چگونه رانت بورسی پیدا کنیم؟

چگونه رانت بورسی پیدا کنیم؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]امسال فقط افرادی می‌توانند از بازار بورس سود بگیرند که سهم‌های بنیادی و فاندامنتال خوبی را خریداری کرده باشند. دیگر مثل سال 98 نیست که هر چراغ سبزی در نمودارهای بورس به شما 100 درصد سود بدهد، در حال حاضر تنها سهامی می‌توانند به شما سود بدهند که تحلیل بنیادی خوبی داشته باشند. در این مطلب می‌خواهیم ترفندی را به شما آموزش بدهیم که در آن بدون این که دانش بنیادی یا فاندامنتال داشته باشید، بتوانید سهام جذاب برای سرمایه گذاری در بورس تهران را پیدا کنید. اگر موضوع سرمایه گذاری سودده در بورس ذهن شما را نیز درگیر کرده، پس حتماً تا انتها با ما همراه باشید.

چگونه با رانت بورسی رایگان سهام بنیادی خوب پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن سهام جذاب برای سرمایه گذاری و سهام بنیادی برای سوددهی در سال، باید مراحل زیر را طی نمایید:

  • مراجعه به گزارش اجماع تحلیل‌گران بورس

برای مراجعه به گزارش اجماع تحلیل‌گران، باید به سایت – www.irancr.com – وارد شوید و سپس در قسمت پایین صفحه، گزارشات سه ماهه این اجماع را نظاره کنید. می‌بینید که گزارش‌های متعددی در آن قرار دارد، ‌اما شما آخرین گزارش از نظر تاریخ انتشار را باز کنید. آن‌گاه می‌بینید که یک فایل متنی برای شما باز می‌شود که در آن از بین 50 تا 60 نفر از تحلیل‌گران برتر ایرانی که مدیر صندوق سرمایه گذاری‌، مدیر مؤسسات مالی و اعتباری و ….. هستند، دعوت شده تا نظر و تحلیل بنیادی و فاندامنتال، تحلیل خود را به اشتراک بگذارند تا شما بتوانید از این تحلیل‌ها استفاده کنید. با اسکرول کردن فایل متنی، در نهایت به صفحات پشت سر همی می‌رسید که در آن‌ها گزارش چند سال تحلیل قرار گرفته، شما سال جاری خود را انتخاب کنید و به بررسی تحلیل‌های همان سال بپردازید. در روبه‌روی هر نماد بورس که در این صفحه قرار دارد، 4 عبارت زیر قرار گرفته است:

  • حد پایین (پایین‌ترین مقدار سودسازی یا eps برای نماد)
  • میانگین (میانگین سودسازی نماد)
  • حد بالا (بالاترین سودسازی نماد در سال موردنظر)
  • مشارکت (تعداد افرادی که در این تحلیل مشارکت داشته‌اند)

تقسیم قیمت روز بر قیمت میانگین سهام

میانگین سوددهی نماد موردنظر خود را بیابید و سپس وارد سایت – www.tsetmc.com – شوید و با استفاده از آیکون ذره‌بین موجود در نموی بالایی سایت به جستجوی نماد موردنظر خود بپردازید و ببینید که قیمت آن روز نماد چقدر بوده است. سپس ماشین حساب را بردارید و قیمت روز نماد را بر قیمت میانگین تحلیل اجماع تقسیم کنید. حال اگر عدد به دست آمده زیر 4 یا زیر 3 بود، آن سهم قطعاً برای سرمایه گذاری بسیار جذاب خواهد بود و در یک سال آینده می‌تواند سودهای خوبی را نصیب شما کند. اما اگر عدد بدست آمده در حاصل این تقسیم برای یک نماد خاص، بالاتر از 3 یا 4 بود، آن نماد از نظر بنیادی برای سرمایه گذاری چندان مناسب نیست!

  • بررسی نمودار تحلیلی سهام

هنوز کار تمام نشده و تا اینجا فقط 80 درصد روی یک نماد به قطعیت رسیده‌ایم، شما زمانی می‌توانید برای سرمایه گذاری روی یک نماد خاص مطمئن شوید که به نمودار تحلیل آن نماد در بورس نیز مراجعه کنید و ببینید که وضعیت نمودار آن چگونه است. اگر نمودار هم تحلیل و سوددهی را تأیید کرد، پس سهام را بخرید. اما اگر دیدید که نمودار درگیر مقاومت شدید شده و شکست خط مقاومت سخت به نظر می‌رسد یا به هر دلیل دیگر نمودار تحلیل بدست آمده را یاری نمی‌کند، از خرید آن نماد صرف‌نظر کنید و نماد دیگری را با همین روش مورد بررسی قرار دهید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید