تفاوت ارز دیجیتال و فارکس چیست؟ سرمایه گذاری در کدام بهتر است؟

تفاوت ارز دیجیتال و فارکس

بارها دیده‌ایم که عده‌ای پس از ورود به بازارهای سرمایه‌گذاری، سود زیادی به دست آورده‌اند؛ در حالی که ممکن است عده‌ای دیگر در این زمینه بسیار متضرر شده باشند و سرمایه خود را از دست داده باشند. چگونه می‌توان یک بازار خوب را برای سرمایه گذاری انتخاب کرد و به سود رسید؟ چنان چه قصد دارید یک بازار سرمایه گذاری مناسب و پر سود را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید، ابتدا باید بازارهای سرمایه گذاری مختلف را بشناسید سپس با مقایسه کردن آن‌ها با یکدیگر و بررسی سطح توقعات خود، یک بازار را برای قرار دادن سرمایه خود انتخاب کنید. بازار ارز دیجیتال و بازار فارکس، دو بازار محبوب و پر طرفدار برای سرمایه گذاری هستند؛ اما تفاوت ارز دیجیتال و فارکس چیست؟ سود فارکس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟ و به طور کلی آیا فارکس بهتر است یا ارز دیجیتال؟ این‌ها پرسش‌هایی هستند که در این مقاله، پس از معرفی کردن فارکس و ارز دیجیتال به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

نگاهی به بازار جهانی فارکس

پیش از این که تفاوت ارز دیجیتال و فارکس را بدانیم، بهتر است با مفهوم هریک از آن‌ها آشنا شویم. فارکس به عنوان بزرگترین بازار مالی در سراسر جهان شناخته می‌شود‌. روزانه معاملات زیادی در بازار فارکس انجام می‌شود و همین موضوع، این بازار را به بزرگترین مرجع سرمایه گذاری تبدیل کرده است. در بازار فارکس، خرید و فروش مواردی مانند طلا، نفت، ارزهای مختلف و سهام شرکت‌های آمریکایی به فروش می‌رسد. شما می‌توانید در فارکس با هر واحد پولی که در اختیار دارید، به معاملات وارد شوید. این مسئله کاملا برخلاف بازار ارزهای دیجیتالی است که امکان خرید و فروش با واحدهای ارزی مختلفی مانند یورو، ین، پوند و… وجود ندارد. همین مسئله را می‌توان به عنوان تفاوت ارز دیجیتال و فارکس دانست.

به دلیل وجود تحریم‌های کنونی لازم است که پیش از هر گونه اقدامی برای ورود به بازار سرمایه گذاری فارکس، یک سری اقدامات انجام دهید. نخستین اقدامی که در این باره باید صورت بگیرد این است که یک صرافی برای انجام معاملات خود پیدا کنید. برای کار کردن با این صرافی‌ها شما باید در یک بروکر یا کارگزاری ثبت نام کرده باشید. این مرحله یکی از سخت‌ترین مراحل ورود به بازار سرمایه گذاری فارکس است که پس از گذر از آن، شما می‌توانید معاملات خود را در بزرگترین بازار مالی جهان انجام دهید.

سرمایه گذاری در فارکس یا ارزدیجیتال

بررسی بازار ارزهای دیجیتال

پی بردن به تفاوت ارز دیجیتال و فارکس، مسلتزم شناخت کامل آن‌ها است. به همین علت، لازم می‌دانیم پس از شناخت و آشنایی با فارکس، شما را با بازار ارزهای دیجیتالی آشنا کنیم. البته اطلاعات مربوط به این دو بازار در این چند سطر محدود نمی‌شود و برای شناخت کامل این بازارها باید مطالعات خود را افزایش دهید و اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کنید. پس از شناخت تقاوت ارز دیجیتال و فارکس، شما می‌توانید با مقایسه این دو بازار، یک بازار را متناسب با توقعات خود انتخاب کنید. بازار ارز دیجیتال بازاری است که افراد در آن ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، تتر، بیت کوین و… را معامله می‌کنند. سرمایه گذاران این بازار باید به یک ماشین حساب دیجیتالی دسترسی داشته باشند تا به کمک آن بتوانند موجودی حساب خود را چک کنند. همچنین چنان چه این افراد قصد دارند از حساب سرمایه خود پولی را برداشت کنند، باید این کار را با استفاده از یک صرافی معتبر انجام دهند. برخلاف بازارهای فارکس، در بازار ارزهای دیجیتالی مواردی مانند طلا، نفت، گاز و… معامله نمی‌شود.

به علاوه برای انجام معاملات در بازار ارزهای دیجیتالی، شما به وجود هیچ واسطه‌ای نیاز نخواهید داشت. این در حالی است که برای انجام معاملات در بازار فارکس، واسطه‌های متعددی وجود داشته و فعالیت می‌کنند.

فارکس بهتر است یا ارز دیجیتال؟

حال که این دو بازار را شناختیم، بهتر است با تفاوت ارز دیجیتال و فارکس بیشتر آشنا شویم تا بر این اساس بتوانیم با توجه به توقعات خود، یک بازار مناسب را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم.

فارکس بهتر است یا ارز دیجیتال

کارمزد در بازار ارز دیجیتال و فارکس چه تفاوت‌هایی دارد؟

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی به سرمایه زیادی نیاز ندارد و شما می‌توانید با کمترین مبلغ و با پایین‌ترین میزان کارمزد در این بازارها مشغول به کار شوید. اما کار کردن در بازار فارکس، بسیار پر هزینه بوده و شما برای انجام معامله در این بازار، شما باید کارمزدهای متفاوتی را پرداخت کنید. پرداخت این کارمزدهای متفاوت به علت وجود واسطه‌های مختلف است که کارمزدهای مختلفی را از شما درخواست می‌کنند.

میزان نوسانات در بازار ارزهای دیجیتالی و فارکس چه تفاوت‌هایی دارد؟ سود فارکس بیشتر است یا ارز دیجیتال؟

سرمایه گذاری در بازار فارکس، نوسانات بسیار شدیدی نسبت به سرمایه گذاری در بازارهای ارزی دارد. با وجود این که این ویژگی می‌تواند یک ویژگی و خصوصیت مثبت باشد؛ در عین حال از نظر برخی ممکن است به علت سود کم این بازار یک ویژگی منفی تلقی شود. میزان سود حاصل از سرمایه گذاری در فارکس، در صورت داشتن سرمایه‌ای گسترده و فراوان می‌تواند بسیار زیاد و قابل توجه باشد. این در حالی است که بازار ارزهای دیجیتالی روزانه نوسانات شدیدی را تجربه می‌کند. نوسانات بازار ارزهای دیجیتالی می‌تواند برای برخی بسیار سود آور و مطلوب باشد؛ در حالی که ممکن است برخی دیگر را متضرر کند. چنان چه شما با بازار ارزهای دیجیتالی آشنایی کافی دارید، خواهید توانست که در سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت، سود زیادی را به دست بیاورید. اما چنان چه اهل ریسک نیستید و با بازارهای ارزی آشنایی کافی ندارید، می‌توانید در ارزهای دیجیتالی تتر سرمایه گذاری کنید. این ارز دیجیتالی، تقریبا با دلار امریکا هم ارزش بوده و نوسانات زیادی را در بازار‌های ارزی تجربه نمی‌کند.

تفاوت ارز دیجیتال و فارکس در امنیت و پایداری چیست؟

امنیت سرمایه گذاری یک مسئله بسیار مهم است که سرمایه گذاران در هر بازاری به آن توجه دارند. برای ورود به هر یک از بازارهای ارز دیجیتالی و فارکس، سرمایه گذاران باید ابتدا در رابطه با این بازارها، امنیت آن‌ها و نحوه سرمایه گذاری در آن‌ها کسب کنند. با کسب این اطلاعات و افزایش دانش در رابطه با بازارهای ارزی و فارکس، می‌توانید پس از ورود به این بازارها، امنیت سرمایه گذاری خود را افزایش دهید و متضرر نشوید. در هر دوی این بازارها، افرایش اطلاعات و یادگیری می‌تواند برای سود دهی بیشتر شما کمک کننده باشد. اگر در بازار فارکس سرمایه گذاری کنید، می‌توانید با دریافت بیمه دارایی از سوی دولت، ضرر و زیان احتمالی خود را جبران کنید.

سود فارکس بیشتر است یا ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در فارکس آسان‌تر است یا سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتالی؟

یک تفاوت ارز دیجیتال و فارکس، سهولت انجام معاملات در بازار ارزهای دیجیتالی است. برای ورود به بازار ارزهای دیجیتالی، تحریم‌ها شما را محدود نمی‌کنند و پرداخت کارمزدها در این بازار بسیار آسان‌تر انجام می‌شوند. البته تحریم‌های گسترده حتی این بازارها را هم شامل می‌شوند؛ اما برای تبدیل ارزهای دیجیتالی خود و برداشت سرمایه خود، نیازی نیست از تحریم‌ها هراسی داشته باشید چرا که صرافی‌های بسیار معتبری وجود دارند که امنیت سرمایه شما را تضمین می‌کنند. استفاده از این صرافی‌ها بسیار راحت هستند و تنها با کمک اپلیکیشن‌هایی که کار کردن با آن‌ها بسیار آسان است می‌توانید در این صرافی‌ها فعالیت کنید.

سخن پایانی

در این مقاله، تفاوت بازار ارزی و فارکس را بررسی کردیم و خصوصیات و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها را برای شما برشمردیم. هر یک از این بازارها، مزایا و معایب خاص خود را دارند و نمی‌توان گفت که بازار فارکس بهتر است یا ارز دیجیتال. شما باید خصوصیات و ویژگی‌های این بازارها را بررسی کرده و با یکدیگر مقایسه کنید و به این نتیجه برسید که کدام یک از بازارهای فارکس یا بازارهای ارز دیجیتال برای شما بهتر و مفیدتر هستند. تعیین این که در کدام یک از این بازارها قصد دارید سرمایه گذاری کنید، به میزان توقعات شما از امنیت بازارهای سرمایه گذاری، میزان سود دهی آن‌ها، میزان پایداری آن‌ها و… بستگی دارد. البته برای انتخاب یک بازار مناسب جهت سرمایه گذاری می‌توانید با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مشاوره بخواهید و با افزایش اطلاعات خود در این زمینه، یک بازار را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید