بلاگ روانشناسی

معامله‌گری دارای پیچیدگی‌ها و دشواری‌های فروانی است و درصد زیادی از کسانی که وارد بازار می‌شوند حتی با یادگیری تحلیل‌های مختلف بازهم موفق به کسب سود مستمر از آن نمی‌شوند. از جمله عوامل موثر بر موفقیت در بازرهای مالی شناخت صحیح روانشناسی معامله ‌گری است که هر شخص فعال در بازار سرمایه باید آن را بطور کامل بشناسد. سرمایه گذار در طول یک معامله با عواطف و احساسات انسانی خود مواجه می‌شود. درگیر طمع، ترس، هیجان، استرس و … می‌شود. و توان مدیریت صحیح معامله خود را از دست می‌دهد. با ما همراه باشید تا با کمک مفاهیم روانشناسی معامله گری به تسلط کافی بر عواطف و احساسات خود در طول معامله دست پیدا کنیم.

مسیر یادگیری روانشناسی

برای یادگیری “روانشناسی معامله‌گری” به شما پیشنهاد می‌کنیم با خواندن این مقاله، آموزش را شروع کنید و با مسیر یادگیری که برایتان تدارک دیده ایم ادامه دهید:

مشکلات معامله گرها

بررسی ۷ مورد از رایج‌ترین مشکلات معامله‌گرها + روش حل آن‌ها

روزانه افراد زیادی در بستر بازارهای سرمایه گذاری ملی و بین‌المللی مشغول به فعالیت هستند که این مسیر چالش‌های مختص به خود را دارد. اگر شما نیز برای مدتی در بازارهای مالی مانند بازار ارز، سهام یا کریپتو فعالیت کرده باشید،‌ حتماً متوجه شده‌اید که در مسیر معامله، مشکلاتی برای تریدرها وجود دارد که مدیریت آن مشکلات کار سختی به نظر می‌رسد.

ادامه مطلب »

آخرین مقالات روانشناسی

فومو

فومو یا ترس ازدست‌دادن چیست؟

ترس ازدست‌دادن یک فرصت یا آن‌چه به‌اختصار FOMO نامیده می‌شود، یک احساس عمومی است که بیان‌گر نگرانی فرد در مورد ازدست‌دادن چیزی است که دیگران از آن لذت می‌برند؛ خواه قرارگرفتن در یک مکان زیبا یا تجربۀ یک اتفاق هیجان‌انگیز باشد

ادامه مطلب »
سوشال تریدینگ

چرا سوشال تریدینگ طرفداران زیادی پیدا کرده است؟

گر جز افرادی هستید که قصد سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را دارید می‌بایست با برخی از مباحث و دانش‌های مرتبط آشنا باشید. در غیر این صورت در ابتدای راه با ضررهای مالی زیادی روبرو می‌شوید.

ادامه مطلب »
شکست معامله گران

دلایل شکست معامله‌گران مبتدی در بازار بورس و کریپتو

به نظر می­رسد تجارت ارزهای دیجیتال یکی از سریع‌­ترین بازارهای در حال رشد در جهان باشد. نظرسنجی­‌های انجام‌­شده توسط صرافی‌های بزرگ نشان می‌دهد که صد­ها هزار نفر هر ماه در پلتفرم‌­­های صرافی ثبت­‌نام می‌کنند.

ادامه مطلب »
روانشناسی در بورس

روانشناسی بازار بورس و سرمایه

بازار بورس و سرمایه از جمله بازارهایی است که می‌تواند سرمایه شما را چندین برابر کند، اما همان‌قدر که می‌تواند سودآور باشد، به همان‌قدر نیز می‌تواند موجب ضرر و زیان شما شود.

ادامه مطلب »