سرمایه‌گذاری در مسکن بهتر است یا طلا؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه
سرمایه گذاری در مسکن بهتر است یا طلا

سرمایه‌گذاری در مسکن بهتر است یا طلا؟ این یکی از سوالاتی هست که همواره سرمایه گذاران به دنبال پاسخ آن هستند و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهند بدانند در چه زمینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای بهتر است سرمایه‌گذاری کنند. سرمایه گذاری در بازار مسکن یکی از روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سرمایه گذاری است که بیشتر افراد به آن روی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورند زیرا اعتقاد دارند این بازار ریسک کم‌تری دارد و حتی در صورت کاهش نقدینگی و قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند یک پناهگاه برای خود داشته باشند.

همچنین سرمایه گذاری در طلا در سرتاسر دنیا مرسوم بوده و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند بسیار سودده باشد. فراموش نکنید با توجه به دیدگاه و شرایط انسان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در مورد سرمایه گذار تعیین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که کدام روش بهتر است. در ادامه با توجه به آمار و ارقانی که وجود دارد از سایت دلفین وست در خدمت شما هستیم تا پاسخ این سوال که سرمایه گذاری در مسکن بهتر است یا طلا را برای شما ارائه دهیم. اگر شما هم بر سر دوراهی طلا یا مسکن هستید در ادامه با ما همراه باشید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در مسکن و طلا

سرمایه‌گذاری در مسکن بهتر است یا طلا؟

افراد بسیاری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهند بدانند سرمایه‌گذاری در مسکن بهتر است یا طلا. ابتدا لازم است بدانید عده بسیاری هستند که از روی علاقه تصمیم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرند که در کدام یکی از این بازارها فعالیت کنند بدین منظور ترجیح می‌دهیم ابتدا مزایای سرمایه‌گذاری در مسکن و طلا را برای شما بیان کنیم تا بتوانید با در نظر گرفتن  شرایط خود بهترین روش را انتخاب نمایید.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در بازار طلا

سرمایه گذاری در بازار طلا دارای مزایای فراوانی است از جمله این که طلا استهلاک ندارد و نقد شوندگی آن بالا است. نوسانات قیمت طلا بالا است و می‌توان از این مساله برای افزایش سرمایه با برنامه ریزی دقیق استفاده نمود. این مسائل باعث می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود افراد با توجه به خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که از سرمایه‌گذاری دارند طلا را انتخاب کنند. طلا به گذر زمان ارزش خود را از دست نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد و به هیچ وجه کهنه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در بازار مسکن

در بازار مسکن نیز عده بسیای علاقه به سرمایه‌گذاری دارند. سرمایه‌گذاری در بازار مسکن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند یک منبع درآمد باشد و از اجاره بهای آن استفاده نمود. همچنین سرمایه‌گذاری در بازار مسکن دارای معضلاتی نیز هست از جمله این که نقدینگی مسکن به اندازه طلا بالا نیست و ممکن است شخص نتواند تا چند ماه خانه خود را بفروشد. همچنین مسکن ممکن است دچار استهلاک شود و سالانه نیاز به تعمیرات داشته باشد. از طرفی برخی از سرمایه گذاران بازار مسکن را کم ریسک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین بازار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانند و به طور محتاطانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای سرمایه گذاری در بازار مسکن را ترجیح می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید مقاله مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در مسکن را در سایت دلفین‌وست مرجع آموزش بورس و سرمایه‌گذاری بخوانید.

بیشتر بخوانید:  سرمایه گذاری جمعی در حوزه مسکن و املاک

معیارهای انتخاب مسکن یا طلا

عده‌ای می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهند بدانند با توجه به چه عواملی انتخاب کنیم که مسکن یا طلا برای سرمایه گذاری مناسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر است در جواب این افراد باید گفت ابتدا به هدف خود از سرمایه گذاری و معیار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایتان دقت کنید. تصمیم بگیرید با طلا یا مسکنی که خریداری کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید به چه هدفی برسید. در واقع هدف شما از سرمایه گذاری بلند مدت است یا کوتاه مدت؟ با اصول تجارت و معاملاتی هر کدام از این دو چه مقدار آشنایی دارید؟ تمایل دارید روی سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تان کاری کنید و یا آن را به عنوان یک ذخیره داشته باشد و برای آینده از آن استفاده نمایید. اگر توانستید پاسخی منطقی برای سوالات خود پیدا کنید اکنون وقت آن رسیده است که تصمیم بگیرید که مسکن یا طلا را انتخاب کنید تا با استفاده از آن بتوانید به درآمد برسید و یا سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای اندوخته کنید.

شرایط انتخاب مسکن یا طلا

اگر قصد دارید سرمایه خود را وارد بازار کنید طلا گزینه مفیدی است و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید برای شروع از طلای دست دوم که هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اضافه ندارد شروع کنید. البته باید این کار را از آشنایان شروع کرده و حتما فاکتور دریافت نمایید. همچنین داشتن بازار مناسبی که از شما خرید کند الزامی است.پس در نهایت اگر هدف شما حفظ پولتان و کسب مقداری سرمایه است طلا، گزینه خوبی است. حال اگر در پاسخ به سوال سرمایه‌گذاری در مسکن بهتر است یا طلا تصمیم شما بر این است که برای سرمایه‌گذاری مسکن را انتخاب کنید باید صبر و حوصله داشته باشید تا در این بازار به سود خوبی دست یابید. قیمت مسکن همیشه در حال افزایش است و این می­تواند تضمینی باشد برای افرادی که نمی‌خواهند در سرمایه خود ریسک کنند. همچنین شرایط اقتصادی و اجتماعی نیز می­تواند بر انتخاب­‌های ما تاثیر داشته باشد.

سود طلا بیشتر است یا مسکن

سخن پایانی

سرمایه گذاری در طلا و مسکن هر کدام مزایای خاص خود را دارند که لازم است افراد به آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها توجه کرده و با توجه به اهداف و معیار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و همچنین میزان سرمایه و نوع سرمایه گذاری بلند مدت و کوتاه مدت هر کدام از این روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را انتخاب نمایند. در این مقاله تلاش کردیم شما را با معیارهای انتخاب این دو بازار و مزایا و معایب سرمایه گذاری در بازار مسکن و طلا آشنا سازیم که امیدواریم بتوانید از آن نهایت استفاده را ببرید. اگر در سرمایه گذاری بین طلا و مسکن در دوراهی قرار دارید مشاورین دلفین وست بهترین راه را به شما پیشنهاد می‌دهند.

۴.۶/۵ - (۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.