استراتژی سودده ارزهای دیجیتال را چگونه ایجاد کنیم؟

استراتژی سودده ارزهای دیجیتال

[vc_row][vc_column][vc_column_text]استراتژی‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌ها عملکرد بهتری در بازاهای مالی مانند کریپتو داشته باشیم و سود بیشتری هم از بازار بگیریم. در ادامه می‌خواهیم یکی از استراتژی‌های کاربردی و سودده ارزهای دیجیتال را به شما معرفی کنیم که می‌توانید آن را در تحلیل‌های خود به‌کار بگیرید و سود ببرید. اگر این ترفند را قبلاً یاد می‌گرفتید و به کار می‌بردید، به راحتی می‌توانستید ریزش بیت‌کوین 65 هزار دلاری، صعود اتریوم از 400 دلار به 4000 دلار یا صعود ریپل از 25 سنت به 2 دلار را پیش‌بینی کرده و از این پیش‌بینی‌ها نهایت سود را می‌بردید. اما هنوز هم دیر نیست و بازار فرصت‌های بی‌نهایتی دارد. با ما همراه باشید تا در تحلیل‌های آینده خود بتوانید بدرخشید.

معرفی یک استراتژی سودده در ارزهای دیجیتال

شما در هر سطح از دانش تحلیلی که قرار داشته باشید، به کمک دو مرحله از یک استراتژی سودده، می‌توانید سودهای قطعی از بازار بگیرید. ترفند دومرحله‌ای برای سود گرفتن از ارزهای دیجیتال به قرار زیر است:
مرحله اول: اندازه‌گیری فاصله کف‌ها از هم
در مرحله‌ی اول این استراتژی، باید یک ریزش را در نمودار رمزارز موردنظر خود پیدا کنید (اگر روند نهایی ریزشی باشد). سپس با استفاده از ابزارهای کمکی، کف‌های ناحیه نزولی را به‌صورت دوبه‌دو به هم وصل کنید و ببینید که فواصل کف‌ها چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر اندازه هر دو کف از دو کف قبلی خود کمتر بود، می‌توانیم نتیجه بگیریم که روند نزولی، هربار ضعیف و ضعیف‌تر شده است.
مرحله دوم: کشیدن یک خط روند روی سقف‌ها
اگر موضوع فوق برقرار بود و روند نزولی در اندازه‌گیری هر دو کف، کمتر شده بود، حالا باید با استفاده از ابزارهای کمکی، یک خط روند بلند از سقف‌های همین ناحیه نزولی را ایجاد کنیم. اگر انتهای خط روند ما، یک کندل قدرتمند وجود داشت که خط روند را رد کرده بود، پس باید اینجا معامله خرید خود را باز کنید. چراکه بزودی روند صعودی و سودده خواهد بود.
استراتژی فوق را می‌توان برای پیش‌بینی ضررهای بزرگ نیز در نظر گرفت تا بتوانیم با پیش‌بینی‌ آن‌ها از معاملات فروش خود در کریپتو نیز سود ببریم. برای مثال، اگر روند نهایی نمودار صعودی بود، اینبار به‌جای وصل کردن دوبه‌دو کف‌ها، باید سقف‌ها را به همین شکل به هم وصل کنیم و ببینیم که فواصل آن‌ها چه اطلاعاتی به ما می‌دهند. اگر فواصل سقف‌ها نسبت به هم کمتر شده بود، پس می‌توان نتیجه گرفت که روند صعودی ضعیف و ضعیف‌تر شده است. در اینجا باید مرحله دوم را برای کف‌ها انجام داد؛ یعنی خط روند بلند خود را روی کف‌ها ترسیم کنیم. حالا اگر انتهای خط روند یک کندل قدرتمند قرار داشت که خط را رد کرده بود، باید معامله فروش باز کرد. چراکه بزودی نمودار وارد یک روند نزولی قوی می‌شود!

نکته قابل توجه:

در مثال‌های فوق برای روندهای صعودی و نزولی، هرگاه کندل قدرتمندی در انتهای خط روند در مرحله‌ی آخر وجود نداشت که سقف را بشکند، این استراتژی قابل اجرا نخواهد بود و بازار به شیوه‌ای که در این مثال‌ها بررسی کردیم، عمل نخواهد کرد. اما هرگاه شما با رسم خطوط فوق توانستید به نتایجی که بررسی شد برسید، با باز کردن معاملات خرید یا فروش به سودهای عالی از این بازار خواهید رسید. در انتها پیشنهاد میکنیم که اگر علاقمندید در مورد استراتژی‌های بیشتری مطالعه نمایید، مقاله بهترین استراتژی ارز دیجیتال را از دست ندهید.

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *