۱۱ پروژه متاورسی و بازی‌های درآمدزا در سال ۲۰۲۲ که باید زیرنظر بگیرید

فرصت‌های کسب درآمد در بازی‌های آنلاین قبلاً برای بازیکنانی بود که هر ساعت بیداری را صرف بهبود مهارت‌های خود می‌کردند. به‌لطف ظهور بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین، وضعیت حرفه‌ای، دیگر یک پیش‌نیاز نیست. به‌طور فزاینده‌ای، نسلی از گیمرهای معمولی عادت‌های ناکارآمد بازی خود را به درآمد غیرفعال تبدیل می‌کنند.
پروژه‌هایی که در انواع جریان‌های بازی برای کسب درآمد (P2E)، GameFi و متاورس فعالیت می‌کنند، در تعداد زیادی زنجیرۀ بلوک پرسرعت رشد کرده و درعین‌حال، توسعه‌دهندگان، بازیکنان بااستعداد، سازندگان محتوا و کهنه‌کاران DeFi را غنی‌تر می‌کنند. در برخی موارد، حتی نیازی نیست که شخص در خود بازی‌ها مهارت خاصی داشته باشد؛ اگر آن‌ها بینشی در مورد ارزش متاورس داشته باشند، می‌توانند شکارچیان عتیقه را راهنمایی کنند و در بازار ثانویه سود ببرند.
با توجه به اتفاقات زیاد در این بخش بیش از 1.3 میلیون کاربر با بیش از 100 میلیون دلار حجم تراکنش روزانه پیگیری پروژه‌های واقعاً ارزشمند می‌تواند دشوار باشد. در ادامه این مقاله منتخبی از ۱۱ پروژه متاورسی و بازی‌های درآمدزا در سال ۲۰۲۲ که باید زیر نظر بگیرید، آورده شده است.

ایلوویوم (illuvium)

بازی Illuvium درحال‌حاضر سر‌و‌صدای زیادی به‌پا کرده است. این RPG مورد‌انتظار به‌عنوان اولین بازی Triple A مبتنی بر بلاک‌چین معرفی شده است و ترکیبی از گیم‌پلی جهان‌باز و مکانیک‌های شکار پوکمون است که آن را به یک نقطۀ عطف مهم در فضا تبدیل کرده است.
این بازی برای اولین بار در ژانویۀ سال گذشته معرفی شد و به‌عنوان «یک بازی غیرمتمرکز، مجموعۀ NFT و مبارزات خودکار ساخته‌شده روی شبکۀ اتریوم» توصیف شد. ایلوویوم یک بازی نقش‌آفرینی فانتزی است که توسط یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) به نام Illuvium DAO روی بلاک‌چین اتریوم توسعه یافته است. اکنون بسیاری از سرمایه‌گذاران آن را یکی از غیرمتمرکزترین بازی‌های NFT می‌دانند که سرمایه‌گذاری در کریپتو ایلوویوم و دارایی‌های NFT آن را در درازمدت ارزشمندتر می‌کند. این بازی نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه ندارد و همان‌طور که گفته شد، وعدۀ پرداخت اتر (ETH) به بازیکنان را می‌دهد.
در ایلوویوم، بازیکنان در یک جهان سه‌بعدی و باز غوطه‌ور می‌شوند تا جانورانی شبیه خدایان به نام ایلوویال را کشف و ضبط کنند. درواقع، بسیار مهم است که بدانیم به‌طور بالقوه بیش از 100 ایلوویال وجود دارد که باید کشف شوند. هر یک از ایلوویال‌ها مجموعه‌ای از قرابت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند که بسته به نحوۀ به‌کارگیری آن‌ها می‌توانند مکمل یکدیگر باشند یا با یکدیگر در تضاد باشند. بازیکنان باید از ترکیبی هوشمندانه از ایلوویال‌ها استفاده کنند تا ایلوویال‌های تیم دیگر را شکست دهند و در مسابقه پیروز شوند. ایلوویال‌های به‌دام‌افتاده توسط بازیکنان، درحقیقت NFT هایی هستند که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را در صرافی غیرمتمرکز ایلوی‌دکس بدون کارمزد خرید‌و‌فروش کنند.

بازی‌های درآمدزا واقعی
اگر‌چه هنوز به‌طور رسمی عرضه نشده است، اما توکن اصلی بازی ILV از 56.69 دلار در زمان عرضه به بیش از 1117.09 دلار تا به امروز افزایش یافته است که طبق گفتۀ CoinGoLive حدود 1.871 درصد افزایش یافته است. sILV ارز دیگر این بازی است که برخلاف ارز ILV که قابل سهام‌گذاری و برای مشارکت در فرایند کشت سود (Yield Farming) است، برای خرید آیتم‌های درونِ بازی استفاده می‌شود.

آوه گوچی (avegotchi)

آوه گوچی در سال 2020 توسط جس جانسون (Jesse Johnson) و همکارش تأسیس شده است و کلکسیونی از حیوانات خانگی الهام‌گرفته از Tamagotchi است. این پلتفرم مبتنی بر بلاک‌چین Polygon است. Polygon چارچوبی برای ساخت شبکه‌های بلاک‌چین سازگار با اتریوم است. بنابراین، یکی از اصلی‌ترین پیشنهادات اکوسیستم Polygon SDK است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد شبکه‌های سازگار با اتریوم ایجاد کنند.
کسب درآمد در Aavegotchi ساده و سرگرم‌کننده است؛ فقط باید پورتال‌های بیشتری را باز کنید و کاستور‌ها (ارواح) جدید را برای مجموعۀ خود احضار کنید. در این بازی شما ارواح پیکسلی را در اختیار دارید که توکن‌های استاندارد ERC-721 هستند. این بازی بر‌اساس توکن‌های پروتکل Aave است که مسئول تولید درصدی از سود هستند. ارزش کاستورهای شما با کمیاب‌بودن آن‌ها تعیین می‌شود. هر‌چه بازیکنان زمان بیشتری را برای ارتقای Gotchi های خود صرف کنند، NFT های آن‌ها ارزشمند‌تر می‌شود.
GHST توکن بومی بازی در بلاک‌چین است که از آن برای خرید آوه گوچی، پورتال‌ها، پوشیدنی‌ها، اقلام مصرفی و جمع‌کردنی استفاده می‌شود و هیچ سقفی برای عرضۀ آن وجود ندارد.

معرفی بازی‌های درآمدزا واقعی

Star Atlas

Star Atlas یک بازی ویدیوئی استراتژیکی عظیم است که براساس بلاچین سولانا ساخته شده. سولانا یکی از کارآمدترین، سریع‌ترین، ایمن‌ترین و مقاوم‌ترین شبکه‌های بلاک‌چین توصیف می‌شود که زیرساختی باز برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز ارائه می‌کند. در واقع، این یک بازی متاورس چند‌نفره است که در آینده‌ای دور و در سال 2620 اتفاق می‌افتد. پلتفرم بازی برخی از آخرین پیشرفت‌های فناوری Nanite Unreal Engine ۵ برای ایجاد بازی ویدیوئی با کیفیت سینمایی و تجربیات بصری را به کار گرفته است.
دنیای بازی ستارۀ اطلس بسیار وسیع است و بازیکنان باید همزمان با جمع‌آوری منابع و رقابت برای برتری بر دیگر بازیکنان متاورس، سفر‌های انفرادی چالش‌برانگیز مملو از خطرات بی‌پایان را آغاز کنند. بازیکنان می‌توانند کل شهر‌ها را بسازند، اقتصاد‌های کوچک درون بازی ایجاد کنند یا حتی برای کنترل مناطقی، سازمان‌های مستقل غیر‌متمرکز خاص تشکیل دهند. بازیکنان همچنین مالکیت دارایی‌‌هایی را که در بازی جمع‌آوری می‌کنند، خواهند داشت.
این بازی دارای دو توکن ATLAS و POLIS است. بازیکنان از توکن ATLAS، رمز‌ارز بومی، برای خرید‌و‌فروش وسایل نقلیه، خدمه، قطعات، زمین و تجهیزات در قسمت‌های مختلف بازی استفاده می‌کنند؛ اما POLIS یک توکن حمایتی است که برای کنترل فعالیت‌های اجرایی در بازی و وضع قوانین جدید و تغییر پارامترها در بازی استفاده می‌شود.

لیست بازی‌های درآمدزا واقعی

Bomb Crypto

Bomb Crypto یک بازی درآمدزای جدید است که روی زنجیرۀ هوشمند Binance ساخته شده است و در سطح و سرعت واقعاً شگفت‌انگیزی رشد می‌کند. این بازی از زمان عرضه در سپتامبر 2021، وارد رادار سرمایه‌گذاران و گیمرهای مختلف برای برنده‌شدن شده است. این بازی الهام‌گرفته از بازی BomberMan است، اما برخلاف آن، برای کنسول‌ها نیست و کاملاً روی بلاک‌چین متمرکز شده است.
به‌لطف کارمزد‌های بسیار پایین بلاک‌چین این بازی برای مثال در مقایسه با اتریوم این بازی به‌سرعت درحال تبدیل‌شدن به یکی از بهترین بازی‌های NFT در سال 2022 است؛ زیرا باید این روند رشد ظاهری را در سال جدید دنبال کند. توکن رسمی این بازی BCOIN است که برای خرید آیتم‌های درون بازی لازم است.

بازی‌های درامدزا
بازی حالت‌های مختلفی شامل شکار گنج (Treasure Hunt Mode)، داستانی (Story Mode) یا حالت نبرد (Battle Mode) دارد و هر بار قبل از شروع بازی، بازیکنان باید حالت خود را انتخاب کنند. در حالت شکار گنج، هیروهای بازیکنان سراغ جعبه‌ها یا گنجینه‌ها می‌روند و با کار‌گذاشتن بمب، آن‌ها را نابود کرده و در عوض، BCOIN به‌دست می‌آورند. در بخش داستانی، هیرو‌ها با هیولا‌ها و دشمنان دیگر مبارزه می‌کنند و در صورت داشتن مبارزه‌ای خوب، NFT دریافت می‌کنند. در بخش آخر، حالت نبرد، بازیکنان نبردهای تن‌به‌تنی خواهند داشت و پیروز میدان، NFT های ارزشمندی دریافت می‌کند. البته برای انتخاب این حالت باید مقداری توکن BCOIN پرداخت شود.
گیم‌پلی بازی بسیار ساده و منفعل است؛ به‌سادگی قهرمانان خود را در زمین «رها» کنید و آن‌ها به‌طور خودکار شروع به استخراج توکن‌ها و NFT می‌کنند.

Farmers World

Farmers World اولین بازی کشاورزی است که به‌عنوان بستری برای خرید‌و‌فروش NFT عمل می‌کند. در بازی همه چیز مثل قلمرو شما، خانۀ شما، شخصیت‌ها و ابزارهای شما NFT است. این بازی به‌وضوح از یک بازی توسعه‌یافتۀ فیس‌بوک به‌نام HappyFarm الهام گرفته شده است.
بازی Farmers World کاملاً مبتنی بر بلاک‌چین WAX است و همین‌امر آن را از نظر تراکنش بسیار ارزان‌تر از رقبای مستقیم خود در بازار می‌کند. این موضوع به‌سرعت آن را در مورد برنده‌شدن بازی‌ها بسیار محبوب کرد؛ به‌خصوص به‌دلیل هزینه‌های کمتری که پلتفرم برای تراکنش‌هایی مانند خرید دارایی، فروش یا مبادله، دریافت می‌کند.
برای بازی، لازم است بازیکنان ابزارهای مناسب را انتخاب کنند، متنوع‌ترین منابع را کشف کنند، زمین بخرند و با تمام تجربه، مزرعه را بسازند. در این بازی سه منبع اصلی به نام چوب، غذا و طلا وجود دارد که هر کدام به ترتیب مترادف با NFT هایی به نام FWF، FWW و FWG هستند.

دنیای متاروس | بازی‌های درامدزا

برای به‌دست‌آوردن هر کدام از این منابع، ابزارهایی لازم است:

  • منبع چوب: تبر، اره و ارۀ زنجیری
  • منبع غذا: میلۀ ماهگیری، تور و قایق ماهیگیری
  • منبع طلا: بیل حفاری

درحال‌حاضر، بازی سطح رشد عالی خود را حفظ کرده و به‌طور مداوم در حال رشد است و روز‌به‌روز به سطوحی بیش از دو هزار کیف‌پول ثبت‌شده می‌رسد. این بازی اگرچه چندان «قابل بازی» به نظر نمی‌رسد، اما در پویایی جایزۀ خود بسیار جذاب است. از آن‌جایی که همۀ جوایز NFT هستند، این دریچۀ بسیار جالب را برای کسانی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند، باز می‌کند.

DeFi Kingdoms

این بازی برای محبوب‌کردن پروتکل‌های DeFi ایجاد شده است تا کاربر بتواند با امورمالی غیرمتمرکز کار کند. درحالی که بازی‌های دیگر صرفاً بر خرید، فروش یا اجارۀ NFT تمرکز می‌کنند. DeFi Kingdoms به‌دلیل ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، به‌ویژه به‌دلیل اقتصاد رو‌به‌رشد و غیرقابل چشم‌پوشی بازی، به‌عنوان بهترین بازی‌های NFT 2022 به‌شمار می‌رود.
برخلاف سبک بازی‌هایی که به‌طور سنتی در NFT ایجاد می‌شوند، سادگی آن واقعاً منحصربه‌فرد است که آن را بسیار خاص می‌کند و باعث محبوبیت فزاینده‌ای در بین گیمرها می‌شود.
DeFi Kingdoms در پایان دسامبر 2021 شاهد افزایش تعداد کاربران خود بود و حرکت مالی آن معادل 58 درصد از حجم کل ارزش مسدود‌شده در بلاک‌چین هارمونی است. توکن اصلی بازی JEWEL است که برای خرید آیتم‌های درون بازی و NFT های ارزشمندی مانند Heroes و kingdoms استفاده می‌شود. این توکن رشد پایگاه کاربران خود را از نظر ترافیک دنبال می‌کند و حتی ارزش آن بین نوامبر و ژانویۀ سال جاری سه برابر شده است.
بااین‌حال، به‌دلیل اصلاح اخیر در ارزش بازار آن، ارزش توکن به‌طور قابل‌توجهی تحت‌تأثیر قرار گرفته است؛ زیرا ارزش‌های قیمت آن بسیار نزدیک به آن‌چه قبل از شروع حرکت صعودی به‌دست آمده بود، ثبت می‌شود.

DeFi Kingdoms | بازی‌های درآمدزا واقعی

Splinterlands

Splinterlands به‌طور تصادفی در بهترین بازی‌های NFT 2022 قرار نگرفته است؛ این پروژه به‌طور کلی دارای نوآوری‌های زیادی است که آن را به یکی از موفق‌ترین بازی‌ها در کل دنیای NFT تبدیل می‌کند. این بازی که پیش از این با نام Steem Monsters شناخته می‌شد، تغییرات زیادی را پشت‌سر گذاشته تا به جایگاه امروزی خود برسد. هم‌اکنون Splinterlands یکی از پر‌بازیکن‌ترین بازی‌های تمام دوران است و یکی از درگیرترین جوامع را دارد.
این بازی کارتی روی بلاک‌چین Hive میزبانی می‌شود و دارای بیش از 600 کیف پول فعال و منحصر‌به‌فرد است که فقط در ماه ژانویه ثبت شده‌اند. بازیکنان می‌توانند با پیروزی در نبرد‌ها توکن DEC دریافت کنند و با استفاده از بلاک‌چین‌های مختلفی مانند باینسس و اتریوم آن را انتقال دهند. بازی Splinterlands همچنین یک توکن حاکمیتی به نام اسپلینترشاردز (SPS) راه‌اندازی کرده است.
این بازی بسیار خاص است؛ زیرا در مورد بازی‌های ورق کامل‌ترین نوآوری موجود در بازار به‌حساب می‌آید. با پلتفرمی که به تعامل زیاد بین بازیکنان کمک می‌کند، می‌توان کارت‌ها را فروخت، خرید، اجاره کرد یا به بازیکنان دیگر اهدا کرد. امروزه این بازی بیش از 280 نوع کارت را ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان راهی برای افزایش مهارت‌هایی که هر کدام با خود حمل می‌کند، ترکیب کرد و مکانیک آن را بسیار جالب کرد. همۀ کارت‌ها در این بازی NFT هستند و بازیکنان می‌توانند آن‌ها را در بازار معامله کنند.
از بازی Splinterlands به‌عنوان امیدوارکننده‌ترین بازی برای برنده‌شدن در بازار یاد می‌شود و دارای تیم توسعه‌دهنده‌ای است که همیشه با بزرگترین ترندها در بازی‌هایی که برای برنده‌شدن طراحی شده‌اند، سازگار است.

پروژه‌های آینده‌دار متاورس

Aline Words

این بازی یک سازمان مستقل غیرمتمرکز سازماندهی‌شده است. یکی از فعال‌ترین پلتفرم‌ها از زمان راه‌اندازی خود تاکنون است و بیش‌ترین تعداد کیف‌پول‌های منحصر‌به‌فرد مرتبط با آن وجود دارد. تنها در ژانویۀ 2022 بیش از 1.23 میلیون کاربر فعال داشته است که این بازی را به پرکاربردترین بازی در چند وقت اخیر تبدیل کرده و باعث شد تا Dapp Radar آن را به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های موجود در بازار انتخاب کند.
این بازی یک متاورس کاملاً غیرمتمرکز است که روی بلاک‌چین‌های مختلف مانند CERA، شبکۀ هوشمند بایننس و حتی اتریوم اجرا می‌شود. شبکۀ زنجیرۀ بلوکی بایننس درحال‌حاضر از محبوب‌ترین کیف‌پول‌های DeFi پشتیبانی می‌کند و به سرمایه‌گذاران هزینه‌های تراکنش پایین با سرعت‌های انتقال واقعاً چشم‌گیر را ارائه می‌دهد که تقریباً فوری هستند.
بازی در یک اتمسفر و فضا اتفاق می‌افتد؛ اکوسیستم آن به‌طور مداوم در حال گسترش است که با صدها توکن به‌طور همزمان در BSC اجرا می‌شود. توکن بازی، Trilium، یک توکن کاربردی است که در سراسر متاورس کاربرد دارد. بنابراین، به‌عنوان یک انگیزۀ عالی برای بازیکنان برای رقابت با یکدیگر در تعقیب اهداف خود در بازی عمل می‌کند و هر بازیکن هدفی دارد که کد بازی یعنی TLM را استخراج کند. به‌همین‌جهت، این پلتفرم تعامل و رقابت را بین بازیکنانی که می‌خواهند توکن را پیدا کنند، شبیه‌سازی می‌کند که می‌تواند به روش‌های مختلفی در پلتفرم بازی مورد‌استفاده قرار گیرد؛ مانند بهبود دارایی‌هایی که شخصیت شما از قبل در اختیار دارد یا حتی به شما امکان می‌دهد موارد جدید را به دست آورید.

Aline Words، بازی‌های درامدزا

Big Time

Big Time NFT یک بازی جدید برای برنده‌شدن است. این یک بازی چند‌نفره است که بر کاوش در زمان و مکان تمرکز دارد و کلکسیونی از NFT های جدیدی را به بازار می‌آورد که برای همه، قابل دسترسی خواهد بود. این بازی دارای یک پیشنهاد بسیار نوآورانه است. با تمرکز روی خطوط زمانی متعدد، هر شخصیت با قوی‌تر‌شدن، سطح آن‌ها را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین، یک بازیکن می‌تواند در چندین فصل شرکت کند و مانند زندگی، مسیرهای مختلفی را طی کند.
منطق اکتشاف فضا بسیار ساده است. از آن‌جایی که هر بار که گذشته را تغییر می‌دهید، یک جدول زمانی جدید ایجاد می‌شود، باید هنگام تصمیم‌گیری عاقل باشید. هر بار که سعی می‌کنید چیزی را اصلاح کنید، یک پیشرفت ناشناخته در آینده، خود را نشان می‌دهد. به این ترتیب، می‌توانید ماجراجویی بسیار جالب و سرگرم‌کننده‌ای را پیش رو داشته باشید.
بازیکنان به‌سادگی وارد ماشین زمان خود می‌شوند تا یک ماجراجویی کاملاً جدید را تجربه کنند. در این بازی، بازیکنان با مبارزه و از بین‌بردن غول‌ها در هر مرحله، NFT های منحصر‌به‌فردی دریافت می‌کنند که می‌توان آن‌ها را به ارز دیجیتال تبدیل کرد. این بازی هیچ توکن بومی برای خود معرفی نکرده است و اقتصاد آن بر پایۀ NFT ها و ارز اتر خواهد چرخید.
بنابراین، این بازی جدید، از اولین معرفی خود، سزاوار توجه کامل ما است و در واقع، یک تازگی بزرگ در بازار است. برای ارائۀ یک تجربۀ منحصربه‌فرد، مهم است که نسخه‌های بازی مانند اولین NFTها را که قبلاً در بایننس منتشر شده‌اند، زیر ‌نظر داشته باشیم.

Big Time | معرفی بازی‌های درامدزا

Aurory

Aurory یک بازی نقش‌آفرینی ژاپنی است که بر‌اساس سولانا ساخته شده و در دنیایی آینده‌نگر از گذشته روایت می‌شود. این بازی توسط یکی از بنیان‌گذاران و مدیر خلاق و فنی یان بینو و یکی از بنیان‌گذاران و رهبران بازاریابی و عملیات، پل وادیلو، تأسیس شده است.
بازیکنان می‌توانند بین حالت‌های مختلف بازی مانند حالت تک‌نفره و حالت چند‌نفره یکی را انتخاب کنند. آن‌ها Helios، قهرمان گربه‌مانند را دنبال می‌کنند و باید مأموریت‌هایی را انجام دهند و با شخصیت‌های غیر‌قابل بازی، NPCها، صحبت کنند و با دشمنان مبارزه کنند. بازیکنان می‌توانند با شکست‌دادن هیولاها، برنده‌شدن خود را شرطی‌بندی کنند تا پوسته‌های درون بازی، کارت‌های منحصر‌به‌فرد و افسانه‌ای به دست آورند. در واقع، بازیکنان با شکست دشمنان NFT دریافت می‌کنند که می‌توانند آن‌ها را در بازار توکن‌های غیرمثلی خریدوفروش یا علیه سایر بازیکنان استفاده کنند. این تیم همچنین در حال برنامه‌ریزی یک حالت بازیکن در مقابل بازیکن است که در آن بازیکنان می‌توانند با انتخاب پنج آیتم و کارت خود برای مبارزه در یک رقابت یکدیگر را به چالش بکشند و برنده، تمام پول برای شروع نبرد را دریافت می‌کند.
توکن بومی این بازی Aurory است که با استفاده از آن می‌توان آیتم‌های داخل بازی را خریداری کرد یا از آن برای مشارکت در فرآیند کشت سود استفاده کرد.

Aurory، بازی‌های درآمدزا واقعی

My Neighbor Alice

یک بازی ساخت‌و‌ساز چندنفره است که در آن هر بازیکنی می‌تواند جزایر مجازی بخرد و مالک آن شود، آیتم‌های هیجان‌انگیز را جمع‌آوری کند و بسازد و با دوستان جدید ملاقات کند. این بازی با الهام از بازی‌های موفقی مانند Animal Crossing، بهترین‌های هر دو جهان را باهم ترکیب می‌کند و یک روایت سرگرم‌کننده برای بازیکنان معمولی است که می‌خواهند از تجربۀ بازی لذت ببرند و همچنین، اکوسیستمی است مملو از بازیکنانی که دوست دارند NFT ها را جمع‌آوری و معامله کنند.
ALICE یک ارز درون بازی است که از آن برای خرید و برنده‌شدن آیتم‌های درون بازی و NFT ها در بازار به‌عنوان جایزه در طول مسابقات و مأموریت‌ها استفاده می‌شود. علاوه‌براین، شما قادر خواهید بود در ازای دریافت پاداش، این توکن را از سهام آن‌ها در اختیار داشته باشید و از طریق شورای جامعه، در فرایند حکمرانی شرکت کنید. این توکن ارز اصلی درون بازی است. به دارندگان توکن اجازه می‌دهد تا بازی کنند، سرمایه‌گذاری کنند و همچنین بخشی از بازی باشند. این کد مبتنی بر شبکۀ اتریوم است.

My Neighbor Alice | پروژه‌های آینده‌دار متاورس

سخن پایانی

بخش متاورس با سرعت فوق‌العاده‌ای درحال توسعه است و طی ماه‌ها و سال‌های آینده، طبیعی است که انتظار داشته باشیم توسعه‌دهندگان و سازندگان بیشتری در اثر FOMO وارد مبارزه شوند. علاوه‌براین، نه تنها «بازی برای سود» با گیمرها موفقیت‌آمیز بوده، همچنین برای پلتفرم‌هایی که بازی را آسان‌تر می‌کنند، مفید بوده است؛ زیرا هر یک از آن‌ها سهمی از کارمزد تراکنش‌های تولید‌شده توسط کاربران را به‌دست می‌آورند. درآمدهایی که به نوبۀ خود می‌توانند مجدداً سرمایه‌گذاری شوند تا بهترین استعداد توسعه‌دهندگان را که می‌توان با پول خریداری کرد، تضمین کرد. از هر طرف که به آن نگاه کنید، به‌نظر می‌رسد سال 2022 سال خوبی برای بازی‌های بلاک‌چین خواهد بود.

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *