چرا نباید به فکر جبران بورس با ارز دیجیتال باشیم؟

جبران بورس با ارز دیجیتال

[vc_row][vc_column][vc_column_text]بسیاری از افرادی که در بازار بورس ضررهای بسیاری را تجربه کرده‌اند، به دنبال این هستند تا ضررهای بورس را با خرید ارز دیجیتال جبران کنند. اما آیا این روش جواب می‌دهد؟ اصلاً می‌توان ضرر یک بازار را با سود بازار دیگر جبران کرد؟! اگر این سؤال برای شما هم ایجاد شده، با ما همراه باشید تا پاسخ آن را با هم بررسی کنیم.

 

آیا می‌توان ضرر بازار بورس را با خرید ارزهای دیجیتال جبران کرد؟

اگر فکر می‌کنید که زیان‌های عمیق و مدت‌دار بورس تهران را می‌توانید با روندهای صعودی بی‌سابقه کریپتوکارنسی جبران کنید، به شما اعلام می‌کنیم که به 3 دلیل نباید این کار را انجام دهید:
دلیل اول:
همه‌ی ما فکر می‌کنیم که اصلی‌ترین دلیل ضرر کردن ما در بازار بورس، ریزش کلی این بازار بوده است. اما اگر کمی منصفانه‌تر قضاوت کنیم، می‌بینیم که اگرچه روند نزولی عمیق بورس بر معاملات ما تأثیر زیادی داشته، اما دلیل اصلی ضرر تریدرها و اصلی‌ترین دلیل شکست‌ ما در این بازار، نداشتن استراتژی معاملاتی، تجربه و دانش کافی خودمان بوده است. بنابراین کسی که استراتژی نداشته باشد، در هیچ بازاری نمی‌تواند به صورت مستمر سودهای بزرگ کسب کند. پس تا زمانی که استراتژي‌های معاملاتی شخصی خودتان را نداشتی باشید و تجربه کافی از بازار کسب نکرده باشید، به سراغ معامله در هیچ بازاری نروید.
دلیل دوم:
وقتی شما برای مدت طولانی سهام ضررده خود در بورس را نگه‌ داشته‌اید، از نظر هیچ سرمایه گذاری منطقی به نظر نمی‌رسد که سهام خود را در کف بفروشید و بروید و ارزهای دیجیتال را در سقف خریداری نمایید!


دلیل سوم:
تجربه ثابت کرده است، جایی که همه‌ی مردم به آن هجوم می‌برند، هیچ الماسی وجود ندارد. وقتی همه‌ی مردم در مورد فرصت‌های موجود در بازار ارزهای دیجیتال صحبت می‌کنند، می‌توانید به این نتیجه برسید که الماس و سود موردنظر شما در این بازار وجود ندارد، بلکه در بازارهای دیگر است. منظور از بازارهای دیگر می‌تواند همان بورس، فارکس، طلا یا … باشد. به یاد بیاورید زمانی که بورس تهران در صعود قرار داشت، آن موقع همه در مورد بورس صحبت می‌کردند و کسی به بیت‌کوین 5000 دلاری اشاره چندانی نمی‌کرد. پس الآن که همه در مورد بیت‌کوین 50000 دلاری صحبت می‌کنند و کسی به بورس یا دیگر بازارها اشاره ندارد، می‌توانیم نتیجه بگیریم که اگر اکنون به سمت بازارهای دیگر برویم، در یک یا دو سال آینده، سودهای بهتری از آن‌ها خواهیم گرفت!
بنا به دلایل فوق، بهتر است که فکر جبران ضررهای بورس با خرید ارز دیجیتال را از ذهن خود خارج کنید. اگر نظر شما هم همین است، یا حتی اگر نظر متفاوت دیگری دارید، حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید