آموزش خرید زمین در متاورس و نحوه کسب درآمد از این راه

زمان مطالعه: 15 دقیقه
خرید زمین در متاورس

بلاک‌چین روش جدیدی از معاملات و مالکیت دارایی‌ها را در اختیار مردم جهان گذاشته است؛ به‌طوری که با پیدایش این تکنولوژی، همه چیز به‌صورت ناگهانی تغییر پیدا کرده است.
تا قبل از اینکه فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین توسعه پیدا کنند، دارایی‌های دیجیتال تقریباً بی‌معنی بودند و هیچ کس این تصور را نداشت که می‌توان در دنیای غیر واقعی نیز به سرمایه‌گذاری و خرید دارایی پرداخت؛ اما در حال حاضر با پیشرفت بلاک‌چین و تکنولوژی‌هایی که بر پایۀ آن گسترش پیدا کرده‌اند، دارایی‌های دیجیتال به مرحلۀ جدیدی وارد شده‌اند و بسیاری از سرمایه‌گذاران به آن‌ها علاقند شده‌اند. خرید‌و‌فروش دارایی‌های دیجیتال به راحت‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود؛ به همین دلیل، سرمایه‌گذاران می‌توانند بدون اتلاف زمان و مواجهه با چالش‌های غیر قابل انتظار، به معامله بپردازند. همین موضوع باعث شده است تا تعداد سرمایه‌گذارانی که روی دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، به‌شدت افزایش پیدا کند و طبق نظر کارشناسان، در آینده تعداد آنان تا حد غیر قابل تصوری بیشتر می‌شود.

متاورس دنیایی است که امروزه بسیاری از اشخاص در حال ورود به آن هستند. با توجه به اینکه تبادل دارایی‌های دیجیتال در این دنیا بیشتر از حدی است که بتوان آن را تصور کرد، اکنون یکی از بهترین زمان‌ها برای سرمایه‌گذاری در این فضا است؛ چون می‌توان با ورود به این حوزه قبل از افرادی که هنوز با آن آشنایی ندارند، از برگ برنده‌ای برخوردار شد و گوی سبقت را ربود.

سرمایه‌گذاری در متاورس برخلاف تصور، کار چندان سختی نیست و نیاز به آشنایی با مسائل فنی پیچیده نخواهد داشت؛ به همین دلیل، بسیاری از افراد می‌توانند به‌راحتی وارد این حوزه شوند و بعد از مدت‌زمانی بسیار کوتاه به یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای تبدیل شوند. در حال حاضر، کتاب‌ها و مقالات زیادی وجود دارد که می‌توان برای خرید انواع دارایی‌ها در متاورس به مطالعۀ آن‌ها پرداخت.
در متاورس دارایی‌های زیادی وجود دارد که سرمایه‌گذاران می‌توانند به خرید آن بپردازند. یکی از دارایی‌های پرطرفدار که در حال حاضر به فروش می‌رسد، زمین‌ها یا لند‌ها هستند که روز‌به‌روز بیشتر شناخته می‌شوند و این انتظار می‌رود که در آینده، تقاضای موجود برای آن‌ها به‌شدت افزایش پیدا کند.

سرمایه‌گذاری در متاورس، قیمت زمین در متاورس

به دلیل اینکه سرمایه‌گذاری در زمینۀ خرید زمین‌های متاورس در حال حاضر فرصتی فوق‌العاده به شمار می‌رود، در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم تا شما را با آموزش خرید زمین در متاورس و نحوۀ کسب درآمد از این راه بیشتر آشنا کنیم و به تمام نکات مختلفی که در این زمینه وجود دارد، بپردازیم. پس پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با دنیای زمین‌های متاورس بیشتر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:  معرفی جدیدترین بازی‌های بلاکچینی جذاب و پردرآمد

دنیای متاورس

متاورس دنیایی است که سال‌های کمی از پیدایش آن می‌گذرد و تنها چند سالی است که مورد توجه جهان قرار گرفته است. اولین بار واژه متاورس در یکی از رمان‌های علمی-تخیلی مورد استفاده قرار گرفته است که از زمان انتشار آن کمتر از ۳ دهه می‌گذرد؛ اما در آن زمان ایده متاورس چندان مورد توجه قرار نداشت و ایده‌های زیادی برای پیاده‌سازی آن به ذهن خطور نمی‌کرد.
با پیدایش تکنولوژی‌های جدید مانند بلاک‌چین و واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، به یک‌باره همه چیز مورد تغییر قرار گرفت و ایده متاورس دوباره بر سر زبان‌ها افتاد؛ به‌طوری که در حال حاضر آیندۀ درخشانی برای این حوزه تصور می‌شود و این امید وجود دارد که در آینده، متاورس مشکلات زیادی را از دوش بشر بردارد و به پیشبرد بسیاری از اهداف انسانی جامه عمل بپوشاند.
متاورس دنیایی بزرگ است که توضیح آن در یک مقاله کار چندان ساده‌ای نخواهد بود؛ اما به‌طور خلاصه در مورد آن می‌توان این‌گونه گفت که متاورس مفهومی است که به یک دنیای مجازی کاملاً منحصر‌به‌فرد و خاص اشاره می‌کند. دنیایی که به ظاهر مجازی است، اما به بهترین شکل ممکن در نوع خود حقیقی خواهد بود و انسان می‌تواند با ورود به آن، حسی کاملاً متفاوت را تجربه کند و وارد دنیایی کاملاً جدید شود.

قیمت زمین در متاورس، آشنایی با دنیای متاورس

در دنیای متاورس، قانون تعریفی جدید و کاملاً متفاوت خواهد داشت. به‌طوری که با دنیای فیزیکی به‌طور کامل متفاوت خواهد بود. در این دنیا این کاربران و مردم خواهند بود که قانون را تعریف خواهند کرد و همین باعث خواهد شد تا در متاورس بتوان حداکثر آزادی را تجربه کرد. چیزی که در دنیای فیزیکی به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و نمی‌توان آن را متصور شد.
در دنیای متاورس می‌توان با استفاده از کاراکتری مجازی وارد دنیایی شد که کاملاً حقیقی به نظر می‌رسد. در این دنیا دارایی‌هایی وجود دارند که می‌توان با استفاده از ارز‌های دیجیتال به خرید آن‌ها پرداخت و از این راه حتی به کسب درآمد رسید. بسیاری از کارشناسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، متاورس را بخش عظیمی از اقتصاد دیجیتال در آینده می‌دانند.
متاورس این امکان را به وجود می‌آورد تا تمامی کاربران از نقاط مختلف دنیا به تعامل و ارتباط بسیار واقعی با یکدیگر بپردازند و در دنیایی جدید، تجربه‌های متفاوتی را داشته باشند.

دنیای متاورس همزمان می‌تواند ترکیبی از شبکه‌های اجتماعی، بازی‌های بر بستر بلاک‌چین، سیستم‌های جامع معاملاتی و فناوری‌های VR و AR باشد و به لطف آن‌ها، تجربه‌ای متفاوت و باور‌نکردنی را برای کاربران ایجاد کند.

قیمت زمین در متاورس | دنیای متاورس

زمین یا لند در متاورس

همان‌طورکه اشاره کردیم، در دنیای متاورس دارایی‌های دیجیتال زیادی وجود دارند که کاربران می‌توانند مالکیت آن‌ها را به دست آورند و با خرید آن به سرمایه‌گذاری و سودآوری بپردازند. دارایی‌های دیجتیال این امکان را به وجود آورده‌اند تا متاورس به دنیایی سودآور تبدیل شود و بسیاری از سرمایه‌گذاران به آن ورود پیدا کنند. این در حالی است که بدون دارایی‌های دیجیتال برای متاورس آینده‌ای کاملاً متفاوت متصور می‌شد و جهت‌گیری آن کاملاً متفاوت بود.
زمین یا لند یکی از دارایی‌هایی است که در حال حاضر در دنیای متاورس وجود دارد و می‌توان به خریدوفروش آن پرداخت. به‌دلیل ویژگی‌هایی که این دارایی دیجیتال دارد، بسیاری از سرمایه‌گذاران به آن علاقمند شده‌اند و همین باعث شده است تا در حال حاضر، زمین‌های دنیای متاورس ارزش قابل‌توجهی پیدا کنند و به‌صورت روزانه مورد معامله قرار گیرند.
اما زمین در متاورس دقیقاً چیست و چگونه می‌توان به خریدوفروش آن پرداخت؟ آیا این زمین‌ها به‌صورت دائم باقی خواهند ماند یا این امکان وجود دارد که در آینده افرادی که مالک آن‌ها هستند، مالکیت خود را از دست دهند و سرمایۀ خود را به‌طور کلی بر باد دهند؟
در پاسخ به سؤالات بالا باید قبل از هر چیز بدانید که زمین‌ها در متاورس توکن‌هایی هستند که بر بستر بلاک‌چین توسعه داده شده‌اند. زمین‌هایی که خریداری می‌شوند، به‌صورت دائم در اختیار کلید عمومی فردی قرار خواهند گرفت که به خرید آن پرداخته‌ است. به همین دلیل، مالکیت آن‌ها بدون رضایت فردی که مالک آن‌هاست، به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست و به هیچ عنوان قابل از بین‌رفتن نیز نخواهد بود.

قیمت زمین در متاورس
زمین‌ها در پلتفرم‌های مختلف متاورس دارای تعداد محدودی هستند؛ به همین دلیل، برای آن‌ها تقاضای بالایی وجود دارد. با برخورداری از زمین‌ها در دنیای متاورس می‌توان همانند دنیای حقیقی فعالیت‌های مختلفی در آن انجام داد. زمین‌های دنیای متاورس دقیقاً مانند زمین‌های دنیای حقیقی هستند که مالک آن‌ها می‌تواند فعالیت‌های تعریف‌شده در پلتفرم‌ها را در آن‌ها انجام دهد.
افرادی که دارای زمین در پلتفرم‌های دنیای متاورس هستند، از امتیاز‌های خاصی برخوردار خواهند بود, به‌طوری که در برخی از پلتفرم‌ها می‌توانند از حق رأی برخوردار شوند و قوانین اصلی دنیای متاورس را تعریف کنند. همین موضوع باعث شده است تا روزبه‌روز بر ارزش آن‌ها افزوده شود و تقاضای بیشتری برایشان به وجود آید.

نحوه کسب درآمد از خرید لند در متاورس

برای کسب درآمد از خرید زمین در متاورس، روش‌های زیادی وجود دارد که اشخاص با توجه به شرایطی که دارند، می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. افراد زیادی بوده‌اند که توانسته‌اند با استفاده از این روش‌ها سود بسیار بالایی را کسب کنند و در مدت‌زمانی کوتاه به سرمایه قابل‌توجهی دست یابند.
به‌طور کلی، برای کسب درآمد از خرید زمین در متاورس بهتر است سرمایه‌ای اولیه داشت؛ چون با داشتن سرمایه می‌توان در مدت‌زمان کمتری به سود رسید و با چالش‌های کمتری روبرو شد. اما خوشبختانه بسیاری از پلتفرم‌ها این امکان را در اختیار افراد قرار داده‌اند تا بدون نیاز به پرداخت هزینه اولیه، به دنیای متاورس وارد شوند و درآمد مناسبی را نیز کسب نمایند.
پلتفرم اپ‌لند یکی از پلتفرم‌هایی است که این امکان را در اختیار افراد قرار داده است تا بدون هیچ‌گونه سرمایه‌ای، به خرید زمین بپردازند و درآمد قابل توجهی را از این طریق کسب نمایند. اپ‌لند یکی از بزرگترین پلتفرم‌هایی است که در سال‌های اخیر در دنیای متاورس حضور داشته است. به‌طوری که بسیاری از زمین‌های متاورس در این پلتفرم خریدوفروش می‌شوند.
زمانی که در اپ‌لند ثبت‌نام می‌کنید، دارای قطعه‌ای زمین می‌شوید که در ابتدا به‌صورت قطعی مالکیت آن را ندارید؛ اما در صورتی که به‌طور منظم در این پلتفرم فعالیت کنید، می‌توانید بعد از مدتی نسبتاً کوتاه، با استفاده از قابلیت‌هایی که قرار دارد، به کاربر اصلی تبدیل شوید و مالکیت زمینی را که در اختیارتان قرار داده شده بود، به دست آورید.

قیمت زمین در متاورس، آموزش کسب درآمد در متاورس
اپ‌لند این امکان را برای کاربران خود به وجود آورده است تا با استفاده از پاداش‌هایی که دریافت می‌کنند، به کاربر اصلی تبدیل شوند و بتوانند بدون پرداخت هزینه، به دریافت زمین در این پلفترم بپردازند و از این طریق کسب درآمد نمایند. البته همان‌طور که اشاره کردیم، این روش برای کسب درآمد سریع چندان مناسب نیست و ممکن است حداقل چند ماه زمان ببرد.
بهترین روش برای کسب درآمد از خرید زمین در متاورس، خریدوفروش در پلتفرم‌های مختلف است. با استفاده از این روش می‌توان سود نسبتاً مناسبی را به دست آورد. خریدوفروش زمین در متاورس نیاز به تخصص و آشنایی با یک سری نکات و مهارت‌ها دارد؛ به همین دلیل، افرادی که قصد دارند بدون تجربه این کار را انجام دهند، بهتر است در ابتدا با افراد با‌تجربه مشورت نمایند.
با به دست‌آوردن تجربۀ کافی در خرید زمین در متاورس، می‌توان سود مناسبی را به دست آورد و سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای در زمینۀ دارایی‌های دیجیتال انجام داد.

بیشتر بخوانید:  ۰ تا ۱۰۰ ارز matic از ابتدا تا آینده‌ی پیش رو + اهداف شبکه پالیگان

خریدوفروش زمین در متاورس

برای خریدوفروش زمین در متاورس باید قبل از هر چیز یک پلتفرم مناسب را انتخاب کنید. دیسنترالند، اپ‌لند و سندباکس جزو بهترین پلتفرم‌هایی هستند که در حال حاضر می‌توان برای خرید زمین در متاورس انتخاب کرد؛ اما باید به این نکته توجه شود که هر کدام از پلتفرم‌ها، ویژگی‌های خاصی خواهند داشت که در معاملۀ زمین‌های متاورس باید به آن‌ها توجه داشت. بنابراین، افرادی که سابقۀ معاملۀ زمین یا لند در یک پلتفرم خاص را دارند، بهتر است قبل از ورود به سایر پلتفرم‌ها، به افزایش اطلاعات خود در رابطه با آن بپردازند و بعد اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.
یکی از توصیه‌هایی که همواره به تازه‌واردها و افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در متاورس را دارند، می‌شود، این است که به رفتار بزرگان و بازیگران اصلی بازار توجه ویژه‌ای داشته باشند؛ چون بررسی فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، باعث خواهد شد تا دانش بیشتری در زمینۀ خریدوفروش زمین در متاورس به دست آید.

قیمت زمین در متاورس، خریدوفروش زمین در متاورس

خرید زمین در دیسنترالند

دیسنترالند یکی از بزرگترین پلتفرم‌های خرید زمین در متاورس است که در حال حاضر بیش از ۲۰ میلیون کاربر دارد و روزبه‌روز بر طرفداران آن افزوده می‌شود. این پلفترم در واقع یک بازی آنلاین است که در سبک بازی‌هایی مانند سکند‌لایف ساخته شده است؛ اما تفاوت اصلی آن، این است که دیسنترالند روی بستر بلاک‌چین توسعه داده شده است و کاملاً غیر متمرکز است.
در دیسنترالند این امکان وجود دارد تا کاربران به خریدوفروش دارایی‌های مختلف بپردازند که همین باعث شده است تا امکان کسب درآمد در این پلفترم وجود داشته باشد و در واقع، دیسنترالند تا حد قابل‌توجهی از حالت بازی فاصله بگیرد و به پلتفرمی برای خریدوفروش دارایی‌های دیجیتال تبدیل شود.

زمین یکی از اصلی‌ترین دارایی‌ها و اموال مجازی یا دیجیتال در دیسنترالند است که کاربران می‌توانند ساختمان‌ها و جاذبه‌های مختلفی را در آن‌ها ایجاد کنند و از این طریق به کسب درآمد برسند. در حال حاضر، بسیاری از افراد تنها با خرید‌و‌فروش زمین در دیسنترالند توانسته‌اند به درآمد قابل‌توجهی دست پیدا کنند.

خرید زمین در دیسنترالند

در دیسنترالند تنها ۹۰ هزار توکن زمین یا لند وجود دارد که همین باعث شده است ارزش آن‌ها به مرور افزایش پیدا کند و تقاضا برای خرید زمین نیز افزایش یابد. کاربران می‌توانند از زمین‌ها استفاده‌های مختلفی کنند و از آن‌ها برای مقاصد گوناگونی بهره گیرند.
زمین‌هایی که در دیسنترالند قرار دارند، دارای ابعاد مشخصی هستند، اما این امکان وجود دارد تا با استفاده از روش‌هایی که وجود دارد، به‌صورت دائم به افزایش ارتفاع زمین‌ها پرداخت و از این طریق ارزش آن را افزایش داد. نکته‌ای که جالب است بدانید، این است که هر کدام از زمین‌ها در منطقۀ خاصی قرار می‌گیرند که کاربرد آن‌ها نزدیک به یکدیگر است؛ مثلاً زمین‌های یک منطقه ممکن است فقط برای شرط‌بندی استفاده شود.

خرید زمین در دیسنترالند کار بسیار ساده‌ای خواهد بود. برای این کار کافی است تا کاربران به تهیۀ توکن مانا بپردازند. توکن مانا جزو توکن‌های تعویض‌پذیر ERC-20 است که با استفاده از آن می‌توان تقریباً تمامی دارایی‌های دیجیتال موجود در دیسنترالند را خریداری کرد.

کاربرانی که در ایران قرار دارند، باید برای خرید زمین در متاورس در پلتفرم دیسنترالند ابتدا به خرید تتر یا بیت‌کوین از صرافی‌های معتبر بپردازند و سپس در صرافی‌های خارجی مانند بایننس آن را تبدیل به مانا کنند. با استفاده از توکن مانا می‌توان در سایت دیسنترالند به‌راحتی به خرید زمین یا سایر اموال مجازی پرداخت.

خرید زمین در upland

اپ‌لند یکی دیگر از پلتفرم‌های پرطرفدار است که می‌توان برای خرید زمین در متاورس آن را انتخاب کرد. تعداد افرادی که در این پلتفرم فعالیت می‌کنند، به‌شدت رو به افزایش است؛ به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال اپ‌لند می‌تواند بسیار سود‌آور باشد و در مدت‌زمانی مناسب، میزان بازگشت سرمایه قابل‌قبولی به دنبال داشته باشد.
اپ‌لند را از بسیاری جهات می‌توان یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای خرید زمین در متاورس دانست. زمین‌های این پلتفرم بر‌اساس دنیای واقعی طراحی شده‌اند که همین باعث شده است تا در میان کاربران جذابیت خاصی داشته باشد و در طی زمان، افراد زیادی به سرمایه‌گذاری در آن‌ها تمایل پیدا کنند.

اپ‌لند تمامی شرایط را برای کاربران جدید به نحوی فراهم کرده است تا بتوانند به‌راحتی هر چه بیشتر، وارد این پلتفرم شده و به سرمایه‌گذاری بپردازند. برخلاف سایر پلتفرم‌ها مانند دیسنترالند، برای کار در این پلتفرم نیاز به استفاده از والت‌های خاص نخواهد بود.
کاربران می‌توانند با هزینه‌ای بسیار کمتر از سایر پلتفرم‌ها، به خرید زمین بپردازند. این در حالی است که در پلتفرم‌هایی مانند دیسنترالند، برای خرید زمین باید حداقل در حدود ۱۰ هزار الی ۱۵ هزار دلار سرمایه داشت و همین باعث می‌شود تا بسیاری از کاربران امکان سرمایه‌گذاری و خرید زمین را نداشته باشند.

مزایای خرید زمین در اپ‌لند به همین موارد ختم نخواهد شد. برای بازی در اپ‌لند حتماً نیاز به پرداخت هزینه نخواهید داشت. در ابتدا می‌توانید این بازی را به‌صورت کاملاً رایگان امتحان کنید و حتی بدون پرداخت هزینه، به کسب درآمد بپردازید. در اپ‌لند تنها در صورت تمایل می‌توانید هزینه کنید.

خرید زمین در upland

زمین‌هایی که در اپ‌لند خریداری می‌شود، به طرق مختلف قابل درآمد‌زایی خواهند بود. یکی از متداول‌ترین روش‌ها، فروش زمین‌ها به قیمت بالاتر است، اما کاربران می‌توانند با اجارۀ زمین هم به درآمد برسند.
برای خرید زمین در اپ‌لند تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که در صفحۀ اصلی روی گزینۀ get UPX کلیک کنید و میزان توکنی را که برای خرید نیاز دارید، انتخاب نمایید. در مرحلۀ بعد می‌توانید از میان ارز‌هایی که وجود دارد، ارز ترجیحی خود را انتخاب نمایید و با UPX دریافتی به خرید زمین بپردازید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که در ابتدا امکان خرید‌و‌فروش زمین‌ها به‌صورت دلاری وجود نخواهد داشت و مجبور خواهید بود با UPX به معامله بپردازید؛ اما بعد از ۲۶ خرید زمین می‌توانید آن‌ها را به‌صورت دلاری به فروش برسانید.

بیشتر بخوانید:  چگونه از هک کیف پول ارز دیجیتال خود جلوگیری کنیم؟

خرید زمین در سند‌باکس

سند‌باکس دیگر پلتفرم معتبر خرید زمین در متاورس است که جزو پرطرفدارترین پلتفرم‌های خرید دارایی‌هایی دیجیتال به شمار می‌رود و در مدت‌زمانی کوتاه توانسته است کاربران زیادی را جذب نماید. این پلتفرم در واقع یک بازی ویدئویی است که روی بلاک‌چین اتریوم توسعه داده شده است و همین باعث شده تا از هر نظر، قابل‌اعتماد باشد.

سند‌باکس تا حدی شبیه به ماینکرافت است؛ اما چیزی که آن را متمایز کرده است، قابلیت کسب درآمد است. کاربران در این بازی می‌توانند تمامی دارایی‌های دیجیتال خود را به‌راحتی خرید‌و‌فروش نمایند و از این طریق به سرمایه‌گذاری بپردازند.
در واقع، درصد زیادی از کاربران سند‌باکس افرادی هستند که تنها برای سرمایه‌گذاری وارد این پلتفرم شده‌اند و به‌دنبال کسب درآمد از خرید‌و‌فروش زمین و اموال دیگر بازی هستند. رشد مناسب ارزش دارایی‌های بازی باعث شده است تا روز‌به‌روز افراد بیشتری به سرمایه‌گذاری در این پلتفرم ترغیب شوند.
برای خرید زمین در متاورس سندباکس از توکن سند استفاده می‌شود. با استفاده از این توکن می‌توان تمامی دارایی‌های دیجیتال موجود در پلتفرم سندباکس را خرید‌و‌فروش کرد. کیف‌پول متاماسک یکی از بهترین کیف‌پول‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن به خرید توکن سند پرداخت و بدین طریق، دارایی‌های دیجیتال موجود در سند‌باکس را خریداری کرد.

خرید زمین در سند باکس

قیمت زمین در متاورس

قیمت زمین در متاورس با توجه به عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و با توجه به اینکه عرضۀ زمین تقریباً در تمامی پلتفرم‌ها محدود است، این انتظار می‌رود با افزایش محبوبیت زمین‌ها در متاورس، قیمت آن‌ها نیز افزایش قابل‌توجهی پیدا کند.
زمین‌ها در متاورس با توجه به ویژگی‌هایی که دارند، قیمت متفاوتی خواهند داشت. بهتر است بدانید در حال حاضر در برخی از پلتفرم‌ها می‌توان زمین‌های ارزان‌تری پیدا کرد و با هزینه‌ای بسیار کمتر به سرمایه‌گذاری پرداخت. این در حالی است که در برخی از پلتفرم‌ها، زمین‌های ارزان‌قیمت وجود ندارد و همین باعث می‌شود افرادی که دارای سرمایۀ کم هستند، نتوانند به خرید زمین در آن‌ها بپردازند.
طبق بررسی‌هایی که انجام شده است، میانگین قیمت زمین‌های پلتفرم دیسنترالند در نوامبر ۲۰۲۱ ۷۱۳ دلار بوده است؛ این در حالی است که در حال حاضر، کمترین قیمت زمین در پلتفرم سند‌باکس در حدود ۳ هزار دلار است. بدین ترتیب، با کمتر از این سرمایه، امکان ورود به بازار زمین‌های سند‌باکس وجود نخواهد داشت.

قیمت زمین در متاورس

موضوعی که در رابطه با قیمت زمین در متاورس بهتر است بدانید، این است که در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۶۹۲ میلیون دلار املاک در متاورس خرید‌و‌فروش شده است که نشان‌دهنده اعتماد بسیار بالای سرمایه‌گذاران به این بازار است. با وجود اینکه بازار املاک متاورس مدت‌زمان بسیار کوتاهی است که شکل گرفته است، اما استقبال بسیار زیادی از آن صورت گرفته است.

دلایل خرید زمین در متاورس

دلایل زیادی وجود دارد که باعث شده است بسیاری از سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف تصمیم بگیرند تا به خرید زمین در متاورس بپردازند؛ اما به هر حال، سرمایه‌گذاری موضوعی کاملاً شخصی است و افرادی که قصد دارند به سرمایه‌گذاری در این حوزه بپردازند، باید قبل از هر چیز به میزان ریسک‌پذیری خود توجه داشته باشند.

سرمایه‌گذارانی که از ریسک‌پذیری بالایی برخوردار هستند، می‌توانند این اطمینان را داشته باشند که خرید زمین در متاورس جزو یکی از جذاب‌ترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های پیش رو خواهد بود؛ به‌طوری که می‌توان با استفاده از آن سود‌های بسیار بالایی را تجربه کرد.
یکی از دلایل برای خرید زمین در متاورس این است که در حال حاضر تمامی پلتفرم‌ها به‌صورت سریع در حال سرمایه‌گذاری بر بستر‌های مختلف خود هستند تا تقاضای بالایی را که در آینده وجود دارد، پاسخ دهند. علاوه بر این، پلتفرم‌های جدید نیز به‌سرعت در حال شکل‌گیری هستند؛ به‌طوری که پیش‌بینی می‌شود در سال‌های پیش رو، تعداد زیادی از پلتفرم‌های جدید آغاز به کار کنند و وارد رقابت با پلتفرم‌های قبلی شوند.

سرمایه‌گذاری‌های بزرگی که از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری انجام شده است، خود می‌تواند دلیل محکمی برای خرید زمین در متاورس باشد. در حال حاضر، پلتفرم‌های متاورس توانسته‌اند سرمایه‌های عظیمی را جذب کنند که این سرمایه در نهایت باعث رشد ارزش بازار زمین‌های متاورس خواهد شد.

دنیای متاورس تنها مختص به سرمایه‌گذاران و افرادی که برای سرگرمی به آن روی آورده‌اند، نیست. اخیراً برندهای بزرگ نیز وارد این دنیا وارد شده‌اند تا بتوانند سهمی هر چند کوچک از بازار بزرگی که به وجود آمده است، به دست آورند. سامسونگ یکی از این برند‌هاست که با راه‌اندازی فروشگاه مجازی در پلتفرم دیسنترالند، وارد دنیای متاورس شده است تا بتواند توجه کاربرانی را که در آن حضور دارند، به خود جلب نماید.

دلایل خرید لند در متاورس، قیمت زمین در متاورس
برند‌های دیگری نیز وجود دارند که با فعالیت‌های خود به نوعی پا به دنیای متاورس گذاشته‌اند. از میان این برند‌ها می‌توان به نایک و گوچی اشاره کرد که اخیراً رویداد‌های مختلفی را برگزار کرده‌اند تا با استفاده از آن بتوانند به همکاری با هنرمندان NFT بپردازند.

برندهایی مانند نایک و گوچی قصد دارند تا با استفاده از هنرمندان NFT به تولید نسخه‌های مجازی از محصولات خود بپردازند و آن‌ها را وارد دنیای متاورس کنند. همۀ این‌ها نشان‌دهندۀ این است که خرید دارایی‌های مجازی مانند زمین در متاورس می‌تواند در آینده سود بسیار مناسبی داشته باشد.
در کنار تمامی نکاتی که به آن اشاره کردیم، در نهایت قیمت زمین‌ها در پلتفرم‌های متاورس است که نشان‌دهندۀ میزان رشد و توجیه‌پذیری خرید زمین در متاورس خواهد بود. با بررسی در سایت‌های معتبر مانند Nonfungible می‌توانید به‌راحتی به بررسی قیمت املاک متاورس در مدت‌زمان مورد‌نظر بپردازید.
قیمت زمین‌ها در متاورس همواره در بلند‌مدت افزایشی بوده است و رشد مناسبی داشته است که با توجه به آن می‌توان زمین‌های متاورس را گزینۀ بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری دانست.

آینده زمین‌های متاورس

افرادی که قصد دارند به خرید زمین در متاورس بپردازند، معمولاً این سؤال را مطرح می‌کنند که آیندۀ زمین‌های متاورس چگونه است و چقدر می‌توانند روی سودی که در بلند‌مدت به دست می‌آورند، حساب کنند؟

به‌طور کلی، آینده زمین‌ها و املاک متاورس بسیار روشن دیده می‌شود و بسیاری از سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاری در زمین‌های متاورس را پیشنهاد کرده‌اند. متاورس در آینده‌ای نه چندان دور، به تمامی حوزه‌ها رسوخ خواهد کرد و همین باعث خواهد شد تا ارزش دارایی‌هایی که در متاورس وجود دارد، به‌طرز قابل‌توجهی افزایش پیدا کند.

زمین‌هایی که در متاورس خریداری می‌شود، در آینده به‌دلیل افزایش تقاضا بسیار ارزشمند خواهند شد و همین باعث خواهد شد تا سود بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاران این حوزه ایجاد شود. البته افرادی بیشترین سود را خواهند برد که با دانش کافی اقدام به سرمایه‌گذاری کنند؛ در غیر این صورت، حتی این امکان وجود خواهد داشت تا سرمایۀ فرد به‌صورت کامل از دست برود.

قیمت زمین در متاورس | آینده زمین‌های متاورس

در کنار این‌ها باید به این موضوع توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری خرید زمین در متاورس هم ریسک‌های خودش را خواهد داشت و افرادی که قصد دارند وارد این حوزه شوند، باید به میزان ریسکی که باید متحمل شوند، توجه داشته باشند.

نکات مهم برای خرید زمین در متاورس

برای خرید زمین در متاورس باید به یک سری نکات توجه ویژه داشته باشید؛ در غیر این صورت، ممکن است نه تنها به سوددهی نرسید، بلکه تمام سرمایۀ خود را نیز از دست دهید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در این زمینه وجود دارد، این است که برای خرید زمین در متاورس حتماً پلتفرم‌های معتبر را انتخاب کنید؛ پلتفرم‌هایی که توسط افراد معتبر تأیید شده‌اند و در حال حاضر کاربران زیادی دارند. خرید زمین در این پلتفرم‌ها باعث خواهد شد تا امکان ضرر به‌شدت کاهش پیدا کند.
خرید زمین در پلتفرم‌هایی که به‌تازگی ایجاد شده‌اند، به‌شدت ریسک خواهد داشت؛ چون درصد زیادی از پلتفرم‌های جدید که هنوز دارای کاربران محدود هستند، بعد از مدت‌زمانی کوتاه با شکست روبرو می‌شوند و نمی‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند. ضمن اینکه برخی از این پلتفرم‌ها نیز ممکن است تنها برای مقاصد کلاهبرداری ایجاد شده باشند.

قیمت زمین در متاورس | پلتفرم خرید لند در متاورس

خرید زمین در متاورس باید در محل صحیحی انجام شود. برای انتخاب محل باید قبل از هر چیز به کاربری آن توجه داشته باشید. بنابراین، بهتر است در مرحلۀ اول مطمئن شوید که زمین مورد‌نظر شما دقیقاً برای چه کاری خریداری می‌شود. مثلاً در صورتی که قصد قرار‌دادن تابلوهای تبلیغاتی در آن را دارید، باید در نواحی تجاری اقدام به خرید زمین کنید.

بیشتر بخوانید:  ۱۴ راه درآمدزایی از بازی با موبایل و کامپیوتر

بهترین پلتفرم‌ها برای سرمایه‌گذاری لند در متاورس

در حال حاضر، از میان پلتفرم‌های مختلفی که برای خرید زمین در متاورس وجود دارد، دیسنترالند یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توان انتخاب کرد. این پلتفرم توسط بسیاری از برند‌ها تأیید شده است و کاربران زیادی نیز در آن مشغول به فعالیت هستند.
بعد از دیسنترالند، می‌توان اپ‌لند را جزو بهترین پلتفرم‌های متاورس برای خرید زمین دانست. اپ‌لند سعی دارد تا دنیای واقعی را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای وارد دنیای مجازی کند و از این طریق، تجربه‌ای بی‌نظیر را از دنیای متاورس ایجاد نماید. اپ‌لند تا به حال بسیار جسورانه و در نهایت خلاقیت مسیر خود را طی نموده است؛ به همین دلیل، آینده‌ای بسیار روشن برای آن تصور می‌شود.

سند‌باکس و کریپتووکسل نیز جزو دیگر گزینه‌های مناسب برای خرید زمین در متاورس هستند که افراد می‌توانند با توجه به اهداف خود، به انتخاب آن‌ها بپردازند.

امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.