معرفی جدیدترین بازی‌های بلاکچینی جذاب و پردرآمد

بازی بلاکچینی

موضوع کسب درآمد از بازی‌های ویدئویی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که دیگر بازی‌ها صرفاً بستری برای سرگرمی نیستند. بلکه می‌توان ضمن بازی و لذت، درآمد هم کسب کرد. اما باید توجه داشته باشیم که انواع بازی بلاکچینی در امر درآمدزایی به نسبت دیگر بازی‌ها پیشتاز هستند. مفاهیم مختلفی در بازی‌های بلاکچینی وجود دارند که برای ورود به دنیای بازی آن‌ها باید با آن مفاهیم آشنایی داشته باشید. آن‌گاه با کسب مهارت در این بازی‌ها، یک منبع درآمد هیجان‌انگیز خواهید داشت. در ادامه قصد داریم تا بهترین و جدیدترین انواع بازی بلاکچینی را به شما معرفی کنیم. آن‌گاه با ساز و کار درآمدزایی هر کدام از آن‌ها آشنا خواهیم شد.

بازی بلاکچینی چیست؟

منظور از بازی بلاکچینی، بازی است که بر بستر شبکه‌ی غیرمتمرکز بلاکچین «BlockChain» انجام می‌شود. در واقع، بلاکچین، شبکه‌ی ایجاد و توسعه‌ی ارزهای دیجیتال است. اما به لطف قراردادهای هوشمند «Smart Contract» می‌توان هر نوع داده‌ای را بر روی این شبکه اجرا کرد. بنابراین انواع بازی بلاکچینی ایجاد شده‌اند که می‌توان با انجام آن‌ها در جریان بازی، درآمد کسب کرد. بازی‌های بلاکچینی رابطه مستقیم با ارزهای دیجیتال دارند. به طوری که معمولاً هر بازی، توکن بومی مختص به خود را دارد. سیستم کسب درآمد از بازی‌ها نیز با کسب این توکن‌های بومی همراه است. همان‌طور که سایر بازی‌ها دارای سناریو، کاراکترها و فضای اختصاصی هستند، هر بازی بلاکچینی نیز، سناریو و شرایط بازی مخصوص خود را دارد. در ادامه ضمن بررسی چگونگی کسب درآمد از بازی‌های بلاکچینی که به بازی‌های کریپتویی (اشاره به کریپتو به معنای ارزهای دیجیتال) هم مشهور هستند، با مشهورترین و جدیدترین این بازی‌ها آشنا خواهیم شد.

بازی بلاکچینی چیست؟

چطور می‌توان از بازی‌های بلاکچینی درآمد کسب کرد؟

کسب درآمد از بازی بلاکچینی، به کسب توکن وابسته است. به طوری که گیمر در جریان بازی، با توجه به فعالیت‌ها، نبردها و جستجوهایی که انجام می‌هد، توکن یا ارز دیجیتال کسب می‌کند. طبیعتاً بیشتر بازی‌های ویدئویی به همین صورت هستند. به طوری که در جریان بازی می‌توان سکه، غذا، خون، سلاح و …. را کسب کرد. اما اصلی‌ترین وجه تمایز بازی‌های کرپپتویی با سایر بازی‌ها در این است که دارایی‌های کرپیتویی بازی‌ها در بازار واقعی وجود دارند. پس می‌توان آن دارایی‌ها را از بازی خارج کرد و در بازار کریپتو به فروش رساند. اما برای سایر بازی‌ها معمولی نمی‌توان این کار را انجام داد. چون یافته‌های بازی، صرفاً در جریان بازی ارزش دارند و در دنیای خارج از بازی دارای ارزش نیستند.

مثلاً شما اگر هزار سکه هم در یک بازی معمولی کسب کرده باشید، امکان دارد جان بیشتری در بازی بگیرید، به شما سلاح بیشتر تعلق بگیرد، اما نمی‌توانید آن سکه‌ها را از بازی خارج کرده و بفروشید. در کرپیتو این کار قابل انجام است!

مفاهیم کلیدی در بازی‌های بلاکچینی با کریپتویی

برای این که بدانید بازی بلاکچینی دقیقاً چه ساز و کاری دارد، باید از مفاهیم کلیدی زیر را در مورد آن‌ها آگاه باشید:

  • توکن بومی بازی:

هزاران ارز دیجیتال در بازار کرپیتو وجود دارند. برخی از آن‌ها کوین «Coin» هستند؛ یعنی شبکه‌ی بلاکچین مستقل خود را دارند. اما برخی دیگر توکن «Token» هستند؛ یعنی روی بلاکچین یک کوین دیگر اجرا می‌شوند. معمولاً بیشتر توکن‌های مشهور روی شبکه‌ی بلاکچین اتریوم ایجاد و اجرا می‌شوند. حالا توکن بومی یک بازی به توکنی گفته می‌شود که به‌‌صورت اختصاصی برای یک بازی ایجاد شده و اقلام درون آن بازی را می‌توان به کمک آن توکن مبادله کرد. این توکن‌ها همزمان در بازار کرپیتو هم وجود دارند و می‌تواند مورد خرید و فروش واقعی با مبالغ واقعی قرار بگیرد. هر بازی، توکن بومی مختص به خود را دارد.

  • توکن غیرمثلی:

توکن غیرمثلی یا توکن NFT

توکن غیرمثلی یا توکن NFT مخفف عبارت «Non-Fungible Token» نوعی دارایی دیجیتالی است که ساختار آن با ساختار توکن‌ها و کوین‌های دیگر تفاوت دارد. ارزهای دیجیتال نوعی واحد پول هستند. اما توکن‌های غیرمثلی پول نیستند، بلکه یک دارایی هستند که فقط مالک آن عوض می‌شود، اما نمی‌تواند جایگزین شود. توکن‌های غیرمثلی مانند دارایی‌های انسان در دنیای واقعی هستند. دارایی‌هایی چون ساعت مچی، گلدان، تابلو، ماشین، ملک و … که می‌توانیم آن‌ها را بخریم یا بفروشیم. حالا در دنیای بازی‌ها، می‌توان زمین‌ها،‌ سلاح‌ها، کاراکترها و دیگر اقلام داخل بازی را به فروش رساند. این اقلام تحت توکن غیرمثلی فروخته می‌شوند. برای مثال، یک گیمر با بدست آوردن یک سلاح برتر در کحیط بازی کریپتویی، می‌تواند آن را در بازار بازی به دیگر کاربران بفروشد!

معمولاً در بیشتر انواع بازی بلاکچینی، دو مفهوم فوق وجود دارند. بنابراین وقتی حرف از توکن بومی یا توکن غیرمثلی در یک بازی بلاکچینی می‌شود، باید منظور آن را درک کنید!

معرفی بهترین بازی‌هایی که ارز دیجیتال می‌دهند

انواع بازی بلاکچینی رایگان و غیر رایگان طراحی شده‌اند که می‌توانند تجربیات و درآمدهای قابل توجهی را به گیمرهای این حوزه ببخشند. از جمله انواع بازی بلاکچینی رایگان و غیر رایگان مشهور و جدید که در گروه گیم‌فای «GameFi» قرار می‌گیرند، می‌توان موارد زیر را بررسی کرد:

  • بازی بلاکچینی اکسی اینفینیتی «Axie Infinity»

اکسی اینفینیتی یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین بازی‌های کریپتو است که در آن می‌توان هیولاهای کوچک بامزه را پروش داد یا به کمک آن‌ها به نبرد با هیولاهای دیگر پرداخت. این بازی از بازی پوکمون «Pokémon» الهام گرفته شده. در اکسی اینفینیتی دو نوع توکن بومی «AXS» و «SLP» وجود دارد. هیولاهای بامزه این بازی اکسی «Axies» نام دارند. هرکس برای ورود به این بازی، در مرحله اول باید 3 اکسی را خریداری کند که حداقل قیمت هر اکسی در سایت رسمی این بازی بین 80 تا 200 دلار است. بازیکنان می‌توانند اکسی‌ها را پرورش داده و آن‌ها را بفروشند و درآمد کسب نمایند. همچنین بازیکنان می‌توانند توکن‌های بومی را کسب کرده و در بازار کریپتو به پول نقد تبدیل کنند. هرکدام از توکن‌های بومی این بازی در بازار کریپتو حضور دارند. در حال حاضر (ژانویه 2022) توکن AXS در بازار کریپتو حدود 73 دلار و توکن SLP نیز حدود 01/0 دلار است.

بازی بلاکچینی اکسی اینفینیتی «Axie Infinity»

  • بازی بلاکچینی سندباکس «Sandbox»

بازی سندباکس، دیگر بازی مشهور بلاکچینی واقعیت مجازی است. توکن بومی اصلی این بازی، سند «SAND» نام دارد. دارایی‌های داخل بازی نیز با توکن «LAND» شناخته می‌شوند. در بازی می‌توان آثار دیجیتالی منحصربه‌فرد را ایجاد کرده و تحت توکن‌های غیرمثلی در بازار بازی به فروش رساند. همچنین در این بازی هر کاربر می‌تواند فضای اختصاصی یا اکوسیستم خود را ایجاد کره و سپس آن لند یا سرزمین را بفروشد. توکن بومی این بازی (SAND) در حال حاضر در بازار کریپتو حدود 82/4 دلار قیمت دارد.

  • بازی بلاکچینی اسپلینترلند «Splinter Land»

اسپلینترلند، دیگر بازی بلاکچینی مطرح است که سناریو اصلی آن به کارتی – جنگی است. در واقع، در جریان این بازی، وقتی بازیکنان بتوانند برنده سلاح‌های برتر شوند، توکن استیم «Steem» که توکن بومی این بازی است را دریافت می‌کنند. به‌صورت کلی، تمرکز گیمرها روی جمع‌آوری کارت و انجام نبردها منعطف است. توکن استیم این بازی در بازار کریپتو عرضه شده و هم‌اینک در ژانویه 2022 حدود 41/0 دلار قیمت دارد.

بازی بلاکچینی اسپلینترلند «Splinter Land»

  • بازی بلاکچینی سورر «Sorare»

سورر یک بازی‌ بلاکچینی فوتبالی است که در آن می‌توان کارت‌های بازی مربوط به بازیکنان مشهور مربوط به تیم‌های بزرگ جهان را در قالب توکن‌های غیرمثلی مبادله کنند. برای ورود اولیه به این بازی، باید 10 کارت مربوط به 10 بازیکن را انتخاب نمایید. در این بازی باید با تیم‌های فوتبالی 5 نفره مسابقه داد تا بتوان کارت جدید بدست آورد. ماهیت این بازی شبیه به کارت‌های بازی نوستالژیک است که در کودکی از آن‌ها استفاده می‌کردیم. کارت‌هایی که عکس بازیکنان مشهور فوتبال روی آن‌ها قرار داشت. با هم بازی می‌کردیم تا کارت‌های بیشتری از هم ببریم. حالا همین بازی به شکل یک بازی آنلاین بلاکچینی ارائه شده و می‌تواند درآمد برای بازیکن در پی داشته باشد.

  • بازی بلاکچینی دسنترالند «Decentraland»

دسنترالند، دیگر بازی بلاکچینی واقعیت مجازی است که در به بازی سکندلایف «Second Life» شباهت دارد. در دسنترالند می‌توان اقلام دیجیتالی موردنظر خود را ساخت و آن را در قالب توکن «LAND» و توکن‌های غیرمثلی به فروش رساند. همچنین این پلتفرم یک توکن بومی به نام مانا «MANA» دارد که در بازار کریپتو عرضه شده است. در بازی می‌توان با توکن مانا، اقلام داخل بازی را خریداری کرد. بازیکنان این بازی می‌توانند سرزمین‌هایی که در آن ایجاد کرده‌اند را گسترش دهند و هرآنچه می‌خواهند را به زمین خود اضافه کنند. از جمله این اقلام می‌توان به ساختمان‌ها، جاذبه‌های طبیعی و … اشاره کرد. قیمت هر توکن مانا در حال حاضر حدود 94/2 دلار است.

بازی بلاکچینی دسنترالند «Decentraland»

  • بازی بلاکچینی کریپتوشوتر «Crypto Shooter»

از بین انواع بازی بلاکچینی رایگان، بازی کرپیتوشوتر به چشم می‌خورد که یکی از انواع بازی‌های تک تیرانداز استو تک تیرانداز با تطبیق یک سری حباب برای نجات گنجشک‌ها تلاش کنند. توکن اسپارک پوینت «SparkPoint» با نماد اختصاری «SRK» جهت خرید تقویت کننده در این بازی استفاده می‌شود تا سریع‌تر بتوان حساب‌ها را حذف کرد. توکن اسپارک پوینت هم‌اکنون در بازار کریپتو حدود 003/0 دلار نرخ دارد.

بازی بلاکچینی کریپتوشوتر «Crypto Shooter»

موارد نامبرده جزء مشهورترین و جدیدترین انواع بازی بلاکچینی رایگان و غیررایگان هستند که می‌توانند در نهایت با کسب توکن‌های دیجیتالی برای گیمرها درآمدهای واقعی در پی داشته باشند.

بازی‌های کسب ترون

ترون «Tron» با نماد اختصاری «TRX» یکی از ارزهای دیجیتال مشهور مارکت کریپتوکارنسی‌ها است که طرفداران بسیاری دارد. در برخی از انواع بازی بلاکچینی، امکان کسب ارز دیجیتال ترون نیز در کنار توکن‌های دیگر بازی‌ها وجود دارد. از جمله بازی‌های کسب ترون می‌توان بازی اکسی اینفینیتی «Axie Infinity» و بازی «Splinter Land» را نام برد. در این بازی‌ها و بازی‌های دیگر، به نوعی امکان استخراج ارز ترون وجود دارد. چراکه بیشتر بازی‌های بلاکچینی از چند رمزارز مختلف پشتیبانی می‌کنند. برای این که بدانید دیگر بازی‌های کسب ترون کدامند، می‌توانید به‌صورت شخصی و مستقیم بازی‌های کریپتویی را امتحان نمایید!

استریوم چیست؟

استریوم «Stereum» به اتریوم 0/2 اشاره دارد. در واقع، استریوم یک پلتفرم است که خدمات تخصصی مرتبط با شبکه اتریوم را ارائه می‌دهد. اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند. در این نوع اجماع می‌توان ارزهای دیجیتال را به کمک سیستم‌های ماینر استخراج کرد. اما این الگوریتم به دلیل مصرف برق و انرژی بالا و همچنین نیازمند بودن به تجهیزات ویژه ماینینگ برای محیط زیست ضرر دارد. به همین خاطر الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) به آن ترجیح داده می‌شود. در اثبات سهام، نیازی به سیستم‌های ماینر و استخراج ارز دیجیتال نیست. بلکه با سپرده‌گذاری مقداری از توکن یک شبکه می‌توان توکن‌های بیشتری از آن را بدست آورد. ارز دیجیتال اتریوم «ETH» تصمیم گرفت تا در سال 2022 الگوریتم اثبات کار خود را  به الگوریتم اثبات سهام تبدیل کند.

اما با توجه به این که بیشتر توکن‌های دیجیتال، حتی توکن‌های بومی داخل بیشتر بازی‌های بلاکچینی تحت شبکه‌ی اتریوم فعالیت می‌کنند، پس تغییر الگوریتم اتریوم کاری تخصصی و نسبتاً سخت است. این‌جا است که پلتفرم استریوم می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. به طوری که پلتفرم استریوم به کاربران اجازه خواهد داد تا با استفاده از یک نرم‌افزار ساده، نود بیکن‌چین (Beacon Chain) اتریوم خود را راه‌اندازی کنند. بیکن‌چین یک زنجیره بلوکی مرکزی در اتریوم جدید است که وظیفه تغییر الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام در شبکه‌ی اتریوم را برعهده دارد. بنابراین می‌توان با توکن‌های اتریوم در پلتفرم استریوم به سهام‌گذاری پرداخت!!

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان

 

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید