حساب پس‌انداز بیت‌کوین چیست و چطور کار می‌کند؟

حساب پس‌انداز بیت‌کوین که در سال‌های اخیر راه‌اندازی شده، امور مالی دیجیتال و دارایی‌های رمزگذاری‌شده را تغییر داده است و در نتیجه آن، شما می‌توانید همزمان دارایی‌های بیشتری را از ارزی که در اختیار دارید ایجاد کنید. اکثر افرادی که از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، ارزهای رمزنگاری‌شده و خریداری‌شده خود را در یک کیف پول رمزنگاری نگهداری می‌کنند، اما در کیف پول، ارز فقط گرد و غبار جمع می‌کند و به شما کمکی نمی‌کند تا دارایی‌های کریپتو بیش‌تری به‌دست آورید. در بازار بانکداری امروزی، اگر بتوانید یک حساب پس‌انداز سنتی پیدا کنید که بیش از چند درصد سود داشته باشد، خوش‌شانس هستید. اکثر بانک‌ها درحال‌حاضر دارای نرخ بهره زیر 1 درصد هستند، به‌این‌معنی که پس‌انداز پول به‌معنای از دست دادن آن است.

در بانکداری سنتی با افزایش قیمت‌ها، تورم، حتی ارزش پس‌انداز شما را هم کاهش می‌دهد. به‌عنوان مثال، اگر 100 دلار در حساب پس‌انداز خود با 1% APR دارید، در طی یک سال 101 دلار در حساب خود خواهید داشت. با‌این‌حال، اگر تورم 5 درصد باشد، برای داشتن همان قدرت خرید به 105 دلار در حساب خود نیاز پیدا خواهید کرد. خوشبختانه، یک گزینه وجود دارد که در چند سال گذشته رشد قابل‌توجهی داشته است، آن هم حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین!

حساب پس‌ انداز ارز دیجیتال چیست؟

فهرست مطالب

حساب پس‌ انداز ارز دیجیتال یا کریپتو، راه درستی برای کسب بازدهی مناسب در یک محیط پایدار و کم‌خطر است. حساب پس‌انداز بیت‌کوین کم و بیش شبیه به یک حساب سپرده مدت‌دار مدرن است که از یک بانک تجاری به‌دست می‌آید. شما مبلغ مشخصی را به صورت ماهانه یا سالانه واریز و در نهایت، سود دریافت می‌کنید. بیت‌کوین به‌طور مشابه کار می‌کند و تنها تفاوت آن نیز در ارز مورداستفاده است. ارز رمزنگاری‌شده شما بیت‌کوین‌ها را به حساب یک ارائه‌دهنده حساب پس‌انداز منتقل می‌کند، کلید خصوصی خود را به آن‌ها می‌دهید و درنهایت، بیت‌کوین‌ها برای استفاده از سکه‌ها به شما سود می‌پردازند.
واریز پول به‌حساب پس‌انداز رمزنگاری شما مزایای زیادی دارد، اما محدودیت‌هایی نیز برای آن وجود دارد، به‌عنوان‌مثال، شما نمی‌توانید در هر زمانی به یا از حساب پس‌انداز خود پول انتقال دهید. برخی از حساب‌های پس‌انداز ارز دیجیتال، بسته به میزان سود پرداختی به شما، ارز شما را برای روزها تا هفته‌ها قفل می‌کنند. اگر نیازی به نقدینگی فوری ندارید، بهتر است ارز خود را در یک حساب پس‌انداز کریپتو سپرده‌گذاری کنید.

حساب پس‌ انداز بیت‌کوین

نرخ بهره در حساب پس‌ انداز ارز دیجیتال چقدر است؟

نرخ بهره‌ای که ممکن است از واریز بیت‌کوین به‌حساب پس‌انداز دریافت کنید کاملاً به نوع حساب پس‌انداز شما بستگی دارد. در بسیاری از موارد، نرخ بهره بیت‌کوین برای یک دوره خاص ثابت است، درحالی‌که نرخ‌های دائماً متغیر را به‌صورت روزانه، هفتگی، ماهانه یا حتی سالانه ارائه می‌دهند.

حساب‌ پس‌ انداز ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

یک حساب پس‌انداز ارز دیجیتال مشابه حساب پس‌انداز سنتی شما در یک بانک کار می‌کند. وقتی پول را در حساب پس‌انداز قرار می‌دهید، به بانک اجازه آن را خواهید داد که به مؤسسات مالی بزرگ‌تر و سرمایه‌گذاران وام دهد. در عوض، سود از پیش تعیین‌شده‌ای را دریافت می‌کنید که مستقیماً به حساب شما واریز می‌شود.
همین مفهوم در مورد حساب‌های پس‌انداز ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری وجوه در ارزهای اصلی مانند بیت‌کوین، اتریوم یا DeFiChain نیز صدق می‌کند. سپس این وجوه توسط شرکت مالی موردنظر شما به شرکای تجاری یا وام‌گیرندگان قرض داده می‌شود و در ازای آن، نرخ بازده سالانه قابل قبولی دریافت می‌کنید. مزیت یک حساب پس‌انداز ارز دیجیتال، توانایی سرمایه‌گذاری در یک ارز باثبات متصل به دلار آمریکا است. وقتی تازه‌کار هستید، می‌توانید ریسک را کاهش دهید و ابتدا روی ارز پایدار سرمایه‌گذاری کنید و درعین‌حال قیمت دارایی‌های با نوسان بیش‌تر مانند بیت‌کوین یا اتریوم و سایر چرخه‌های بازار را محدود کنید.

چگونه با یک حساب پس‌ انداز ارز دیجیتال شروع کنیم؟

هنگامی‌که می‌خواهید سرمایه‌گذاری در یک حساب پس‌انداز ارز دیجیتال را شروع کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که شرکت‌هایی را که در این صنعت، حساب‌های پس‌انداز ارائه می‌دهند مقایسه کنید. هر شرکتی محصول یکسانی را ارائه نمی‌کند و در برخی عوامل کلیدی نیز تفاوت‌هایی خواهد داشت. در اینجا 3 فاکتور اصلی برای انتخاب یک شرکت حساب پس‌انداز ارز دیجیتال وجود دارد.

 • امکانات امنیتی:

این مهم‌ترین عامل است و در طی آن شما باید مدتی را صرف توجه دقیق به ارائه‌دهنده‌ای که مدنظر دارید و خدماتی که ارائه می‌دهند کنید. دلیل اصلی این است که بسیاری از حساب‌های پس‌انداز ارز دیجیتال و به‌خصوص بیت‌کوین مانند بانک‌های معمولی، محافظت از سپرده را ارائه نمی‌کنند، بنابراین همیشه راه‌حل‌های ثبات مالی و ذخیره‌سازی سرد رمزنگاری ما را برای اطمینان از ایمن بودن سرمایه‌گذاری و دارایی‌های خود در نظر بگیرید.

حساب پس‌ انداز ارز دیجیتال

 

 • ارزهای پشتیبانی شده:

همه ارزهایی که شرکت‌های مالی می‌توانند ارائه کنند ممکن است پشتیبانی فنی و خدماتی یکسانی در پلتفرم نداشته باشند. همچنین برای این ارائه‌دهندگان، امکان ارائه سود یا درآمد غیرفعال در تمام ارزهای موجود در بازار وجود ندارد. قبل از خرید ارزهای دیجیتال باید مطمئن شوید که این ارز یک تیم مجرب در پلتفرم برای معرفی فناوری بلاک‌چین دارد. برخی از پلتفرم‌ها ارزهای زیادی را به‌عنوان پروژه بلاک‌چین با قدرت کم معرفی می‌کنند و برخی توکن‌های برنامه لایه دوم بلاک‌چین هستند. مشکلات زیادی در فرآیند توسعه وجود دارد، در کنار آن نیز ممکن است تیم توسعه بی‌تجربه باشد. این مورد در ارزهای رمزنگاری‌شده بسیار رایج است. پلتفرم‌هایی بوده‌اند که پس از راه‌اندازی توکن، به سرعت هیپ شد و قیمت آن‌ها افزایش یافت، اما چون پروژه برای کاربرد توسعه نیافته بود، قیمت نیز به شدت کم شد.

 • خرید و در دسترس بودن:

اگر هنوز ارزهای رمزنگاری‌شده ندارید، اما می‌خواهید با بهره‌گیری از نرخ بهره بالای حساب‌های پس‌انداز رمزنگاری، درآمد غیرفعالی داشته باشید، مطمئن شوید شرکتی که انتخاب می‌کنید دسترسی مستقیم به بازار دارد. برای خرید مستقیم ارز به‌عنوان‌مثال، در Cake DeFi می‌توانید مستقیماً با یک کارت اعتباری یا بانک پول انتقال دهید، ارزهای دیجیتال را با خیال راحت بخرید و همچنین هزینه‌های انتقال را در صرافی کاهش دهید..

تفاوت‌های کلیدی بین حساب‌های پس‌انداز سنتی و حساب‌های پس‌انداز ارز دیجیتال

 • بیت‌کوین بی‌ثبات است:

همان‌طورکه قبلاً ذکر شد، قیمت بیت‌کوین بسیار نوسان دارد، به این معنی‌که ارزش آن می‌تواند یک شبه سقوط کند. این غیرمعمول نیست که بیت‌کوین در عرض چند روز هزاران دلار ارزش خود را از دست بدهد. فلسفه ما این است که به جای مراقب نوسانات روزانه، خرید و نگهداری درازمدت باشد.

 

 • ریسک بازار:

ریسک‌‌های حساب پس‌انداز بیت‌کوین

از آن‌جایی‌که بازار ارزهای دیجیتال 24 ساعته کار می‌کند و نوسانات آن نیز نسبتاً زیاد است، سرمایه‌گذاری شما ممکن است ارزش خود را از دست بدهد. بنابراین، باید یک حساب پس‌انداز بیت‌کوین را به‌عنوان یک وسیله سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید و نه یک جایگزین کامل برای حساب پس‌انداز بانکی موجود خود با فرض اینکه در ارزهای باثبات مانند USDT یا USDC سرمایه‌گذاری نمی‌کنید.

 • بدون بیمه سپرده:

حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین توسط شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) بیمه نمی‌شوند. این بدان معنی است که اگر صندوق یا شرکت ورشکست شود، هیچ تضمینی وجود ندارد که پول خود را پس بگیرید. پول زیادی در حساب پس‌انداز بیت‌کوینی که ممکن است از دست بدهید، قرار ندهید.

 • هک و سرقت:

ارائه‌دهنده خدمات نگهبانی این شرکت، جایی‌که دارایی‌ها در آن ذخیره می‌شود نیز در معرض خطر هک شدن قرار دارد. در صورت هک شدن پلتفرم، یک حساب پس‌انداز ارز دیجیتال ممکن است دزدیده شود. برای شرکت‌های فعال، این موارد نادر هستند، اما اتفاق می‌افتند.

 • بازده:

حساب‌های پس‌انداز سنتی بانک‌ها دارای نرخ سود سالانه 0% تا 0.5% APY هستند، درحالی‌که سال گذشته بسیاری از بانک‌ها نرخ‌های سود منفی را معرفی کردند، پول را در بانک نگه داشتند یا حتی به بانک پرداخت کردند. بازده حساب‌های پس‌انداز ارزهای دیجیتال معمولاً بسیار بالاتر است. به‌عنوان‌مثال، مجموعه‌ای از محصولات وام دهی در پلتفرم Cake DeFi توسط شرکای معتبر در صنعت تضمین می‌شود، بنابراین نرخ بازده سالانه تضمین شده است و سود سالانه 7% APY بسیار بیشتر از حساب‌های پس‌انداز بانکی سنتی است.

بازده حساب پس انداز ارزدیجیتال

 

نکاتی برای یک حساب پس‌ انداز بیت‌ کوین

در‌حالی‌که ایده کسب نرخ بهره بالا با حساب پس‌انداز بیت‌کوین وسوسه‌انگیز است، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین بدانید:

 • مراقب قیمت‌های “خیلی خوب برای واقعی بودن” باشید.

یافتن حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین که سود 10 درصد یا بیشتر را تبلیغ می‌کنند، معمول است. از وسوسه نرخ‌های بهره بالا اجتناب کنید تا زمانی‌که شرکت برای چندین سال فعالیت خود را آغاز نکرده باشد. بااین‌حال، به دنبال نظرات کاربران آنلاین باشید و با دقت سرمایه‌گذاری کنید.

 • به هزینه‌ها توجه کنید.

بسیاری از حساب‌های پس‌انداز ارزهای دیجیتال با کارمزدهای پنهان ارائه می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، برخی از شرکت‌ها برای برداشت رمز ارز حساب خود از شما هزینه می‌گیرند. برخی از آژانس‌ها نیز هزینه راه‌اندازی و هزینه نگهداری ماهانه را دریافت می‌کنند.

 • به دوره قفل توجه کنید.

دوره قفل پنجره زمانی است که در طی آن شما مجاز به بازخرید یا فروش رمزنگاری خود نیستید. طیف گسترده‌ای از دوره‌های قفل برای حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین وجود دارد. برخی از حساب‌ها دوره‌های قفل را ارائه نمی‌دهند، درحالی‌که برخی دیگر دوره‌های قفل چند روزه را اجرا می‌کنند.

 • از قوانین ارز‌های دیجیتال آگاه باشید.

نگرش دولت نسبت به کریپتو در حال تغییر است و بسته به قوانین کشور شما، ممکن است بیشتر سرمایه‌گذاری در کریپتو خود را از دست بدهید. اکثر شرکت‌های معتبر تمام تلاش خود را می‌کنند تا از قوانینی که به سرعت در حال تغییر هستند بمانند، اما با دقت سرمایه‌گذاری کنید.
به‌عنوان‌مثال، در سپتامبر 2021، چین استخراج و تجارت ارزهای دیجیتال را به‌طور کامل ممنوع کرد. درحالی‌که ممکن است در ایالات متحده یا اروپا ممنوعیت‌های کلی را مشاهده نکنیم، همچنان مهم است که مراقب مقررات جدید و تأثیر آن‌ها بر سرمایه‌گذاری‌های شما باشیم.

 • از محدودیت‌های عملیاتی اطلاع داشته باشید.

درحالی‌که تمام حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین به‌صورت آنلاین کار می‌کنند، هر حسابی نمی‌تواند در هر جایی کار کند. برای مثال، اگر در کشوری زندگی می‌کنید که محدودیت‌های سختی برای بیت‌کوین دارد، مانند چین، ممکن است نتوانید به حساب پس‌انداز خود وارد شوید. برداشت پول یا انجام تراکنش ممکن است دشوار باشد. همچنین، برخی از شرکت‌های ارز دیجیتال حتی در تمام ایالت‌های ایالات متحده کار نمی‌کنند. به‌عنوان مثال، نیویورکی‌ها به Crypto.com و BlockFi دسترسی ندارند.

محدودیت‌های عملیاتی در ارز دیجیتال

 • بیت‌کوین ممکن است برای همه مناسب نباشد.

از آن‌‌جایی‌که بیت‌کوین بسیار نوسان دارد، همه نمی‌توانند حساب پس‌انداز بیت‌کوین باز کنند. حتی با APR بالا، ارز دیجیتال شما در معرض خطرات مشابهی است که در کیف پول است. در کنار این نیز سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال دارای منحنی یادگیری است، زیرا باید با تمام فرآیندهای فنی که با خرید، سرمایه‌گذاری و پس‌انداز همراه است آشنا باشید.

آیا حساب‌های پس‌ انداز بیت‌ کوین امن هستند؟

وقتی بحث ارزهای رمزگذاری باشد، همیشه ریسک‌های حساب پس‌انداز بیت‌کوین و خطرات زیادی در ارتباط با پس‌انداز پول در حساب پس‌انداز بیت‌کوین وجود دارد. بنابراین این به شما به‌عنوان سرمایه‌گذار بستگی دارد که بسنجید آیا بازده سالانه سرمایه شما ارزش ریسک را دارد یا خیر.
اکثر ارائه‌دهندگان خدمات حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین نسبتاً کوچک هستند و تشخیص این را که کدام ارائه‌دهندگان خدمات معتبر هستند دشوار می‌کند. توصیه می‌شود قبل از انتخاب ارائه‌دهنده خدمات حساب پس‌انداز برای همکاری، وقت خود را صرف کنید، تحقیقات خود را انجام دهید و از کاربران معتبر بیت‌کوین مشاوره بگیرید. فراموش نکنید که کاربران معتبر بیت‌کوین باید اعتبار خود را حفظ کنند.

بهترین حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین

به جای اینکه بیت‌کوین‌های خود را در کیف پول ذخیره کنید، اجازه دهید که برای شما کار کنند تا با سپرده‌گذاری بیت‌کوین خود در این پلتفرم‌ها، سود مناسبی کسب کنید. ما این کار را برای شما انجام داده‌ایم و بهترین حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین را بر اساس سطح اعتماد، طول عمر و تعداد دارایی‌های پشتیبانی شده رتبه‌بندی کرده‌ایم:

1. پلتفرم Nexo:

Nexo یک زمان قفل دارد که معمولاً این بازه زمانی، کم‌تر از یک روز است. علاوه‌براین، پلتفرم دارایی‌های خود را تضمین می‌کند. این یک ویژگی بسیار جذاب در هنگام استفاده از Nexo است، زیرا نرخ بهره بالایی را نیز برای بیت‌کوین و آلت‌کوین‌های خود ارائه می‌دهد.

پلتفرم nexo

2. پلتفرم Celsius:

شبکه سلسیوس برخی از بهترین نرخ‌های حساب پس‌انداز بیت‌کوین را در بازار ارائه می‌دهد. علاوه‌بر بیت‌کوین، کاربران می‌توانند از بین طیف وسیعی از آلت‌کوین‌ها نیز انتخاب کنند. علاوه‌براین، درصد سود به صورت هفتگی پرداخت می‌شود و کاربران می‌توانند در صورت استفاده از توکن بومی‌ پلتفرم، آپشن‌های بیشتری کسب کنند.

3. پلتفرم BlockFi:

اگر به دنبال گزینه‌های بدون محدودیت هستید، BlockFi یک حساب پس‌انداز بیت‌کوین عالی خواهد بود. استفاده از یک حساب با بازده بالا راهی خوبی برای ورود به دنیای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و آلت‌کوین است. BlockFi یک گزینه عالی است، حتی اگر فقط چند بیت‌کوین در دسترس داشته باشید.

پلتفرم BlockFi

 

4. پلتفرم Gemini:

Gemini به شما این امکان را می‌دهد که با کمتر از 5 دلار یک حساب پس‌انداز بیت‌کوین با آن‌ها باز کنید. هر روز به پس‌انداز شما سود تعلق می‌گیرد و می‌توانید دارایی‌های خود را در هر زمانی بازخرید کنید. آن‌ها همچنین برای جلوگیری از سرقت بدافزار و هکر‌ها، سیستم‌های آفلاین را ارائه می‌دهند.

5. پلتفرم CoinLoan:

کسانی که از CoinLoan استفاده می‌کنند از بازدهی بالایی در سرمایه‌گذاری خود برخوردار خواهند شد. این بازده برای بیت‌کوین، آلت‌کوین‌های سنتی و استیبل‌کوین‌ها اعمال می‌شود. کاربران می‌توانند در هر زمانی وجوه خود را برداشت کنند، اما چرا وقتی نرخ بهره CoinLoan به 10.3% می‌رسد، می‌خواهید وجوه خود را برداشت کنید.

6. پلتفرم YouHodlr:

اگر تصمیم دارید از طریق You Holder سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید وجوه خود را در هر زمانی برداشت کنید. به‌علاوه، این پلتفرم برای کسانی که تصمیم به سرمایه‌گذاری در گزینه‌های با بازده بالا دارند، محافظت کافی را ارائه می‌کند. بااین‌حال، حداقل سرمایه‌گذاری برای سایت 100 دلار است.

پلتفرم YouHodlr

 

7. پلتفرم Coinbase:

کوین‌بیس با پلتفرم معاملاتی خود شهرت یافته، اما حساب پس‌انداز آن ارزش بررسی دارد. اگر یک حساب کاربری جدید با آن‌ها باز کنید، 10 دلار پاداش دریافت خواهید کرد. بااین‌حال، Coinbase طیف وسیعی از هزینه‌های تراکنش و برداشت را بر اساس روش، کیفیت و مکان دریافت می‌کند.

8. پلتفرم Hodlnaut:

Hodlnaut هیچ محدودیتی برای قفل کردن یا برداشت ارائه نمی‌دهد و دارای 12.73٪ سود چشم‌گیر است. شما می‌توانید در هر زمان از حساب پس‌انداز خود پول واریز و برداشت کنید.

9. پلتفرم Ledn:

Ledn به شما امکان می‌دهد تا 9.5٪ در سال در بیت‌کوین و سکه USD درآمد کسب کنید. Ldn همچنین وام‌هایی با پشتوانه بیت‌کوین با مدت وام 12 ماهه و نرخ بهره ساده 12 درصد ارائه می‌دهد.

پلتفرم Ledn

 

10. پلتفرمCrypto.com:

اگرچه crypto.com برخی از بهترین قیمت‌ها را در بازار دارد، اما برای دریافت آن‌ها باید معیارهای خاصی را رعایت کنید. اگر سرمایه‌گذاری زیادی نداشته باشید، ممکن است در سایر پلتفرم‌ها موفقیت بهتری به‌دست آورید. درآمد در cypto.com از بهره روزانه استفاده می‌کند.

برترین‌های ما: Nexo و Celsius بهترین انتخاب‌های ما برای بهترین حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین به دلیل سابقه نسبتاً طولانی، تعداد کاربران زیاد و رضایت بالای مشتریان هستند.

مزایای حساب‌های پس‌ انداز ارز دیجیتال

یکی از مزایای اصلی نگهداری ارز دیجیتال در یک حساب پس‌انداز به جای کیف پول این است که می‌توانید با مشارکت بسیار کم سود کسب کنید. نگه داشتن بیت‌کوین‌های خود در یک حساب پس‌انداز، آن را راهی غیرفعال برای کسب بازده بیت‌کوین می‌کند.

 • دارندگان حساب پس‌انداز ارز دیجیتال برای دریافت سود لازم نیست تا پایان سال منتظر بمانند. بسته به نوع حساب پس‌انداز سپرده‌شده، سود روزانه، هفتگی یا ماهانه ارائه می‌شود.
 • افتتاح حساب پس‌انداز بیت‌کوین بسیار آسان و سریع است. این کار به سادگی و بدون نیاز به مدارک، با انتقال وجه از کیف پول بیت‌کوین به یک حساب پس‌انداز، شروع به کسب سود می‌کند.
 • شما می‌توانید بیت‌کوین را به سرعت و در هر زمانی واریز و برداشت کنید ( این موضوع به نوع حساب پس‌انداز شما بستگی دارد. یادتان باشد که این در مورد حساب‌های پس‌انداز با دوره قفل صدق نخواهد کرد.)
 • وجوه شما محفوظ است، زیرا هر گونه ضرر از طرف ارائه‌دهنده خدمات حساب پس‌انداز بر حساب شما تأثیری نخواهد داشت و می‌توانید به راحتی به حساب خود دسترسی داشته باشید و هر زمان که بخواهید بیت‌کوین را برداشت کنید.

سخن پایانی

حساب‌های پس‌انداز بیت‌کوین برای کسانی که از قبل معتقدند ارزش بیت‌کوین در آینده افزایش خواهد یافت بسیار عالی است. قبل از تصمیم به استفاده از یک ارائه‌دهنده خدمات پس‌انداز بیت‌کوین برای افتتاح حساب، مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام داده و خطرات موجود را درک کرده‌اید. یک حساب پس‌انداز بیت‌کوین از نگهداری وجوه شما در کیف پول بیت‌کوین ایمن‌تر است، زیرا بانک بیت‌کوین سرمایه ریسکی برای پوشش ضرر در صورت وقوع هر اتفاقی دارد.
اگر بخواهید برای چند هفته یا چند سال سرمایه‌گذاری کنید، هیچ کمبودی در گزینه‌های ارائه‌شده در این مقاله وجود ندارد. فقط یک پلتفرم را انتخاب کنید، بیت‌کوین خود را سرمایه‌گذاری کنید و رشد آن را تماشا نمایید.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *