سبک ict یا inner circle trader در پرایس اکشن چیست؟

سبک ict

درباره سبک ict چه می‌دانید؟ اگر دوست دارید سرمایه‌گذاری‌ها و معاملات خود را با روش‌های بهتری مدیریت کنید، یکی از سبک‌هایی که باید درباره آن بدانید، سبک معاملاتی ict است. در این مقاله می‌خواهیم شما را با این روش جذاب و کاربردی آشنا کنیم. اگر این روش برای شما تازه است یا قبلا با آن آشنایی دارید، حتما این مطلب را تا پایان و با دقت بخوانید. مطالعه این مقاله دید کاملی را به شما درباره سبک ICT می‌دهد و کمک می‌کند تا معاملات خود را با دقت بیشتری ارزیابی و تحلیل کنید. موضوع را با توضیح این‌که پرایس اکشن چیست شروع می‌کنیم و بعد از آن بررسی‌های دقیق‌تری روی سبک ict یا inner circle trader در پرایس اکشن خواهیم داشت.

یکی از سبک‌های معروف در پرایس اکشن، سبکی با نام اختصاری ICT است. عبارت ICT مخفف Inner Circle Trader است. درباره تاریخچه و بنیان‌گذار سبک ICT در قسمت‌های بعد مطالبی بیشتری را بیان خواهیم کرد. مایکل هادلسون فردی بود که این استراتژی را به وجود آورد. هادلسون تحلیل‌گری قوی در موسسات مالی بود و چندین سال از کار حرفه‌ای خود را به این موضوع اختصاص داده بود. او توانست با ارائه این روش فوق‌العاده خدمت بزرگی به تحلیل و ارزیابی قیمت‌ها و روند آن‌ها انجام دهد. شما با استراتژی هادلسون امکان بررسی روند قیمتی رفتار معامله‌گران بزرگ و موسسات را خواهید داشت.

اگر شما هم دوست دارید درباره این استراتژی بیشتر بدانید و شروعی برای یادگیری آن داشته باشید این مقاله را کامل و با دقت بخوانید. سایت دلفین وست یکی از منابع معتبر برای به‌روز شدن در دنیای سرمایه‌گذاری‌ها است. در این مقاله همه چیز را درباره آشنایی با سبک ict یا inner circle trader در پرایس اکشن می‌آموزید. این مقاله را با دوستان و همکاران خود نیز به اشتراک بگذارید تا آن‌ها نیز اطلاعات خوبی را درباره پرایس اکشن به سبک ict داشته باشند.

سبک ict فارکس

پرایس اکشن چیست؟

یکی از اولین مواردی که باید درباره سبک ICT در پرایس اکشن باید بدانیم، توضیحاتی درباره خود پرایس اکشن است. البته ما در این قسمت فقط توضیح کوتاهی درباره این‌که پرایس اکشن چیست بیان خواهیم کرد. بهتر است برای فهم بهتر سبک ICT پرایس اکشن، توضیح کوتاهی را فعلا درباره آن بدانید یا مرور کنید. پرایس اکشن در تعریفی ساده حرکت قیمت اوراق بها‌دار، رمز‌ارز‌ها یا نرخ تبادل جفت‌ارز‌ها در طول زمان است. پرایس اکشن و تکنیک‌های آن، کنار بررسی الگو‌های کندل‌های یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌های معامله‌گران برای معاملات کوتاه‌مدت است. البته کاربرد پرایس اکشن فقط برای معاملات کوتاه‌مدت نیست.

اگر بخواهیم بررسی ساده‍‌ای داشته باشیم باید تحلیل تکنیکال را رویکردی بدانیم که از پرایس اکشن بیرون آمده است. در پرایس اکشن معامله‌گران سعی می‌کنند قیمت‌ها را طول زمان بررسی و تفسیر کنند و با استفاده از آن‌ها روندی را برای پیش‌بینی قیمت‌ها داشته باشند. برای تحلیل پرایس اکشن از الگو‌های کندل استیک، دوجی، ماروبزو و پوششی استفاده می‌شود. تمرکز در پرایس اکشن روی کندل‌ها، تثبیت آن‌ها، تغییر روند‌ها و خطوط حمایتی و مقاومتی است. اما سبک ICT قرار است چه کمکی در پرایس اکشن داشته باشد؟ این موضوع سوالی مهم است که در قسمت‌های بعد درباره آن صحبت خواهیم کرد.

اگر دوست دارید سبک ICT پرایس اکشن را بیاموزید، این مقاله را تا پایان بخوانید. قبل از توضیح درباره سبک ICT در پرایس اکشن بهتر است توضیحاتی درباره تاریخچه و بنیان‌گذار آن بدانیم.

پرایس اکشن به سبک ict

بیان گذار سبک ICT 

در قسمت مقدمه متن، توضیحات کوتاهی را درباره بنیان‌گذار سبک ict بیان کردیم. همان‌طور که گفته شد، مایکل هادلستون فردی است که این استراتژی را برای اولین‌بار عنوان کرد. سبک ICT را سبک یا استراتژی ict مایکل نیز می‌نامند که مشخص است از نام بنیان‌گذار این روش گرفته شده است. هادلستون سال‌های زیادی را در موسسات مالی فعالیت کرد. او یکی از افرادی بود که در موسسات مالی مختلف، تحلیل‌گری سرمایه انجام می‌داد. با بررسی‌ها و مشاهده رفتار موسسات مالی بزرگ و بانک‌ها، هادلستون روشی را برای بررسی این موضوع پیدا کرد. او توانست روش خود را به بازار‌های زیادی مانند سبک ICT فارکس وارد کند. امروزه افراد و تحلیل‌گران زیادی از روش‌ او برای تحلیل استفاده می‌کنند.

حال که درباره هادلستون، بنیان‌گذار سبک ICT پرایس اکشن می‌دانیم، بهتر است درباره این موضوع بیشتر صحبت کنیم. برای شروع توضیح درباره این‌که سبک ICT یا Inner Circle Trader در پرایس اکشن چیست، موضوعی را با عنوان سبک ICT پرایس اکشن چیست، بررسی می‌کنیم. بعد از آن درباره استراتژی ICT و مزایا و معایب آن نیز صحبت خواهیم کرد.

سبک ICT پرایس اکشن چیست؟

ICT یکی از علوم جدید بخش پرایس اکشن است. اگر به تحلیل تکنیکال علاقه دارید، این روش کاربرد زیادی برای شما دارد و راه‌های زیادی را برای شما آشکار خواهد کرد. ICT روش معاملاتی است که در آن رفتار سرمایه‌داران و سرمایه‌گذاران فعال در بازار بررسی می‌شود. شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که مغلوب فریب بازیگران بزرگ شده باشید. سبک ICT به شما کمک می‌کند تا رفتار این موارد را ببینید، آن‌ها را بررسی کنید و پیش‌بینی بهتری از روند قیمت داشته باشید. سرمایه‌گذاران خرد افرادی هستند که همه سرمایه آن‌ها در دست خودشان است و معمولا به‌تنهایی قدرتی برای تعیین جهت بازار ندارند. سبک معاملاتی ICT و این روش قرار است به این افراد یعنی همان سرمایه‌گذاران خرد کمک کند تا مانند بانک‌ها و موسسات مالی بزرگ، چشم‌انداز درست‌تری از معاملات بازار داشته باشند.

به‌کار‌گیری استراتژی ICT کمک زیادی به سرمایه‌گذاران خرد می‌کند. اگر موسسات بزرگ قصد دخالت در بازار داشته باشند این روش کار را برای افراد و سرمایه‌گذاران خرد آسان‌تر می‌کند تا آن‌ها نیز بهتر تصمیم بگیرند. همین موضوع باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران خرد با رفتار بانک‌ها و موسسات کلان همسوتر شود. این روش یکی از بهترین گزینه‌های پیشنهادی تحلیل‌گران بازار فارکس است. در فارکس کارشناسان زیادی از روش‌های تحلیل تکنیکال استفاده می‌کند و پرایس اکشن می‌تواند روش مفیدی باشد. در قسمت‌های بعد درباره سبک ICT و سبک ICT پرایس اکشن و استراتژی آن مطالب مفیدی را بیان می‌کنیم.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان

استراتژی ICT چطور عمل می‌کند؟

همان‌طور که در قسمت‌های قبل گفته شد، در پرایس اکشن از الگو‌ها، سطوح حمایت و مقاومت و ابزار‌هایی مشابه استفاده می‌شود. جالب است بدانید که ICT از هیچ‌یک از این موارد یا اندیکاتور استفاده نمی‌کند. سبک ICT رفتار بازیگران فارکس را بررسی می‌کند. این روش سعی دارد تا تحلیل‌گران را از عملکردهای موسسات و بانک‌های بزرگ آگاه کند. رفتار موسساتی که می‌توانند جهت بازار را تغییر دهند در ICT مهم است و تمرکز این سبک نیز روی آن‌ها قرار داده شده است. عملکرد مارکت و بازار در ساعت‌های مختلف، سطوح نقدینگی، بررسی سطوح استاپ‌لاس، اوردر بلاک‌ها و … از ابزار‌هایی هستند که ICT تحلیل خود را از طریق آن‌ها انجام می‌دهد.

inner circle trader

پول هوشمند که ممکن است آن را با عبارت اسمارت مانی نیز دیده باشید، چیزی است که ICT دوست دارد درباره آن اطلاع داشته باشیم. سبک ICT نمودار‌های قیمت و سطوح قیمتی را بررسی می‌کند تا درباره ورود یا خروج پول هوشمند اطلاعاتی را به دست آورد. بعد از آن با داشتن این اطلاعات می‌توان درباره آینده بازار و تحلیل آن نظراتی را ارائه کرد. به نظر شما سبک ICT فارکس چه مزایا و معایبی دارد؟ پاسخ این سؤال را در قسمت بعد می‌خوانید.

مزایا و معایب سبک ICT پرایس اکشن چیست؟

طبیعی است که ابزار‌ها و سبک‌های مختلف در بازار‌های مالی، مزایا و معایب خود را داشته باشند. در این قسمت می‌خواهیم برخی از مزایا و معایب مهم سبک ICT و پرایس اکشن به سبک ICT را بررسی کنیم.

برخی از مزایای پرایس اکشن سبک ICT عبارت‌اند از:

 • اجرای ساده در عین کاربرد زیاد
 • عدم نیاز به ابزار‌های پیچیده تکنیکال
 • بررسی رفتار‌های بازار
 • بررسی و تحلیل مدارک قانونی متفاوت و تاثیر آن‌ها برهم
 • بررسی نوسان قیمت و تغییرات بر اساس نقدینگی
 • بررسی دقیق جلسات معاملاتی یا همان سشن‌ها
 • بررسی دقیق نقدینگی‌ها

برخی از معایب پرایس اکشن سبک ICT نیز عبارت‌اند از:

 • عدم بررسی دقیق ساختار‌ها و رفتار قیمت
 • در این روش درک درستی از شرایط کلی بازار به دست نمی‌آید.
 • عدم ارتباط خوب مولتی تایم سطح‌ها و نواحی
 • بررسی ضعیف روابط مولتی تایم ساختار‌ها

مزایا و معایب سبک ICT پرایس اکشن

هریک از موارد بالا نشان می‌دهند که سبک معاملاتی ICT سبکی کاربردی است و بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشیم. البته باید نکات منفی و نقطه‌های ضعف آن را نیز بدانیم. شما با یک روش و استراتژی امکان تحلیل همه ابعاد را ندارید. بهتر است از روش‌ها و تحلیل‌های بیشتر و بهتری استفاده کنید، تا تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های شما به واقعیت نزدیک‌تر شوند.

واگرایی در پرایس اکشن ICT

حال که اطلاعات خوبی را درباره پرایس اکشن به سبک ICT داریم، بهتر است درباره نکات فنی آن نیز اطلاعاتی را به دست آوریم. یکی از بهترین راه‌ها برای کسب اطلاعت به‌روز و دقیق استفاده از سایت‌های معتبر است. مقالات آموزشی و اطلاعیه‌های به‌روزی در سایت دلفین وست هستند که بهتر است از آن‌ها برای قوی‌تر کردن خود استفاده کنید.

واگرایی در پرایس اکشن ICT

واگرایی زمانی رخ می‌دهد که قیمت دارایی خاصی، جهت مخالفی را با یک شاخص فنی انتخاب کند. واگرایی معیاری کاربردی است که در پرایس اکشن ICT نیز تحلیل‌گران به آن دقت می‌کنند. واگرایی به شما می‌گوید که ممکن است روند قیمتی تغییر کند و جهتی برعکس طی کند. RSI و MACD از ابزار‌هایی هستند که واگرایی را به شکلی ساده به شما نشان می‌دهند.

جمع‌بندی

پرایس اکشن به سبک ICT یکی از روش‌های فوق‌العاده برای درک برخی رفتار‌های بازار است. این روش به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از ورود یا خروج نقدینگی هوشمند داشته باشید. بازیگران بازار‌های مالی ممکن است رفتاری را به دلایل خاص نشان دهند که آگاهی شما از آن‌ها به رفتار‌های مناسب شما در بازار کمک می‌کند. در این مقاله سعی کرده‌ایم درباره سبک ICT فارکس و کلیات این روش مطالبی را به شما آموزش دهیم. حتما از همه ابعاد روش ICT اطلاع داشته باشید و نقاط ضعف و قوت آن را قبل از استفاده بدانید.

آموزش پرایس اکشن
4/5 - (12 امتیاز)

5 پاسخ

  1. هر سبک کاربرد خودش رو داره
   شما باید به استراتژی شخصی برسید.

دیدگاهتان را بنویسید