پیش بینی بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ | پیش بینی آینده بازار مسکن

پیش بینی آینده بازار مسکن

با وجود افزایش قیمت‌ها در چند سال اخیر، بازار مسکن با شوک بزرگی مواجه شد. نوسانات قیمتی بازار مسکن، متقاضیان خرید و اجاره مسکن را با معضلات مختلفی رو به رو کرد. اما بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ چه نوساناتی را تجربه خواهد کرد؟ آیا قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ همچنان روندی افزایشی خواهد داشت یا با کاهش قیمتی مواجه می‌شود؟ در این مقاله سعی داریم با تشریح قیمتی بازار مسکن در سال ۱۴۰۰، خریداران و فروشندگان را از بلاتکلیفی خارج کنیم و به افرادی که قصد خرید مسکن را در سال ۱۴۰۰ دارند، کمک کنیم تا با آگاهی بیشتری برای سرمایه گذاری در مسکن اقدام کنند. برای مطالعه پیش بینی قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

علت عدم درج قیمت مسکن در آگهی‌ها چیست؟

به علت شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن بنگاه‌های معاملاتی مسکن و افزایش شدید قیمت‌ها در سال ۱۳۹۹، ذکر قیمت مسکن در آگهی‌ها از اردیبهشت ماه ممنوع شد.

چه راه‌کارهایی برای کاهش قیمت مسکن ارائه شد؟

برای مبارزه با گرانی و کاهش قیمت مسکن، وزیر راه و شهرسازی عدم خرید مسکن را توصیه کرد و گفت که مردم مسکن نخرند تا ارزان شود. او افزود که علت این گرانی‌ها به دولت هیچ ارتباطی ندارد و به دلیل نوسانات قیمت ارزی، این گرانی‌ها تدوام خواهد داشت. به علت تاثیرپذیری بازار مسکن از قیمت و نوسانات ارزی، تنها راه مقابله با افزایش قیمت‌ها، مبارزه مردم با افزایش حبابی قیمت‌ها است و به این منظور لازم است که مردم در این مدت مسکن خریداری نکنند. به علاوه قرار است از مرداد ماه سال ۱۴۰۰، به خانه‌های خالی و بدون مستاجر، به میزان نصف مبلغ اجاره ماهانه آن‌ها مالیات تعلق خواهد گرفت.

روند قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰

علت افزایش قیمت مسکن در سال ۹۹ چه بود؟

با رشد و افزایش روز افزون قیمت‌ها در بازار مسکن و سایر بازارهای مشابه، این بازارها در یک وضعیت رکودی قرار گرفتند و در سال ۹۹ در چنین وضعیتی به سر می‌بردند؛ اما این امید وجود دارد که در سال ۱۴۰۰، بازار مسکن دوباره رونق بگیرد. بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ ممکن است با تورم دست و پنجه نرم کند؛ اما چیزی که به طور قطع وجود دارد این است که این افزایش تورم دیگر روندی غیر قابل کنترل نخواهد داشت. برای تورم موجود در سال ۱۴۰۰، دلایل مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شیوع اپیدمی و همه گیری کرونا و تحریم‌ها دانست. به دلیل وجود چنین شرایطی، منابع ارزی در ایران به میزان قابل توجهی کاهش یافت که این موضوع حتی توانست قیمت کالاها، مسکن و ساختمان‌ها را افزایش دهد.

روند تغییرات قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ چگونه خواهد بود؟

امید است در سال ۱۴۰۰ و با روی کار آمدن یک دولت جدید، بتوان به دیدگاه بهتری نسبت به بازار مسکن دست پیدا کرد و در این زمینه تغییرات و تحولات جدیدی به وجود بیاید. در سال ۱۴۰۰، واحدهای مسکن ملی تهیه شده در سال‌های گذشته به مرحله بهره برداری می‌رسند و به مشتریان تحویل خواهند شد. قطعا این مسئله، موضوعی بسیار مهم و حیاتی در بخش مسکن خواهد بود و بازار فروش و اجاره مسکن را رونق می‌بخشد. امید است که سال ۱۴۰۰، سالی پر رونق برای ۱۸۴ شغل از مشاغل بخش کسب و کار مسکن باشد. به علت پیش بینی‌هایی که در رابطه با بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ انجام شده است، امیدواریم این سال، سالی پر رونق باشد و به شکوفایی این حوزه کاری بینجامد. به گفته مسئولان در سال ۱۴۰۰، رکود اقتصادی در حوزه مسکن به پایان می‌رسد و مشتریان دوباره به این بازارها وارد می‌شوند. توصیه می‌شود افرادی که تصمیم به خرید مسکن دارند، در این سال به طور جدی در این باره اقدام کنند؛ زیرا قیمت‌ها در این سال بسیار مناسب‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله، در رابطه با پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ با شما صحبت کردیم. طبق سخنان مسئولین و کارشنایان بازار مسکن در سال ۱۴۰۰ رکود اقتصادی بهبود یافته و قیمت مسکن کاهش می‌یابد. شما می‌توانی با بررسی و دنبال کردن کارشناسان مسکن قیمت خانه در سال ۱۴۰۰ را پیش‌بینی کنید و طبق آن برای خرید خانه اقدام نمایید.

برای یادگیری “سرمایه گذاری در مسکن” مسیر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

 

1/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید