بورس شغل اول یا دوم؟ آیا میتوان بورس را به عنوان شغل اول برگزید؟

بورس شغل اول یا دوم

بسیاری از افرادی که به تازگی می‌خواهند وارد بازارهای مالی شوند، این سؤال برای آن‌ها پیش می‌آید که آیا معامله در این بازارها را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنیم یا خیر؟ برخی‌ها وارد معامله در بورس می‌شوند و برخی‌ها نیز علاقه‌مند به فعالیت در بازار بزرگ فارکس هستند. افرادی هم هستند که ترجیح می‌دهند در کریپتوکارنسی ترید کنند. در هر صورت اگر شما نیز چنین سؤالی را در ذهن‌تان دارید، با ما همراه باشید تا در ادامه، طی ارائه سه نکته، به شما بگوییم که انتخاب بورس ،فارکس و کریپتوکارنسی برای شغل اول مناسب است یا خیر؟!

3 نکته برای انتخاب ترید به عنوان شغل اول

با توجه به این که هر فعالیت یا کسب و کاری، یک دوران گذار و یک دوران آموزشی دارد، نمی‌توان موضوع معامله و ترید کردن را از این قائله مستثنی کرد. بنابراین اگر فکر می‌کنید که معامله و ترید کردن در بازارهای سهام، ارز یا ارزهای دیجیتالی می‌تواند شغل اول شما باشد، قبل از اینکه این موارد را به عنوان شغل اول خود برگزینید، به نکات زیر دقت کنید:

  • در دو سال اول فعالیت خود، حتماً یک شغل ثانویه در کنار تریدتان داشته باشید!

اگر در ابتدای مسیر ورود و فعالیت در بازارهای مالی هستید، یادتان باشد که حداقل یک‌ یا دو سال باید تجربه کسب کنید و نباید سودهایی که در این دوران کسب می‌کنید، شما را مغرور کرده و تشویق‌تان کند تا شغل‌های دیگر خود را رها کنید و فقط به ترید بچسبید؛ چراکه حتی خود تریدرهای برتر و حرفه‌ای نیز توصیه می‌کنند که در سال‌های اول فعالیت خود در بازارهای مالی، حتی اگر شغل ثانویه‌ای هم ندارید، یک شغل برای خود دست و پا کنید تا هزینه‌های اصلی زندگی مانند اجاره خانه، خوراک و پوشاک شما را پوشش دهد. آن‌گاه در کنار این شغل به آموزش و کسب تجربه در بازار و معامله بپردازید. حالا اگر حس کردید که حقیقتاً و از هر لحاظ آمادگی آن را دارید تا فقط به ترید کردن مشغول باشید و نیاز به هیچ کار و شغل دیگری ندارید، پس حالا وقت آن رسیده تا ترید را به عنوان شغل اول خود انتخاب نمایید.

  • در طی دو سال اول فعالیت خود، حتماً آموزش مستمر ببینید

دو سالی که از یک شغل ثانویه هزینه‌های زندگی‌تان را پوشش می‌دهید و در کنارش به ترید مشغول هستید، نباید ترید شما از روی شانس یا تفریح باشد، بلکه باید به صورت مستمر و هر روز آموزش ببینید. نهایت استفاده را از دو سالی که به خود فرصت تجربه داده‌اید را ببرید و آموزش‌های خود را تکمیل کنید. تنها در این صورت است که می‌توانید در ترید به جایگاهی برسید که احساس بی‌نیازی کنید نسبت به مشاغل دیگر!

  • زمانی ترید را به عنوان شغل اول خود انتخاب کنید که یک سال سود پی‌درپی کرده باشید

شاید به نظر شما دو سال مدت زمان زیادی برای کسب تجربه و آموزش در بازارهای مالی باشد. اما یک‌سال کامل این زمان به آموزش ابتدایی و اصول اولیه بازار اختصاص دارد. آن‌گاه اگر آموزش‌های پایه را به درستی فرا گرفته باشید، می‌توانید در سال دوم به سود‌های خوبی دست پیدا کنید. اگر سودهای سال دوم شما مستمر باشند، آن‌گاه می‌توانید پس از دو سال به فکر انتخاب بورس، فارکس یا کریپتو به عنوان شغل اول و اصلی‌تان باشید. پس اگر دیدید که یک سال، هرماه از معاملات خود توانسته‌اید سودهای خوبی بگیرید، شغل‌های دیگر را رها کرده و ترید را شغل اول خود کنید.

توجه:
اگر علاقه‌مند به فعالیت در بازارهای مالی هستید، حتماً سه نکته فوق را جدی بگیرید، چراکه این نکات در هیچ کتابی یافت نمی‌شوند.

5/5 - (4 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید