانونی در سال‌های اخیر است. این پول توانایی تراکنش‌های زنجیره بیت‌کوین و شبکه لایتنینگ را دارد و به‌دلیل برخورداری از تکنولوژی پرکردن شکاف ذخیره‌سازی آنلاین و آفلاین معروف به ذخیره‌سازی گرم و سرد بیت‌کوین، یکی از امن‌ترین والت‌های بازار است.

همچنین می‌توان دلیل بسیاری از افراد برای محبوبیت الکتروم را آمار گوگل پلی و بیش از 500 هزار بار دانلود آن توسط کاربران دانست. اگرچه به‌عنوان کیف پولی محبوب برای BTC حتی تا مدت‌ها قبل از اضافه‌شدن شبکه لایتنینگ در میان کاربران مشهور بوده و شاید بخشی از این آمار بالای دانلود مربوط به آن باشد! این کیف پول برای کاربران سیستم‌عامل آی او اس در دسترس نیست، اما شاید به‌واسطه پروژه‌های آتی تیم توسعه‌دهنده و خبرهایی که منتشر شده، در آینده‌ای نزدیک بتوان آن را در اپ استور دانلود کرد.

 1. Muun

یکی دیگر از بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ والت Muun است که از نوع غیر حضانتی به شمار می‌آید. همچنین با داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فرد و در عین حال بسیار کاربردی توانسته توجه طیف وسیعی از معامله‌گران را به خود جلب کند. یکی از ویژگی‌های کاربردی این والت، تخمین‌گر کارمزد است که موجب می‌شود افراد پرداخت بیش‌ازحد برای تراکنش‌های زنجیره‌ای خود نداشته باشند. براساس ادعای تیم توسعه‌دهنده این قابلیت به‌مراتب از موارد مشابه بهینه‌تر است و عملکرد بهتری دارد.

این کیف پول امکان انتقال خودکار بیت‌کوین روی زنجیره اصلی به شبکه‌های لایتنینگ را ندارد، اما به صورتی تنظیم شده است تا معامله‌گران- چه در بلاک‌چین اصلی و چه در لایه دوم یا شبکه لایتنینگ- با استفاده از سرویس اختصاصی به‌منظور واریز و برداشت بیت‌کوین دسترسی کامل داشته و عملاً هیچ‌گونه چالشی را تجربه نکنند. گفتنی است این کیف پول هم برای سیستم‌عامل اندروید و هم آی او اس عرضه شده و بیش از 50 هزار بار در فروشگاه Google Play توسط کاربران بارگیری شده است.

کیف پول Muun شبکه لایتنینگ

 1. Phoenix

فینیکس نیز یک والت لایتنینگ غیرقانونی دیگر است. از آن‌جا که این والت برای راه‌اندازی نیازمند ایجاد حساب کاربری خاصی نیست، یکی از راحت‌ترین انتخاب‌ها برای افراد مبتدی به شمار می‌رود. همچنین کاربران می‌توانند در ازای ارائه آدرس ایمیل از این کیف پول نسخه پشتیبان یا بک‌آپ تهیه کنند. البته یکی از نکات منفی فینیکس، کارمزد 1 درصدی آن به‌منظور ایجاد کانال است که از آوریل امسال تعیین شده و با واکنش کاربران بسیاری مواجه شده است. این کیف پول غیرحضانتی بیش از 10000 بار در گوگل پلی دانلود شده و برای سیستم‌عامل آی او اس نیز در دسترس است.

 1. Breez

کیف پول Breez نیز از بهترین کیف پول‌های لایتنینگ به شمار می‌رود؛ ولتی غیرقانونی که با ادغام امکان پرداخت با لایتنینگ با مجموعه‌ای از برنامه‌های مختلف، از ویژگی‌های جذاب و منحصربه‌فرد برخوردار است و توجه طیف وسیعی از کاربران مبتدی و باتجربه را به خود جلب کرده است؛ برای مثال با استفاده از این کیف پول می‌توانید برای خرید کارت هدیه یا حتی پرداخت صورت‌حساب پیتزای خود از طریق شبکه لایتنینگ عمل کرده و کاربردی‌بودن را تجربه کنید!

والت Breez برای ایجاد کانال خودکار 0.4 درصد تعرفه کارمزد وضع کرده است؛ از این‌رو جزء کیف پول‌های اقتصادی این شبکه به حساب می‌آید. گفتنی است این والت در هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس بوده و بیش از 10000 هزار بار در گوگل پلی بارگیری شده است.

کیف پول Breez شبکه لایتنینگ

 1. Éclair

این کیف پول نوعی والت رمزنگاری است که علاوه ‌بر پشتیبانی از تراکنش‌های زنجیره اصلی بیت‌کوین، اتصال به شبکه لایتنینگ را نیز برای کاربرانش ممکن کرده است. همچنین توانایی محاسبه راه‌های پرداخت را به‌کمک دستگاه خود کاربر دارد و از این طریق نیاز به طرف‌های متمرکز را به پایین‌ترین حد ممکن رسانده است. این کیف پول را توسعه‌دهنده والت فینیکس ساخته و با بیش از 10 هزار بار دانلود در گوگل پلی کاربران سیستم‌عامل آی او اس را در حسرت دسترسی قرار داده است.

 1. Umbrel

این کیف پول به افراد اجازه می‌دهد به‌راحتی گره‌های زنجیره اصلی بیت‌کوین و شبکه لایتنینگ را اجرا کنند. از این‌رو با حذف واسطه‌ها پتانسیل زیادی برای دسترسی همگان به بیت‌کوین به ارمغان آورده است.

 1. Zap

یکی دیگر از مشهورترین و بهترین کیف پول‌های شبکه لایتنینگ Zap است؛ ولتی ساده، منبع باز و مبتنی بر شبکه لایتنینگ بیت‌کوین. این کیف پول قابلیت نصب روی موبایل و کامپیوتر را دارد و با ایجاد امکان ساخت کیف پول‌های جدید، متصل‌شدن به گره موجود را برای کاربران ممکن می‌کند. همچنین کاربران می‌توانند کانال‌های مدنظر خود در شبکه لایتنینگ را به‌سادگی از طریق آن ایجاد کنند.

کیف پول Zap شبکه لایتنینگ

 1. Coinos

این کیف پول نیز ولتی مبتنی بر وب بوده و منبع باز است. همچنین از زنجیره اصلی بیت‌کوین و شبکه لایتنینگ پشتیبانی می‌کند. این کیف پول را می‌توان به گره شخصی خود اتصال داد و بعد از آن برای معاملات و تبادلات مختلف اقدام کرد. همچنین امکان استفاده از این ولت با استفاده از یک سرور عمومی نیز امکان‌پذیر است. همین ویژگی به‌تنهایی موجب شده تا طیف گسترده‌ای از معامله‌گران از آن استفاده کنند.

 1. BMW

پول رمزنگاری BMW را نیز می‌توان یکی از بهترین والت‌های شبکه بیت‌کوین و لایتنینگ دانست؛ کیف پولی منبع باز شامل یک بیت‌کوین مستقل و گره لایتنینگ. درواقع با استفاده از این کیف پول می‌توان بیت‌کوین‌ها را روی زنجیره اصلی و بدون تنظیمات اضافی برای کاربران دیگر ارسال یا از آن‌ها دریافت کرد.

 1. Shockwallet

کیف پول Shockwallet را نیز می‌توان در لیست بهترین والت‌های شبکه لایتنینگ قرار داد؛ والتی منبع‌باز که اقتصاد شبکه اجتماعی داخلی خود را دارد و به کاربران کمک می‌کند تا با تولید محتوا، فروش محصولات و کالاها و ارائه خدمات مختلف درآمدزایی داشته باشند. این کیف پول غیرقانونی به‌منظور ارسال و دریافت بیت‌کوین و… کاربرد دارد.

کیف پول Shockwallet شبکه لایتنینگ

سخن پایانی

بیت‌کوین با سرعتی باورنکردنی در حال رشد بوده و از این‌رو نیازمند شبکه‌هایی است که بتوانند سرعت انتقال تراکنش‌ها را بالا ببرند و هزینه‌های آن را پایین بیاورند. شبکه لایتنینگ یک نوآوری نسبتاً تازه به شمار می‌رود که با تسهیل کار کاربران شبکه بلاک‌چین بیت‌کوین، این ارز را یک گام دیگر رو به جلو می‌برد. البته در استفاده از این شبکه ب‌ منظور پرداخت یا باز و بسته‌کردن کانال‌های پرداخت کمی پیچیدگی وجود دارد، اما انتخاب برترین کیف پول‌های لایتنینگ بیت‌کوین می‌تواند بسیاری از محدودیت‌ها و مشکلات را برطرف کند؛ از این‌رو بسیار مهم است که با بهترین نمونه‌های موجود آشنا باشید و متناسب با نیاز و شرایط خود با بررسی هرکدام بهترین گزینه را انتخاب کنید.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *