چگونه با پول کم در مسکن سرمایه‌گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در مسکن با پول کم

سرمایه گذاری در مسکن با پول کم چیزی که شاید بیشتر افراد نتوانند باور کنند یا به آن اعتقادی نداشته باشند اما واقعا عملی است. خرید خانه در شرایط کنونی نیازمند سرمایه اولیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای بسیار زیادی است که موجب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود افراد بسیاری به خصوص جوانان از خرید خانه ناامید شوند و خریدن خانه به خصوص در تهران را یک امر ناممکن و نشدنی بدانند. آیا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان راهی برای غلبه بر این مشکلات پیدا کرد؟ آیا روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی وجود دارد که به کمک آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بتوان در بازار مسکن سرمایه گذاری کرد؟ آیا می‌توان درآمدی به دست آورد که در نهایت منجر به خانه‌دار شدن شود؟  در این مقاله قصد داریم شما را با روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سرمایه گذاری در مسکن با پول کم آشنا کنیم. پس اگر کنجکاو هستید در این زمینه بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در مسکن با پول کم

در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اخیر سازمان بورس، بورس مسکن را راه اندازی کرده و سرمایه گذاران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند در قسمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف آن سرمایه گذاری کنند. متولیان و سرمایه گذارانی که در بخش مسکن فعالیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند نقش بسیار پر رنگی در خانه دار شدن مردم داشته باشند. در واقع سرمایه گذاری در مسکن با پول کم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند راهی باشد تا برخی افراد بتوانند به خواسته خود برسند. در راستای کمک به افرادی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهند در بازار مسکن سرمایه گذاری کنند سازمان بورس پنجمین بورس خود را با عنوان بورس مسکن تاسیس کرد تا افراد بتوانند در آن به هر میزانی که تمایل دارند فعالیت کنند. چگونه با پول کم در مسکن سرمایه گذاری کنم

تاثیر بورس مسکن در تعدیل قیمت مسکن و ساخت و ساز

بورس مسکن به دلیل شفافیت و نظارت بر قیمت و همچنین به دلیل این که به صورت لحظه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای قیمت ها را اعلام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. یکی از محبوب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سرمایه گذاری در مسکن است که بستری برای تامین بخش مالی پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به حساب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید. پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی هستند که نیاز به سرمایه زیادی دارند و یک شخص و یا حتی چند شخص نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند پول لازم برای انجام آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را به دست آورد در این هنگام اوراق مشارکت مربوط به پروژه وارد بورس شده و فراخوانی در مورد این مساله به مردم داده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا بتوانند بیشتر نسبت به این طرح آگاهی داشته باشند. سپس شرکای خرد و کلان از طریق بازار بورس جذب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. هنگامی که پروژه اتمام یافت مدیران عملکرد خود را گزارش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند و سود حاصل از پروژه بین سرمایه گذاران تقسیم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. تمام گزارشات تحت نظر سازمان بورس بوده و به هیچ وجه به مجریان اجازه داده نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که اشتباهی صورت گیرد.

تاثیر بورس مسکن در قیمت خانه

در حال حاضر بورس مسکن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند منبع خوبی برای تامین مالی پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ساختمانی باشد. این مساله منجر به افزایش ساخت و ساز در نتیجه تعدیل قیمت مسکن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. همچنین اطلاعات مربوطه روزانه در سایت بورس قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد و می‌تواند به متولیان برای سیاست گذاری کمک کند. همچنین تامین مالی هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ساختمان به خانه دار شدن مردم کمک بسیار زیادی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و در واقع مردم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به عنوان شریک در ساخت و ساز از سود و زیان مسکن بهره مند شوند. البته این تنها بخش کوچکی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان سرمایه گذاری در مسکن با پول کم را انجام داد.

پیش خرید خانه از طریق بازار آتی

بازار آتی کالاهای مختلف مانند سکه و طلا  بسیار پرسود بوده و به سرمایه گذاران کمک‌های بسیاری کرده است. یکی دیگر از روش‌هایی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به افراد در سرمایه گذاری در مسکن با پول کم کمک کند پیش خرید مسکن است. در این روش عمل پیش خرید بین مالک و خریدار انجام شده و تفاوت آن با روش سنتی در این است که تحت نظر سازمان اوراق بهادار بوده و امکان تخلف در آن وجود ندارد و در نتیجه کسی نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مردم سو استفاده کند. همچنین سرعت بازدهی به دلیل برنامه ریزی درست و نظارت بسیار بالا است. برای پیشرفت در این روش لازم است کسانی که در ساخت و ساز مسکن فعالیت دارند طرح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را در اختیار سازمان بورس قرار دهند تا از طریق آن در بخش آتی فعالیت کنند. خوب است بدانید در این بازار امکان خرید و فروش سهام قبل از موعد وجود دارد. هم چنین افراد می‌توانند اقدام به پیش خرید مسکن در مناطق در حال رشد تهران کنند تا در چند سال آینده نگرانی بابت مسکن نداشته باشند.

سرمایه گذاری در مسکن با پیش خرید خانه

سرمایه‌گذاری در مسکن با پول کم از طریق هوش مصنوعی

یکی دیگر از روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان از آن استفاده کرد و خانه ای با توجه به درآمد و سرمایه خود خریداری کرد کمک گرفتن از تکنولوژی هوش مصنوعی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند شما را به خانه مورد نیاز و رویایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تان برساند. در این راستا نرم افزاری مانند اینپین وجود دارد که با استفاده از آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان ویژگی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خانه مورد نظر خود را وارد کرده و از طریق آن تا 30 روز فرصت به شما داده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تا خانه مورد نظر شما پیدا شود. در این روش از سرمایه گذاری در مسکن  شما اطمینان پیدا خواهید کرد که خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که مد نظر شما است، پیدا می‌شود.

کلام آخر

داشتن مسکن یکی از نیازهایی است که شاید امروزه برای برخی از افراد به یک آرزو تبدیل شده زیرا سرمایه لازم برای داشتن خانه را ندارند. اما راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی وجود دارد که بتوان با سرمایه کم صاحب خانه شد و در مسکن سرمایه گذاری کرد. در این مقاله تلاش کردیم شما را با چند روش آشنا کنیم تا از طریق آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بتوانید خانه مورد نیاز خود را خریداری کنید. شما با مشارکت در قسمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف بورس مسکن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید در پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ساختمانی شریک شده و از سود و زیان آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بهره مند شوید. همچنین روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دیگری مانند نرم‌افزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند در پیدا کردن خانه مورد نظرتان به شما کمک کند. مشارکت در بورس مسکن دارای قوانین خاصی است که اطلاعات، روزانه بر روی سایت قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد که راه بسیار امنی است و امکان تخلف در آن وجود ندارد.

اگر پول کمی دارید اصلا نگران نباشید دلفین وست و مشاوران با تجربه این مجموعه در کنار شما هستند تا به اندک سرمایه خود سود خوبی به دست آورید تنها یک تماس کافی است.

برای یادگیری “مزایا و معایب سرمایه گذاری در مسکن” مسیر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

​​

4.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *