معرفی ارز دیجیتال گالا و بررسی ویژگی های ارز gala

ارز گالا

شبکه‌ غیرمتمرکز بلاک‌چین، بستر ایده‌آلی برای دیجیتالی کردن هر چیزی در جهان است. به طوری که می‌توان هر دارایی را به توکن غیرمثلی تبدیل کرده و آن را در بلاک‌چین معامله کرد. محیط بازی‌های ویدئویی کریپتویی، بستر مناسبی برای کسب توکن‌های رمزارزی غیرمثلی است. به طوری که در حال حاضر برخی از بهترین توکن‌های موجود در مارکت کریپتوکارنسی‌ها به بازی‌های کریپتویی تعلق دارند. در ادامه قصد داریم تا با معرفی «ارز گالا» و بیان ویژگی‌ها آن، با یکی از پلتفرم‌های مشهور و کارآمد کریپتویی در زمینه بازی را بررسی خواهیم کرد. اگر شما نیز نام این ارز دیجیتال را شنیده‌اید و می‌خواهید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن بدست آورید، حتماً با ما همراه شوید.

ارز گالا چیست؟

ارز گالا گیمز «Gala Games» متعلق به یک پلتفرم گیمینگ است که می‌خواهد حضور فعال‌تری را برای گیمرها رقم بزند. این در حالی است که گیمرها همیشه به چشم یک مصرف کننده دیده می‌شوند و تأثیر فعالی در بازی‌سازی ندارند. پلتفرم گالا گیمز به‌صورت کاملاً غیرمتمرکز فعالیت می‌کند. گیمرهای بستر گالا، به مثابه نودهایی هستند که علاوه بر بازی کردن، مسئولیت پشتیبانی از بازی‌ها را نیز برعهده دارند. اساس تصمیم‌گیری در این پلتفرم نیز برحسب رأی‌گیری در بین نودها یا همان گیمرها صورت می‌گیرد. بنابراین گیمرها یا بازیکن‌ها، حقیقتاً نقش فعالی در بازی‌سازی گالا دارند. حالا ارز «گالا» به عنوان توکن بومی و اختصاصی این پلتفرم در بازار کریپتو عرضه شده است. گیمرهایی که به عنوان تأیید کننده و پشتیبانی کننده در گالا گیمز فعالیت می‌کنند، ارز گالا را به عنوان پاداش فعالیت خود دریافت خواهند کرد. این توکن تحت بلاک‌چین اتریوم ایجاد شده اما فعلاً بر شبکه اسمارت بایننس چین اجرا می‌شود!

تاریخچه و تیم توسعه دهنده‌ی ارز گالا گیمز

پلتفرم بازی کریپتویی گالا گیمز «Gala Games» در 20 جولای سال 2019 آغاز به کار کرد. این پلتفرم توسط اریک شیرمایر «Eric Schiermeyer» و همکارانش توسعه پیدا کرد. شیرمایر یکی از برجسته‌ترین افراد در حوزه بازی سازی است که توسعه بازی «زینگا Zynga» را نیز در برنامه خود دارد. پلتفرم گالا گیمز با هدف اعمال مسئولیت‌های بیشتر برای گیمرهای حوزه بلاک‌چین ایجاد شد. طبیعتاً وقتی گیمرها در فرآیند بازی نقش داشته باشند، بازی‌ها، تنوع، کیفیت و طرفداران بیشتری هم خواهند داشت. در ادامه با شیوه کار و ویژگی‌های برجسته محیط گالا گیمز آشنا می‌شویم که تعاریف فوق را بهتر می‌توان درک کرد.

تاریخچه و تیم توسعه دهنده‌ی ارز گالا گیمز

شیوه کار پلتفرم ارز گالا گیمز

شیوه کار پلتفرم ارز گالا گیمز به شیوه‌ای است که در آن نودهای مؤسس تحت عنوان «Founder’s Node» عضوی از اکوسیسم گالا گیمز هستند. فاوندر نودها در حقیقت کسانی هستند که شبکه‌ی گالا را اداره و مدیریت می‌کنند. توسعه این شبکه نیز به فعالیت همین نودها بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که هر نود برای فعالیت خود در این پلتفرم، همواره ارز گالا را پاداش خواهد گرفت. فاوندر نودها به‌صورت زیر در شبکه‌ی گالا گیمز حضور پیدا می‌کنند:

 • نودهای مؤسس با رأی‌گیری، تصمیم می‌گیرند به چه بازی‌های جدیدی به گالا گیمز اضافه شود.
 • هر گیمر می‌تواند تا قبل از تکمیل شدن ظرفیت نودهای مؤسس (حدود 50 هزار نود) می‌توانند خود را به این مرتبه برسانند و در شبکه‌ی گالا نقش تعیین‌کننده داشته باشند (تا به حال در آغاز سال 2022 کمتر از 20 هزار نود مؤسس در این شبکه حضور دارند!)
 • برای تبدیل شدن به نود مؤسس در گالا، باید در آن حساب کاربری ایجاد شده و سپس هزینه دریافت امتیاز پرداخت شود.
 • ویندوز‌های گروه 10، مک و لینوکس اوبنتو 04/20 پذیرای نودهای مؤسس برای فعالیت در گالا گیمز هستند.
 • هرچقدر تعداد نودرهای مؤسس در گالا گیمز افزایش پیدا کند، این سیستم امن‌تر خواهد بود.

تا به این‌جا متوجه چگونگی حضور کاربران و گیمرها در فضای گالا شدیم. اما هنوز موارد بسیاری در خصوصو گالا گیمز و ارز گالا باقی مانده که نیاز به بررسی دارد. پس با هم به سراغ بررسی ویژگی‌های این پلتفرم خواهیم رفت.

ویژگی‌های ارز گالا گیمز چیست؟

پلتفرم‌های بازی‌سازی، جزو اصلی‌ترین و البته مشهورترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو برای علاقه‌مندان به حوزه گیمینگ هستند. هریک از پلتفرم‌های بازی کریپتویی، ویژگی‌های متفاوتی را برای گیمرها عرضه می‌کنند. در مورد پلتفرم جامع ارز گالا گیمز می‌توان ویژگی‌های زیر را مورد توجه قرار داد:

ویژگی‌های ارز گالا گیمز چیست؟

 • اجرا بر شبکه‌ی بایننس اسمارت‌چین:

ارز دیجیتال گالا، همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، یک توکن اتریومی (ERC-20) است. اما این پلتفرم با استفاده از پل ارتباطی «p.Network Bridge DApp» توانسته است توکن‌های گالا «GALA» را به ذنجیره هوشمند بایننس اسمارت چین «BSC» اضافه کرده و تحت توکن‌های «BEP-20» این شبکه نیز شناخته شود. این موضوع سبب شده تا هنگام استفاده از ارز دیجیتال گالا، برای خرید یا فروش، هزینه‌های تراکنش‌ پایین‌تری را پرداخت کنند!

 • پشتیبانی از بازی‌های متنوع:

هر بازی کریپتویی به شیوه خاصی ارائه می‌شود. برخی بازی‌ها مربوط به مبارزه هیولای کوچک است و برخی دیگر از بازی‌ها نیز به ایجاد قلمروهای شخصی اختصاص دارد. اما با توجه به فضای گسترده گالا گیمز، هر نوع بازی را می‌توان به آن اضافه کرد. به طوری که انواع بازی‌های دفاعی، جنگی، فضایی و …. را می‌توان در آن مشاهده کرد. تمام این بازی‌ها با پاداش ارز دیجیتال گالا همراه هستند.

 • مبادلات داخلی:

در پلتفرم گالا گیمز «Gala Games»، فروشگاه داخلی برای گیمرها فراهم شده است. بازیکنان می‌توانند در این فروشگاه به خرید شخصیت‌های جدید برای بازی پرداخته با نقدینگی اسپویل بازی را فراهم کنند. این کار به بهبود تجربه بازی گیمرها کمک می‌کند. وقتی شما بدانید که ارز گالا چیست، حتماً از آن برای تمام مبادلات داخلی این پلتفرم استفاده خواهید کرد.

 • جامعه گسترده گیمرها:

بیشتر بازی‌های کریپتویی بین حدود چند ده یا چند صد هزار گیمر دارند. اما گالا گیمز مرز ده‌ها و صدها بازیکن را طی کرده و بیش از یک میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. بنابراین بازی‌های این پلتفرم، جزو بهترین و پرطرفدارترین بازی‌های کریپتویی هستند. همچنین با توجه به مشارکت گیمرها در انتخاب بازی‌های افزودنی به گالا گیمز، طبیعتاً بازی‌های مشهورتر و گیمرپسندتری به این بستر اضافه می‌شود که می‌تواند طرفداران بیشتری را برای آن ایجاد کند. همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، هرچقدر تعداد کاربران این سیستم بیشتر شوند، امنیت و کاربری آن به سطح بالاتری ارتقا پیدا خواهد کرد.

ویژگی های ارز گالا

موادر فوق جزو اصلی‌ترین وجوه تمایز گالا گیمز بودند. پس حالا می‌دانیم که اصلی‌ترین ویژگی‌های ارز گالا چیست و در چه جایگاهی قرار دارد. حالا به سراغ معرفی برخی از بازی‌های ارائه شده در این پلتفرم می‌پردازیم.

معرفی بازی‌های گالا گیمز

گیمرهایی که می‌دانند ارز گالا چیست و به چه پلتفرمی تعلق دارد، حتماً به این بستر می‌پیوندند تا بتوانند از بازی‌های جذاب آن لذت ببرند و همزمان ارز گالا پاداش بگیرند. حالا برخی از مشهورترین بازی‌های گالا به قرار زیر هستند:

 • بازی اسپایدر تانک «Spider Tank»:

در این بازی، گیمرها با استفاده از تانک‌هایی که به تانک عنکبوتی مشهورند، با هم به نبرد می‌پردازند. آن‌گاه برنده‌ی نبرد، از بازی کسب درآمد کرده و ارز گالا دریافت خواهد کرد. اسپایدر تانک یک بازی چند نفره هیجان‌انگیز است.

 • بازی تاون استار «Town Star»:

تاون استار یک بازی شهرک سازی است. گیمرها در این بازی اقدام به ایجاد شهرهای مجازی منحصربه‌فرد می‌کنند. این شهرها تحت توکن‌های غیرمثلی (NFT) می‌توانند به فروش رفته و برای گیمرها ایجاد درآمد نمایند. (توکن‌های غیرمثلی همان توکنیزه کردن اقلام، اشیاء، شخصیت‌ها و دیگر عناصر داخل بازی است!)

 • بازی میراندوس «Mirandus»:

میراندوس یک بازی بسیار هیجانی است که در آن گیمرها به‌وسیله آواتارهای خود در مکان‌های مختلف به نبرد با هیولاها می‌پردازند. گیمرها در این بازی برای کسب درآمد، زمین‌های شخصی خود را ایجاد می‌کنند. کسب درآمد در این بازی نیز با پاداش ارز گالا همراه است.

بازی میراندوس «Mirandus»:

 • بازی اکاوس آف امپایر «Echoes of Empire»:

این بازی یک بازی علمی – تحیلی استراتژیست است که در آن منابع کمیابی در داخل بازی پراکنده شده‌اند. حالا گیمرها باید ضمن نبرد با یکدیگر، این منابع را کشف کنند. کشف هر منبع جدید در آن، با پاداش و درآمد برای گیمرها همراه خواهد بود.

 • بازی فورت‌‌فاید «Fortified»:

این یک بازی مأموریت محور دو نفره است که در آن گیمرها باید به رقابت بر سر تمام کردم مأموریت‌های خود بپردازند. این مأموریت‌ها به کمک تانک‌هایی صورت می‌گیرد که قابلیت‌های متنوعی دارند. پنج بازی نامبرده جزو اصلی‌ترین بازی‌های ارائه شده در محیط گالا گیمز هستند که صرفاً یکی از آن‌ها کاملاً آماده و بقیه در مرحله آماده سازی و بتا قرار دارند. ورود به این بازی‌ها برای گیمرها رایگان است. این در حالی است که پس از ورود به بازی، برخی از اقلام آن نیاز به خریداری با توکن گالا (GALA) خواهند داشت.

محدودیت‌های پلتفرم گالا گیمز

در بررسی گالا می‌توان علاوه بر ویژگی‌های اصلی آن، محدودیت‌هایی را مشاهده کرد که این محدودیت‌ها می‌توانند باعث شوند تا دید واضح‌تری نسبت به این فضا داشته باشیم. محدودیت‌های گالا گیمز را می‌توان به صورت زیر دسته‌بندی کرد:

 • نقشه راه ناواضح:

طبیعتاً هر ارز جدیدی که به لیست کریپتوکارنسی‌ها اضافه می‌شود، توسط وایت پیپر «White Paper» به جهان معرفی می‌شود. در وایت پیپرها، کلیه برنامه، نقشه راه، قابلیت‌ها و وجوه تمایز هر ارز دیجیتال، همراه به تمام جزئیات آن ارائه می‌شود. در واقع از روی وایت پیپرها است که می‌توان به نقشه راه یک ارز دیجیتال پی برد. اما این مهم در مورد ارز گالا با کیفیت پایینی صورت گرفته و نمی‌توان ابهامات موجود در وایت پیپر آن را درک کرد!

محدودیت‌های پلتفرم گالا گیمز

 • ارائه بازی‌های اندک:

اگرچه گالا گیمز به توسعه بازی‌های متعدد شهرت دارد؛ اما همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، در بین بازی‌های معرفی شده، تنها یک بازی به طور کامل در آن ارائه شده و باقی بازی‌ها در مرحله طراحی قرار دارند. تا زمانی که گالا گیمز نتوانسته است بازی‌های بیشتری را برای گیمرها آماده کند، این مورد یکی از محدودیت‌های بزرگ آن به حساب خواهد آمد!

با توجه به محدودیت‌های فوق، می‌توان بهتر در مورد پرداختن به پروژه گالا تصمیم‌گیری کرد. در واقع هرچقدر بیشتر به بررسی گالا بپردازیم، بهتر می‌توانیم به قابلیت‌ها و مشکلات آن پی ببریم. آن‌گاه خواهیم فهمید که سرمایه گذاری روی توکن‌های گالا چه سود و زیان‌هایی را در پی خواهد داشت.

معرفی فروشگاه «NFT» گالاگیمز

قبل از بررسی گالا برای فروشگاه NFT که دارد، بهتر است گریزی به مفهوم «NFT» داشته باشیم. ان‌اف‌تی «Non-Fougible Token» به معنای «توکن‌های غیرمثلی» یا «توکن‌های غیرقابل تعویض» است. اگر گیمرها در مسیر بازی‌های خود، زمین، سلاج یا شخصیت بازی جدیدی را ایجاد کنند، آن یک توکن غیرمثلی خواهد بود که می‌تواند به فروش برسد. مانند فروش زمین، خودرو، تابلو و دیگر اقلام فیزیکی در دنیای واقعی. در گالا گیمز یک فروشگاه اختصاصی برای توکن‌های غیرمثلی داخل بازی وجود دارد. این توکن‌ها دارای 6 کلاس زیر هستند:

 • توکن‌های غیرمثلی متداول «Common»
 • توکن‌های غیرمثلی غیرمتداول «Uncommon»
 • توکن‌های غیرمثلی نایاب «Rare»
 • توکن‌های غیرمثلی حماسی «Epic»
 • توکن‌های غیرمثلی افسانه‌ای «Legendary»
 • توکن‌های غیرمثلی باستانی «Ancient»

معرفی فروشگاه «NFT» گالاگیمز

نکته قابل توجه در مورد خرید و فروش توکن‌های فوق در فروشگاه NFT گالا گیمز این است که آن‌ها را نه تنها با ارز گالا، بلکه با انواع ارزهای دیجیتال می‌توان مبادله کرد. این مهم از طریق ادغام پلتفرم گالا گیمز با پلتفرم کوین پیمنتس «CoinPayments» فراهم شده است.

آینده ارز گالا

در بررسی گالا، پیش‌بینی آینده ارز گالا از اهمیت بالایی برخوردار است. در حال حاضر (ژانویه 2022) حدود 32/0 دلار نرخ دارد. ارز گالا پس از لیست شدن در صرافی مشهور بایننس در ماه سپتامبر 2021 بود که توانست صعود قابل توجهی را رقم بزند. با لیست شدن ارز گالا در بسیاری از صرافی‌های رمزارزی دیگر، اعتبار آن در نزد تریدرها و سرمایه‌گذاران این بازار افزایش پیدا کرد. پیش‌بینی‌های صورت گرفته در مورد پلتفرم گالا گیمز و ارز گالا به توسعه بازی‌های موجود در این پلتفرم بستگی دارد. اگر گالا بتواند اهداف بازی خود را محقق کند، انتظار می‌رود تا سال 2025 بتواند قیمت 10 دلار را پشت سر گذاشته و نرخ‌ها بالاتری را ثبت کند. این در حالی است که ممکن است ارز گالا تا سال 2023 و 2024 بتواند مرز 3 تا 5 دلار را پشت سر بگذارد.

نکات تکمیلی در رابطه با سرمایه‌گذاری در ارز گالا گیمز

تا به اینجا به بیشتر موارد بررسی پلتفرم بازی سازی گالا گیمز پرداختیم. اما طبیعتاً نکات بسیاری در مورد این پلتفرم باقی مانده که جای کنجکاوی دارد. تا شاید نتوان تمام موارد و نکات مربوط به این بستر را بررسی کرد؛ اما نکات زیر می‌تواند در رابطه با تصمیم‌گیری در مورد این ارز دیجیتال، دید واضح‌تری به شما بدهد:

 • گالا گیمز در جریان اینکه یک پلتفرم بازی کریپتو است، یک بستر متاورس «Metaverse» به حساب می‌آید. متاورس به پروژه جدیدی اشاره دارد که پیش‌بینی می‌شود جایگزین اینترنت فعلی در ابعادی بسیار گسترده‌تر شود. این جهان به‌واسطه‌ی فناوری‌های واقعیت مجازی «VR» و واقعیت افزوده «AR» آغاز خواهد شد. تغییر نام فیسبوک به متا «Meta» در ماه اکتبر 2021 نیز به همین امر مربوط می‌شود. گالا می‌تواند بستری برای مبادلات مالی در متاورس آینده باشد. به همین خاطر در کنار توکن‌های متاورسی، می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای سرمایه‌گذای باشد!
 • ارز گالا را می‌توان از طریق بسیاری از صرافی‌های آنلاین خارجی و ایرانی خریداری کرده و به کیف‌پول منتقل کرد.
 • از جمله کیف‌پول‌هایی که از ارز گالا پشتیبانی می‌کنند، می‌توان کیف‌پول‌های نرم‌افزاری تراست والت «Trust Wallet» تحت موبایل، اتمیک والت «Atomic Wallet» تحت موبایل و دسکتاپ و کیف‌پول‌های سخت‌افزاری گروه لجر «Ledger» و ترزور «Trezor» را نام برد.
 • با توجه به کاربران بالای یک میلیون نفری گالا حتی در صورت ارائه یک بازی کامل توسط آن، می‌تواند لیلی بر سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال باشد. اما این نکته به معنای سیگنال خرید این ارز نیست.

نکات تکمیلی در رابطه با سرمایه‌گذاری در ارز گالا گیمز

اگر شما به ارز گالا علاقه‌مند شده‌اید، باید شخصاً اطلاعات خود را در مورد آن تکمیل کرده و نمودار قیمتی ان را تحلیل نمایید. آن‌گاه در صورت تأیید قابلیت‌های آن برای سرمایه‌گذاری و با توجه به اکثریت پیش‌بینی‌های صعودی صورت گرفته در مورد آن، می‌توانید ارز گالا را از طریق صرافی‌های رمزارزی خریداری کرده و آن را به یکی از کیف‌پول‌های نامبرده اضافه نمایید.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید