10 مورد از بهترین سایت‌های NFT برای هنرمندان | گالری‌های دنیای آینده

NFT برای هنرمندان

با پیشرفت روزافزون فناوری، هنرمندان فضای زیادی برای تطبیق آثار خود پیدا کردند و NFT برای هنرمندان با تکیه بر فناوری‌های جدید، راه‌حل‌های ارزشمندی را برای به نمایش‌گذاشتن آثارشان ارائه می‌کنند. با توجه به رواج آثار هنری در دنیای امروز، آثار دیجیتالی هنرمندان مدت‌هاست بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و تا حدودی می‌توان گفت که آزادانه در دسترس هستند.

NFTها مظهر انقلاب دیجیتال هستند و در سال‌های اخیر، به دلیل تکامل فضای دیجیتال، محبوبیت و توجه زیادی به دست آورده‌اند. این تکامل منجر به رویدادهای تبلیغاتی بزرگی برای این فناوری شده است. انواع مختلفی از NFTها وجود دارند اما NFTهای هنری و بازارهای آن برای کسب درآمد از هنرهای دیجیتال به یک‌ گزینه عالی برای ارائه آثار دیجیتال هنرمندان تبدیل شده است. اما بازار هنری NFT چیست و بهترین بازار و سایت‌های NFT برای هنرمندان کدام‌ها هستند؟ در ادامه این مقاله به پاسخ این پرسش‌ها می‌پردازیم.

NFT یا توکن غیرقابل تعویض چیست؟ معرفی کوتاهی از NFT

به‌طور کلی،NFT‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که مالکیت را در شبکه بلاک‌چین تضمین می‌کنند. NFTها برای بخش‌های متعددی در دنیای تجارت باز هستند و در بهترین بازارهای NFT معامله می‌شوند. NFT بر فناوری بلاک‌ چین متکی است؛ چرا که ماهیت غیرمتمرکز و منحصربه‌فرد بلاک‌چین به ایجاد راه‌های جدیدی کمک می‌کند که در آن می‌توان هنر را تولید و به دست آورد.

بهترین بازارهای NFT

استفاده از بلاک‌چین می‌تواند برخی از قدرت‌های کلکسیونرها و فروشندگان بزرگ را در دنیای هنر کاهش دهد و بخشی از قدرت را به هنرمندان بازگرداند. این حرکت میانجی‌هایی را که اغلب به دنبال کاهش سود زیادی از فروش آثار هنری هستند، از بین می‌برد و در نتیجه هنرمند، انگیزه بیشتری برای استعدادهای جدید و امیدوارکننده به‌دست می‌آورد و به درآمد بالاتری نیز می‌رسد.

NFT در هنر چیست و چه کاربردی دارد؟

ترکیب NFT و هنر یک دارایی دیجیتال کلکسیونی است که می‌تواند در دنیای دیجیتال قابل معامله باشد. همان‌طور که می‌دانید، فایل‌های دیجیتال را می‌توان به راحتی کپی کرد. اما در موردNFT ها این‌طور نیست. این آثار با یک گواهی دیجیتال خرید و فروش می‌شوند که نشان‌دهنده مالکیت یک دارایی مجازی یا فیزیکی منحصربه‌فرد است که یک هنرمند آن را تولید کرده است. با توجه به ماهیت بلاک‌چین، هیچ‌کس نمی‌تواند سابقه مالکیت آثار هنری را تغییر دهد یا برای ایجاد نسخه جدیدی از NFT، آن را کپی کند. NFT برای هنرمندان یک روش جدید برای ارائه آثار هنرمندان و کسب سود و درآمد به روش کاملا دیجیتال و با استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض است.

بازار هنری NFT یا سایت‌های NFT برای هنرمندان چیست؟

بازار هنری NFT پلتفرمی است که تحت بخش بازارهای انحصاری قرار می‌گیرد. این بازار هنری فقط مجموعه‌های هنری دیجیتال را تحت نظارت فناوری بلاک‌چین معامله می‌کند. بازار هنری NFT یک نوع بسیار محبوب از بازارهای NFT  است که بین جامعه دیجیتال محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

در بازارهای باز، ترافیک کاربران بیشتر است زیرا هر نوع NFT در آن‌جا معامله می‌شود اما بازار هنری NFT، ترافیک کمتری دارد و از ازدحام شبکه برای کاربرانی که می‌خواهند NFTهای هنری را معامله کنند، جلوگیری می‌کند. بنابراین، بازدید از بازارهای انحصاری هنری بسیار هوشمندانه است. این بازارها انواع متعددی دارند و در مدت‌زمان کوتاهی مورد استقبال علاقمندان NFT قرار می‌گیرند. بازارهای هنری معمولا به عنوان اصلی‌ترین کاربرد NFT برای هنرمندان در نظر گرفته می‌شود.

کاربرد NFT در هنر

سایت‌های معروف NFT برای هنرمندان

امروزه بیشتر آثار هنری به‌صورت دیجیتالی ارائه می‌شوند که این امر باعث می‌شود که هنرمندان بتوانند آثار کمیاب و منحصربه‌فردی را به حامیان خود هدیه دهند. به‌عنوان مثال، برخی از NFTها آثار هنری دیجیتالی هستند و مردم اکنون در حال جمع‌آوری این آثار هنری دیجیتال هستند و برخی از این NFTها به قیمت‌های فوق‌العاده‌ای به فروش رفته‌اند.

از برخی جهات، NFTها شبیه بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند، البته به جز ویژگی غیرقابل تعویض و غیرقابل تقسیم بودن آن‌ها که این ویژگی اصلی کاربرد NFT در هنر را امکان‌پذیر می‌سازد. اولین NFT ها بخشی از بلاک‌چین اتریوم بودند که اطلاعات الکترونیکی اضافی را برای تشخیص منحصربه‌فرد بودن خود ذخیره می‌کردند. دیگر بلاک‌چین‌ها نیز اکنون NTFها را تسهیل می‌کنند. به دلیل تفاوت فناوری بلاک‌چین، همه بازارهایNFT همه انواع NFT را خرید و‌ فروش نمی‌کنند.

سایت‌های معروف NFT برای هنرمندان

سازندگان اغلب یک بازار NFT را براساس این که آیا آن بازار از استاندارد توکن NFC خاصی پشتیبانی می‌کند یا خیر، انتخاب می‌کنند. برای مثال اتریوم اکنون دو استاندارد ERC-721 و ERC-1155 را منتشر کرده است. بایننس نیز استانداردهای BEP-721 و BEP-1155 را منتشر کرده است. دو استاندارد “1155” با استانداردهای اصلی “721” متفاوت هستند؛ زیرا اجازه می‌دهند چندینNFT با هم جمع و معامله شوند.

بهترین بازار NFT برای هنرمندان کدام‌ها هستند؟

در این بخش به برخی از بهترین بازارهای NFT برای هنرمندان اشاره کرده‌ایم:

  • Foundation

Foundation یکی از محبوب‌ترین بازارهای هنر NFT در دنیای دیجیتال است. این بازارها، حراج‌های زنده را برای توکن‌های غیرقابل تعویض انجام می‌دهند. در این وب سایت بازار هنری NFT کاربران می‌توانند آثار هنری مختلف را که توسط هنرمندان NFT با سکه‌های ETH ایجاد شده‌اند، پیشنهاد دهند. این NFTها بعدا در کیف پول Metamask ذخیره شده و در بازارهای مختلف NFT ثانویه فروخته می‌شوند.

  • SuperRare

SuperRare یک بازار NFT برای هنرمندان است که برای جمع‌آوری و خرید مجموعه‌های هنری دیجیتال تک ‌نسخه مختلف استفاده می‌شود. هر اثر هنری منحصربه‌فرد است و به‌طور واقعی توسط هنرمندان NFT در شبکه بلاک‌چین ایجاد شده است. این آثار هنری را می‌توان به‌عنوان یک کالای جمع‌آوری‌ شده رمزنگاری کرده و در بازارهای مختلف NFT  ثانویه معامله کرد.

NFT و هنر

  • Nifty Gateway

Nifty Gateway یک بازار NFT هنری است که برای خرید و فروش NFTهای مبتنی بر هنر با کمک بلاک‌چین اتریوم استفاده می‌شود. این وب‌سایت بازار هنری NFT طیف گسترده‌ای از آثار هنرمندان مشهور در سراسر جهان را ارائه می‌دهد. Nifty Gateway یک بازار پرطرفدار درحال‌حاضر است. بیش از 1 میلیارد نفر در حال جمع‌آوری NFTها هستند و انتظار می‌رود این تعداد به زودی به اوج خود برسد.

  • OpenSea

OpenSea یک بازار بسیار محبوب نوع باز NFT است. از این بازار برای خرید و فروش انواع NFT استفاده می‌شود. از این رو، NFTهای هنری مانند NFT و عکاسی را نیز شامل می‌شود. این بازار NFT بر روی بازار اتریوم ساخته شده است. OpenSea به دلیل توانایی آن در جذب تعداد زیادی از کاربران به این پلتفرم، به عنوان یکی از بهترین بازارها در نظر گرفته می‌شود. این بازار تاکنون بیش از 4 میلیارد دلار معامله هنری را به ثبت رسانده است.

  • Rarible

Rarible یک وب‌سایت بازار هنری NFT برای هنرمندان است که تجارت NFTهایی را که توسط سازندگان و هنرمندان دیجیتال ایجاد شده‌اند، امکان‌پذیر می‌کند. مالکیت دارایی‌های دیجیتال در شبکه بلاک‌چین ذخیره می‌شود. Rarible از ترکیب سه فناوری بلاک‌چین اتریوم، تزوس و فلو استفاده می‌کند. بنابراین، این بازار NFT به عنوان یکی از انعطاف‌پذیرترین بازارها در دنیای دیجیتال در نظر گرفته می‌شود.

  • MakersPlace

MakersPlace یک بازار برتر NFT فقط با دعوت برای آثار هنری دیجیتالی کمیاب و معتبر است که گروهی از بهترین ذهن‌های خلاق جهان را در اختیار دارد، MakersPlace از پرداخت Stripe پشتیبانی می‌کند و از ژانویه 2022 حدود 700 هزار ترافیک ماهانه دارد.

  • Async Art

Async Art نوع جدیدی از بازار NFT برای هنرمندان است که ازNFTهای پویا و تعاملی با کمک لایه‌بندی چند سطحی پشتیبانی می‌کند. با Async Art، هنرمندان می‌توانند هنرهای قابل برنامه‌ریزی را ایجاد و فهرست کرده و ویژگی‌هایی مانند کنترل رنگ، پس‌زمینه و حتی موقعیت یک شخصیت را در هنرهای خود پیاده‌سازی کنند. این پلتفرم NFT بیش از 11.4 میلیون دلار در مناقصه و 4.3 میلیون دلار در حجم فروش داشته است و 10 درصد حق امتیاز برای سازندگان NFT ارائه می‌دهد.

  • AtomicMarket

AtomicMarket یک قرارداد هوشمند بازار NFT نقدینگی مشترک است که توسط چندین وب‌سایت استفاده می‌شود. نقدینگی مشترک به این معنی است که هر چیزی که در یک بازار فهرست شده است در سایر بازارها نیز نشان داده می‌شود. این یک بازار برای دارایی‌های اتمی و استانداردی برای توکن‌های غیرقابل تعویض در فناوری بلاک‌چین eosio است. همه افراد در این بازار می‌توانند از استاندارد دارایی اتمی برای توکن‌سازی و ایجاد دارایی‌های دیجیتال و خرید، فروش و حراج دارایی‌ها استفاده کند.

NFT و عکاسی

  • BakerySwap

BakerySwap یک بازارساز خودکار (AMM) و صرافی غیرمتمرکز (DEX) در زنجیره هوشمند بایننس است. و از یک رمز بومی BakerySwap (BAKE) استفاده می‌کند. BakerySwap یک هاب رمزنگاری چند منظوره است که طیف وسیعی از خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) و همچنین یک سکوی راه‌اندازی ارز دیجیتال و سوپرمارکت توکن غیرقابل تعویض (NFT) را ارائه می‌دهد. مارکت NFT این بازار، میزبان هنرهای دیجیتال، مسابقات MIM و NFT در بازی‌هایی است که کاربران می‌توانند هزینه آن را با توکن‌های BAKE بپردازند.

  • KnownOrigin

KnownOrigin یک بازارNFT برای هنرمندان است که در آن می‌توانید آثار هنری دیجیتال کمیاب را کشف و جمع‌آوری کنید. هر اثر هنری دیجیتال در KnownOrigin معتبر و منحصربه‌فرد است. هنرمندان می‌توانند از این پلتفرم برای نمایش و فروش آثار خود به کلکسیونرها استفاده کنند. این وب‌سایت توسط بلاک‌چین اتریوم ایمن شده است. هنرمندان می‌توانند آثار هنری دیجیتال خود را به‌‌صورت jpg یا گیف به گالری KnownOrigin همراه با همه فایل‌ها در IPFS ارسال کرده و آن‌ها را به نمایش بگذارند.

بازار هنر NFT به عنوان یک مدل تجاری، چه کاری انجام می‌دهد؟

بازارهای هنریNFT یک انتخاب عالی برای ایجاد آن‌ها به عنوان یک مدل تجاری هستند. با افزایش ظهور هنرهای NFT، سود و درآمد زیادی را برای معامله‌گران ایجاد کرده است. این پردازش‌های باورنکردنی این سوال را برای جامعه دیجیتال ایجاد می‌کند که چگونه می‌توان هنرهایNFT  را ساخت؟

به‌طور کلی، برای ساخت هنرهای NFT، بازارهای هنر NFT برای هنرمندان ایجاد شده‌اند که کاربران می‌توانند آثار هنری دیجیتال خود را با آپلود آن در پلتفرم بازار به NFT  تبدیل کنند.

دیدگاه پایانی

حوزه بازارهای هنرNFT در حال تبدیل‌شدن به یک بخش غالب در فضای دیجیتال است. امروزه تعداد زیادی از کسب‌وکارها مفهوم توسعه یک بازار NFT هنری را به عنوان یک تجارت بزرگ می‌بینند. هنرمندان نیز می‌توانند با درنظرگرفتن ویژگی‌های NFT و دنیای هنر دیجیتال، محصولات خود را در بهترین بازار‌ها و وب‌سایت‌های هنری به مشتریان خود ارائه کرده و از این طریق به درآمد بالایی برسند. برای درک بهتر اهمیت NFT، باید ابتدا با آن آشنا باشید به همین منظور مینی دوره NFT برای شما عزیزان قرار داده شده است که برای دسترسی می‌توانید به صفحه مربوط به دوره مراجعه کنید.

چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *