فرسودگی شغلی در معامله‌گران چیست و چطور از آن پیش‌گیری کنیم؟

فرسودگی شغلی در معامله‌گران

فرسودگی شغلی در معامله‌گران یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از تریدرها با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. به همین جهت باید راه‌هایی را پیدا کرد که این مساله را به‌صورت کامل برطرف کند. امروزه، مشکل فرسودگی شغلی گریبان‌گیر بسیاری از افراد شده است که باید برای حل آن از راهکارهای متعددی استفاده کرد. با توجه به شرایط خاصی که در این بخش وجود دارد، در این مطلب به‌صورت کامل فرسودگی شغلی در معامله‌گری را بررسی کرده و روش‌های حل آن را نیز بیان خواهیم کرد.

چگونه بدانیم دچار فرسودگی شغلی شده‌ایم؟

فرسودگی شغلی در معامله‌گران یک مسئله رایج است که گریبان‌گیر بسیاری از افراد شده است. به همین جهت حتما باید این مشکل هرچه سریع‌تر شناسایی شود تا مسائل دیگری برای یک فرد ایجاد نکند. فرسودگی شغلی در معامله‌گری سبب می‌شود تا نتیجه‌ای که می‌گیرند بسیار متفاوت باشد. معمولا وقتی کسی به این مشکل دچار می‌شود،‌ میزان خطای او در معاملات بیشتر می‌شود که در نهایت، ضررهای بیشتری را تجربه می‌کند. به همین جهت باید کاری کرد که این مشکل هرچه سریع‌تر برطرف گردد. خستگی مفرط ناشی از بررسی چارت می‌تواند این مشکل را در یک معامله‌گر تشدید کند.

فرسودگی شغلی در معامله‌گران

کسی که با مشکل مواجه است، کنترل احساسات خود را از دست می‌دهد. به همین جهت حس‌هایی همچون ترس، طمع و عجله در شخص به وجود می‌آید. عصبانیت و خشم در معامله‌گری هم نشان‌دهنده بروز این مشکل است که حتما باید برای آن برنامه‌ریزی درستی انجام داد. معمولا فرسودگی شغلی معامله‌گران سبب می‌شود که آن‌ها نتوانند در موقعیت‌های حساس، تصمیم درست و به موقع بگیرند. احساس بی‌انگیزگی و خستگی در ترید هم از دیگر نشانه‌هایی است که حتما باید این موارد را جدی بگیرید. خوشبختانه این مساله نیز با کمی تلاش و تمرین قابل حل است پس به خود هیچ نگرانی راه ندهید.

چند عامل در مدیریت استرس در معاملات

تمام کسانی که تا به حال ترید انجام داده‌اند، با حس استرس در این کار روبرو شده‌اند. زمانی که پول واقعی شما در بازار قرار می‌گیرد، هر تغییرات مربوط به هر کندل می‌تواند حس شما را دچار تغییر کند. به همین جهت، بهتر است تا راهی پیدا کنید که این استرس، مدیریت شود و فرسودگی شغلی نیز به‌صورت کلی از بین برود. یکی از این راهکارها ورزش است. حتما در برنامه روزانه خود، ورزش کردن را بگنجانید زیرا تاثیر بسیار بزرگی بر روی احساسات شما خواهد داشت.

بهتر است که بعد از گذراندن یک دوره معاملاتی سخت، حتما مدتی به خود استراحت دهید و یا این که به سفر بروید. این مورد به شما کمک می‌کند تا فرسودگی شغلی نیز کاهش بیشتری پیدا کند. مورد دیگری که می‌تواند در این مورد کمک‌کننده باشد، تغذیه مناسب است. چنانچه دوست دارید فرسودگی شغلی در معامله‌گری به سراغ شما نیاید، حتما تغذیه خوبی داشته باشید. وقتی که انرژی کافی به مغزتان برسد، به‌طور قطع در حین معاملات نیز استرس کمتری را تجربه خواهید کرد پس از این بابت نگران نباشید.

فرسودگی شغلی در معامله‌گری

نقش مدیتیشن در کاهش فرسودگی شغلی معامله‌گران

با توجه به این که مدیتیشن کردن یک روش عالی برای تقویت روح است، به‌طور قطع برای کاهش فرسودگی شغلی در معامله‌گران نیز بسیار مناسب خواهد بود. به همین جهت شاهد آن هستیم که بسیاری از تریدرها از این روش برای آرامش بیشتر خود استفاده می‌کنند. وجود حس‌هایی همچون ترس و اضطراب می‌تواند عملکرد مفید تریدرها را به هم بریزد. به همین جهت یوگا و مدیتیشن باعث می‌شوند که فرسودگی شغلی معامله‌گران به کمترین حد خود برسد.

اگر بتوانید احساس آرامش را برای خود ایجاد کنید،‌ به‌طور قطع نتایج بهتری می‌گیرید. مدیتیشن باعث آرامش ذهن و روان شما می‌شود که در نهایت احساس بی‌نظیری را برای شما ایجاد خواهد کرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که یکی از دلایل اصلی شکست در ترید این است که فرسودگی شغلی در معامله‌گران بورس به خوبی دیده می‌شود؛ از همین رو به شما توصیه می‌کنیم که حتما در طول هفته کاری خود برای مدیتیشن و یوگا برنامه‌ریزی کنید. کاهش ترس و استرس می‌تواند احتمال موفقیت معاملات شما را بالاتر ببرد پس حتما برای آن یک برنامه‌ریزی درست انجام دهید.

فرسودگی شغلی معامله‌گران

درمان فرسودگی شغلی در معامله‌گران

برای هر مشکلی یک راهکار وجود دارد که حتما باید این راه مهم را پیدا کرد. همین مورد در دنیای معامله‌گری نیز وجود دارد که باید به آن دقت کافی داشته باشید. برای درمان فرسودگی شغلی در معامله‌گران، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها بهترین گزینه ممکن را برای خود انتخاب کنید. یکی از بهترین راهکارها این است که برای مدتی از بازار فاصله بگیرید. این بدان معناست که میانگین تعداد تریدهای خود را کاهش دهید. در صورتی که یک نوسان‌گیر روزانه هستید، بهتر است که مدتی به سراغ معاملات در تایم فریم بزرگ‌تر بروید.

فرسودگی شغلی در معامله‌گران بورس

به‌طور کلی هر چقدر که تایم فریم معاملاتی کوچک‌تر می‌شود،‌ احتمال فرسودگی شغلی معامله‌گران نیز بیشتر خواهد شد. همچنین همواره در معاملات خود، مدیریت ریسک و سرمایه را رعایت کنید تا استرس زیادی به شما وارد نشود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که فرسودگی شغلی در معامله‌گران بورس بیشتر به دلیل انجام ریسک غیرمنطقی است. همچنین حتما از معاملات با اهرم بالا بپرهیزید زیرا فشار روانی بسیار زیادی را به شما وارد می‌کند. در صورتی که با این مشکل دست‌و‌پنجه نرم می‌کنید، حتما یک برنامه تفریحی نیز برای خود بچینید تا ذهن‌تان استراحت کند.

اهمیت خشم و عصبانیت در کارزَدگی تریدرها

فرسودگی شغلی می‌تواند در مشاغل مختلفی اتفاق بیفتد. از آن‌جایی که میزان فشار روانی در تریدینگ بسیار زیاد است، حتما مشکلاتی مانند فرسودگی شغلی برای شخص به وجود خواهد آمد. البته نباید فراموش کرد که میزان این فشار، بسیار متفاوت است و هرکس به اندازه خاصی با فرسودگی شغلی درگیر می‌شود. به همین جهت یکی از نشانه‌های بزرگ فرسودگی شغلی در معامله‌گران این است که سریعا عصبی و خشمگین می‌شوند.

این افراد بعد از این که در معامله شکست می‌خورند،‌ بلافاصله خشم تمام وجود آن‌ها را در برمی‌گیرد. در این حالت نیز شخص برای جبران ضرر، وارد عمل می‌شود و سعی می‌کند که انتقام خود را از بازار بگیرد. چون این فرد در حالت عصبی قرار دارد،‌ به‌طور قطع بسیاری از شاخص‌ها را بررسی نمی‌کند. همین‌امر درصد موفقیت شخص در معاملات را کاهش می‌دهد. این نکته را بدانید که بازار، قاتل انسان خشمگین و انتقام‌جو است و به هیچ عنوان به او رحم نخواهد کرد. با توجه به شرایط خاصی که در این قسمت وجود دارد، حتما سعی کنید تا با کمک راهکارهای مختلف این خشم و عصبانیت را کنترل کنید.

فرسودگی شغلی در معامله‌گران چیست؟

ارتباط ترس و طمع با فرسودگی شغلی معامله‌گران

امروزه فرسودگی شغلی در معامله‌گران به یک مشکل رایج تبدیل شده است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. به همین جهت شما هم باید مانع بروز این مشکل برای خود شوید. ترس و طمع، دو عامل مهم در فرسودگی شغلی هستند که حتما باید آن‌ها را به‌صورت جداگانه تحلیل و بررسی کنید. وقتی کسی با مشکل فرسودگی مواجه می‌شود، معمولا حس ترس در معاملات به سراغ او خواهد آمد. از همین رو شخص نمی‌تواند بسیاری از معاملات را باز کند که به همین جهت دچار آسیب خواهد شد.

یکی دیگر از احساسات مخرب، طمع  است که می‌تواند منجر به نابودی یک تریدر شود. با توجه به وجود فرسودگی شغلی در معامله‌گران بورس، بسیاری از این افراد از طمع زیاد آسیب می‌بینند. به‌خصوص وقتی که یک نفر چند معامله موفق پشت سر هم دارد،‌ ممکن است که حس طمع به سراغ او بیاید. معمولا به دلیل پیامدهای منفی این کار، مسئله فرسودگی شغلی معامله‌گران به وجود خواهد آمد.

بررسی فرسودگی شغلی در معامله‌گری

اگر می‌خواهید به عنوان یک تریدر موفق نتایج خوبی بگیرید، باید حتما تمامی این عواملی که گفته شد را مدیریت کنید تا برای شما مشکلات بیشتری در این بخش به وجود نیاید.

سخن پایانی

فرسودگی شغلی در معامله‌گران یک مشکل فراگیر است که بسیاری از فعالین بازار را تهدید می‌کند. معمولا کسی که با این مشکل روبرو می‌شود، قدرت تصمیم‌گیری خود را در مواقع حساس از دست خواهد داد. به همین جهت، تعداد تصمیمات غلط شخص افزایش پیدا کرده و ضررهای زیادی را متحمل می‌شود. با توجه به نکاتی که در این مطلب از دلفین وست گفته شد،‌ شما هم می‌توانید به راحتی بر این مشکل غلبه پیدا کنید. با این روش شما قادر خواهید بود که مشکلات خود را به کمترین حد برسانید پس به هیچ عنوان نگران نباشید.

سوالات متداول

  1. چرا نباید با فرسودگی شغلی ترید کرد؟

وقتی که دچار فرسودگی شغلی هستید، میزان اشتباهات شما نیز بسیار زیاد خواهد بود که به همین علت بهتر است که مدتی از ترید دور باشید.

  1. بهترین روش برای درمان فرسودگی شغلی تریدرها چیست؟

برای این که ذهن شما آرامش خود را به خوبی به دست آورد، بهتر است که به سراغ برنامه‌های تفریحی بروید و از فضای پراسترس بازار دور باشید.

  1. چطور استرس خود در معاملات را کاهش دهیم؟

انجام برنامه‌های مختلف همچون ورزش، تغذیه مناسب، مدیتیشن و یوگا می‌تواند میزان استرس در معاملات را به‌قدر زیادی کاهش دهد پس حتما از این روش‌ها بیشترین نفع ممکن را ببرید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *