کیف پول نامی چیست؟ آموزش کامل کار با Nami wallet

کیف پول نامی

کیف پول Nami یک افزونه کیف پول مبتنی بر مرورگر برای تعامل با بلاک چین کاردانو است که می‌توان از آن برای ارسال و ذخیره دارایی‌های متعدد استفاده کرد. تفاوت اصلی این ‌کیف پول با کیف پول‌های رمزنگاری دیگر این است که Nami را می‌توان به مرورگر اضافه کرد تا به هر وب‌سایتی متصل شود و با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل داشته باشد.

کیف پول ابزاری ضروری برای هر بلاک چین است و بدون آن، ارتباط کاربر با بلاک چین برای سفارش دادن و انجام تراکنش‌ها ممکن نیست. کیف پول نامی یک کیف پول رمزنگاری عالی است که درحال‌حاضر برای مرورگرهای Google Chrome، Brave و Edge در دسترس است. کاربران می‌توانند اپلیکیشن این کیف پول را در مرورگر خود نصب و راه‌اندازی کنند و به آن دسترسی داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به معرفی بیشتر این کیف پول و نحوه کار و نصب آن بپردازیم.

کیف پول نامی چیست؟

همان‌طور که گفته شد کیف پول Nami یک کیف پول افزونه مرورگر و منبع باز برای بلاک چین کاردانو است. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا دارایی‌ها، نمایندگی‌ استخرهای سهام، ضرب کردن توکن‌ها و غیره را مدیریت کنند. این کیف پول هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای تعبیه پشتیبانی از قراردادهای هوشمند پس از هارد فورک آلونزو است که توسط Berry توسعه داده شده است.

همان‌طور که گفتیم نامی یک برنامه افزودنی کیف پول مبتنی بر مرورگر برای تعامل با بلاک چین کاردانو است و بنابراین امن‌ترین کیف پول برای بلاک چین کاردانو به حساب می‌آید. شما با استفاده از این کیف پول می‌توانید NFT Cardano را بخرید و به Dapps Cardano دسترسی پیدا کنید. نامی طوری طراحی شده است که فقط شخصی که عبارات seed را دارد می‌تواند به کیف پول دسترسی داشته باشد. درحال‌حاضر، کیف پول Nami از هیچ برنامه موبایلی پشتیبانی نمی‌کند.

این کیف پول می‌تواند برای ارسال و ذخیره دارایی‌های متعدد، برای تفویض اختیار، ضرب‌کردن توکن‌ها و… مورداستفاده قرار گیرد و هم‌چنین می‌تواند با برنامه‌های غیرمتمرکز تعامل داشته باشد. باید اضافه کنیم که قراردادهای هوشمند نیز به زودی در نامی والت در دسترس خواهند بود. نامی برخلاف Daedalus/Yoroi از یک مفهوم آدرس واحد استفاده می‌کند که چندین آدرس را در هر کیف پول اجازه می‌دهد. کاربران در کیف پول نامی می‌توانند حساب‌های فرعی ایجاد کنند و به‌طور جداگانه به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

Nami  درحال‌حاضر اپلیکیشنی برای تلفن همراه ندارد و برخلاف بیشتر کیف پول‌های دیگر، دسترسی به آن در دستگاه تلفن همراه شما به سادگی بازیابی آن در CCVault نیست. برنامه این کیف پول تنها یک آدرس را ردیابی می‌کند و بازیابی آن با تنظیمات پیش‌فرض در برنامه دیگری مانند CCVault می‌تواند تنظیمات کیف پول Nami شما را به هم بزند و مقادیر مشخصی از ADA و یا توکن‌ها را برای برنامه Nami غیرقابل‌دسترس کند.

آموزش کامل کار با Nami wallet

برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری، توصیه می‌کنیم به صفحه رسمی این کیف پول، مراجعه و سپس نوع مرورگر موردنظر را برای نصب برنامه انتخاب کنید.

مرحله۱

اولین مرحله برای استفاده از کیف پول Nami ، دانلود آن است. برای دانلود برنامه این کیف پول، باید به وب‌سایت تصلی Nami بروید یا مستقیماً به اپ استور Google Chrome مراجعه کنید.

با کلیک بر روی افزودن به کروم، افزونه Nami Wallet Chrome به مرورگر اضافه می‌شود.

مرحله ۲

روی Nami Wallet Extension کلیک کنید.

کیف پول نامی چیست؟

اکنون افزونه Nami Wallet را با موفقیت در مرورگر خود نصب کرده‌اید.

مرحله ۳

روی Create New Wallet کلیک کنید.

پس از کلیک روی Nami Wallet می‌توانید دو گزینه کیف پول جدید و واردشدن را مشاهده کنید.

گزینه Import نیز به کاربر اجازه می‌دهد تا دارایی خود را در یک دستگاه جدید وارد کند.

 • کیف پول جدید

برای ایجاد یک کیف پول Nami جدید، روی دکمه New Wallet کلیک کنید. برنامه عبارت امنیتی 24 کلمه‌ای را به شما نشان می‌دهد که باید آن را ذخیره کنید. در مرحله بعد، از شما می‌خواهد که عبارت امنیتی خود را تأیید کنید. پس از تأیید، از شما درخواست می‌شود که نام حساب و رمز عبور خود را وارد نمایید. پس از آن، تنظیمات حساب کاربری شما انجام می‌شود. می‌توانید از کیف پول خود برای ارسال یا دریافت وجوه استفاده کنید.

 nami والت چیست

از آن‌جایی که شما کاربر جدید هستید، می‌توانید روی”کیف پول جدید” کلیک کنید و با پذیرفتن شرایط برنامه، روی دکمه”ادامه”  کلیک نمایید تا به مرحله بعدی منتقل شوید

مرحله ۴

ذخیره عبارت Seed یا Mnemonic

پس از کلیک بر روی ادامه می‌توانید عبارات Seed را برای کیف پول Nami ببینید و با واردکردن آن در هر زمان به کیف پول خود دسترسی داشته باشید.

بهتر است عبارت امنیتی را در جای امنی یادداشت کنید، چراکه فقط از این طریق می‌توانید حساب کیف پول خود را بازیابی کنید.

پس از ذخیره عبارات امنیتی خود در جایی امن، روی گزینه next کلیک‌ کنید.

مرحله ۵

عبارات امنیتی صحیح را وارد کنید. برای تأیید عبارات امنیتی، عبارات اولیه را که به‌طور ایمن، ذخیره کرده‌اید وارد نمایید. توجه داشته باشید که عبارات امنیتی باید در موقعیت دقیقی وارد شوند.

پس از واردکردن عبارت امنیتی اولیه ،روی گزینه next کلیک کنید.

 مرحله ۶

با واردکردن نام حساب و رمز عبور حساب کیف پول خود را ایجاد کنید. شما می‌توانید با واردکردن نام حساب، یک حساب جدید برای کیف پول Nami داشته باشید. سپس یک رمز عبور ایجاد و رمز عبور واردشده را تائید کنید. بعد از آن روی گزینه ایجاد یا create کلیک نمایید. اکنون کیف پول Nami شما با موفقیت ایجاد شده است.

 • واردکردن کیف پول

گزینه Import Wallet به کاربران اجازه می‌دهد تا کیف پول موجود را در برخی از دستگاه‌های جدید وارد کنند. همان‌طور که می‌دانید، هر حساب کیف پول فقط یک عبارت اولیه دارد. شما توانایی آن را دارید که چندین حساب فرعی ایجاد کنید، اما نمی‌توانید حساب دیگری را با استفاده از عبارت seed وارد نمایید.

اگر می‌خواهید یک حساب کاربری را در یک دستگاه جدید وارد کنید، ابتدا باید برنامه را نصب و هنگام تنظیم باید گزینه Import را انتخاب نمایید. سپس می‌توانید با واردکردن عبارت امنیتی خود، کیف پول خود را به کیف پول جدید اضافه کنید.

آموزش کار با کیف پول نامی

 • دريافت دارایی‌های دیجیتال

برای دریافت وجوه در کیف پول خود، باید آدرس عمومی را دریافت کنید. برای این کار باید روی گزینه Receive کلیک نمایید تا آدرس عمومی و کد QR شما نمایش داده شود. می‌توانید آدرس را کپی کنید و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید تا وجوه را در حساب خود دریافت نمایید.

کار با کیف پول nami

 • ارسال دارایی‌های دیجیتال

با استفاده از گزینه ارسال در کیف پول Nami، کاربران می‌توانند وجوه خود را به کاربر دیگری انتقال دهند. برای ارسال دارایی‌های دیجیتال، فقط باید آدرس گیرنده و مبلغی را که می‌خواهید انتقال دهید وارد کنید.

نحوه کار با کیف nami wallet

 • اتصال کیف پول سخت‌افزاری

کاربران می‌توانند دستگاه‌های سخت‌افزاری خود مانند Ledger یا Trezor را به والت Nami متصل کنند و به وجوه خود دسترسی داشته باشند.

تنطیمات nami wallet

 • تنظیمات کیف پول

گزینه تنظیمات به شما این امکان را می‌دهد تا امور مربوط به راه‌اندازی حساب را انجام دهید. در ادامه گزینه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را با رفتن به برگه تنظیمات تغییر دهید یا به‌روز کنید.

 • نام کاربری
 • نماد نمایش
 • ظاهر/ تم
 • واحد پول  (USD, EUR)
 • (شبکه) شبکه اصلی، شبکه آزمایشی و شبکه سفارشی

چرا باید کیف پول Nami خود را در  ccvault بازیابی کنید؟

مشکلات زیادی برای تمام کیف پول‌های رمزنگاری به خصوص کیف پول Nami وجود دارد این مشکلات در درجه اول به دلیل ازدحام شبکه در بلاک چین کاردانو است و این فقط یک مشکل کیف پول Nami نیست. بااین‌حال باید توجه داشته باشید که نباید هنگام استفاده از نامی، کیف پول‌های دیگر Cardano مانند Yoroi را در همان مرورگر نصب کنید زیرا نامی از یک آدرس پشتیبانی می‌کند درحالی‌که کیف پول‌های دیگر Cardano چندین آدرس را پشتیبانی می‌کنند. از‌این‌رو، استفاده همزمان از کیف پول‌های دیگر کاردانو با این کیف پول توصیه نمی‌شود.

اگر از کیف پول Nami wallet به تنهایی استفاده می‌کنید و همچنان با مشکلات تراکنش روبه‌رو هستید، باید کیف پول خود را در ccvault بازیابی نمایید. نامی برخلاف Daedalus و Yoroi، از یک آدرس واحد برای کیف پول استفاده می‌کند. بااین‌حال می‌توانید با استفاده از عبارت امنیتی پشتیبان چندین حساب فرعی در یک آدرس ایجاد کنید. از آن‌جایی که ccvault از حالت تک آدرس پشتیبانی می‌کند، به عنوان یک مکان عالی برای بازیابی Nami عمل خواهد کرد.

 برای بازیابی کیف پول خود به صورت زیر پیش بروید:

۱. روی Restore wallet کلیک کنید.

ccvault خود را با کلیک بر روی افزونه راه‌اندازی کنید.

هنگامی که داخل ccvault خود هستید، می‌توانید دکمه Add Wallet را در نوار کناری سمت چپ مشاهده نمایید.

بازیابی کیف پول نامی

پس از کلیک روی گزینه  Add Wallet می‌توانید چندین گزینه مانند ایجاد کیف پول، بازیابی کیف پول، جفت شدن و واردات را مشاهده کنید.

از آن‌جایی که باید یک کیف پول موجود را بازیابی کنید، روی Restore wallet کلیک نمایید.

بازیابی و تنظیمات کیف پول نامی

۲. عبارت seed یا پشتیبان کیف پول Nami را وارد کنید.

با کلیک روی بازیابی کیف پول، به پنجره بازیابی هدایت می‌شوید، جایی که باید تعداد عبارات پشتیبان خود را انتخاب کنید. پس از تایپ عبارت seed خود، روی Continue کلیک کنید.

۳. نام کاربری و رمز عبور را تنظیم کنید.

در مرحله بعد باید نام کیف پول و رمز عبور خود را تنظیم نمایید. معمولاً توصیه می‌شود برای شناسایی کلمه نامی را اضافه کنید. سپس رمز عبور را تنظیم و آن را تکرار نمایید. در نهایت گزینه ذخیره را انتخاب نمایید.

ویژگی‌های کیف پول نامی

۴. حالت تک آدرس را فعال کنید.

به محض بازیابی کیف پول Nami خود در ccvault، باید حالت Single Address Mode را تنظیم کنید.

بسیار مهم است که این حالت آدرس واحد را فعال نمایید زیرا Nami دارای عملکرد تک آدرس است.

برای فعال‌کردن حالت تک آدرس، باید به تنظیمات بروید و روی دکمه Toggle در کنار حالت آدرس تک کلیک کنید.

آیا کیف پول نامی با Daedalus/Yoroi سازگار است؟

به این ترتیب می‌توانید کیف پول خود را در ccvault بازیابی کنید. شما هم‌اکنون می‌توانید بدون مواجهه با خطای «Transaction Failed»، تراکنش‌ها را انجام دهید و با dApps در بلاک چین کاردانو تعامل کنید. هم‌چنین می‌توانید با بازیابی کیف پول خود در ccvault از خطای “mempool full, retry later”  جلوگیری نمایید.

آیا کیف پول نامی با Daedalus/Yoroi سازگار است؟

هم بله و هم نه. Nami تمام آدرس‌های مرتبط با کیف پول وارداتی شما را ردیابی نمی‌کند و ممکن است منجر به بازتاب جزئی دارایی‌ها شود. Daedalus/Yoroi از مفهوم چندین آدرس در هر کیف پول استفاده می‌کند، درحالی‌که Nami فقط از یک آدرس بهره می‌گیرد.

Nami  هم‌چنین اجازه می‌دهد تا حساب‌های فرعی را از طریق یک عبارت امنیتی ایجاد کنید. این در حالی است که همه حساب‌ها به جز اولین حساب از Daedalus/Yoroi پنهان هستند. کارشناسان، استفاده از Nami و Daedalus/Yoroi را به‌طور همزمان توصیه نمی‌کنند و از کاربران می‌خواهند تا از عبارت امنیتی برای انتقال دارایی‌ها از یک کیف پول به کیف دیگر استفاده کنند.

ویژگی‌های کیف پول نامی

 • کیف پول Nami شبیه به کیف پول متاماسک در اتریوم است که امکانات بسیاری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. برنامه‌های غیرمتمرکز که به نام DApps نیز شناخته می‌شوند، بر روی بلاک چین کاردانو ساخته می‌شوند. از این کیف پول می‌توان برای ارسال و ذخیره دارایی‌های متعدد، استفاده کرد.
 • Nami Wallet یک پروژه منبع باز است که توسط اپراتورهای استخر سهام برای کاربران ارائه می‌شود و استفاده از آن نیز کاملاً رایگان است.
 • نامی والت در حال حاضر یک محصول کارآمد است، یک کیف پول افزونه مرورگر مبتنی بر کروم که می‌توان آن را از فروشگاه Google Chrome دانلود کرد. ناگفته نماند که این محصول در حال حاضر بیش از 3000 کاربر دارد.
 • این کیف پول با Daedalus و Yoroi سازگار است، بنابراین کاربران می‌توانند کیف پول‌ها را از این دو برنامه بازیابی کنند، اما به خاطر داشته باشید که محدودیتی نیز برای آن وجود دارد، زیرا Nami تمام آدرس‌های مرتبط با کیف پول وارداتی کاربران را ردیابی نمی‌کند.
 • نامی هم‌چنین به کاربران این امکان را می‌دهد که از یک عبارت Seed حساب‌های فرعی ایجاد کنند. همه حساب‌ها به جز اولین حساب از Daedalus/Yoroi پنهان هستند. کارشناسان استفاده از Nami و Daedalus/Yoroi را به‌طور همزمان توصیه نمی‌کنند، اما از عبارت seed برای انتقال دارایی‌ها از یک کیف پول به کیف پول دیگر بهره می‌گیرند.
 • با وجودی که فقط یک عبارت seed را می‌توان در این کیف پول وارد کرد اما می‌توان از آن حساب‌های فرعی ایجاد کرد. هر حسابی مستقل از حساب‌های دیگر کیف پول خودش است.
کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
چقدر مفید بود؟
دیدگاهتان را بنویسید