چگونه ارز دیجیتال سودده را تشخیص دهیم؟

ترفند تشخیص ارز دیجیتال سودده

طبیعتاً بسیاری از افرادی که درگیر معامله در بازارهای مالی هستند، می‌خواهند ارزهای دیجیتال سودده را از دیگر ارزها تشخیص دهند و با خرید آن‌ها، سود بگیرند. اما چطور می‌توان چنین ارزهای دیجیتالی را پیدا کرد؟ در ادامه می‌خواهیم ترفندی را به شما معرفی کنیم که به کمک آن می‌توانید چنین ارزهای دیجیتالی که در آستانه رشد هستند را تشخیص دهید و از محدوده‌ی صعودی آن سود خوبی برای خود ثبت کنید. پس اگر شما نیز به دنبال یک ترفند برای تشحیص رمزارزهای قابل رشد هستیدِ، با ما همراه باشید.

ترفند تشخیص ارزهای دیجیتال سودده

برای تشخیص ارزهای دیجیتالی که نزدیک به رشد هستند و فرصت خرید خوبی دارند، باید مراحل زیر را طی نمایید:
به سایت کوین مارکت کپ «coinmarketcap.com» مراجعه نمایید (در این سایت کلیه اطلاعات مربوط به رمزارزهای موجود در کریپتوکارنسی وجود دارد. مانند اطلاعات وایت‌پیپر، تیم سازنده و پشتیبانی، قیمت، نمودار و …)
در صفحه اول سایت کوین مارکت کپ، لیستی از رمزارزها وجود دارد. در بالای این لیست نیز، یک منو وجود دارد که باید روی عبارت «7d%» کلیک نمایید. این گزینه 100 کوینی که در 7 روز گذشته بیشترین افزایش قیمت و صعود را تجربه کرده‌اند را به شما نمایش می‌دهد. اگر دوبار روی این گزینه کلیک کنید، لیست 100 کوین برتری که بیشترین زیان و کاهش قیمت را در 7 روز گذشته تجربه کرده‌اند را به شما نشان می‌دهد.
قبل از انتخاب کوین موردنظر در بین گزینه‌های فوق، به رتبه‌ی ارزهای دیجیتال دقت کنید. سعی کنید رمزارزهایی را مورد بررسی قرار دهید که حداکثر رتبه‌ی آن‌ها در بازار برابر با 70 یا 80 باشد. اگر رتبه یک رمزارز خاص بیشتر از 100 بود، کلاً آن را بررسی نکنید. چراکه شرایط این رمزارزها متفاوت است و در بررسی ما جای نمی‌گیرد. اما در بین کوین‌هایی که در 7 روز گذشته بیشترین زیان را ایجاد کرده‌اند، روی یکی از آن‌ها که رتبه پایین 85 دارد کلیک کنید یا با سرچ آن، نمودار قیمت آن را مشاهده نمایید.
معمولاً وقتی نمودار قیمت چنین کوین‌هایی را مشاهده می‌کنید، می‌بینید که در طی یک مدت خاص یک روند مشابه داشته‌اند. مثلاً یک شارپ قیمتی صعودی را داشته‌اند و سپس یک اصلاح انجام شده. یک جنبش، یک اصلاح، یک جنبش، یک اصلاح و ….. حالا این کوین خاص در یک اصلاح دیگر قرار دارد و در 7 روز گذشته با اُفت قیمت روبه‌رو بوده است. به نظر شما وقتی روند کلی نشان دهنده حرکات یک در میان جنبش و اصلاح بوده، پس از این اصلاح نیز نمی‌توان انتظار یک جنبش و شارپ صعودی دیگر را داشت؟! طبیعتاً می‌توان چنین انتظاری داشت؛ اما فقط به این یافته‌ی خود بسنده نکنید و با استفاده از ابزار فیبوناچی به رصد کردن عمقی‌تر نمودار قیمتی بپردازید.

با استفاده از ابزار فیبو سه نقطه‌ای می‌توان آخر روند اصلاحی نمودار را پیدا کرد. آن‌گاه با پیدا کردن آخر نمودار می‌توان منتظر رسیدن قیمت به آن حد بود و سپس معامله خرید خود را در آن نقطه باز کرد. چراکه با پایین یافتن اصلاح در نمودار، دوباره شاهد افزایش قیمت و جنبش در کوین خواهیم بود و این به معنای سود بردن افرادی است که در منطقه‌ی اصلاحی، کوین مورد نظر را خریداری کرده‌اند.
این ترفند را می‌توان روی اکثر نمودار کوین‌هایی که دچار اُفت قیمت شده‌اند، پیاده کرده و به ارزهای دیجیتال رو به رشد دست پیدا کرد. این در حالی است که گاهاً نمودار قیمت برخی از این رمزارزها قابلیت اجرای این ترفند را ندارد. یعنی روند آن جنبشی، اصلاحی نیست تا بتوان از اصلاح آتی آن برای سود گرفتن در جنبش بعدی استفاده کرد. بنابراین حتما به نوع نمودار دقت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *