سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال چیست | ساخت پورتفولیوی سودآور

سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال

سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های خود را به درستی تخصیص دهید و سود تضمین‌شده‌ای دریافت کنید.  ارز دیجیتال به عنوان نوع جدیدی از سرمایه‌گذاری، مستحق توجه سرمایه‌گذاران بسیاری است. با‌این‌حال، با وجودی که سرمایه‌گذاران با بازدهی بالقوه‌ای جذب می‌شوند باید ریسک‌های ذاتی در تجارت ارزهای دیجیتال را به‌طور کامل درک کنند. در دهه گذشته، صنعت ارز و سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال، رشد سریعی را تجربه کرده است. در سال 2013، حدود 67 ارز دیجیتال در جهان وجود داشت که مجموع ارزش بازار آن به حدود 10 میلیارد دلار می‌رسید. تا اوایل سپتامبر 2021، بیش از 6400 ارز دیجیتال در جهان وجود داشت که مجموع ارزش بازار آن‌ها حدود 2.3 تریلیون دلار است.

ارزهای دیجیتال به رهبری بیت‌کوین، توجه سرمایه‌گذاران فردی و نهادی بسیاری را به‌خود جلب کرده است. به‌عنوان مثال: بلک راک، بزرگ‌ترین گروه صندوق سرمایه‌گذاری در جهان با دارایی‌های تحت مدیریت، در سال 2020 اعلام کرد که سه صندوق عمومی آن بیت‌کوین را در حوزه سرمایه‌گذاری خود قرار خواهند داد. شرکت آمریکایی Mass Mutual در سال 2020، 100 میلیون دلار بیت‌کوین خرید. در ژانویه 2021، تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری و اعلام کرد که بیت‌کوین را به‌عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه الکتریکی خود می‌پذیرد. تصور اینکه سرمایه‌گذاران سبد سرمایه‌‌گذاری، بیت‌کوین را در سرمایه‌گذاری خود در آینده در نظر بگیرند، دشوار نیست. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به‌شکل مفصل‌تری به موضوع سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال بپردازیم…

پورتفولیوی ارز‌های دیجیتال چیست؟

وقتی صحبت از سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال می‌شود، احتمالاً با عبارت‌هایی همچون پورتفولیوی، روبه‌رو خواهید شد. پورتفولیوی ارز‌های دیجیتال، ادغام پیچیده‌ای از دارایی‌‌‌های رمزنگاری ‌سرمایه‌گذار در نسبت‌‌‌های مناسب است. وظیفه اصلی یک سبد ارز‌های دیجیتال، تضمین حداقل ریسک و حداکثر بازده برای ‌سرمایه‌گذار است.

برخلاف سبد سرمایه‌گذاری بازار سهام، تنوع ریسک در مورد سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال نه با سرمایه‌گذاری در دارایی‌‌‌های مختلف، بلکه با کسب یک دارایی در توکن‌‌‌های متفاوت انجام می‌شود. اگر به گفته کارشناسان مالی، ارزش ‌ایجاد یک سبد سرمایه‌گذاری سنتی تنها با سرمایه بزرگ امکان‌پذیر باشد، برای بازار ارز‌های دیجیتال،‌ ایجاد یک سبد، حتی برای سرمایه‌گذاری‌‌‌های ناچیز نیز مناسب است. بنابراین، علاوه‌بر تنوع بخشیدن به ریسک‌‌‌ها، سبد ارز‌های دیجیتال به شما‌ این امکان را می‌دهد که در تعداد بیشتری از پروژه‌‌‌ها شرکت کنید، آن هم سرمایه‌گذاری‌‌‌هایی که در مرحله اولیه می‌توانند درآمد بالایی را به همراه داشته باشند.

سبد سرمایه‌گذاری بیت‌کوین

آیا سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال ارزش دارد؟

‌ایجاد سبد سرمایه‌ گذاری ارز‌ دیجیتال از توکن‌های مختلف می‌تواند به افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری موفق اشاره کند. بازار ارز‌های دیجیتال، جوان است، اما به سرعت نیز توسعه خواهد یافت. همه سرمایه‌گذاران نتوانستند چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال را با ارزش واقعی ‌آن‌ها درک کنند، اما  باید بگوییم که اخیراً تقاضا و علاقه سرمایه‌گذاران به مراتب افزایش یافته است و این علاقه می‌تواند منجر‌به افزایش مداوم ارزش سکه‌ها برای هر پروژه نسبتاً موفق شود. بیشتر توکن‌‌‌ها نشان‌دهنده مواردی هستند که می‌توانند برای بشریت مفید باشند و مخاطبان جدیدی را نیز برای سرمایه‌گذاری جدید جذب کنند.

همان‌طور که می‌دانید با رشد سرمایه‌گذاری‌‌‌ها، هزینه سکه‌‌‌ها به‌طور پیوسته افزایش می‌یابد، اما محاسبه دقیق ‌اینکه کدام پروژه، بیش‎ترین سرمایه‌گذاری را جذب می‌کند تقریباً غیرممکن است. با انتخاب یک استراتژی برای سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال، فقط در پروژه‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم که با موفقیت اجرا شده و یا در حال اجرا هستند می‌توان روی حداقل ریسک حساب کرد، اما نباید انتظار افزایش سریع ارزش آن را هم داشت، بااین‌حال باید به این نکته اشاره کرد که پروژه‌های راه‌اندازی، احتمال سودآوری هزاران درصد را دارند که این موضوع هم مشروط به اجرای موفقیت‌آمیز است و طبیعتاً خطرات سرمایه‌گذاری مالی در ‌آن‌ها هم به نوبه خود قابل توجه است. بر‌این‌اساس، ‌سرمایه‌گذار با سرمایه‌گذاری اندک در پروژه‌‌‌های مختلف، امکانات سودآوری را برای خود گسترش می‌دهد و درعین‌حال، ثبات را با سرمایه‌گذاری‌‌‌های اثبات‌شده حفظ می‌کند.

ارزش سبد سرمایه‌گذاری بیت‌کوین

اهمیت تنوع در سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال

امروز ارزهای زیادی وجود دارد، اما همه ‌آن‌ها نمی‌توانند برای ‌سرمایه‌گذار سودآور باشند. سرمایه‌گذار با سرمایه‌گذاری در یک نوع ارز دیجیتال در صورت سقوط قیمت، تمام سرمایه‌گذاری‌های خود را ازدست می‌دهد. متنوع‌سازی سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال به شما ‌این امکان را می‌دهد تا خطر ضرر ناشی از افزایش ارزش سایر ارز‌های دیجیتال را کاهش دهید و خنثی کنید. به‌عنوان مثال، اگر کل سرمایه در یک نوع ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری شود، زمانی که قیمت 20٪ کاهش یابد، ‌سرمایه‌گذار، مقدار مربوط به سرمایه خود را ازدست می‌دهد و اگر هم سرمایه‌گذاری‌‌‌ها بین سه ارز رمزنگاری‌شده در سهم‌‌‌های مساوی تقسیم شود، با کاهش 20 درصدی قیمت یک ارز و افزایش 10 درصدی در دو ارز دیگر، ‌سرمایه‌گذار متحمل ضرر نمی‌شود. حتی اگر ارزش دارایی‌‌‌های باقی‌مانده به‌طورکامل کاهش نرخ ارز را پوشش ندهد، باز هم ‌این کاهش در کل سرمایه‌گذاری کم‌تر منعکس می‌شود.

باید به‌خاطر داشت که ارزش توکن‌‌‌ یا سکه‌‌‌ها به پایداری آن‌ها بستگی دارد. این درحالی است که آن‌ها همیشه در نوسان هستند و تنها توزیع شایسته سرمایه‌گذاری‌‌‌ها می‌تواند ‌سرمایه‌گذار را به مقاومت در برابر چنین نوساناتی وادار  کند.

متنوع‌سازی سبد ارز دیجیتال

نحوه متنوع‌سازی پورتفولیو ارز دیجیتال

متنوع‌سازی سبد ارز دیجیتال، راهی عالی برای کاهش خطرات احتمالی در صورت رکود در بازار ارز‌های دیجیتال است. ارزش یک ارز دیجیتال، قیمت یک سکه ضرب در تعداد کل سکه‌‌‌های در گردش است. ارز‌های با ارزش بالاتر، به نوسانات کم‌تری تمایل دارند. بنابراین در سبد رمز ارز شما باید سه نوع ارز دیجیتال از نظر سطح سرمایه وجود داشته باشد:

 • بیش از 5 میلیارد دلار (بالا)
 • از 250 میلیون دلار تا 5 میلیارد دلار (متوسط)
 • کمتر از 250 میلیون دلار (کم)

سکه‌‌‌هایی که ارزش بالایی دارند، مستعد نوسان هم خواهند بود. در کنار این هم بعید است که قیمت آن‌ها به 40-50٪ برسد، زیرا ممکن است برخی آلت‌کوین‌‌‌ها ظاهر شوند، اما یک ارز دیجیتال با ارزش بالا در بازار نزولی، انعطاف‌پذیر‌تر است و در صورت رکود بازار هم سبد سرمایه‌گذاری شما وزن زیادی از دست نخواهد داد.

اینکه چگونه فاکتور تنوع را از نظر سرمایه در نظر بگیرید، هنگام تهیه سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال، فقط به شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید پایدارترین سبد سرمایه‌گذاری کریپتو را ‌ایجاد کنید و از حداکثر محافظت در برابر خطرات احتمالی برخوردار شوید، سبد رمز ارز شما باید فقط از سکه‌های با ارزش بالا تشکیل شود.

اگر آماده پذیرش ریسک‌‌‌های بازار ارز‌های دیجیتال هستید، منطقی است که ارز‌های دیجیتال با ارزش پایین را به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه کنید. معمولاً ‌این دسته از سکه‌‌‌ها قیمت بسیار پایینی دارند و به‌راحتی می‌توانند حتی به سطوح پایین‌تر هم فرو بریزند، اما باید به‌خاطر داشت که دقیقاً ارز‌های با سرمایه کم می‌توانند 100-300 درصد سود داشته باشند و ‌این موضوع هم ممکن است تمام ریسک‌‌‌ها را پوشش دهد، حتی اگر یک ارز دیجیتال از سبد رمز شما آزاد شود، سود خواهید داشت.

نحوه متنوع‌سازی سبد ارز دیجیتال

در پایان باید به‌وضوح درک کنید که چقدر مایل به ریسک هستید و به این درک برسید که‌ این مبلغ را می‌توان کاملاً از دست داد.

قوانین سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال

 • سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف

بلاک‌چین یک فناوری جدید منحصربه‌فرد است که قبلاً در بسیاری از زمینه‌‌‌ها کاربرد داشته است، اما از آن‌ جایی که بلاک‌چین موضوع بسیار جوانی به‌حساب می‌آید، بسیار دشوار است که بگوییم کدام صنعت بیشترین کاربرد را خواهد داشت. بنابراین شما باید یک سبد سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال، آن هم به صورت متعادل و متنوع ‌ایجاد کنید. ایده‌ای که ما برایتان داریم ‌این است که سبد ارز‌های دیجیتال خود را متعادل کنید تا در یک صنعت بیش از حد سرمایه‌گذاری نکنید.

 • تقویت مواضع در امیدوارکننده‌ترین زمینه‌‌‌ها

حتی اگر سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال شما در بین برنامه‌‌‌های بلاک‌چین مختلف متعادل باشد، می‌توانید موقعیت خود را در آن دارایی‌‌‌هایی که به خوبی با ‌آن‌ها آشنا هستید تثبیت و پتانسیل رشد را مشاهده کنید.

یک تصور از پیش تعیین‌شده هست که می‌گوید در هر بخش فقط یک برنده وجود دارد و تنها یک ارز دیجیتال هم در صدر هر صنعت وجود خواهد داشت. اگر به بخش تجاری واقعی نگاه کنید، می‌توانید ببینید که در هر حوزه بسیاری از ارز‌ها مهم هستند. همین‌امر در مورد استفاده از بلاک‌چین در مرحله اولیه دورانی که اکنون در آن هستیم، اتفاق خواهد افتاد. مهم است که مهم‌ترین‌ها در هر مجموعه را شناسایی و روی ‌آن‌ها شرط‌بندی کنید.

به‌عنوان مثال فرض کنید که شما به‌طور‌کامل زمینه پلتفرم‌‌‌های کاربردی غیرمتمرکز را مطالعه کرده‌اید و مطمئن هستید که در‌ آینده مورد تقاضا خواهد بود. ارزش شرکت‌‌‌ها و محصولات در ‌این زمینه افزایش می‌یابد، تعداد کاربران و تجربه برنامه‌‌‌های کاربردی واقعی هم روز‌به‌روز بیش‌تر می‌شوند. در‌ این مورد، تقویت موقعیت در دارایی‌‌‌هایی مانند اتریوم، NEO و غیره منطقی است.

قوانین سبد سرمایه‌گذاری بیت‌کوین

 • پیدا کردن جواهرات‌

باارزش‌ترین سکه‌‌‌ها اغلب ‌آن‌هایی هستند که هنوز برای عموم برای سرمایه‌گذاران شناخته‌شده نیستند. یک قانون طلایی برای به‌دست آوردن سود بیش‌تر از سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال وجود دارد که می‌گوید باید در اسرع‌وقت، قبل از‌ این‌که دیگران به آن‌جا بیایند، دارایی را خریداری کنید.

درحالی‌که جستجوی چنین سکه‌هایی می‌تواند زمان و تلاش زیادی ببرد، ‌این احتمال هم وجود دارد که ‌این نوع ارز رمزنگاری درآمد بیشتری را به همراه داشته باشد و بیش‌تر از تمام تلاش‌های شما هم نتیجه دهد. سرمایه‌گذاری‌‌‌های اولیه در پروژه‌‌‌هایی مانند اتریوم و NEO (Antshares) ده‌‌‌ها و صدها هزار سود به همراه داشت. در زمان راه‌اندازی‌ این پروژه‌‌‌ها، تنها تعداد کمی ‌از سرمایه‌گذاران توانستند پتانسیل کوین‌‌‌های جوان را ببینند و ‌این دارایی‌‌‌ها را به سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال خود اضافه کنند.

انواع مختلف دارایی‌های کریپتویی

در این بخش از مقاله سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال، انواع دارایی‌‌‌های کریپتو را برجسته خواهیم کرد که می‌توانید از آن برای‌ ایجاد متنوع‌سازی پورتفولیوی دارایی‌ها استفاده کنید. ‌آن‌ها اساساً به چهار دسته مختلف تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر است:

 • توکن‌های پلتفرم:

توکن‌های پلتفرم برای فعال کردن فناوری در قراردادهای هوشمند شناخته شده‌اند. اتر، به‌عنوان پیش‌ساز، به دارایی‌های رمزنگاری اجازه می‌دهد تا به‌راحتی با کمک کد‌‌ها اجرا شوند! درنهایت توکن‌های زیادی تولید می‌کند.

 • توکن‌های کاربردی:

توکن‌های کاربردی به‌عنوان توکن‌های دارای اهداف و کاربردهای خاص تعریف می‌شوند. برخی از نمونه‌های محبوب شامل BAT، KNC، MKR، ZIL، OMG و CRO می‌گردند. اهداف ‌آن‌ها از یک صنعت به صنعت دیگر گسترده است.

سبد رمز ارز

 • توکن‌های تراکنش:

توکن‌های تراکنش گروه دیگری از دارایی‌های رمزنگاری هستند که شامل XRP و IOTA می‌شوند. اهداف اضافی آن هم پرداخت‌های برون‌مرزی، تراکنش‌های بین بانکی و پرداخت‌های فرامرزی را در بر می‌گیرد.

 • پول غیرمتمرکز:

پول غیرمتمرکز دسته دیگری از دارایی‌های دیجیتال است. یک نسخه خالص از پول نقد الکترونیکی همتا به همتا است که امکان پرداخت آنلاین آسان را فراهم می‌کند و می‌تواند به‌راحتی از یک طرف به طرف دیگر ارسال شود. وقتی صحبت از پول غیرمتمرکز می‌شود، نیازی نیست که به شخص ثالث یا موسسه مالی اتکا کنید.

اصول انتخاب ارز برای سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال

همان‌طور که قبلاً متوجه شدیم، پایه اصلی سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال، سطح بالایی از تنوع است. معامله‌گران باتجربه توصیه می‌کنند سه تا نه ارز دیجیتال را به کیف‌پول اضافه کنید. ‌آن‌ها معیارهای اصلی را برای انتخاب خود می‌نامند.

 • احساس، عقیده و گمان:

اول از همه، شما باید تجزیه و تحلیل کنید که آیا یک ‌ایده اصلی پشت ارز دیجیتال وجود دارد، آیا کاربرد عملی دارد،آیا مشکل واقعی کاربران را حل می‌کند؟‌ آیا تراکنش بهتری نسبت به سایر ارز‌های رمزپایه ارائه می‌دهد یا تبادل دارایی سریع‌تری را ارائه می‌دهد؟

 • چرخه تغییر جهت:

در ‌اینجا باید رفتار کریپتوکارنسی در دوره‌های زمانی طولانی، وجود جهش‌ها و سقوط‌های شدید، قیمت فعلی بازار و همچنین کل و میانگین حجم معاملات روزانه را در نظر بگیرید. اگر حجم معاملات افزایش یابد، به ‌این معنی است که سرمایه جدید به‌طور پیوسته به ارز دیجیتال جریان خواهد یافت. درعین‌حال، تجزیه و تحلیل‌ اینکه آیا ‌این عمر به دلیل افزایش منظم محبوبیت ارز دیجیتال است یا خیر، مهم است. آیا افزایش معاملات فقط ناشی از طرح کلاهبرداری است؟ معامله‌گران باتجربه با مشاهده دقیق نمودارهای تغییرات شاخص‌‌‌های بازار ارز‌های دیجیتال پاسخ‌ این سؤال را پیدا می‌کنند. بسیاری از ‌آن‌ها فقط اضافه کردن ارز‌های دیجیتال با ارزش بازار 100 میلیون دلار و بالاتر را به سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال خود توصیه می‌کنند.

متنوع‌سازی پورتفولیوی دارایی‌ها

 

 • جامعه موضوعی:

برای سرمایه‌گذاری، بهتر است ارز‌های رمزنگاری‌شده را انتخاب کنید که توسط یک جامعه فعال پشتیبانی می‌شوند. به پروژه‌‌‌های دارای نظرات اولویت دهید، به عنوان مثال یک جامعه رسمی ‌یا یک پلتفرم باز برای توسعه‌دهندگان.

 • پس‌زمینه خبری:

بسیار مهم است که مرتباً و در چه زمینه‌ای از ارز دیجیتال در رسانه‌‌‌ها نام برده می‌شود. آیا در مورد آن در رتبه‌بندی وب‌سایت نوشته می‌شود؟ آيا ‌آن‌ها در انجمن‌‌‌های موضوعی مانند org بحث می‌کنند؟ آیا هیاهوی پیرامون ارز در کانال‌‌‌های خبری هست؟

به گفته کارشناسان، قانون اساسی برای ‌ایجاد یک سبد سرمایه‌گذاری، نسبت مناسبی از ارز‌های دیجیتال شناخته‌شده، گران، ارزان، اما امیدوارکننده است. بنابراین برنامه‌‌‌های سرمایه‌گذاری زیادی می‌تواند کار کند.

چگونه یک سبد سرمایه‌ گذاری ارز دیجیتال ‌ایجاد کنیم؟

اصل مهم و اساسی توزیع صحیح دارایی‌‌‌ها در یک سبد سرمایه‌گذاری، تنوع بخشیدن به دارایی‌‌‌ها است. یک سبد رمز ارز باید همه ابزارها را برای کسب درآمد و کاهش ریسک در نسبت‌‌‌های مناسب داشته باشد. بیش‌تر اجزای آن باید حاوی ارز‌های رمزپایه محبوب با رشد و تقاضای پایدار در بین کاربران باشد. سرمایه‌گذاران باتجربه بسیاری از استراتژی‌‌‌های بهینه را برای ‌ایجاد سبد ارز‌های دیجیتال استفاده کرده‌اند.

نحوه ساخت بهترین سبد ارز دیجیتال

برای یک سرمایه‌گذاری دقیق و کم‌ریسک هنگامی که می‌خواهید بهترین سبد ارز دیجیتال را ایجاد کنید باید به این موارد زیر توجه شود:

 • 80٪ از کل سرمایه‌گذاری در سکه‌‌‌هایی با نرخ ارز ثابت و موقعیت‌‌‌های پیشرو در رتبه‌بندی ارز‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری‌شده انجام شود.
 • تخصیص 15 درصد به ارز‌های جدید با نقدینگی بالا و قیمت متوسط.
 • 5% را برای توکن‌‌‌های پروژه‌‌‌های امیدوارکننده که در مراحل اولیه توسعه هستند و هزینه کمی ‌دارند، بگذارید.

متنوع‌سازی سبد ارز دیجیتال

همان‌طور که می‌دانید با افزایش ریسک سرمایه‌گذاری در ‌آینده، سودآوری آن نیز افزایش می‌یابد. برای ریسک‌پذیرترین سرمایه‌گذاری‌ها در پورتفولیو می‌توانید پروژه‌هایی را در نظر بگیرید که می‌توانند با حداقل سرمایه‌گذاری درآمد شگفت‌انگیزی داشته باشند. در ‌این مورد، دارایی‌‌‌ها باید بر اساس اصل زیر تقسیم شوند:

 • 60% در ارز‌های رمزپایه اصلی سرمایه‌گذاری می‌کنند.
 • تخصیص %25 به بازارهای محبوب با نرخ ارز ثابت و چشم‌انداز رشد.
 • 15% برای سرمایه‌گذاری در توکن‌‌‌های

بهترین سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال – براساس استراتژی‌‌‌های اثبات شده- است، در غیر این‌صورت، توزیع نادرست سبد تنها می‌تواند زیان را بیش‌تر کند، اما به‌هیچ‌وجه درآمدزایی نمی‌کند. نرخ‌‌‌های بسیار بالای سرمایه‌گذاری‌‌‌های پرریسک می‌تواند درآمد حاصل از پروژه‌‌‌های سودآور را باطل کند.

مزایای ساخت کیف پول رمزنگاری‌شده

ایجاد سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال به سرمایه‌گذار ‌این امکان را می‌دهد تا سرمایه‌گذاری خود را به بهترین نحو ممکن تخصیص دهد، خطرات ناشی از نوسانات بالای نرخ ارز را کاهش دهد و کار تولیدی را برای افزایش موقعیت مالی خود آغاز کند.

سرمایه‌گذاری با ریسک بالا در ارز‌های دیجیتال بخشی جدایی‌ناپذیر از یک سرمایه‌گذاری موفق است. تنها با استفاده از سبد ارز‌های دیجیتال می‌توان به ثبات نسبی بازده و خطرات در دنیای به سرعت در حال تحول ارز‌های دیجیتال تکیه کرد. حتی سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین ریسک بزرگی است، زیرا اغلب اتفاق می‌افتد که پایدارترین ارز دیجیتال ارزش خود را به میزان قابل توجهی از دست می‌دهد، اما گاهی‌اوقات در این زمینه، آلت‌کوین‌ها شروع به رشد می‌کنند و می‌توانند تا حدی یا به‌طورکامل زیان را پوشش دهند.

هنگام سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال، کاهش ارزش دارایی اصلی اغلب منجر‌به وحشت می‌شود، زیرا یک ‌سرمایه‌گذار بی‌تجربه تمایل دارد تا دارایی‌‌‌های خود را با ارزش زیانده بفروشد، این در‌حالی است که تنوع صحیح ریسک‌‌‌ها شاخص ضرر بحرانی را کاهش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا در لحظات هیجان منتظر بمانید.

سبد رمزارز

سخن پایانی

با توجه به تمامی مواردی که تا به این‌جا گفتیم می‌توان به این نتیجه رسید که سبد سرمایه‌ گذاری ارز‌ دیجیتال یکی از ویژگی‌های ضروری سرمایه‌گذاری موفق در بازار کریپتو است. هنگام تخصیص دارایی‌‌‌ها بین ارز‌‌های دیجیتال مختلف باید به استراتژی‌‌‌های توسعه اثبات‌شده پایبند باشید و همچنین به ارز‌های دیجیتال با پتانسیل رشد اولویت دهید، ذخیره‌سازی و مدیریت صحیح دارایی‌‌‌های شما نیز مهم است، از اقدامات احتیاطی ‌ایمنی و نظارت مداوم بر بازار غافل نشوید.

در زمینه سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال، لازم است راه خود را برای تجزیه و تحلیل و درک بازار و همچنین چشم‌اندازهای بالقوه آن توسعه دهید. هیچ‌کس به شما راه‌حل‌های آماده ارائه نمی‌دهد، همه توصیه‌‌‌ها و سیگنال‌‌‌های افراد دیگر فقط اطلاعات پس‌زمینه هستند. برای آموزش حرفه‌ای در این زمینه می‌توانید آموزش دوره ارز دیجیتال ماشین زمان را مشاهده کنید.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *