قانونی بودن استخراج بیت‌کوین | استخراج بیت‌کوین قانونی است یا خیر؟

قانونی بودن استخراج بیت‌کوین

قانونی بودن استخراج بیت‌کوین مهم‌ترین موردی است که تابهحال توسط ایرانیان پرسیده شده است. به همین جهت شاهد آن هستیم که استخراج بیت‌کوین نیز توسط افراد مختلفی صورت می‌گیرد که شما می‌توانید انتخاب خود را در این بخش صورت دهید. بااینحال غیر قانونی بودن استخراج بیت‌کوین در برخی از موارد می‌تواند برای شما دردسرساز شود. چنانچه قصد دارید از قانونی بودن استخراج بیت‌کوین در ایران اطمینان حاصل کنید، حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا اطلاعات کافی را در این مورد به دست بیاورید.

چه زمانی استخراج بیت‌کوین غیرقانونی است؟

با توجه به سود مناسب استخراج بیت‌کوین، امروزه شاهد آن هستیم که افراد زیادی در این راه تلاش می‌‌کنند. بااین‌حال اگر به فکر خرید دستگاه استخراج بیت‌کوین هستید، قبل از هر چیز باید برای گرفتن مجوز آن دست به کار شوید که در نوع خود بسیار حائز اهمیت است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که قانونی بودن استخراج بیت‌کوین به عوامل زیادی بستگی دارد که هرکدام آن‌ها باید به‌صورت ویژه بررسی شوند. درست است که درآمد استخراج بیت‌کوین بالاست، ولی اگر شما بدون توجه به غیرقانونی بودن بیت‌کوین این کار را انجام دهید، باید به قانون در این باره پاسخگو باشید.

غیرقانونی بودن استخراج بیت‌کوین

درصورتی‌که همچنان بر تصمیم خود استوار هستید، حتما اقدامات لازم را انجام داده و کار را شروع کنید. البته قبل از همه چیز حتما باید مجوز استخراج بیت‌کوین را از وزارت صنعت دریافت کنید. برای گرفتن مجوز نیز باید مراحل خاص آن را طی کنید پس حتما در این مورد، برنامه‌ریزی درستی داشته باشید. با توجه به نکات مهمی که بیان شد، حتما روند اخذ مجوز را جدی بگیرید تا در این زمینه دچار مشکل نشوید.

قوانین مربوط به واردات دستگاه‌های ماینر

با توجه به حساسیت‌هایی که در بحث قانونی بودن استخراج بیت‌کوین وجود دارد، تمامی فعالیت‌هایی که به نوعی به این بخش مربوط می‌شود نیز زیر نظر قرار دارد. برای این که با مشکل غیرقانونی بودن استخراج بیت‌کوین مواجه نشوید، قبل از هر چیز باید از قانونی بودن دستگاه استخراج خود اطمینان حاصل کنید. درصورتی‌که قصد راه‌اندازی یک مزرعه استخراج بیت‌کوین را دارید،‌ بهتر است که قبل از هر چیز از قانونی بودن تجهیزات آن نیز اطمینان یابید.

تمامی ماینرها باید از طریق گمرک و به شکل قانونی وارد کشور شوند. متأسفانه به دلیل علاقه زیاد افراد به ماینینگ بیت‌کوین، ورود دستگاه‌ها به‌صورت قاچاق در کشور زیاد شده است. به همین جهت برای گرفتن مجوز ماینر خانگی حتما باید به این مورد نیز دقت کافی داشته باشید.

خوشبختانه قوانین استخراج بیت‌کوین در سال‌های اخیر ساده‌تر شده است که شما با یک برنامه‌ریزی ساده می‌توانید به خواسته خود دست پیدا کنید. درحال‌حاضر شرایط به دلیل مصرف بالای برق توسط ماینرها کمی پیچیده‌تر شده است، به همین جهت دلیل غیر قانونی بودن استخراج بیت‌کوین نیز بیشتر با مصرف بالای برق آن ارتباط دارد.

دستگاه استخراج بیت‌کوین

آیا ماینینگ بیت‌کوین جرم است؟

بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال یک پدیده جدید هستند که در مدت‌زمان کمی، تغییرات بزرگی را در جهان به وجود آورده‌اند. به همین جهت دولت‌ها واکنش‌های مختلفی به آن نشان می‌دهند. با توجه به نوظهور بودن این پدیده، هنوز در ایران نیز بسیاری از قوانین در این حوزه تدوین نشده است. بااین‌حال قانونی بودن استخراج بیت‌کوین از سال ۹۸ توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت پذیرفته شد.

در واقع غیرقانونی بودن استخراج بیت‌کوین شامل افرادی می‌شود که تا امروز مجوز استخراج آن را کسب نکرده‌اند. یکی از نکات مهمی که باید به آن دقت کنید، این است که برای استخراج بیت‌کوین در قانون جرمی تعریف نشده است. به همین جهت موضوع وجود مجازات در چنین شرایطی نیز به‌صورت کامل منتفی خواهد بود. این نکته را فراموش نکنید که در خرید دستگاه استخراج بیت‌کوین باید حتما با سالم و قانونی بودن آن دقت کنید. با توجه به افزایش درآمد استخراج بیت کوین، درحال‌حاضر شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد به دنبال کسب مجوز در این بخش هستند. ماینینگ مخفیانه و بدون مجوز یکی از مواردی است که به عنوان دلیل غیرقانونی بودن استخراج بیت‌کوین شناخته می‌شود.

دلیل غیرقانونی بودن استخراج بیت‌کوین

تامین برق قانونی برای استخراج بیت‌کوین

با توجه به این که سوالات در زمینه قانونی بودن استخراج بیت‌کوین زیاد شده است، شما باید راهی پیدا کنید ماینینگ خود را به صورت قانونی جلو ببرید. یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌هایی که احتمال دارد منجر به غیر قانونی بودن استخراج بیت‌کوین شود، موضوع مصرف برق است. بررسی‌ها این موضوع را اثبات می‌کند که شما حتما باید از اداره برق، اشتراک برق ماینینگ تهیه کنید. در واقع تعرفه برق ماینینگ با تعرفه خانگی متفاوت است که حتما باید این مورد را نیز در نظر داشته باشید.

معمولا این تعرفه برق به صورت برق صادراتی محسوب می‌‌شود که حتما باید برای پرداخت آن، اقدامات لازم را انجام دهید. به‌طور کلی، صدور مجوز ماینر خانگی کمتر صورت می‌گیرد زیرا در آن صورت از برق خانگی استفاده می‌شود. با توجه به قوانین استخراج بیت‌کوین در ایران، شما حتما باید مجوز برق را بگیرید زیرا در صورت کشف، جریمه‌های سنگینی برای شما مشخص خواهد شد که باید جلوی آن را بگیرید. با توجه به خاموشی‌های اخیر که در سطح کشور اتفاق افتاده است، گرفتن مجوز استخراج بیت‌کوین کمی سخت‌تر شده است که شما می‌توانید از این امکان به نفع خود بهره ببرید.

نحوه آزادسازی دستگاه‌های توقیف شده

متأسفانه در برخی از موارد دیده شده است که برخی از افراد، غیرقانونی بودن استخراج بیت‌کوین بدون مجوز را جدی نگرفته‌اند و ماینرهای آن‌ها ضبط شده است. به همین جهت حتما قبل از هرگونه فعالیت از قانونی بودن استخراج بیت‌کوین در مزرعه ارز دیجیتال خود اطمینان حاصل کنید تا بعد با مشکل در این بخش مواجه نشوید. بر همین اساس این امکان را خواهید داشت که ماینرهای خود را دوباره تحویل بگیرید. در این راستا باید در ابتدا یک خوداظهاری را به‌صورت ویژه تنظیم کرده و در اختیار منابع قانونی قرار دهید.

درآمد استخراج بیت‌کوین

بر این اساس شما برای آزادسازی دستگاه استخراج بیت‌کوین باید حتما تعرفه گمرک هر کدام از ماینرها را پرداخت کنید. در صورتی که شما تمامی جریمه‌های تعیین شده را پرداخت کنید،‌ دستگاه‌ ماینر شما پس داده  می‌شود. البته این نکته را فراموش نکنید که درآمد استخراج بیت‌کوین می‌تواند جریمه‌هایی که در این بخش وجود دارد را پوشش دهد. درصورتی‌که شما آمادگی لازم برای پرداخت را داشته باشید، تمامی این مراحل به سریع‌ترین شکل ممکن برای شما پیش می‌رود پس حتما به این مورد نیز دقت کافی را داشته باشید.

سخن پایانی

امروزه بسیاری از افراد درباره قانونی بودن استخراج بیت‌کوین سؤال دارند که حتما باید پاسخ درستی به آن‌ها ارائه داد. در واقع بخشی از افراد از غیر قانونی بودن استخراج بیت‌کوین نگران هستند و فعالیت خود در این بخش را شروع نمی‌کنند. این موضوع را فراموش نکنید که اگر مجوزهای لازم را از وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت دریافت کنید،‌ فعالیت کردن در این بخش نیز به آسانی ممکن خواهد بود. با توجه به نکات مهمی که در این مطلب از دلفین وست گفته شد، حتما مقدمات لازم برای استخراج بیت‌کوین را فراهم سازید. یکی از راه‌های کسب درآمد از ارزدیجیتال ترید کردن است در دوره آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان صفر تا صد فعالیت در این بازار را آموزش می‌بینید.

چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *