چگونه در بازارهای مالی ضرر نکنیم؟

چگونه در بازارهای مالی ضرر نکنیم؟

آیا تا به حال با افرادی مواجه شده‌اید که ادعا می‌کنند در طول تمامی معاملات خود به هیچ وجه متضرر نشده‌اند؟ این افراد به طور قطع دروغگو هستند و قصد فریب شما را دارند.

چه کار کنیم که در بازارهای مالی ضرر نکنیم؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که گمان می‌کنید به هیچ وجه نباید در معاملات خود شکست بخورید و ضرر کنید، سخت در اشتباه هستید. سوال چه کار کنیم که ضرر نکنیم کاملا یک پرسش اشتباه و بی اساس است؛ چرا که حتی حرفه‌ای‌ترین افراد هم در معاملات خود دچار اشتباه می‌شوند و ضرر می‌کنند. تمامی افرادی که ادعا دارند با یک استراتژی صددرصدی تا به حال متضرر نشده‌اند، افرادی دروغگو هستند. در این مقاله ما قصد داریم طرز فکر شما را به سمتی ببریم که باور کنید ضرر جزئی جدایی‌ناپذیر از معامله‌گری است. چنان چه شما این اصل را نپذیرید و به آن باور نداشته باشید، دائما از ضررهای احتمالی خود خشمگین خواهید شد و ناامید می‌شوید. بدون ضرر کردن شما هیچ گاه موفق نخواهید شد. معامله بدون ضرر درست شبیه به آن است که شما یک راننده تاکسی باشید؛ اما نخواهید مسافری را سوار کنید.

یک معامله‌گر موفق کیست؟

یک معامله‌گر موفق فردی است که دچار ضرر می‌شود؛ اما از ضررهای خود درس می‌گیرد. همانطور که در مقاله “چرا از دوره‌های بورسی نتیجه نمیگیریم” نیز اشاره کردیم، تریدر موفق با این درس گرفتن باگ‌های خود را پیدا کرده و به دنبال آموزش نکاتی می‌رود که آن‌ها را نمی‌دانسته و موجب ضرر دیدن او شده‌اند. این کار باعث می‌شود که معامله‌گر در معاملات بعدی خود کمتر متضرر شود. اگر با این ذهنیت به معاملات وارد شوید پیروز میدان خواهید بود؛ اما چنان چه باور دارید که نباید ضرر کنید و دچار شکست شوید، روزبه‌روز بیشتر با شکست مواجه خواهید شد و بیشتر متضرر می‌شوید‌. برای جلوگیری از چنین اتفاقی باید شجاع باشید و ضررهای خود را بپذیرید. برای شروع از شما می‌خواهیم که بزرگترین ضرر خود در بازارهای مالی را به همراه درسی که از آن گرفته‌اید برای ما کامنت کنید.

4/5 - (3 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید