عرضه اولیه سکه ICO چیست؟ | مزایا و معایب عرضه اولیه ICO

عرضه اولیه سکه ICO

قطع به یقین شما هم می‌دانید که دنیای ارز‌های مالی اخیراً تغییرات بسیار فاحش و چشم‌گیری را شاهد بوده است. در این میان به جرئت می‌توان گفت عرضه اولیه سکه ICO یکی از بزرگ‌ترین تحولات حوزه ارز دیجیتال در چند وقت اخیر است. با این وصف تعجبی ندارد که یکی از مهم‌ترین سؤالات سال گذشته در فضای رمزنگاری در بین علاقه‌مندان این بوده باشد که عرضه اولیه سکه  ICO چیست؟ شاید این روز‌ها شما هم خبر‌های جالبی از ارز‌های دیجیتال شنیده باشید، عرضه اولیه سکه  ICO هم جزء همین دسته از ارز‌های دیجیتال است. در این مطلب ما قصد داریم به جهت افزایش سطح آگاهی شما درباره ارز دیجیتال ICO ، به جزئیات بیشتری در این خصوص بپردازیم. پس لطفا تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

ICO چیست؟

احتمالا نام برخی از ارز‌های رمزپایه معروف مانند بیت کوین و اتریوم را شنیده باشید، اما ممکن است با ICO آشنایی کافی نداشته باشید. قبل از شرح جزئیات، باید مطمئن شویم که شما فهم درستی از فناوری‌های پشت عرضه اولیه سکه  ICO یعنی بلاکچین و کلیه قرارداد‌های هوشمند بدست آورده‌اید. اگر از درک و فهم خودتان از این دو فناوری مطمئن هستید، می‌توانید از این بحث هم عبور کنید و به بحث مفهوم ICO بروید.
عرضه اولیه سکه  ICO کوتاه شده عبارت Initial Coin Offering است و به زبان ساده به روشی اشاره دارد که می‌توان از آن به عنوان پیش‌فروش یا پیش‌خرید توکن‌ها یاد کرد. توکن‌ها سکه‌هایی هستند که در طی پیاده سازی استراتژی ICO ارائه می‌شوند. به عبارتی دیگر توکن‌ها معادل سهام خریداری شده در IPO در نظر گرفته می‌شوند.

اگر بخواهیم ساده‌تر به معرفی عرضه اولیه سکه  ICO  بپردازیم باید بگوییم که یک روش سرمایه گذاری است و کالایی که روی آن در این روش تمرکز می‌شود توکن است. اما این روش سرمایه گذاری در حال حاضر اندکی خطرناک است. چرا؟ چون نظارت دولتی بر این ارز وجود ندارد.

در حال حاضر هیچ مقررات دولتی در مورد عرضه اولیه سکه  ICO وجود ندارد و هر کسی می‌تواند برای این شیوه یک قانون جدید راه‌اندازی کند، به شرطی که این فناوری را به مرحله اجرا برساند.
چطور؟ یک کاغذ سفید یا سند دیگری با طرح کلی سیستم ایجاد کنید، یک وب سایت یا برنامه در مورد نحوه کارکرد آن ایجاد کنید و به دنبال بودجه باشید. تبلیغات درباره ایده‌پردازی شما امری کلیدی است، بنابراین دانستن این که چگونه می‌توانید به نسخه‌ی نمایشی هدف متوسل شوید بسیار مهم است.

بعد از شنیدن عرضه اولیه سکه ICO ممکن است سوالات زیر ذهن‌تان را مشغول کند.

  • دقیقاً ICO چیست؟
  • چه کسی می‌تواند ICO را پیاده سازی کند؟عرضه اولیه سکه ICO چیست
  • چگونه استراتژی ICO را شروع کنم؟
  • دانش شما در حوزه ICO به چه دردی می خورد؟
  • مزایا و معایب ICO‌چیست؟

در ادامه به بخش قابل توجهی از این سوالات در این مطلب پاسخ داده خواهد شد. پس تا انتها با ما با معرفی بیشتر روش سرمایه گذاری عرضه اولیه سکه ICO همراه باشید.

دقیقاً عرضه اولیه سکه ICO چیست؟

این را تصور کنید: شما یک شرکت راه‌اندازی سیلیکون هستید که ‌ایده خوبی برای یک سیستم جدید ارز رمزنگاری شده دارد. برای اجرای ایده‌های‌تان شما به افرادی نیاز دارید که به شما پول بدهند تا در واقع بتوانید ارز خود را بسازید. حالا، می‌توانید به یک بانک بروید یا سرمایه‌گذاران خطرپذیر را جلب کنید، اما اگر بتوانید پول خود را جمع کنید بدون این که از مالکیت شرکت خود صرف نظر کنید، چه می‌کنید؟ حال زمان آن است که ICO را وارد کنید.

در واقع از شرکت‌ها می‌خواهید که روی طرح شما سرمایه گذاری کنند و از مردم می‌خواهید بیایند و سهام شرکت شما را تحت عنوان توکن بخرند. باید به این نکته بسیار مهم توجه کنید، برعکس پیشنهاد اولیه (IPO)، سرمایه‌گذاری در عرضه اولیه سکه ICO منتهی به داشتن سهام مالکیت شرکتی که به آن پول می‌دهید نمی‌شود. شما در حال انجام یک کار پرخطر هستید که ارز بی‌ارزشی که در حال حاضر برای آن پول پرداخت می‌کنید بعداً ارزش بیشتری پیدا کرده و باعث درآمد شما شود.

چه کسی می‌تواند یک ICO راه‌اندازی کند؟

به معنای واقعی کلمه هر کسی می تواند! هم اکنون، مقررات کمی در مورد عرضه اولیه سکه ICO در کشور آمریکا وضع شده، به این معنی که تا زمانی که بتوانید از راه‌اندازی فناوری‌هایی در زمینه ارزهای دیجیتال استفاده کنید، آزاد هستید که ارز خود را تأمین کنید. هم اکنون ارز رمزنگاری شده در مجموع مانند نوعی جنس کمیاب است. در تپه‌ها طلا وجود دارد و قانون نسبتاً کمی برای استخراج کردن آن وضع می‌شود. این می‌تواند به نفع شما باشد یا منجر به کلاهبرداری شود. از بین تمام راه‌های تأمین بودجه، عرضه اولیه سکه ICO  یکی از آسان‌ترین راه‌حل‌ها به عنوان کلاهبرداری است. از آنجایی که در این مورد هیچ قانونی وجود ندارد، مانعی برای انجام راه‌هایی برای جلب سرمایه‌گذار نیز وجود ندارد.

این به معنی این است که اگر واقعاً قصد دارید عرضه اولیه سکه ICO جدیدی را که دوست شما در محل کار به شما معرفی کرده است را وارد کنید، مطمئن شوید که باید‌ها و نباید‌های آن را انجام داده‌اید. به نظر شما نخستین کاری که باید انجام شود چیست؟ این است که افرادی که ICO را عرضه می‌کنند واقعی و پاسخگو باشند. در عصر اینترنت یافتن عکس سهام و تهیه یک وب سایت قانع‌کننده بسیار آسان است، بنابراین راحت می‌توانید دانش خودرا برای سرمایه‌گذاری در این حوزه افزایش دهید.

مزایای عرضه اولیه سکه ICO چیست؟

یک روش عالی برای سرمایه‌گذاری، پس‌انداز و امنیت در سرمایه‌گذاری‌های ارز‌های رمزپایه است.
هرکسی می‌تواند توکن بخرد؛ راه‌اندازی یک توکن با فروش سرمایه در یک عرضه اولیه متفاوت است، راه‌اندازی توکن را می‌توان با فروش کلید‌های دیجیتال برابر دانست. مشارکت در IPO معمولاً به سرمایه‌گذاران معتبر با بیش از یک میلیون دلار ارزش خالص محدود می‌شود. اگرچه، توکن‌های فروخته شده در سکه اولیه می‌توانند به هرکسی فروخته شوند، چراکه بیشتر خرید‌ها ناشناس هستند.

تعداد بسیار کمی از مردم در ایالات متحده آمریکا به ارزش خالص بیش از یک میلیون دلار می‌رسند، اما از آنجا که این تنها شرط پیش‌خرید نیست، هرکسی می‌تواند آن‌ها را خریداری کند.

هیچ شخص میانی یا هیچ بلوک یا واسطه‌ای بین خریداران و فروشندگان سکه وجود ندارد. به محض ایجاد و راه‌اندازی ارز رمزنگاری شده، می‌توان آن را بلافاصله در بازار ارز‌های رمزنگاری شده به فروش رساند. این یک فرآیند سریع و کارآمد برای شرکت‌ها است. خرید در عرضه اولیه سکه ICO به سادگی دریافت ارز مناسب برای خرید و انتظار برای راه‌اندازی است.

مضرات عرضه اولیه سکه ICO چیست؟

  • کلاهبرداری‌های زیاد

بسیاری از سرمایه‌گذاران ICO را خریداری می‌کنند به این ‌امید که سریع سرمایه خود را پس بگیرند. موفق‌ترین ICO  در چند سال گذشته نوعی ‌امید را نشان می‌دهد، زیرا واقعاً بازدهی چشمگیری داشته است. آنچه شاید بزرگ‌ترین اشکال باشد این است که وجوهی که به دلیل این کلاهبرداری از دست رفته است پس داده نمی‌شود.

  • هک شدن آن‌ها آسان است.

متاسفانه از دیگر مضرات سرمایه گذاری با این روش نو، امکان هک شدن حساب‌های ارزی مربوط به آن است.

تفاوت ICO و IPO چیستچگونه از کلاهبرداری ICO جلوگیری کنیم؟

سرمایه‌گذاران باید برای شفافیت ۱۰۰٪ شرکتی که ICO را اداره می‌کند، تلاش کنند.
وجوه ICO را حتماً در کیف پول خود نگه دارید. این مکان، مکان بسیار امنی است و برای دسترسی به آن به چندین کلید دیجیتال نیاز دارید.

ICO ها به جز ارز دیجیتال فروخته شده، بسیار شبیه IPO هستند. بنابراین، این شباهت می‌تواند به شما در برخی از اطلاعات اساسی در مورد عرضه اولیه سکه ICO کمک و شاید شما را به خرید نشانه‌های خود ترغیب کند.

چگونه ICO خود را شروع کنم؟

مهم‌ترین کاری که باید برای شروع انجام دهید این است که مطمئن شوید خود یا شخص دیگری (احتمالاً چند نفر) در آن کار شریک هستید و رمز ارز و بلاکچین را درک کرده‌اید. شما باید بتوانید در مورد همه جزئیات مربوط به ICO خود به سوالات در محل پاسخ دهید.

همچنین باید از خود بپرسید که آیا واقعاً فکر می‌کنید تجارت شما به طور فعال از عرضه اولیه سکه ICO بهره‌مند می‌شود یا خیر؟ اساساً، پس از مطالعه این مقاله، باید با کسی مشورت کنید که بتواند نگاهی به ‌ایده خاص شما بیندازد و به شما بگوید که آیا این انتخاب درست است یا خیر. اگر این گونه نباشد، بهتر است از طریق راه‌های مطمئن‌تری از بودجه استفاده کنید.

اگر تصمیم دارید به جلو حرکت کنید، به یک محتوای بسیار تخصصی احتیاج دارید، سندی که باید دقیقاً مشخص کند چه ارزی شما می‌توانید ارائه دهید که قبلاً انجام نشده است یا این که چگونه یک‌ایده ثابت را بهتر از هر کس دیگری پیاده‌سازی می‌کنید.

تفاوت بین IPO و ICO چیست؟

برای هر شرکتی الزاماتی وجود دارد که باید پیش از معرفی سهام خود از طریق  IPO، اطلاعاتی از قبیل  حداقل درآمد، نتایج خوب و دفترچه اعلامیه خود را محقق کند. دفترچه اعلامیه گزارشی است از وضعیت درآمدزایی یک شرکت که پیش از انتشار سهام هر شرکت باید برای عموم مردم به نمایش درآید. این دفترچه اعلامیه باید حاوی اطلاعات کلیدی در مورد شرکت و آینده آن باشد تا به سرمایه‌گذاران اصلی در تصمیم‌گیری‌های مهم کمک کند. به این شیوه سرمایه گذاری IPO گفته می‌شود.

این درحالی است که در سرمایه گذاری به روش ICO ‌به هیچ چهارچوب نظارت و پروتکل قانونی احتیاج نیست، بیشتر سرمایه گذاران در این شیوه سابقه از پیش تعیین شده‌ای ندارند؛ در کل روند بسیار کوتاه‌تر است. بر خلاف IPO، سرمایه گذاری به روشICO قالب استانداردی ندارد. ساده است: شما فقط به اینترنت و توسعه‌دهنده‌گان آن نیاز دارید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به شما مفهوم عرضه اولیه سکه ICO را توضیح دهیم، از جایی که موضوع موضوع جدیدی است، ممکن است قوانین کمی در این زمینه وجود داشته باشد پس طبیعی است که درک شما از آن کمی زمان‌بر باشد. در نتیجه اگر قصد سرمایه گذاری با این روش دارید همانطور که گفتیم، باید در انتخاب ارز خیلی آگاه باشید. تحقیقات قبل از سرمایه‌گذاری در این باره بسیار حائز اهمیت است! اگر هدف‌تان سرمایه‌گذاری در ارز رمزنگاری شده است، بخاطر داشته باشید که این امر را فقط در یک صرافی قابل اعتماد انجام دهید!

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

 

چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *