بزرگ‌ترین مشکل فعالین بورس چیست؟

مشکل بورسی

تریدرها در فضای بازارهای مالی، مشکلات مختلفی را تجربه می‌کنند. این مشکلات گاه آن قدر شما را به چالش می‌کشند که ممکن است با سردرگمی و ضرر و زیان زیادی از این بازارها خارج شوید. اما بزرگترین مشکل بورسی تریدرهای تازه کار در بازارهای معاملاتی چیست؟ در این مقاله قصد داریم بزرگترین مشکل بورسی مبتدی‌ها در بازارهای مالی را بررسی کنیم. به طور قطع، این مشکل، مشکل شما هم خواهد بود؛ در نتیجه توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بزرگترین مشکل بورسی من

بگذارید تجربه شخصی خود را از بزرگترین مشکل بورسی که با آن سر و کار داشتم با شما در میان بگذارم. زمانی که من به عنوان یک تریدر تازه کار به بازارهای مالی وارد شدم مشکل بزرگی را تجربه کردم که این مشکل ممکن است بزرگترین مشکل بورسی تمامی تریدرهای تازه کار باشد. اما این مشکل چیست؟ در ابتدای ورودم به بازارهای مالی، معاملات مختلفی را باز می‌کردم و با تمام توانم برای سوددهی در این معاملات پیش می‌رفتم؛ اما در نهایت شاهد بسته شدن این معاملات با ضرر و زیان بالا بودم. پس از بسته شدن معاملات با ضرر فراوان، نسبت به تغییر استراتژی و تکنیک‌های خود اقدام کرده و راه کاری مختلفی را امتحان می‌کردم. در این بین، تکنیک‌های اشتباهی را هم در پیش می‌گرفتم. برای مثال در یکی از معامله‌هایی که حد ضرر تعیین نکرده بودم، سود زیادی را به دست آوردم. همین موضوع باعث شد که به تعیین حد ضرر، به عنوان یک اقدام اشتباه نگاه کنم و دیگر این تکنیک را مورد استفاده قرار ندهم!

همه این اتفاقات موجب شد که به رفتارهای درست ضرر رسان خود به چشم یک رفتار اشتباه نگاه کنم و همه رفتارهای غلط سود رسان خود را یک رفتار درست بدانم. همین موضوع موجب می‌شد که دائم در حال ضرر کردن باشم.

راه کاری برای حل این مشکل

اگر شما هم با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنید، مشورت با یک فرد کاربلد و با تجربه می‌تواند شما را از بابت درست بودن مسیری که در پیش گرفته‌اید آسوده خاطر کند. در نتیجه شما می‌توانید تنها با صرف مدت زمان کمتر از 6 ماه، بزرگترین مشکل بورسی خود را از میان بردارید و به سود دهی برسید. این مشورت و راهنمایی، همان هدفی است که ما در دوره تریدر شو آن را دنبال می‌کنیم. در این دوره، ما برای هر یک از شما، یک پشتبان را در نظر گرفته‌ایم که به مدت 9 ماه، شما را در معاملات‌تان یاری خواهد کرد. شما می‌توانید پرسش‌ها و تحلیل‌های مورد نظر خود را در رابطه با بورس تهران، فارکس، کریپتوکارنسی و… با او در میان بگذارید.

مزایای داشتن پشتیبان

این پشتیبان، تحلیل شما را بررسی کرده، درست و غلط بودن آن را به اطلاع شما می‌رساند و تمرین‌هایی را در هر جلسه برای شما ارسال خواهد کرد. پس از حل این تمرین‌ها و ارسال آن برای پشتیبانی ما، درست و غلط بودن حل تمرین را متوجه خواهید شد. همچنین می‌توانید برای قسمت‌هایی که متوجه نشده‌اید، توضیح مجدد دریافت کنید. در واقع شما یک مربی و راهنما را همیشه به همراه خواهید داشت که مانع سردرگم شدن شما خواهد شد و می‌تواند شما را از یک تریدر مبتدی به یک تریدر سود ده تبدیل کند. گاه در کار خود با دانشجوهایی مواجه می‌شویم که با شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف، اصولی منسوخ شده را آموخته‌اند و پس از ورود به یک دوره کارآمد، بدون همراهی یک پشتیبان خوب، قادر به کنار گذاشتن مطالب منسوخ شده نخواهند بود.

پشتیبان‌های دوره تریدر شو از بین چه کسانی انتخاب می‌شوند؟

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که این پشتیبان‌ها چه افرادی هستند؟ جالب است بدانید که ما در طی دوره‌های آموزشی خود، همواره به دنبال کشف برترین استعدادها در حوزه کار با بازارهای مالی هستیم. پس از کشف این استعدادها، سرمایه‌ای را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم و به این شکل به سود دهی بیشتر کارآموز و خودمان کمک خواهیم کرد. این پشتیبان‌ها از بین دانشجوهای با استعدادی که موفق به کسب سود در مدت زمان کمتر از 6 ماه شده‌اند، انتخاب خواهند شد. در واقع این افراد، نخبگان حوزه معامله‌گری هستند که می‌توانند به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند.

حال شاید این پرسش برای شما پیش آمده باشد که چرا نخبگان معاملاتی باید وقت خود را صرف آموزش به مبتدی‌ها کنند؟ در خانواده تریدر شو، قانونی داریم که تمامی افرادی که با آموزش‌های ما به سود دهی رسیده‌اند، باید دانش و اطلاعات خود را به دیگر تریدرهای تازه کار آموزش دهند. گاه پیش می‌آید که برترین دانش آموختگان ما، به طور داوطلبانه برای پشتیبانی اقدام می‌کنند. از دیدگاه شرکت کنندگانی که در دوره‌های ما شرکت کرده‌اند، این پشتیبانی یکی از نقاط قوت دوره‌های تریدر شو محسوب می‌شود که به حل مشکلات احتمالی شما کمک خواهد.

آیا وجود پشتیبان در بازارهای مالی ضرورت دارد؟

خیر؛ افرادی وجود دارند که بدون وجود پشتیبان به موفقیت و سود دهی می‌رسند؛ اما با قطعیت به شما می‌گوییم که همراه داشتن یک پشتیبان می‌تواند زمان لازم برای سود دهی شما را به یک پنجم کاهش دهد و با سرعت بیشتری شما را به موفقیت برساند. البته این پشتیبان حتما باید از بین افراد حرفه‌ای و افرادی که در بازارهای معاملاتی به موفقیت رسیده‌اند، انتخاب شود.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با رایج‌ترین و بزرگترین مشکل بورسی که در طول زمان فعالیت خود به عنوان یک مبتدی با آن مواجه خواهید شد، با شما صحبت کردیم. همچنین راه کاری کارآمد و امتحان شده را برای حل این معضل به شما معرفی کردیم که می‌تواند به حرفه‌ای شدن شما در مدت زمان کوتاه‌تری منجر شود. امیدواریم با خواندن این مقاله، شما به اهمیت وجود یک پشتیبان کاربلد پی برده باشید و برای بهتر شدن عملکرد خود در بازارهای مالی به توصیه‌های ما عمل کنید.

 

4.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *