آشنایی با ارز دیجیتال sand و پلتفرم sanbox + آیند ارز sand

ارز دیجیتال sand

وقتی اولین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت‌کوین «Bitcoin» در سال 2008 معرفی شد، به دنبال آن، بلافاصله ارزهای دیجیتال دیگری هم به میدان آمدند. پس از گذشت بیش از یک دهه از توسعه ارزهای دیجیتال، هنوز هم بر تعداد این ارزها افزوده می‌شود. به‌طوری که در حال حاضر، هزاران ارز دیجیتال را می‌توان در مارکت کریپتوکارنسی‌ها مشاهده کرد. اما در میان خیل انبوه نمادهای اختصاری ارزهای دیجیتال، برخی‌ها از ارزش و اهمیت بالاتری برخوردارند. یکی از ارزهای دیجیتالی که اخیراً مورد توجه قرار گرفته است، ارز دیجیتال SandBox است. به همین خاطر در ادامه قصد داریم به بررسی ارز دیجیتال sand، معنی اصطلاحی آن و دیگر رویکردهای مربوط به آن بپردازیم. اگر این مفهوم برای شما نیز جای سؤال دارد و می‌خواهید دقیقاً بدانید که ارز دیجیتال sand چیست، حتماً با ما همراه شوید.

اصطلاح سند باکس به چه معنی است؟

اصطلاح سندباکس «SandBox» می‌تواند چند معنی داشته باشد. البته تمام معانی آن به هم شبیه هستند. اگر بخواهیم قبل از هرچیز از معنی واژه سندباکس سر دربیاوریم، این اصطلاح دارای معانی رایجی به این شکل است:

 • واژه سند «Sand» به معنای «شن» و باکس «Box» به معنای «جعبه» است.
 • به منطقه شنی که برای سرگرمی و بازی بچه‌ها ساخته می‌شود، سندباکس گفته می‌شود.
 • سندباکس به معنی یک محیط بسته، ایزوله و مطمئن است.
 • در قسمت امنیت اطلاعات، سندباکس به قسمتی گفته می‌شود که در آن آزمایشاتی روی کد برنامه‌هایی که دارای باگ هستند، انجام می‌شود. همچنین این آزمایش روی کدهای مشکوک به بدافزار هم صورت می‌گیرد. معمولاً آزمایشات سندباکس، قبل از عرضه کدها و برنامه‌ها صورت می‌گیرد.
 • سندباکس یک ارز دیجیتال متاورسی است که در بازار کریپتو با نماد اختصاری «SAND» عرضه شده است.

اصطلاح «SandBox» می‌تواند کلیه مفاهیم فوق را دربر بگیرد. اما منظور اصلی ما از سندباکس، ارز دیجیتال آن است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اصطلاح سند باکس به چه معنی است؟

ارز دیجیتال sand چیست؟

ارزهای دیجیتال بر بستر شبکه غیرمتمرکز بلاک‌چین «Blockchain» ایجاد می‌شوند. بلاک‌چین قابلیت‌های بسیاری دارد و برای بسیاری از فعالیت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طوری‌که هم‌اینک برای بازی‌سازی رایانه‌ای نیز از بلاک‌چین بهره می‌گیرند. سندباکس یک پلفترم بازی دیجیتالی است که جزء توکن‌های متاورس به حساب می‌آید (متاورس به یک جهان و پروژه بزرگ دیجیتالی اطلاق می‌شود که افراد می‌توانند در تعامل با آن، فعالیت‌های خود را در سطح گسترده‌ای مدیریت کنند). ارز دیجیتال sand توکنی است که بر بستر شبکه بلاک‌چین اتریوم ایجاد شده و در گروه توکن‌های ERC-20 قرار داشته و همچنین ارز دیجیتال SandBox به عنوان یک توکن پایه برای تمام تعاملات و تراکنش‌های اکوسیستم سندباکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. سندباکس یک محیط مجازی است که در آن گیمرها قادر هستند تجربیات موردعلاقه خود را ایجاد کرده و به فروش برسانند.

کاربرد پلتفرم سندباکس در ارزهای دیجیتال

سندباکس در حال حاضر، بیشتر به عنوان یک توکن درون برنامه‌ای مطرح است. به طوری‌که می‌توان در محیط سندباکس از  ارز دیجیتال sand برای خرید و فروش عناصر داخل برنامه استفاده کرد. اما این مفهوم با تحقق جهان متاورس می‌تواند کاربردهای بیشتری داشته باشد. همچنین در قسمت امنیت اطلاعات مجازی و آزمایش امنیت کدهای برنامه‌نویسی هم نقش مؤثری را ایفا خواهد کرد.

مزایای ارز دیجیتال sand چیست؟

مزایای ارز دیجیتال sand چیست؟

وقتی در پی این هستیم که بدانیم ارز دیجیتال sand چیست، باید به مزایای آن توجه داشته باشیم. اگر بخواهیم برخی از مهم‌ترین مزایای ارز دیجیتال sand را نام ببریم، موارد زیر در اولویت قرار دارند:

 • دسترسی‌پذیری «Access»

توکن‌های سندباکس توسط تمام افراد قابل دسترسی هستند. افراد می‌توانند این توکن‌ها را خریداری کرده و از نگهداری یا معامله آن‌ها سود بگیرند. همچنین گیمرهای بازی سندباکس می‌توانند سندباکس را در داخل بازی به دست آورده و برای خرید تجهیزات و همچنین شخصی‌سازی شخصیت آواتار (شخصیت شبیه‌سازی شده گیمر در داخل بازی) استفاده نمایند.

 • استیکینگ «Staking»

استیکینگ به یک نوع استخراج رمزارزی اشاره دارد. استخراجی که در آن نیازی به تجهیزات سخت‌افزاری نیست؛ بلکه صرفاً با سپرده‌گذاری توکن‌های خود می‌توان به عمل استیک پرداخت. در مورد ارز دیجیتال sand نیز می‌توان با سپرده‌گذاری این توکن‌ها در کیف‌پول یا بازی آن، توکن‌های بیشتری به‌دست آورد. این یک روش کسب درآمد برای گیمرها در محیط بازی نیز هست.

 • مشارکت «Participation»

کاربران می‌توانند از ارز دیجیتال sand برای شرکت در رأی‌گیری‌ها استفاده کنند. اگرچه بحث توکن‌های غیرمثلی NTF (توکن‌های منحصربه‌فردی که نمونه مشابه ندارند) در سندباکس مطرح است، اما کاربران می‌توانند با رأي‌گیری برای تغییر سندباکس به توافق برسند. به‌صورت کلی سندباکس دارای حق حاکمیتی (Governance) برای کاربران خود است.

امنیت ارز دیجیتال sand و کیف پول آن

امنیت ارز دیجیتال sand و کیف پول آن

ارز سندباکس از نظر امنیتی در جایگاه مطلوبی قرار دارد. چون ارز سند بر بستر شبکه‌ی اتریوم فعالیت می‌کند، پس می‌توان فاکتورهای امنیتی شبکه اتریوم را به آن نیز نسبت داد. اتریوم برای تأیید تراکنش‌های خود از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند. یعنی تأییدکنندگان این شبکه، کاربران عمده‌ی آن هستند. این در حالی است که برخی دیگر از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین برای تأیید تراکنش‌ها از الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کنند که به تجهیزات زیادی نیاز دارد. در هر صورت، ارز سندباکس یک توکن ایمن به حساب می‌آید. اما اگر شما SAND را خریداری کرده و قصد نگهداری آن را داشته باشید، باید سندباکس‌های خود را به کیف‌پول منتقل نمایید. برای این منظور می‌توان ارز سند را به کیف‌پول‌های زیر انتقال داد:

 • کیف‌پول سخت‌افزاری ترزور «Trezor»
 • کیف‌پول سخت‌افزاری لجرنانواس «Ledger Nano S»
 • کیف‌پول نرم‌افزاری مای‌اتر‌والت «MyEtherWallet»
 • کیف‌پول نرم‌افزاری تراست والت «Trust Wallet»
 • کیف‌پول نرم‌افزاری اتمیک «Atomic Wallet»
 • و …..

شما می‌توانید بسته به نیاز خود از کیف‌پول‌های فوق استفاده نمایید. اگر شما قصد هولدینگ (نگهداری) حجم زیادی از توکن‌های سندباکس را دارید، خرید کیف‌پول سخت‌افزاری برای شما مناسب است. اما اگر قصد نگهداری میان‌مدت یا کوتاه‌مدت این توکن را دارید، کیف‌پول‌های نرم‌افزاری در نسخه‌های دسکتاپ، موبایل و وب به‌صورت رایگان در دسترس شما قرار دارند.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال sand

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال sand

برای خرید و فروش ارز دیجیتال SandBox باید از طریق صرافی‌های آنلاین اقدام کرد. بزرگ‌ترین و مشهورتری صرافی جهان صرافی بایننس «Binance» است که بیش از 50 درصد معاملات سندباکس در بستر آن صورت می‌گیرد. اما متأسفانه فعالیت در این صرافی برای کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌ها با محدودیت همراه است. البته برخی صرافی‌های خارجی دیگر هستند که با تغییر هویت به کمک فیلترشکن آی‌پی‌ ثابت (VPN) یا ماشین مجازی (VPS) می‌توان در آن‌ها فعالیت کرد و به خرید سندباکس پرداخت. اما برخی از صرافی‌های داخلی نیز امکان خرید و فروش این ارز دیجیتال را فراهم کرده‌اند. شما می‌توانید در صورت تمایل، محدودیت‌ها را دور شده و از طریق صرافی‌های خارجی ارز دیجیتال sand را مورد معامله قرار دهید یا در بستر صرافی‌های داخلی این امر را به انجام برسانید.

پیش بینی آینده ارز دیجیتال sand

ارز دیجیتال sand در حال حاضر (آذرماه 1400) حدود 67/5 دلار قیمت دارد. پیش‌بینی‌های صورت گرفته در مورد اینده ارز sand حاکی از ارزشمند بودن آن برای سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت است. ارز دیجیتال سندباکس از ماه اکتبر 2021 در پی تغییر نام فیسبوک (Facebook) به متا «Meta» به عنوان یک پروژه‌ی متاورسی مورد توجه گرفت و صعود قابل توجهی را تجربه کرد. در آینده ارز sand پیش‌بینی می‌شود که سندباکس بتواند تا سال 2025،‌ مرز 12 دلار را رد کند و تا سال 2030 به نزدیک 100 دلار برسد. اما در ترید و سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت، تأکید چندانی روی خرید سندباکس صورت نگرفته است. شما می‌تواند خود شخصاً نمودار تکنیکال این ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار داده و سپس با پیش‌بینی آینده ارز sand، برای سرمایه‌گذاری روی آن تصمیم‌گیری نمایید.

سخن نهایی

ارزهای دیجیتال متاورسی پس از پروژه متا، مارک زاکربرگ مورد توجه قرار گرفتند. متاورس جهانی است که جرقه‌های ایجاد آن به تازگی در بین غول‌های تکنولوژی شعله گرفته است. بنابراین حالاحالاها می‌توان به رشد توکن‌های متاورسی چون سندباکس امیدوار بود. اما هرگز از روی حدس و گمان روی این ارز سرمایه‌گذاری نکنید. بلکه قبل از خرید، تحقیقات خود را در مورد آن کامل نمایید. نظر شما در مورد سندباکس و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال اینچنینی چیست؟!

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید