بهترین مناطق برای سرمایه‌گذاری در مسکن تهران کجاست؟

سرمایه گذاری در مسکن تهران

سرمایه گذاری در مسکن تهران از سری مسائلی است که فعالان در حوزه بازار مسکن تمایل دارند نسبت به آن اطلاعات بیشتری داشته باشند. بازار مسکن یکی از پررونق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین بازارها است و با توجه به سیر صعودی قیمت مسکن در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گذشته یکی از بازارهای محبوب برای سرمایه گذاران است. تهران پایتخت ایران و یکی از کلان شهرهایی است که دارای شرایط کاری بسیار خوب و همچنین امکانات پیشرفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای است که این مساله موجب گردیده بیشتر افراد تمایل داشته باشند سرمایه گذاری در مسکن تهران را یکی از برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اقتصادی خود قرار دهند. تهران دارای 22 منطقه است که با هم متفاوت بوده و هر کدام شرایط خاصی دارند و برای قشر خاصی از جامعه مناسب هستند. همچنین امکانات رفاهی و شرایط آب و هوایی و آلودگی هوا در نقاط مختلف تهران متفاوت است و کسی که قصد سرمایه گذاری در آن را دارد باید نسبت به این موضوع آشنایی داشته و با توجه به دارایی خود سرمایه گذاری در مسکن تهران را انجام دهد. در این مقاله از گروه دلفین وست قصد داریم شما را با سرمایه گذاری در مسکن تهران از جهات مختلف آشنا سازیم.

چرا تهران برای سرمایه‌گذاری مسکن مناسب است؟

دلایل مختلفی وجود دارد که با وجود گرانی مسکن در تهران، هنوز هم پایتخت یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری مسکن است. بازار مسکن در تهران بسیار پویا است. این مورد به دلیل کوچ مردم از شهرهای دیگر به تهران بسیار دیده می‌شود. علاوه‌بر این تعداد خانوارهای اجاره نشین در تهران بسیار زیاد است، بنابراین اگر ملکی داشته باشید با اجاره یا رهن دادن آن می‌توانید به سود برسید.

یکی دیگر از دلایل مهم مناسب بودن بازار مسکن تهران برای سرمایه‌گذاری، مناطق در حال رشد تهران است. بنابراین اگر این مناطق را شناسایی کنید و سرمایه خود را صرف خرید ملک در این مناطق کنید، سود خوبی به دست خواهید آورد.

معیارهای سرمایه گذاری در ملک تهران

سرمایه گذاری در ملک تهران دارای چالش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بسیار زیادی است که موجب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود به انتخاب سختی تبدیل شود. بازار مسکن تهران تحت تاثیر نوسانات طلا و ارز قرار می گیرد و باید در هنگام انتخاب این شهر به شرایط مختلفی توجه کرد زیرا در غیر این صورت ممکن است منجر به شکست شود. از جمله عوامل موثر در سرمایه گذاری می توان به مواردی نظیر موارد زیر اشاره نمود.

 1.  میزان سرمایه ای که شخص قصد دارد وارد کار کرده و با آن مسکن خریداری کند.
 2.  شیوه سرمایه گذاری شخص مانند ساخت و ساز، خریدوفروش و … .
 3.  نوع ملکی که سرمایه گذار خریداری کرده است مانند ملک کلنگی، زمین و یا آپارتمان.
 4. ملک در کدام منطقه از تهران با چه شرایطی قرار دارد.
 5.  زمانی که سرمایه گذار خرید و فروش را انجام می دهد و شرایط اقتصادی بازار در آن زمان.

بهترین منطقه برای سرمای گذاری مسکن

بهترین منطقه تهران برای سرمایه گذاری مسکن

سرمایه گذاری در مسکن به چندین روش انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود برای مثال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان ملک کلنگی یا ساختمان را خرید و یا حتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان زمینی را خریداری کرده و شروع به ساخت و یا خرید و فروش آن نمود. در تهران برخی نقاط از برخی دیگر پر معامله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر هستند. شخص باید با توجه به روشی که برای سرمایه گذاری در مسکن تهران انتخاب کرده و همچنین با توجه به شرایط خود یکی از روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را در یکی از مناطق تهران انتخاب کنید. بدین منظور تلاش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم شما را با پر معامله ترین مناطق تهران از جهات مختلف آشنا سازیم.

 •  پر معامله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین منطقه تهران منطقه 5
 •  پر طرفدارن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین بعد از منطقه 5، مناطق 4، 2، 15 و 14 را نام برد.
 •  منطقه 22 می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند گزینه بسیار خوبی در جهت ساخت و ساز باشد.

شما می‌توانید حتی با پول کم شروع به سرمایه گذاری در مسکن کنید کافی است راه آن را بدانید برای این کار می‌توانید از مشاورین دلفین وست کمک بگیرید.

پر معامله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین مناطق تهران برای ساخت و ساز

پیش از این گفتیم روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بسیاری برای سرمایه گذاری در مسکن تهران وجود دارد. عده بسیاری سعی می-کنند در قسمت ساخت و ساز مسکن سرمایه گذاری کرده و از این طریق به سود برسند. مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین و بیشترین هزینه در این روش مربوط به خرید زمین است. پس مناطقی که قیمت زمین پایین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر است محبوبیت بیشتری دارد. در حال حاضر مناطق جنوب تهران نسبت به سایر مناطق از قیمت زمین پایینی برخودار هستند و می-توانند گزینه بسیار خوبی برای ساخت و ساز باشند.

این در حالی است که در این مناطق اگر چه دولت از ساخت و ساز حمایت بیشتری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند اما هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ساخت و ساز نیز بالا است. این در حالی است که در ماطق شمالی تهران با وجود این که زمین گران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر است اما هنگامی که ملک ساخته شد با قیمت چند برابر هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انجام شده به فروش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند بسیار سودمند باشد. بر اساس تجربه و تحقیقات پر سودترین مناطق در تهران برای ساخت و ساز مسکن مناطق 6،5،4،7،8 و 22 این استان هستند. در این بین منطقه 22 دارای پتانسیل بالایی است و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند گزینه بسیار خوبی برای ساخت و ساز باشد.

بررسی اهداف مختلف سرمایه گذاری در مناطق درحال رشد تهران

 • سودآوری در مدت کوتاه‌تر

برای آنکه از سرمایه‌گذاری در بازار مسکن سود ببریم، باید مدت طولانی منتظر بمانیم، حال اگر در یکی از مناطق در حال رشد تهران سرمایه‌گذاری کنیم، این زمان ممکن است کمی کوتاه‌تر شود و سود آن به مراتب از مناطق توسعه یافته بیشتر خواهد بود. این مورد را می‌توان مهم‌ترین هدف سرمایه گذاری در مناطق درحال رشد دانست.

 • امکان سرمایه‌گذاری بیشتر

مسکن مناطق در حال رشد تهران در ابتدای عرضه واحدها قیمت کمتری نسبت به سایر مناطق دارند، بنابراین می‌توان با بودجه کمتر سرمایه‌گذاری را آغاز کرد. این یک ویژگی خوب است. به این ترتیب بسیاری می‌توانند با خرید چند واحد میزان سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند.

 • بهره‌مندی از ویژگی‌های ملک نوساز

مناطق در حال رشد تهران، معمولاً از شهرک‌ها و بناهای نوساز تشکیل شده‌اند. همانطور که پیشتر گفتیم ارزش خانه‌های نوساز بیشتر است، بنابراین قیمت اجاره و رهن نیز برای چنین بناهایی بیشتر از انواع قدیمی است. ضمن این که به کار گیری مصالح ساختمانی و امکاناتی مانند پنجره‌های دوجداره و درب ضد سرق یا حتی سیستم‌های هوشمند که در سال‌های اخیر همه‌گیر شده‌اند در جذب مشتری بیشتر کمک خواهد کرد.

مناطق رو به رشد اطراف تهران

 •  شهر جدید پردیس

پردیس یکی از شهرهای تازه تأسیس در 17 کیلومتری تهران است. این شهر برای افرادی که در تهران کار می‌کنند، گزینه مناسبی است. در حال رشد بودن آن، پردیس را به یکی از انتخاب‌های خانواده‌ها تبدیل کرده است، چرا که به زودی با افزایش جمعیت امکانات رفاهی زیادی به آن افزوده خواهد شد. در فازهای مختلف پردیس، انواع مسکن اعم از آپارتمان و ویلایی وجود دارند.

 • شهریار

شهریار یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق اطراف تهران است که به دلیل داشتن باغ‌های فراوان خوش آب و هوا است. در این منطقه می‌توانید باغ ویلاهای بسیار شیکی پیدا کنید. ضمن این که در منطقه شهری آن آپارتمان‌های بسیاری وجود دارد. به هر حال شهر شهریار یکی از مناطق در حال رشد اطراف تهران است، که برای افرادی با سلیقه زندگی مستقل و ویلایی امکانات زیادی دارد.

 •  رودهن

یکی از واحدهای دانشگاه آزاد در رودهن واقع است و این یعنی بازار خانه‌های دانشجویی در این منطقه در حال رشد بسیار داغ است. رودهن در 30 کیلومتری شرق تهران واقع شده و دارای امکانات شهری بسیاری است. البته هنوز به نهایت بهره‌برداری نرسیده است و گنجایش زیادی برای پیشرفت دارد. بنابراین می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب و یکی از مناطق رو به رشد تهران برای سرمایه‌گذاری باشد.

بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در خانه کلنگی

برخی دیگر از افراد ترجیح می دهند روش سرمایه گذاری در خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کلنگی را انتخاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که شامل بازسازی و تعمیر خانه و فروش آن با قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بالاتر، تخریب ساختمان وبازسازی آن، سکونت در ملک و ساخت مجدد آن و همچنین فروش در زمان افزایش قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها است. در کل خانه های کلنگی چون با قیمت کم‌تری به فروش می رسند بسیار سودمند تر هستند و همه مناطق تهران می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند مناسب باشند ولی منطقه شرق تهران در این زمینه گزینه بسیار خوبی است و می تواند منجر به سوددهی چندین برابر شود.

بهترین مناطق برای سرمایه گذاری در پروژه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها تهران

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری مشارکت در طرح‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های در حال ساخت است. در منطقه 22 تهران ساختمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مسکونی و تجاری بسیار خوبی در حال ساخت هستند که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای این روش جهت سرمایه گذاری باشد. همچنین این نطقه از امکانات خوبی برخودار است و منجر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که سرمایه گذاری در آن به سود چند برابر بیانجامد.

عوامل موثر در انتخاب منطقه برای سرمایه گذاری در املاک تهران

عوامل بسیاری می توانند در انتخاب محله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که در آن قصد سرمایه گذاری مسکن داریم موثر باشند.

 • برای مثال شرایط آب و هوایی یکی از گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر بسیاری داشته باشد. شرایط آب و هوایی منطقه خود تابع عوامل متعددی مانند موقعیت و مکان منطقه در شهر، سرعت باد، دوری و یا نزدیکی به کوه، فضای سبز و میزان ترافیک، وجود کارخانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و همچنین شرایط بارش و جوی است. انتخاب منطقه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای که آلودگی آن کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر است می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به سرمایه گذار کمک بسیاری کرده و در محبوبیت ملک او اثرگذار است.
 • میزان جمعیت ساکن در منطقه از دیگر عواملی است که باید در هنگام سرمایه گذاری در مسکن تهران به آن توجه نمایید. بر طبق تحقیقات منطقه 9 تهران شلوغ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین و منطقه 4 خلوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین منطقه است. جمعیت یک منطقه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر زیادی بر قیمت املاک داشته باشد.
 • قیمت زمین و هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مربوط به ساخت و ساز یکی دیگر از عواملی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند در انتخاب محله برای سرمایه گذاری ملک موثر است. گران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین مناطق در تهران برای خرید زمین به ترتیب مناطق 1، 3، 2، و 6 هستند که خانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بسیار لوکس و گران قیمتی داشته واگر بخواهیم ارزان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین منطقه را نام ببریم منطقه 18 است همچنین بعد از آن مناطق ۲۰، ۱۷، ۱۶، ۱۹ و 15 ارزان هستند. در کل رنج قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در مناطق 22 گانه متفاوت است و با توجه به نوع منطقه و شرایط آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان زمین با قیمت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف به دست آورد.

بهترین منطقه تهران برای سرمایه گذاری

سخن پایانی

سرمایه گذاری در املاک یکی از روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سرمایه گذاری است که محبوبیت خاصی در نزد سرمایه گذاران دارد. عده بسیاری از افراد به دنبال سرمایه گذاری در مسکن تهران هستند و سرمایه گذاری در کلان شهرهایی مانند تهران را انتخاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. تهران دارای 22 منطقه است که هر کدام دارای شرایط ویژه ای بوده و با توجه به شرایط آن منطقه و همچنین علایق فردی و شرایط اجتماعی و مالی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان یکی از آن مناطق را برای سکونت و یا سرمایه گذاری انتخاب کرد. در این مقاله تلاش کردیم از جهات مختلف مناطق مختلف را بررسی کرده و به شما نشان دهیم که چه منطقه ای برای چه نوع سرمایه گذاری و یا برای چه افرادی مناسب است. در کل قیمت مسکن روزانه رو به افزایش است و در تمام مناطق تهران سودده است اما لازم است افراد با توجه به شرایط با اطلاعات قبلی این کار را انجام دهند تا به سود بیشتری دست بیابند. ​ اگر به سرمایه گذاری در مسکن علاقه مند هستید می‌توانید مقاله سرمایه گذاری جمعی در مسکن را در سایت دلفین وست مطالعه کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *