کیف پول کاغذی ارز دیجیتال به همراه آموزش ساخت

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

کیف پول کاغذی روشی آفلاین برای ذخیره ارزهای دیجیتالی است. ارزهای دیجیتالی برخلاف ارزهای فیات، شکل فیزیکی ندارند و برای ذخیره‌‌‌‌سازی آن‌‌‌‌ها باید از کیف‌‌‌‌پول‌‌‌‌های مخصوص استفاده کرد. کیف‌‌‌‌پول‌‌‌‌های ارزهای دیجیتالی معمولاً وابسته به نرم‌‌‌‌افزار هستند و به بروزرسانی بلاک‌‌‌‌چین کمک می‌‌‌‌کنند. باوجودی که نام این کیف‌‌‌‌پول‌‌‌‌ها، والت کاغذی است، اما ارز دیجیتال را فیزیکی ذخیره نمی‌‌‌‌کنند. کیف پول کاغذی در سال‌‌‌‌های اولیه بیت‌‌‌‌کوین محبوب بودند. در سال‌‌‌‌های اخیر، کاربران رمزارزها تمایل دارند تا از روش های دیگری برای تأمین منابع خود استفاده کنند.
در این مقاله از دلفین وست والت کاغذی را به طور کامل معرفی خواهیم کرد و روش تهیه آن را شرح خواهیم داد.

 کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذی از کلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می‌‌‌‌کند. کاربران ارز دیجیتال که مایل به نگه‌‌‌‌داری دارایی‌‌‌‌های خود در والت کاغذی هستند، معمولاً مراحل چاپ کلید خصوصی روی کاغذ را طی می‌‌‌‌کنند. برای کسانی که علاقه‌‌‌‌مند به راه‌‌‌‌اندازی کیف پول کاغذی هستند، اولین قدم بازدید از یک سایت تولیدکننده کیف پول است، که به صورت تصادفی کلیدها و کدهای QR مربوطه را ایجاد می‌‌‌‌کند.

معمولاً توصیه می‌‌‌‌شود کاربران هنگام دسترسی به کلیدها، دسترسی به اینترنت را قطع کنند و پس از ایجاد کلیدها، تاریخچه مرورگر را پاک کنند. در حالت ایده‌‌‌‌آل، کلیدها باید در یک کامپیوتر کاملاً جدید تولید ‌‌‌‌شوند تا کاملاً از هرگونه تداخل بدافزار جلوگیری شود. البته، این برای اکثر کاربران عملی نخواهدبود، اما همه حداقل باید قبل از تولید کلیدها، یک بدافزار مناسب را در رایانه خود نصب کنند.

پس از آن باید مطمئن شوید که کاغذ محتوی اطلاعات ارز دیجیتال در جای امنی قرار بگیرد. برای استفاده کافی است کد درج‌‌‌‌شده روی کاغذ اسکن شود. البته برای راحتی انجام تراکنش‌‌‌‌ها و معاملات، کاربران باید کیف‌‌‌‌پول زنده، یعنی کیف‌‌‌‌پولی که به اینترنت متصل باشد تهیه کنند.

مزایا و معایب والت کاغذی

برای مدت‌‌‌‌ها تنها راه امن نگه‌‌‌‌داشتن ارزهای دیجیتالی، کیف‌‌‌‌پول‌‌‌‌های فیزیکی بودند. کیف پول کاغذی نیز به دلیل امنیت در برابر حملات سایبری، بدافزارها و غیره، از روش‌‌‌‌های محبوب نگه‌‌‌‌داری ارز دیجیتال، به‌‌‌‌ویژه بیت‌‌‌‌کوین بود. به هرحال هر تکنولوژی به دلایلی ابداع می‌‌‌‌شود مزایا و معایبی دارد که انواع کیف پول ارز دیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

مزایای والت کاغذی

 • تنها مزیت این روش، آسیب‌‌‌‌پذیری کم‌‌‌‌تر نسبت به حملات سایبری است. چرا که این کیف‌‌‌‌پول‌‌‌‌ها آفلاین هستند و کلیدها کمتر در دسترس هکرها و بدافزارها قرار می‌‌‌‌گیرند.

معایب والت کاغذی

 • روش چاپ و نوع چاپگر مهم است. اگر کدها به مرور زمان کم‌‌‌‌رنگ شوند و دیگر قابل اسکن ‌‌‌‌شدن نباشند، دارایی خود را از دست خواهید داد.
 • توجه داشته ‌‌‌‌باشید که روی کیف‌‌‌‌پول دو کد، یکی آدرس کیف ‌‌‌‌پول شما و دیگری کد مربوط به ارز شما چاپ می‌‌‌‌شود. بنابراین باید آن را از خطرات فیزیکی که ممکن است رخ دهد در امان نگه‌‌‌‌دارید. خطراطی مانند دزدیده ‌‌‌‌شدن یا آسیب دیدن.
 • چاپگرها اگر به شبکه‌‌‌‌های بزرگت متصل باشند ممکن است اطلاعات را ذخیره کنند. در این‌‌‌‌صورت با حمله سایبری، افراد می‌‌‌‌توانند به کلیدهای شما دسترسی پیدا کنند.

ساخت کیف پول کاغذی

آموزش ساخت کیف پول کاغذی

 1.  ابتدا وارد یکی از سایت‌‌‌‌های تولید کیف‌‌‌‌پول شوید.
 2. سپس به دنبال عبارتی با مضمون تولید کلید و والت کاغذی(generate keys and create paper wallet) بگردید و روی ان کلیلک کنید.
 3. پس از آن فایلی که در سایت قرار دارد را دانلود کنید.
 4. بعد از تمام شدن دانلود، اتصال خود به اینترنت را قطع کنید.
 5. فایل دانلود شده را اجرا کرده و مراحل تولید کلید را طی‌‌‌‌کنید.
 6. نوع کیف‌‌‌‌پول را براساس ارز دیجیتال موردنظر خود انتخاب کنید.
 7. از یک چاپگر آفلاین برای چاپ کیف‌‌‌‌پول استفاده کنید. حال شما صاحب کیف‌‌‌‌پول خود شده‌‌‌‌اید.
 8. فراموش نکنید که امنیت کیف ‌‌‌‌پول را با نگه‌‌‌‌داری آن در جایی مطمئن تأمین کنید.

در برخی از وب‌‌‌‌سایت‌‌‌‌های تولید کیف ‌‌‌‌پول، همه‌‌‌‌چیز به صورت انلاین انجام می‌‌‌‌شود، بنابراین فایلی برای دانلود و اجرا وجود ندارد. همان‌‌‌‌طور که قبلاً گفتیم بسیار مهم است که بعد از دریافت کیف‌‌‌‌پول، تاریخچه مرورگر خود را پاک کنید و در حین دریافت کلیدها، ضدبدافزار و آنتی‌‌‌‌ویروس داشته‌‌‌‌باشید. بنابراین می‌‌‌‌توان گفت کیف پول کاغذی به دو روش، آنلاین و آفلاین می‌‌‌‌تواند ساخته‌‌‌‌شود.

5 تولیدکننده کیف پول کاغذی

 1. Bitaddress.org
 2. Walletgenerator.net
 3. Bitcoinpaperwallet.org
 4. Mycelium.com
 5. Verge paper wallet generator

انواع کیف پول کاغذی

علاوه‌‌‌‌بر برنامه‌‌‌‌های منبع‌‌‌‌باز، دو مولد کیف ‌‌‌‌پول اول ذکرشده در بالا، walletgenerator.net و Bitaddress.org از موتور جاوا‌‌‌‌اسکریپت مرورگر استفاده می‌‌‌‌کنند. این به حذف ارسال کلیدهای تولید‌‌‌‌شده از طریق اینترنت کمک می‌‌‌‌کند. این برنامه‌‌‌‌ها همچنین دارای یک توالی تصادفی برای تولید کلید هستند. Bitcoinpaperwallet.org کم و بیش از پروتکل مشابه سایر تولیدکنندگان والت کاغذی که در بالا ذکر شد استفاده می‌‌‌‌کند. مسلماً Bitcoinpaperwallet.org یکی از ساده‌‌‌‌ترین تولیدکنندگان والت کاغذی است. مولدان کیف پول کاغذی Mycelium و Verge نیز برنامه‌‌‌‌های مناسبی برای تولید کلیدهای خصوصی و عمومی هستند. تمام آنچه شما نیاز دارید یک چاپگر و یک USB است. USB خود را به چاپگر متصل کنید و والت کاغذی شما به طور خودکار تولید می‌‌‌‌شود. حتی نیازی به لمس رایانه ندارید، چراکه برنامه ها همه کارها را برای شما انجام می‌‌‌‌دهند.

نحوه استفاده از والت کاغذی

استفاده از این کیف‌‌‌‌ پول‌‌‌‌ها بسیار ساده است. اگر از استخراج برای دریافت ارزهای دیجیتالی استفاده می‌‌‌‌کنید، در مرحله‌‌‌‌ای که تراکنش را به پایان رسانده و از شما خواسته می‌‌‌‌شود، آدرس کیف ‌‌‌‌پول خود را وارد کنید، کدی که روی آن درج شده ‌‌‌‌است را وارد می‌‌‌‌کنید. طبیعی است که بر بستر بلاک-چین هرگونه جابجایی به همین ترتیب صورت می‌‌‌‌گیرد. اگر از صرافی‌‌‌‌های ارز دیجیتال استفاده می‌‌‌‌کنید، برای خرید کافی است از یکی از روش‌‌‌‌های اسکن QR یا وارد کردن دستی استفاده کنید. برای خرید باید از کلید عمومی، که آدرس کیف‌‌‌‌پول است استفاده کنید. درمقابل برای فروش نیز به همین ترتیب، اما این‌‌‌‌بار از کلید خصوصی استفاده کنید. آنچه باعث نگرانی است، وارد کردن دستی کد است. ممکن است در حین تایپ کد دچار اشتباه شوید، و دارایی خود را با ارسال به کیف‌‌‌‌پول شخص دیگر از دست ‌‌‌‌بدهید. بنابراین اسکن کردن بهترین گزینه است.

سخن پایانی

باوجودی که در حال حاضر کیف ‌‌‌‌پول‌‌‌‌های ارز دیجیتال نرم‌‌‌‌افزاری و سخت‌‌‌‌افزاری بسیار متنوعی در بازار وجود دارد، هنوز هم کیف‌‌‌‌پول‌‌‌‌های کاغذی طرفداران خود را دارند. آفلاین بودن این کیف‌‌‌‌پول‌‌‌‌ها دلیل بسیاری برای استفاده از آن‌‌‌‌ها است. باتوجه به آن‌‌‌‌چه درمورد مزایا و معایب این والت‌‌‌‌ها گفتیم، مزایای کم در مقابل معایب زیاد ممکن است عده‌‌‌‌ زیادی را از استفاده از آن‌‌‌‌ها منصرف کند. به هرحال این تکنولوژی وجود دارد و هر ابداعی به دلیل احساس نیاز شکل گرفته‌‌‌‌است. اگر به دنبال کسب اطلاع از بهترین‌‌‌‌ها در حوزه ارزهای دیجیتالی هستید، می‌‌‌‌توانید با شرکت در دوره آموزش سرمایه‌‌‌‌گذاری در ارزهای دیجیتال، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *