چگونه سود زیادی را در بازار ارز دیجیتال کسب کنیم؟

چگونه سود زیادی را در بازار ارز دیجیتال کسب کنیم؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]برخی از سودها در بازارهای مالی خانما‌ن‌سوز هستند. شاید تعجب کنید و با خودتان بگویید که سودها همیشه لذت‌بخش هستند، چطور یک سود می‌تواند خانمان‌سوز باشد؟! اما حقیقتاً برخی از سوددهی‌ها هستند که از رفتار و تصمیم گیری‌های اشتباهی نشئت می‌گیرند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. اگر می‌خواهید بدانید سودهای خانمان‌سوز در پی چه تصمیماتی ایجاد می‌شوند، با ما همراه باشید.

سودهای خانمان‌سوز، چه سودهایی هستند و چگونه سود زیادی را در بازار ارز دیجیتال کسب کنیم؟

شنیده‌اید که می‌گویند: «خشت اول گر نهد معمار کج، تا ثریا می‌رود دیوار کج!» این ضرب‌المثل حکایت همان سودهای خانمان‌سوز در بازارهای مالی است. برای مثال، تصور کنید که یک تریدر، یک معامله خرید در ارزهای دیجیتال باز می‌کند و یک حد ضرر مشخص و صحیح هم برای خود در نظر می‌گیرد. حالا کندل می‌ریزد و روند به حد ضرر نزدیک می‌شود، اما تریدر با این تصور که ممکن است قیمت برگردد، حد ضرر را غیرفعال می‌کند و نمودار هم حقیقتاً‌ برمی‌گردد و تریدر از آن معامله سود می‌برد. حالا تریدر داستان سوددهی خود را با یک تریدر فوق حرفه‌ای مطرح کرده و می‌گوید که گذاشتن حد ضرر همیشه هم خوب نیست، چون من در فلان معامله حد ضررم را غیرفعال کردم و کلی هم سود بردم. به نظر شما تریدر فوق حرفه‌ای چه نظری در مورد این حرکت تریدر دیگر دارد؟!
احتمالاً شما هم حدس می‌زنید که تریدر فوق حرفه‌ای، همان ضرب‌المثل فوق را بیان کرده و به تریدر دیگر می‌گوید که کار اشتباهی انجام داده است،‌ چراکه تعیین حد ضرر، یکی از اصلی‌ترین ملزومات هر معامله است، حتی اگر نقض این قانون به سود بینجامد! ممکن است یک تریدر بارها از حذف حد ضرر خود، سود بگیرد، اما همیشه این قانون برقرار نخواهد بود و یک روز چنان قیمت به زیر حد ضرر غیرفعالی این تریدر نزول می‌کند که کل حساب خود را صفر می‌یابد. بنابراین هرگز قوانین اصلی معامله را بخاطر چند سود شانسی، زیر سؤال نبرید!!

اگر با رعایت اصول معامله به سود نرسیم، باید چکار کنیم؟

ممکن است گاهاً با رعایت تمام اصول معامله‌گری، همچنان دچار زیان شویم و همین امر سبب شود تا از اجرای این اصول ناامید شویم و با روش‌های غیر اصولی مانند روش فوق بخواهیم به سوددهی برسیم و شاید با زیر پا گذاشتن اصول اصلی به سود هم برسیم. اما توصیه ما به شما این است که فریب سود و زیان‌های مقطعی را نخورید؛ اگر می‌خواهید در بازار بمانید و همراه با کسب تجربیات بیشتر به یک تریدر قوی‌تر تبدیل شده و سودهای بیشتری از بازار بگیرید، پس هرگز خشت اول معاملات خود را کج قرار ندهید و مطمئن باشید که اگر اصول صحیح معامله‌گری را رعایت کنید، اگر چندین باز هم ضرر کنید،‌ در نهایت به سودهای خوبی خواهید رسید!

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *