چگونه بیشترین سود را از هر معامله خود در بازارهای مالی بدست آوریم؟

چگونه بیشترین سود را کسب کنیم

[vc_row][vc_column][vc_column_text]شاید برای شما هم پیش آمده باشد که معامله‌ای عالی را در زمان مناسب باز کنید؛ اما به علت سریع بستن آن سود زیادی به دست نیاورید. خیلی از افراد مشکلی برای باز کردن معاملات ندارند و این کار را به خوبی انجام می‌دهند؛ اما به علت‌های مختلفی مثلا به دلیل حرکت کندلی در جهت مخالف معامله آن‌ها، با سرعت معامله را می‌بندند و به همین علت از سودی که شاید در آینده می‌توانستند به دست بیاورند، محروم خواهند شد. رایج‌ترین پرسش چنین افرادی این است که چه کار کنیم تا معامله را زود نبندیم؟ در این مقاله سعی داریم با آموختن یک نکته مهم و کاربردی به شما کمک کنیم تا زمان مناسب برای بستن معامله خود را به راحتی تعیین کنید و از بسته شدن زود هنگام معامله جلوگیری کنید و کسب بیشترین سود در بازارهای مالی را برای خود به ارمغان آورید.

چگونه بفهمیم زمان بستن معامله فرا رسیده است؟

تصور کنید که قیمت‌ها در یک بازار شکسته شده‌اند و شما فرصت را برای باز کردن یک معامله خرید مناسب دیده‌اید. در این حالت معامله خرید شما به دو صورت مختلف می‌تواند روندی صعودی را طی کند. در حالت اول این سیر صعودی به شکل مستقیم و بالا رونده است و در حالت دوم، معامله کف و سقف‌های زیادی را تا رسیدن به اوج تجربه می‌کند. در نوع دوم بسیاری از کاربران دچار اشتباه شده و در اولین سقف صعودی معامله را می‌بندند و از دریافت سود بیشتر باز می‌مانند.
بسیاری از افرادی که سودهای زیادی به دست می‌آورند، تنها با در نظر داشتن همین نکته بسیار ساده و خودداری از بستن معامله در اولین کف نزولی توانسته‌اند هیجان خود را کنترل کنند و معامله را در زمانی مناسب ببندند. برای پیشگیری از رخ دادن چنین اتفاقی کافی است در زمان مشاهده اولین کندل نزولی در معامله خرید خود صبر کرده و تا زمان بسته شدن کامل کندل نزولی تصمیمی مبنی بر باز کردن یا بستن معامله نگیرید.

به این منظور می‌توانید قدرتمندترین کندل صعودی که پیش از کندل نزولی اتفاق افتاده است را انتخاب کنید و پایین‌ترین نقطه آن را علامت بزنید. اگر کندل نزولی از این نقطه عبور کرده و بسته شد، زمان بستن معامله شما فرا رسیده است. در غیر این صورت هنوز زمان مناسبی برای بستن معامله نیست. با رعایت همین نکته ساده شما می‌توانید معامله خود را در جای درستی ببندید و تا حداکثر زمان سوددهی معامله در آن باقی بمانید. این ترفند به ظاهر ساده میتوانید یکی از بهترین استراتژی‌های ارز دیجیتال و فارکس باشد و می‌تواند برای شما مفید باشد و به شما کمک کند تا معاملات خود را بهتر و پر سودتر به انجام برسانید.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *