بازیابی کلیدی خصوصی گمشده در بیت کوین

بازیابی کلید خصوصی

بازیابی کلید خصوصی گمشده از نظر شما ممکن است یا خیر؟ در گذشته هنگامی که کلیدهای دسترسی، دچار آسیب زدگی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شد عملا استفاده از بیت کوینی که در داخل کیف پول وجود داشت امکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیر نبود. چندی پیش برنامه نویسی اظهار داشت که با استفاده از ابزاری که تولید کرده است قادر است بیت کوین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که به هر دلیلی از دست رفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند را به کیف پول شما برگرداند. هنگامی که کلیدهای دسترسی به بیت کوین دچار مشکل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند این برنامه کار را برای شما آسان نموده و به شما کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند بتوانید وجوه از دست رفته خود را بازیابید. همچنین ترفندهای دیگری نیز برای بازیابی کلید خصوصی گمشده وجود دارد.

بیت کوین های گمشده

آمار و ارقام نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد تقریبا 5/1 از بیت کوینی که استخراج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود به دلایل مختلفی گم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. در نتیجه افرادی وجود دارند که با بهره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری از برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خاصی تنها هدف خود را بازگرداندن بیت کوین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گمشده به صاحبان آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می دانند. برای مثال یکی از این شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها شرکت هیپنوتیزم است. همچنین شرکت Chainalysis در نیویورک نیز هدف خود را بازیابی حساب بیت کوین و برگرداندن بیت کوین به صاحبان خود عنوان کرده است. نگهداری بیت کوین در کیف پول ارز دیجیتال (والت) انجام می شود. متاسفانه هیچ سازمان و یا بانکی پشتیبانی از بیت کوین را بر عهده ندارد در نتیجه اگر رمز کیف پول گم شود، امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت و بازیابی حساب بیت کوین تا چند سال پیش امری غیرممکن به نظر می‌آمد. در گذشته که قیمت بیت کوین ارزان بود برای گم شدن بیت کوین چندان ناراحت کننده نبود اما در حال حاضر با افزایش قیمت بیت کوین این مساله می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند دغدغه بسیاری از افراد باشد. جالب است بدانید بیت کوین که اولین ارز دیجیتال است بیشترین قدمت را نیز دارد، در نتیجه گم شدن بیت کوین بیش از هر ارز دیجیتال دیگری اتفاق افتاده است.

بازیابی بیت کوین گمشده

نحوه بازیابی کلید خصوصی گمشده

نحوه بازیابی کلید خصوصی گمشده دغدغه عده بسیاری است و دوست دارند بدانند این کار دقیقا چگونه انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. در ادامه دو شرکت که این کار را انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند برای شما معرفی خواهیم کرد.

بازیابی کلید خصوصی گمشده توسط شرکت Wallet Recovery

یکی از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های که بازیابی کلید خصوصی گمشده را انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد Wallet Recovery است. چهار کارمند از شرکت Wallet Recovery مامور هستند تا این کار را انجام دهند. برای انجام بازیابی کلید خصوصی گمشده جست و جوی فراگیری برای رمز گشایی انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. روش کار شرکت به این صورت است که مجهز به نرم افزارهای خاصی است که میلیون‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها پسورد را چک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تا بتوانند کیف پول مشتری مورد نظر را پیدا کنند.

یکی از سوالاتی که افراد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پرسند این است که چه مقدار هزینه برای این کار باید پرداخت شود؟ شرکت Wallet Recovery حدودا 20% از دارایی که بازیابی کرده است را از کیف پول برداشت کرده و در نهایت رمز کیف پول را پس از بازیابی برای مشتری ارسال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. بازیابی کلید خصوصی گمشده ممکن است چندین ماه و یا چندین روز طول بکشد و هر چه افراد اطلاعات بیشتری در مورد پسورد و سایر اطلاعات کیف پول خود داشته باشند بیشتر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به این مساله امیدوار باشند. بازایابی رمز خصوصی گمشده توسط روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که شرکت Wallet Recovery به کار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد حدودا 30 درصد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند امیدوارکننده باشد.

بازیابی رمز عبور گمشده بیت کوین به روش هیپنوتیزم

یکی از روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که با استفاده از آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان بازیابی کلید خصوصی گمشده را انجام داد روش هیپنوتیزم است. میلر برای اولین بار این روش را مطرح کرد و ادعا داشت با استفاده از حافظه تصویری افراد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان رمز عبور گمشده آنان را بازیابی کرد. میلر به عنوان دستمزد میزان نیم بیت کوین به اضافه 5 درصد از مبلغی که بازیابی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند را به مشتریان پیشنهاد داده است. این در حالی است که میلر لایت کوین و اتریوم را نیز به جای بیت کوین قبول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

میلر مدت زمان پیشنهادی برای بازیابی کلید خصوصی را حدودا 3 هفته می داند زیرا 3 هفته طول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کشد تا اطلاعات در ضمیر ناخودآگاه بازیابی شوند. همچنین وی معتقد است که مشتریان خودشان مقدار تعیین شده را از شدت خوشحالی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پردازند. او اعتقاد دارد شانس موفقیتش در این روش حدودا 50% است و میزان نصف سفارشی که سالانه دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند را انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

کلید خصوصی بیت کوین کجاست؟

کلید خصوصی بیت کوین

یکی از مهم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین مسائلی که در ارز دیجیتال کاربرد دارد و باید در مورد آن دقت لازم را به خرج دهید کلیدهای خصوصی است. کیف پول بیت کوین کلیدهای عمومی و خصوصی دارد که لازم است افراد نسبت به آن از اطلاعات کافی برخوردار باشند. کلید خصوصی بیت کوین رشته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای محرمانه و ترکیبی از اعداد و حروف است که در واقع رمز کیف پول بیت کوین به حساب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید. برای انتقال بیت کوین و دسترسی به اموال داخل بیت کوین داشتن این رمز ضروری است. کلید خصوصی بیت کوین به وسیله توابع رمز نگاری و از روی پسورد کیف پول درست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. از آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جا که پسورد کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها با هم فرق دارد در نتیجه کلید خصوصی نیز متفاوت است. فراموش نکنید اگر کلید خصوصی نداشته باشید در واقعیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان گفت شما صاحب بیت کوینی که در کیف پول شما است نیستید. لازم است از کلید خصوصی خود یک بکاپ تهیه کرده و در نگهداری از آن کوشا باشید. زیرا بازیابی تنها از طریق کلید خصوصی امکان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیر است. بنابراین در صورتی که گوشی و یا لپ تاپ شما مفقود شود یا به هر دلیلی از بین برود بدون بکاپ از کلید خصوصی امکان بازیابی برای شما وجود نخواهد داشت.

بهترین راه برای بیت کوین های گمشده

فراموش نکنید بهترین راه برای این که بیت کوین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما گم نشود این است که هرگز نباید این بیت کوین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها گم شوند. امروزه سو استفاده از رمز ارز بسیار زیاد بوده و بهترین راه برای حفاظت در برابر سرقت استفاده از کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری است. فراموش نکنید عبارت بازیابی لازم است به دقت نوشته شده و در جایی امن نگهداری شود. همیشه لازم است از داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کیف پول یک بکاپ تهیه شود و به هیچ وجه نباید ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین را در صرافی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نگهداری کرد. فراموش نکنید مرگ همیشه در کمین است پس اگر برنامه بلندمدت دارید حتما این مساله را مد نظر قرار دهید زیرا پس از فوت اگر رمز عبور شما در دسترس کسی نباشد، بیت کوین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما مفقود خواهد شد.

سخن آخر

بازیابی کلید خصوصی گمشده رویایی است که امروزه در بسیاری از موارد به حقیقت تبدیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. حدودا 5/1 بیت کوینی که استخراج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، مفقود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گردد. از این رو شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی به فکر افتادند تا با ارائه راه حل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مناسب بتوانند در ازای دریافت دستمزد کلید خصوصی افراد را بازیابی کنند. این شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلفی را انتخاب کردند و امروزه در سراسر دنیا به بازیابی کلید خصوصی گمشده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پردازند.

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
1/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید