بلاگ طلا

بدون شک سرمایه‌گذاری در بازار طلا یکی از جذاب‌ترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری در طول تاریخ به شمار می‌آید و امروزه نیز به عنوان یکی از امن‌ترین بازارها مورد توجه است. افراد در ایران نیز برای حفظ ارزش سرمایه و به‌دلیل خاصیت نقدشوندگی سریع و بدون محدودیت بودن در بخش طلا مشغول به سرمایه‌گذاری هستند و سودهای کلانی نیز عایدشان می‌شود. البته مانند سایر بازارها سرمایه گذاری در طلا نیز بدون پیش زمینه و دانش کافی ممکن است منجر به از دست رفتن سرمایه شود. برای افزایش دانش و تجربه یک سرمایه گذاری پرسود در این بازار با ما همراه باشید.

مسیر یادگیری طلا

برای یادگیری “سرمایه گذاری در طلا” به شما پیشنهاد می‌کنیم با خواندن این مقاله، آموزش را شروع کنید و با مسیر یادگیری که برایتان تدارک دیده ایم ادامه دهید:

آموزش سرمایه گذاری در طلا

آموزش سرمایه گذاری در طلا

سرمایه گذاری در طلا به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌شود. با توجه به اینکه طلا یک فلز گرانبها است و می‌تواند به سرقت برده شود، پس در طول دوران‌های مختلفی که این فلز مورد داد و ستد قرار گرفته، شیوه‌ها و بازارهای متفاوتی برای آن بوجود آمده است.

ادامه مطلب »

آخرین مقالات طلا

بهترین زمان خرید و فروش طلا

بهترین زمان خرید و فروش طلا و سکه در ایران چیست؟

طلا یکی از فلزات ارزشمند است که مردم از دیرباز روی آن سرمایه گذاری می‌کردند. در حال حاضر خرید طلا، سکه طلا و صندوق‌های سرمایه گذاری طلا در اولویت خرید برخی از سرمایه گذاران قرار دارند. با توجه به اینکه نرخ طلای جهانی بر روی نرخ طلا در داخل کشور نیز تأثیر دارد، پس باید برای خرید طلا، وضعیت طلای جهانی را در نظر گرفت. با این اوصاف، ترفندها و پیش‌بینی‌هایی در مورد زمان مناسب خرید طلا و سکه وجود دارد که با آگاهی از آن‌ها می‌توان خرید طلای مناسبی انجام داد.

ادامه مطلب »
کدام نوع سکه برای سرمایه گذاری بهتر است

کدام نوع سکه برای سرمایه گذاری بهتر است؟

اگر مشتاقید که بدانید کدام نوع سکه برای سرمایه گذاری بهتر است باید به شما بگوییم که عوامل زیادی هستند که به هنگام سرمایه‌ گذاری روی سکه باید آن‌ها را در نظر بگیرید. فاکتورهایی همانند وزن، سرعت فروش و یا کلکسیون بودن جزو مهم ترین مواردی هستند که باید همواره آن‌ها را لحاظ کنید.

ادامه مطلب »
حباب سکه چیست

حباب سکه چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

حباب سکه اصطلاح رایجی است که اکثر افراد بازاری از آن استفاده می‌کنند. حباب قیمتی را می‌توان رقمی ناپایدار و غیر‌حقیقی دانست، که با قیمت عرضه شده کالا در بازار متفاوت است. حباب طلا و حباب سکه نیز اصطلاحاتی هستند که به منظور بیان اختلاف قیمت ذاتی بازار به کار می‌روند.

ادامه مطلب »
انواع طلا برای سرمایه گذاری

انواع طلا برای سرمایه گذاری | نکاتی که قبل از خرید باید بدانید

برای آن‌‌که بتوانید در بازار طلا به سود برسید، در ابتدا باید، نوع سرمایه‌‌گذاری مدنظر خود را مشخص کنید، و سپس بسته به انتخاب خود اقدام به خرید و فروش کنید. براساس میزان سودآوری توصیه می‌‌کنیم، به ترتیب طلای آب‌‌شده با عیارسنجی مطمئن، گواهی سپرده طلا در روش بورسی، سکه تمام و طلای زینتی برای اولویت معاملات طلا درنظر بگیرید.

ادامه مطلب »
سرمایه گذاری در طلای آب شده

آیا سرمایه گذاری در طلای آب شده خوب است؟

طلای آب شده به نوعی از طلا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گویند که بعد از استفاده مجدا ذوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود به بیان دیگر به طلاهای دست دومی که نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به عنوان طلای زینتی استفاده کرد.قیمت طلای آب شده بر اساس مظنه بازار انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و ممکن است با قیمتی که بر روی تابلو نوشته شده است تفاوت داشته باشد زیرا مظنه نوسان داشته و در هر لحظه تغییر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

ادامه مطلب »