سرمایه گذاری در فارکس یا بورس؟ کدام برای ما بهتر است؟

سرمایه گذاری در فارکس یا بورس

[vc_row][vc_column][vc_column_text]خیلی از افرادی که می‌خواهند در بازارهای مالی مشغول به فعالیت شوند، برای انتخاب بازار مناسب با سود دهی بالا سردرگم می‌شوند. گاه این افراد به علت جست و جوی مداوم برای انتخاب بهترین بازار مالی دچار سردرگمی می‌شوند. یکی از شایع‌ترین مشکلات این افراد این است که مدام در رابطه با تفاوت‌های سرمایه گذاری در فارکس و بورس از ما سوال می‌کنند و می‌خواهند بدانند که کدام یک از این بازارها، محیطی مناسب‌تر برای فعالیت خواهد بود. از آن جایی که این پرسش یکی از پر تکرارترین پرسش‌های شما عزیزان است، تصمیم گرفتیم مقاله‌ای کامل را برای پاسخ دادن به آن تهیه کنیم. چنان چه می‌خواهید نظر یکی از فعالان حرفه‌ای بازار فارکس را در رابطه با مقایسه سرمایه گذاری در فارکس و بورس بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت سرمایه گذاری در فارکس و بورس ایران

چنان چه می‌خواهید بدانید که فعالیت در کدام یک از بازارهای فارکس یا بورس برای شما مفیدتر و سودآورتر خواهد بود، لازم است چند پارامتر را بررسی کنید:

  1. میزان سودآوری بازار فارکس برای شما، در یک الی دو ماه اخیر چقدر بوده است؟
  2. آیا توقع دارید بازار فارکس از شما یک مولتی میلیاردر بسازد؟!
  3. بازار فارکس یک بازار اعتیادآور است.
  4. در صورت عدم کنترل احساسات، بازار فارکس می‌تواند به صفر شدن سرمایه شما منجر شود.
  5. در بازار بورس تهران، هیچ گاه سرمایه شما صفر نخواهد شد؛ چرا که شما در این بازار به عنوان سرمایه دار یک شرکت فعال فعالیت می‌کنید که همواره سود آوری دارد.
  6. تراکنش‌های مالی بازار فارکس در جهان چیزی حدود ۶ هزار میلیارد دلار سرمایه در روز است.
  7. مجموع تمامی افرادی که به طور شخصی در بازار فارکس فعالیت می‌کنند، تنها ۵ درصد کل بازار است.
  8. ۹۵ درصد فعالان بازار فارکس، موسسات مالی خیلی معتبر هستند.
  9. به دلیل سرمایه گذاری شرکت‌ها و موسسات مالی معتبر در بازار فارکس، شما می‌توانید در صورت کسب مهارت کافی به شدت سودآوری داشته باشید.
  10. با وجود میزان بالای سودآوری در بازار فارکس، فعالیت در این بازار برای افراد احساساتی و افرادی که قادر به کنترل احساسات خود نیستند بسیار آسیب رسان خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با سرمایه گذاری در فارکس و بورس با شما صحبت کردیم. همان طور که دیدید، همه بازارها در صورت داشتن دانش و مهارت کافی می‌توانند سودآور باشند. البته شرایط و وضعیت سود آوری در همه بازارهای مالی یکسان نیست. در بعضی از بازارهای مالی، ریسک بیشتری در انجام معاملات شما وجود دارد و با یک انتخاب احساسی اشتباه ممکن است همه چیز را از دست بدهید. این در حالی است که در برخی دیگر از بازارهای مالی امکان صفر شدن سرمایه شما علی رغم ضرر و زیان شدید وجود ندارد. البته سودآوری شما در بازارهای مالی مختلف به عوامل دیگری از جمله زمانی که برای فعالیت‌های خود صرف می‌کنید، میزان اطلاعاتی که در این باره جمع آوری می‌کنید، هزینه‌هایی که برای یادگیری صحیح متقبل می‌شوید و… نیز بستگی خواهد داشت. حتی بعضی از ویژگی‌های شخصی شما می‌توانند برای انتخاب بازار مالی مناسب دخیل باشند. حال سوال من از شما این است: سرمایه گذاری در بازار بورس بهتر است یا فارکس؟ پاسخ خود را در قسمت نظرات برای ما کامنت کنید.

چنان چه مطالب گفته شده در این قسمت برای شما مفید واقع شده‌اند، از شما دعوت می‌کنیم از سایر مطالب سایت دیدن کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید