۰ تا ۱۰۰ ارز matic از ابتدا تا آینده‌ی پیش رو + اهداف شبکه پالیگان

زمان مطالعه: 11 دقیقه
ارز matic

در بین بیش از ۷۰۰۰ ارز دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی‌ها، تشخیص بهترین و کاربردی‌ترین ارزهای آن، کار دشواری است؛ چرا که بیشتر ارزهای دیجیتال نیز اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند و هر یک برای امور خاصی کارایی دارند. این در حالی است که حجم وسیعی از این ارزها نیز هدف خاصی را دنبال نمی‌کنند و ارزش پایۀ آن‌ها را عرضه و تقاضا و استقبال جامعه مشخص می‌کند. با تمام این اوصاف، برخی از ارزهای دیجیتال هستند که محبوبیت بیشتری دارند و توانسته‌اند کاربردهای خود را تثبیت کنند. در بین این دسته از ارزهای دیجیتال، می‌توان به اهداف و کاربردهای شبکه ارز دیجیتال متیک «ارز matic» اشاره کرد. در ادامه، قصد داریم تا به‌صورت دقیق‌تر و مفصل‌تر رمز ارز ماتیک را بررسی کنیم. اگر شما نیز مایل هستید بیشتر درباره این ارز دیجیتال بدانید، این مطلب را از دست ندهید.

شبکه پالیگان دقیقاً چیست؟

شبکه پالیگان «Polygon» در گذشته تحت عنوان شبکۀ «Matic Network» شناخته می‌شد. پالیگان خود را به­ عنوان «اینترنت بلاک‌چین اتریوم» معرفی می‌کند؛ چرا که این شبکه یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایۀ ۲ برای اتریوم «Ethereum» است که برای «بهبود سرعت پردازش تراکنش‌های شبکه» و «کاهش هزینه‌های تراکنش» طراحی شده است. به عبارت دیگر، پالیگان می‌خواهد به اتریوم در «گسترش اندازه»، «امنیت»، «کارایی» و «سودمندی» کمک کند. این شبکه به­‌دنبال تشویق توسعه­‌دهندگان است تا محصولات خود را سریع‌تر به بازار عرضه کنند. از جمله کاربردهای موردی پالیگان می‌توان این گزینه‌ها را نام برد:

 • زنجیرۀ اصلی شبکۀ پالیگان از زنجیره جانبی الگوریتم اثبات سهام «PoS» بهره می‌گیرد؛ به همین خاطر، در این بخش، شرکت­کنندگان شبکه می‌توانند توکن‌های MATIC را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها و رأی ­دادن برای ارتقای شبکه به اشتراک بگذارند.
 • یکی از اهداف اصلی شبکۀ پالیگان «بهبود تجربۀ کاربر» است؛ به همین خاطر، توکن‌های اتریومی مبتنی بر استاندارد «ERC-20» در همکاری با سایر برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp)، با روشی بسیار سریع و کارآمد عمل می‌کنند.
 • شبکۀ پالیگان از چارچوب پلاسما «Plasma» استفاده می‌کند تا ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز را برای توسعه‌دهندگان آسان کند (پلاسما سیستمی برای مقیاس‌بندی برنامه‌های غیرمتمرکز است).

شبکۀ پالیگان دقیقاً چیست؟

با توجه به کاربردهای شبکۀ پالیگان، می‌توان به ارزشمندی طراحی و توسعۀ آن پی برد. کلاً پالیگان راه‌حلی برای مقیاس­‌پذیری بلاک‌چین‌های عمومی است. از این لحاظ از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با ۳ الگوریتم اجماع در بلاک چین | کاربردها + مزایا و معایب

معرفی ارز دیجیتال متیک

 ارز دیجیتال متیک یا ماتیک «Matic» توکن بومی شبکۀ پالیگان «Polygon» است. متیک خود یک توکن با استاندارد «ERC-20» است که روی شبکۀ بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود. با توجه به اینکه رمز ارز ماتیک توسط پالیگان ارائه شده است، چند نقش اصلی را ایفا می‌کند:

 • از ارز matic به‌­عنوان یک واحد پرداخت در شبکه استفاده می‌شود.
 • کاربران با استفاده از ارز matic می‌توانند با دادن رأی در بهبود شبکۀ پالیگان نقش داشته باشند.
 • با سپرده‌گذاری و استیک­ کردن (Staking) توکن متیک می‌توان به افزایش امنیت شبکه کمک کرد.
 • ارز دیجیتال matic در چندین پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز و متمرکز معروف، از جمله بایننس «Binance» صرافی ۱ اینچی «۱inch Exchange» و کوین‌بیس پرو «Coinbase Pro» در دسترس است.

با توجه به جایگاه ارز matic، واحد پرداخت و تسویه‌­حساب برای شرکت‌کنندگانی است که در شبکه مشارکت می‌کنند و همچنین برای ایمن نگه‌داشتن توکن‌ها در شبکۀ Polygon استفاده می‌شود. در ادامه، با بررسی ویژگی‌های شبکۀ ارز matic، بیشتر به ماهیت و قابلیت‌های آن پی خواهیم برد.

معرفی ارز دیجیتال متیک

ویژگی‌های شبکه رمز­ارز ماتیک

وقتی صحبت از ویژگی‌های رمز­ارز ماتیک می‌شود، طبیعتاً منظور ویژگی‌های شبکۀ ارائه­‌دهندۀ این توکن، یعنی شبکۀ بلاک‌چین پالیگان است. تا به اینجا به برخی از ویژگی‌های این پلتفرم اشاره کردیم، اما اگر بخواهیم به‌صورت دقیق‌تر به بیان ویژگی‌های این شبکه بپردازیم، موارد زیر در اولویت قرار دارند:

 • پالیگان دارای چندین زنجیره است که می‌توانند میلیون‌هت تراکنش را سازماندهی کنند. هر زنجیرۀ پالیگان به­‌تنهایی قادر به پردازش ۶۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه است.
 • پالیگان با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است؛ به همین خاطر، توسعه‌­دهندگان قادر هستند به‌­راحتی برنامه‌های خود را به آن متصل کنند. آوه «Aave» و سوشی‌سوآپ «SushiSwap» دو پلتفرم محبوب اتریوم هستند که قبلاً در Polygon مستقر شده‌اند.
 • پالیگان یک پلتفرم چند سطحی است که قصد دارد اتریوم را با استفاده از انواع زنجیره‌های جانبی رشد دهد تا پلتفرم اصلی را به­‌صورت مقرون‌به‌صرفه و کارآمد باز کند. زنجیره‌های جانبی پالیگان، بلاک‌چین‌های جداگانه‌ای هستند که به بلاک‌چین اصلی اتریوم متصل هستند و می‌توانند انواع پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) را پشتیبانی کنند.
 • با استناد به قابلیت چند سطحی­بودن پالیگان است که می‌توان شبکۀ پالیگان را به شبکه‌هایی چون پولکادات «Polkadot»، کازماس «Cosmos» و آوالانس «Avalanche» مرتبط کرد.
 • یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فرد Polygon این است که پروتکل امنیتی آن اختیاری است؛ به این معنی که بلاکچین‌ها می‌توانند حاکمیت خود را حفظ کنند. بنابراین، بلاکچین‌های متصل به این شبکه می‌توانند بدون انتخاب مدل امنیتی به‌عنوان سرویس Polygon، از قابلیت همکاری کامل با زنجیرۀ اصلی اتریوم برخوردار شوند.
 • پروتکل‌های غیرمتمرکز «DeFi» بومی اتریوم نیز به­دلیل هزینه‌های کمتر و تراکنش‌های سریع‌تر، شروع به مهاجرت به Polygon کرده‌اند.

ویژگی‌های شبکۀ رمز­ارز ماتیک

ویژگی‌های فوق سبب می‌شود تا ساختار و عملکرد شبکۀ پالیگان بیشتر برای ما روشن شود. در ادامه، به شما خواهیم گفت که در پی این ویژگی‌ها، شبکۀ پالیگان چه اهدافی را دنبال می‌کند و می‌خواهد به کجا برسد.

بیشتر بخوانید:  آشنایی با ۳ الگوریتم اجماع در بلاک چین | کاربردها + مزایا و معایب

عملکرد شبکه پالیگان به چه صورت است؟

طبیعتاً شیوۀ فعالیت شبکه پالیگان باید دارای قسمت‌های مختلفی برای پوشش‌­دادن اهداف و ویژگی‌های این شبکه باشد. عملکرد شبکه پالیگان به لایه‌های این شبکه وابسته است. از جمله لایه‌های عملکردی شبکه که ویژگی‌های آن را پوشش می‌دهد، می‌توان ۴ لایۀ زیر را نام برد:

 • لایۀ اتریوم
 • لایۀ امنیت
 • لایۀ شبکه‌های پلتفرم والیگان
 • لایۀ اجرایی

کنترل تراکنش‌ها، استیکینگ و اجرای قراردادهای هوشمند در لایه اتریوم صورت می‌گیرد. لایه امنیت یک لایه اختیاری است. لایه‌های شبکه‌های پالیگان نیز مجموعه‌ای از لایه‌ها برای پوشش­دادن فعالیت‌ها در این شبکه هستند که از اهمیت بالایی برخوردارند. اجماع و تولید بلاک جدید در شبکه بر عهدۀ این لایه‌ها است. لایه اجرایی نیز به­‌عنوان لایه پیاده‌سازی ماشین مجازی اتریوم «EVM» شناخته شده و جهت اجرای قراردادهای هوشمند «Smart Contracts» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:  معرفی جدیدترین بازی‌های بلاکچینی جذاب و پردرآمد

اهداف شبکه پالیگان چیست؟

پالیگان با استفاده از لایه‌های مختلف خود قصد دارد تا در راستای چند هدف کلی گام برداشته و امکان استفاده از قابلیت‌های بلاکچین را راحت‌تر کند. این اهداف به قرار زیر هستند:

 • مقایس‌پذیری شبکه‌های بلاکچین
 • کاهش هزینۀ تراکنش‌ها
 • بهبود رابط کاربری و افزایش کاربرپسندی
 • ایجاد بستری کارآمدتر برای توسعه­دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز

چند هدف کلی فوق در برنامۀ اصلی کار شبکۀ پالیگان قرار دارند. هر چقدر پالیگان در تحقق این اهداف موفق‌تر عمل کند، این شبکه‌ بیشتر تثبیت شده و مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

اهداف شبکۀ پالیگان

تاریخچه متیک پالیگان و تیم توسعۀ آن

ارز دیجیتال matic و شبکه ارائه ­دهنده آن که همان پالیگان (متیک نتورک سابق) است، در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. سرانجام این شبکه در سال ۲۰۱۹ توانست با کمک به شبکه اتریوم، بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد. در جریان این کمک‌رسانی، پالیگان در جریان پیاده‌سازی « MVP پلاسما»، اجرای پروتکل «WalletConnect» و همچنین « موتور اتریوم» فعالیت کردند و توانستند به بهبود آن کمک کنند. از جمله توسعه­دهندگان اصلی این پلتفرم می‌توان افراد زیر را نام برد:

 • جینتی کنانی « Jaynti Kanani»
 • سایندیپ نایلول «Sandeep Nailwal»
 • آنیوراگ آرجون «Anurag Arjun»

افراد فوق در جریان توسعه پالیگان و ارز دیجیتال matic نقش ویژه‌ای داشته‌اند و هنوز هم روی توسعه این شبکه فعالیت دارند. افراد نامبرده، سابقه قابل‌­توجهی در مهندسی بلاک‌چین و توسعه برنامه‌های مبتنی بر این شبکه را در کارنامه خود دارند. به همین خاطر، می‌توان تیم توسعه پالیگان را یک تیم قوی در نظر گرفت.

چرا ماتیک کوین (Matic) ارزش بالایی دارد؟

با توجه به قابلیت‌های شبکه پالیگان، طبیعتاً ماتیک کوین هم به­‌عنوان توکن بومی این شبکه از ارزش بالایی برخوردار است. در قسمت‌های قبل به کاربردهای ارز متیک یا ماتیک کوین اشاره کردیم، اما دلیل اصلی ارزشمندی این توکن را می‌توان در چنین مواردی جستجو کرد:

 • ارز matic، ارز رمزنگاری­‌شده بومی شبکه Polygon است و برای کمک به توسعه در سراسر شبکه استفاده می‌شود و می‌توان از آن برای سرمایه‌گذاری و پرداخت هزینه‌های تراکنش استفاده کرد.
 • کاربران می‌توانند با ارائه منابع محاسباتی و خدمات به شبکۀ Polygon، توکن‌های MATIC کسب کنند. این را می‌توان با اعتبارسنجی تراکنش‌ها یا برای اجرای قراردادهای هوشمند در شبکه انجام داد.
 • با مالکیت و سهم‌بندی MATIC، کاربران این امکان را به دست می‌آورند که در مورد ارتقای شبکه رأی دهند که هر رأی متناسب با مقدار ارز دیجیتال MATIC است.
 • مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه توکن‌های MATIC محدود است؛ به این معنی که تنها ۱۰ میلیارد سکۀ MATIC در گردش خواهد بود.

چرا ماتیک کوین (Matic) ارزش بالایی دارد؟

دلایل فوق به همراه محدود­بودن تعداد سکه‌های ارز متیک، سبب ارزشمندی این ارز دیجیتال در بازار کریپتو هستند؛ به همین خاطر، این ارز برای ترید و سرمایه‌گذاری نیز همواره زیر نظر جامعه کرپیتو قرار دارد.

استخراج ارز دیجیتال ماتیک

قبل از پرداختن به موضوع استخراج ارز متیک، بهتر است بدانید که صرفاً ارزهایی قابلیت استخراج دارند که الگوریتم اجماع آن‌ها از نوع الگوریتم اثبات کار «PoW» باشد؛ اما با توجه به اینکه ارز دیجیتال متیک یا ماتیک از این الگوریتم استفاده نمی‌کند، پس طبیعتاً نمی‌توان آن را استخراج کرد. در عوض، همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، ارز متیک یا ماتیک از الگوریتم اجماع اثبات سهام «PoS» استفاده می‌کند. بنابراین، برای به دست‌­آوردن توکن‌های متیک بیشتر، می‌توانید به‌جای استخراج، به عمل استیکینگ «Staking» این ارز بپردازید. استیک به معنی سپرده‌گذاری است. شما می‌توانید با سپرده‌گذاری متیک در پلتفرم پالیگان یا دیگر پلتفرم‌هایی که امکان سپرده‌گذاری این ارز را فراهم کرده‌اند، از این مفهوم سود ببرید. برای این کار باید یک مقدار اعلام­‌شدۀ متیک را در کیف‌پول خود داشته باشید. سپس با قرار­دادن این ارزها در پلتفرم‌های استیک، متیک‌های دیگری پاداش بگیرید و دارایی‌ خود را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید:  همه چیز درباره استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر خانگی

سابقه قیمت ارز دیجیتال ماتیک

ارز متیک یا ماتیک، در اولین روزهای عرضۀ خود در ماه آوریل سال ۲۰۱۹ با قیمت بسیار پایین‌تر از یک دلار عرضه شد. این روند تا سال ۲۰۲۱ ادامه داشت تا اینکه ارز متیک توانست با طی­کردن قیمت‌های ۳/۰ دلار، ۵/۰ دلار، ۷/۰ دلار و ۹/۰ دلار، در نهایت در تاریخ یازدهم ماه می ۲۰۲۱ به بالای یک دلار برسد. هم­اینک (۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ – ۱۱ بهمن ۱۴۰۰) این ارز دیجیتال حدود ۵۸/۱ دلار نرخ دارد. می‌بینیم که نرخ ارز متیک از زمان عرضۀ اولیه‌اش تا به امروز، صعودی بوده است. هودلرهایی که روی این ارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از سرمایه‌گذاری خود بسیار خرسند هستند؛ اما برخی‌ هم به­دلیل شیب ملایم صعود آن، سرمایۀ خود را خارج کرده و وارد توکن‌های پرشتاب‌تر دیگری کرده‌اند. در هر صورت، ارز matic، یکی از ارزهای مطرح برای سرمایه‌گذاری در کریپتو است.

سابقۀ قیمت ارز دیجیتال ماتیک

چشم‌انداز و نقشه راه شبکه متیک پالیگان

پلتفرم پالیگان دنیایی واقعاً غیرمتمرکز و بدون مرزهای دیجیتال را متصور است؛ جایی که مردم می‌توانند آزادانه در مقیاس جهانی بدون واسطه یا نظارت شخص ثالث تبادل ارزش کنند. برای صنعت بلاکچین، این به معنای یک اکوسیستم جهانی بدون شکاف‌های تکنولوژیکی یا مرتبط با برند است؛ جایی که همۀ شبکه‌های بلاکچین می‌توانند اطلاعات را بدون اصطکاک تبادل کنند. پالیگان با ایجاد اینترنت بلاک‌چین‌های اتریوم، یک اکوسیستم چند زنجیره‌ای از شبکه‌های سازگار با اتریوم را ایجاد کرده است. این شبکه همچنین مهم‌ترین گام‌ها را به سمت دنیای دیجیتال بدون مرز برداشته است. این شبکه یک چارچوب نسبتاً ساده را برای توسعه­‌دهندگانی فراهم می‌کند که علاقمند به راه‌اندازی پروتکل‌های بلاکچین سازگار با اتریوم خود با یک کلیک هستند. همۀ این‌ها در مسیر برنامه‌های آتی و چشم‌اندازهای متیک پالیگان قرار دارد و می‌تواند بیش از پیش محقق شود.

پیش­بینی آینده ارز دیجیتال ماتیک

پیش‌بینی‌های قبلی را که در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای آیندۀ ارز matic در نظر گرفته بودند، تا حد زیادی محقق شد؛ چرا که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دادند که ارز matic می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۱، نرخ‌های یک و یک و نیم دلار را پشت سر بگذارد. این اتفاق با شدت بیشتر اتفاق افتاد. به‌­طوری‌ که ارز matic توانست در ماه دسامبر ۲۰۲۱، نرخ ۵/۲ دلار را نیز پشت سر بگذارد، اما در اوایل ۲۰۲۰ دچار نزول شده و به زیر دو دلار سقوط کرد. در هر صورت، نوسانات صعودی و نزولی در مورد هر ارز دیجیتال، امری بدیهی است و چندان جای تعجب ندارد؛ ولی در پیش‌بینی‌هایی که برای سال‌های آینده تا سال ۲۰۲۵ در رابطه با ارز matic وجود دارد، حاکی از آن است که این ارز تا سال ۲۰۲۵ می‌تواند نرخ‌های ۳، ۴، ۵ و ۷ دلار را پشت سر گذاشته و به سمت ۱۰ دلار حرکت کند.

اگرچه این قیمت‌ها صرفاً پیش‌بینی هستند، اما نشان می‌دهند که تریدرها نسبت به آینده ارز matic خوشبین هستند و آن را صعودی می‌بینند. البته با توجه به قابلیت‌هایی که ارز matic دارد، روند صعودی آن را می‌توان توجیه کرد.

پیش­بینی آیندۀ ارز دیجیتال ماتیک

کیف‌­پول‌های ارز دیجیتال ماتیک

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، ارز متیک یک توکن اتریومی با استاندارد «ERC-20» است؛ به همین خاطر، کلیه کیف‌پول‌هایی که از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند برای نگهداری ارز matic مورد استفاده قرار بگیرند. برای این امر، کیف‌پول‌های زیر در اولویت قرار دارند:

اگر قصد هودل (نگهداری) ارز matic را دارید، کیف‌پول‌های نامبرده را می‌توانید برای نگهداری متیک‌های خود مورد­استفاده قرار دهید؛ اما برای این کار، باید ابتدا ارز matic را خریده باشید. در ادامه، به شما خواهیم گفت که چطور متیک بخرید.

چگونه متیک بخریم؟

طبیعتاً برای خرید هر ارز دیجیتال باید به پلتفرم‌ها و صرافی‌های آنلاین رمزارزی مراجعه کرد. در واقع، خرید ارز دیجیتال از صرافی‌ها، رایج‌ترین شیوه خرید این دارایی‌ها است. شما می‌توانید ارز matic را هم از صرافی‌های خارجی و هم از صرافی‌های ایرانی خریداری کنید. طبیعتاً خرید از صرافی‌های ایرانی هیچ محدودیتی ندارد و صرفاً با طی­ کردن مراحل ثبت‌نام و احراز هویت در آن‌ها می‌توان به­‌راحتی با واریز ریالی و تومانی، ارزهای دیجیتالی چون ارز matic را خریداری کرد؛ اما در خرید از صرافی‌های خارجی و بین‌المللی باید موارد زیر رعایت شود:

چگونه متیک بخریم؟

 • کشور ایران به‌­دلیل موضوع تحریم‌ها در بلاک‌­لیست اکثر صرافی‌های بین‌المللی قرار دارد. بنابراین، کاربران ایرانی باید با هویت غیرایرانی در این صرافی‌ها فعالیت کنند. برای این امر باید با استفاده از فیلترشکن‌های آی‌پی ثابت (VPN) و ماشین مجازی (VPS) به وب­سایت این صرافی‌ها ورود کرد.
 • با توجه به اینکه صرافی‌های خارجی، امکان واریز ریالی یا تومانی ندارند، بنابراین برای شارژ حساب در این صرافی‌ها و خرید رمزارز، باید ابتدا یکی از ارزهای پایه، مانند بیت‌کوین (BTC)، اتریم (ETH) یا یکی از استیبل‌کوین‌هایی مانند تتر (USDT) را از صرافی‌های ایرانی خریداری کرده باشید. آن‌گاه با ورود به صرافی خارجی، این ارزها را به حساب آن‌ها منتقل کرده و از این راه حساب خود را شارژ کرده و برای خرید ارز دیجیتال موردنظر خود اقدام نمایید.

حتماً برای باز­کردن حساب کاربری و فعالیت در صرافی‌های بین‌المللی به رعایت موارد فوق نیاز خواهید داشت. در غیر این ‌صورت، ممکن است حساب کاربری شما بلوکه شده و دارایی شما از دست برود!

صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال ماتیک

اگرچه فعالیت در صرافی‌های خارجی ممکن است با چالش همراه باشد، اما لیست­‌شدن یک ارز دیجیتال در صرافی‌های برتر جهان، نشان از اعتبار آن ارز است. خوشبختانه ارز matic در برخی از معتبرترین صرافی‌های جهان لیست شده است که براساس اطلاعات وب­سایت کوین مارکت کپ، این صرافی‌ها به قرار زیر هستند:

 • صرافی بایننس «Binance»
 • صرافی کوین‌بیس اکسچینج «Coinbase Exchange»
 • صرافی کوکوین «KuCoin»
 • صرافی اف‌تی‌ایکس «FTX»

صرافی‌های بین‌المللی ارز دیجیتال ماتیک

صرافی‌های فوق جزو گزینه‌های برتری هستند که برای فعالیت رمزارزی در سطح جهانی می‌توانید به آن‌ها مراجعه نمایید. البته اگر مراجعه به وب­سایت صرافی‌های نامبرده برای شما چالش‌برانگیز است، می‌توانید برای خرید ارز matic، صرفاً روی صرافی‌های داخلی حساب کنید. در ماه‌های اخیر، صرافی‌های داخلی نیز توانسته‌اند با ارائۀ خدمات گستره، رضایت خاطر کاربران کرپیتو را فراهم نمایند.

سؤالات متداول

 • پلتفرم پالیگان چیست؟

پالیگان «Polygon» یک پلتفرم کاربردی برای بهبود توسعه‌­پذیری شبکۀ اتریوم است. هدف شبکۀ پالیگان، ایجاد و بهبود اندازه، امنیت، کارایی، سودمندی و البته کاهش هزینۀ تراکنش‌ها است.

 • ارز دیجیتال متیک چیست؟

ارز دیجیتال متیک یا ماتیک «MATIC» ارز دیجیتال بومی شبکۀ پالیگان است. ارز متیک خود یک توکن اتریومی با استاندارد «ERC-20» است که نوعی توکن حاکمیتی هم به حساب می‌آید.

 • آیا ارز متیک برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

با توجه به قابلیت‌های پلتفرم پالیگان و صعودی­‌ بودن روند کلی نرخ ارز matic، می‌توان متیک را یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفت. البته با توجه به نوسانات قیمت این رمزارز در بازار، بهتر است قبل از خرید، شخصاً نمودار قیمت آن را بررسی نمایید.

 • چطور می‌توانیم متیک بخریم؟

برای خرید ارز matic می‌توانید هم از طریق صرافی‌های خارجی و هم از طریق صرافی‌های داخلی اقدام نمایید. خوشبختانه صرافی‌های داخلی هم امکان مبادلۀ این ارز را برای کاربران هموطن فراهم کرده‌اند.

 • چطور می‌توانیم ارز متیک را در بهترین زمان خریداری کنیم؟

برای اینکه بتوانید از خرید­و­فروش ارز متیک سود گرفته و به ترید آن در کنار دیگر ارزهای دیجیتال بپردازید، می‌توانید با شرکت در دوره‌های آموزش ارز دیجیتال، شیوۀ تحلیل این بازار را فرا گرفته و از معاملات خود سود بگیرید.

برای یادگیری “انواع ارز دیجیتال” مسیر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

​​

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.