آموزش رهاورد ۳۶۵ + ویدیو | تحلیل تکنیکال با رهاورد ۳۶۵

زمان مطالعه: 7 دقیقه
آموزش رهاورد ۳۶۵

سرمایه گذاری در بازارهای مالی با جذابیت بسیاری برای افراد همراه است. این موضوع در کشورمان نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از بازارهای ملی با قابلیت سرمایه گذاری هدفمند،‌ بازار بورس تهران است. در چند سال اخیر، بیشتر هموطنان با دریافت کد بورسی به سهامداران بورس تهران تبدیل شده‌اند. اما در بین سهامداران عمده‌ی این بازار، تعدادی از آن‌ها دارای مهارت‌های تحلیلی هستند. این افراد خود شخصاً به تحلیل بازار و سهام شرکت‌های مختلف می‌پردازند. آن‌گاه فرصت‌های سرمایه گذاری مناسب را در قالب سیگنال‌های خرید یا فروش به دیگران نیز اعلام می‌کنند. یکی از ابزارهای محبوب و مهم تحلیل‌گران ایرانی، سایت «رهاورد ۳۶۵» است. اگر شما نیز نام این وبسایت را شنیده‌اید و نسبت به فعالیت آن کنجکاو هستید، با ما همراه باشید. چراکه می‌خواهیم به آموزش رهاورد ۳۶۵ و معرفی قسمت‌های متنوع آن بپردازیم.

رهاورد ۳۶۵ چیست؟

سایت رهاورد ۳۶۵ با آدرس اینترنتی ـ www.rahavard365.com – قابل دسترسی است. همه‌ی افراد، اعم از تحلیل‌گران بازار بورس و افراد غیر تحلیل‌گر می‌توانند از امکانات این سایت بهره بگیرند. اما معمولاً فعالان حوزه بورس و تحلیل‌گران تکنیکال، بیشترین مراجعه به این وبسایت را دارند. در واقع، رهاورد ۳۶۵ یک جعبه ابزار برای تحلیل تکنیکال بازار بورس است. هرآنچه که یک تریدر برای رصد کردن بازار و نمادهای بورسی موردنظر خود نیاز داشته باشد، در رهاورد ۳۶۵ قابل دسترسی، ارزیابی و نتیجه‌گیری است. این سایت ارزشمند، حاصل طراحی حرفه‌ای شرکت «پردازش اطلاعات مالی مبنا» است. این مجموعه فعالیت رسمی تکنیکال خود را از سال ۱۳۸۹ به عنوان یکی از شرکت‌های دانش بنیان کشورمان استارت زده است. آموزش رهاورد ۳۶۵ پس از یک دهه فعالیت، توانسته است در اولویت فعالیت تکنیکالیست‌های ایرانی قرار بگیرد. به طوری که به عنوان بهترین و کامل‌ترین ابزار تحلیل بورس ایران از آن یاد می‌شود!

پلتفرم‌های متنوع رهاورد ۳۶۵

سایت رهاورد ۳۶۵ دارای یک بانک اطلاعاتی گسترده از کلیه شرکت‌های پذیرفته شده در بازار بورس تهران و بازار فرابورس ایران است. خوشبختانه امکانات، قابلیت‌ها و انواع آموزش سایت رهاورد ۳۶۵، تنها در صفحه وب آن خلاصه نمی‌شود؛ بلکه شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا، پلتفرم‌ها و بسترهای متنوعی را برای آن در نظر گرفته است، به طوری که افراد به راحتی می‌توانند با نسخه‌های متعدد آن در تعامل باشند. این نسخه‌ها به قرار زیر هستند:

 • اپلیکیشن موبایل تحت اندروید رهاورد ۳۶۵ – دانلود از بازار – دانلود از گوگل‌پلی
 • اپلیکیشن موبایل تحت IOS رهاورد ۳۶۵ – دانلود مستقیم
 • نرم افزار تحت ویندوز رهاورد ۳۶۵ – دانلود نسخه ۳۲ بیتی – دانلود نسخه ۶۴ بیتی
 • اپلیکیشن تحت وب رهاورد ۳۶۵ – مشاهده

با توجه به پلتفرم‌های مختلفی که برای آموزش رهاورد ۳۶۵ وجود دارد، شما می‌توانید بسته به شرایط خود، از مناسب‌ترین نسخه آن بهره بگیرید. اگر شما کسی هستید که بیشتر کارهای خود را با گوشی همراه‌تان انجام می‌دهید، نسخه‌های تحت موبایل آن برای شما مناسب‌تر هستند. اگر هم عادت دارید تا فعالیت‌های تحلیلی خود را از دریچه دسکتاپ‌تان کنترل کنید، ‌نسخه ویندوز آن برای شما بهتر است. البته شما می‌توانید این ابزارها را به صورت همزمان مورد استفاده قرار دهید. هیچ محدودیتی برای دسترسی به امکانات و بانک اطلاعات گسترده بورس رهاورد ۳۶۵ برای هموطنان وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:  الگوی مثلث در بورس و تحلیل تکنیکال چیست؟

معرفی بخش‌های متنوع رهاورد ۳۶۵


وقتی شما وارد سایت رهاورد ۳۶۵ می‌شوید، در قسمت بالایی سایت (هدر) گزینه‌های متنوعی را مشاهده خواهید کرد. از جمله این گزینه‌ها می‌توان «نقشه بازار»، «دیده بان»، «گزارشات»، «فیلتر» و …. را نام برد. در منوی پایین‌تر از آن نیز می‌توان به گزینه‌هایی چون «شاخص»، «سهام»، «حق تقدم»، «صندوق»، «ارز دیجیتال»، «اختیار معامله»، «سلف موازی»، «نمادهای متوقف شده» و …. دسترسی داشت. اگر شما دانش تحلیل تکنیکال را فرا گرفته باشید، به راحتی می‌توانید برای اهداف تحلیلی خود از هریک از گزینه‌های نامبرده استفاده نمایید. اگر می‌خواهید مستقیم به سراغ بررسی یک نماد خاص در بورس بروید، می‌توانید نام نماد (مانند خساپا، فولاد، دی، چکاپا و …) را در کادر جستجوی سمت چپ بالای صفحه سایت وارد نمایید. سپس مستقیم به صفحه اطلاعات همان نماد هدایت خواهید شد. آن‌گاه در آن صفحه می‌توانید از امکانات رهاورد ۳۶۵ برای آن نماد بهره بگیرید. برخی از امکانات اصلی سایت رهاورد به منظور آموزش سایت رهاورد ۳۶۵ به قرار زیر هستند:

 • بولتن

کلیه اطلاعات و گزارش‌های پردازش شده در بخش بولتن سایت رهاورد ۳۶۵ قابل مشاهده هستند. این اطلاعات مواردی چون «سیگنال‌های خرید و فروش»، «وقایع مهم بازار بورس»، «سهم‌های مشکوک»، «تحلیل تکنیکال سهام» و …. را در بر می‌گیرد.

 • اطلاعات زنده بازار سرمایه

تاریخچه کلیه معاملات بورس از سال ۱۳۶۸ به این طرف در وبسایت رهاورد ۳۶۵ ارائه شده است. همچنین نرخ آخرین معاملات بورس به همراه نرخ طلا، ارز، ارز دیجیتال و …. نیز قابل دسترسی است. در واقع، آموزش سایت ره آورد ۳۶۵ فقط محدود به بازار بورس تهران نیست؛ بلکه می‌توان نرخ دیگر دارایی‌های مالی در بازارهای داخلی و خارجی را نیز از طریق آن به‌صورت لحظه‌ای دریافت کرد.

 • گفت و گو

با مراجعه به بخش «گفت‌و‌گو» سایت رهاورد ۳۶۵ می‌توانید به تحلیل‌ تکنیکال نمودارهای مختلف سهام بورس دسترسی داشته باشید. در واقع این سایت، شبکه اجتماعی مبتنی بر تحلیل تکنیکال را ایجاد کرده است. شما می‌توانید در این شبکه به‌صورت لحظه‌ای تحلیل‌های صورت گرفته طبق آخرین تغییرات نمودارها را مشاهده نمایید.

 • نقشه بازار

برای پی بردن به بازدهی روزانه، ماهانه، سالانه و دوره‌ای سهام بورس می‌توانید به نقشه بازار سایت رهاورد ۳۶۵ مراجعه نمایید. در این بخش می‌توانید حجم نمادهای مشکوک را نیز مشاهده کرده و مورد ارزیابی قرار دهید.

 • انتقال داده

با امکان و سرویس انتقال داده در آموزش رهاورد ۳۶۵ می‌توانید گزارش‌های اختصاصی خود را طراحی کنید. این مهم به کمک فیلترهای سایت انجام می‌شود. همچنین استخراج اطلاعات موردنظر به‌صورت فایل اکسل نیز از دیگر قابلیت‌های انتقال داد در آموزش سایت ره آورد ۳۶۵ است.

 • فیلتر پیشرفته

بحث فیلترینگ، یکی از بحث‌های مهم و قابل توجه در تحلیل تکنیکال سهام است. چراکه تریدرها در مسیر تحلیل نیاز دارند تا براساس پارامترهای خاصی، سهام را مورد بررسی قرار دهند. گاهی برای این منظور باید کد‌نویسی فیلترینگ انجام شود. اما با مراجعه به سایت رهاورد ۳۶۵، بدون نیاز به کدنویسی می‌توانید سهام موردنظر خود را با استفاده از پارامترهای موردنظرتان فیلتر کرده و مورد بررسی قرار دهید. فیلتر پیشرفته رهاورد ۳۶۵ این امکان را برای شما ایجاد خواهد کرد.

 • هشدار

شما می‌توانید امکان «هشدار» را به‌صورت ایمیل یا نوتیفیکیشن برای خود فعال کنید. آن‌گاه از بازار عقب نمی‌مانید. چراکه کلیه اطلاعات مهم بازار مانند صف‌های خرید و فروش، عرضه و تقاضا، مجمع‌های صورت گرفته و ….. به شما اعلان داده می‌شود.

 • دیده بان

شما می‌توانید نمادهای موردنظر خود را به قسمت دیده‌بان سایت رهاورد ۳۶۵ اضافه کنید. آن‌گاه بلافاصله پس از ورود به سایت می‌توانید نمادهای موردنظر خود را رصد کنید. در غیر این‌صورت، باید ابتدا تک‌تک نمادهای را جستجو کنید تا بتوانید آن‌ها را ارزیابی نمایید.

 • و ….

طبیعتاً موارد نامبرده تنها بخشی از امکانات و قابلیت‌های مهم در آموزش رهاورد ۳۶۵ بودند. شما تنها زمانی می‌توانید از دیگر امکانات آن اطلاع پیدا کنید که خود شخصاً در این سایت ثبت نام کنید. در ادامه به آموزش ثبت‌نام در سایت رهاورد ۳۶۵ خواهیم پرداخت.

آموزش ثبت‌ نام در سایت رهاورد ۳۶۵

اگرچه شما بدون ثبت نام در سایت رهاورد ۳۶۵ هم می‌توانید به بیشتر منوهای آن دسترسی داشته باشید؛ اما برای بهره‌گیری از امکانات این سایت که در قسمت قبل به شما معرفی کردیم، باید حتماً در آن ثبت‌ نام کنید. برای ثبت نام در سایت رهاورد ۳۶۵ باید مراحل زیر را طی نمایید:

 • وارد سایت شوید و روی عبارت «ورود/عضویت» در قسمت سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

آموزش سایت ره آورد ۳۶۵

 • سپس یک کادر برای شما نمایان می‌شود که باید اطلاعاتی نظیر نام کاربری، ایمیل، رمز عبور، تلفن همراه و کد امنیتی را در آن وارد کنید. البته ایمیل و نام کاربری شما باید منحصر به فرد باشد. یعنی قبلاً با آن در سایت ثبت‌نام نکرده باشید. پس از وارد کردن این اطلاعات روی دکمه «ثبت نام» کلیک کنید.
 • حالا یک ایمیل تأییدیه برای شما ارسال می‌شود. باید وارد ایمیل‌تان شده و روی کدی که در ایمیلی سایت رهاورد ۳۶۵ برایتان ارسال شده، کلیک نمایید.
 • حالا ثبت نام شما کامل شده است.

پس از طی کرده مراحل فوق می‌توانید از کلیه امکانات آموزش سایت رهاورد ۳۶۵ بهره بگیرید. همچنین می‌توانید تحلیل‌های خود را ذخیره نمایید. شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود در تمام پلتفرم‌ها به حساب رهاورد ۳۶۵ خود دسترسی پیدا کنید. آن‌گاه می‌توانید تحلیل‌های قدیمی خود را نیز مشاهده نمایید.

آموزش ره آورد ۳۶۵

آموزش ابزار تکنیکال ره آورد ۳۶۵

گفتیم که سایت رهاورد ۳۶۵ به ابزارهای متنوع تحلیل تکنیکال مجهز است. به همین خاطر اکثر تریدرها به‌صورت ممتد به این سایت مراجعه می‌نماید. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، شما با تایپ کردن نماد موردنظر خود در کادر جستجوی بالای صفحه، به صفحه تکنیکال آن نماد می‌رسید. حالا در سمت چپ این صفحه یک جعبه ابزار تکنیکال وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از این ابزارها، عملیات زیر را روی نمودارها انجام دهید:

 • رسم منحنی‌ها و اشکال هندسی متنوع روی نمودارها
 • نوشتن متن روی نمودار
 • رسم الگوهای سر و شانه، هارمونیک و …
 • شماره‌گذاری امواج الیوت
 • محاسبه درصد افزایش یا کاهش قیمت (price range)
 • محاسبه زمان طی شده یک حرکت خاص (date range)
 • بزرگ‌نمایی قسمتی از نمودار
 • اتصال نقاط بالا و پایین کندل‌ها
 • امکان قفل کردن تحلیل‌های انجام شده
 • امکان مخفی کردن تحلیل‌های انجام شده
 • امکان حذف تحلیل‌های انجام شده
 • شخصی سازی ابزارها در منوی ابزار
 • و ….

ابزارهای فوق به همراه گزینه‌های موجود در سربرگ بالای چارت‌ها می‌تواند برای انجام تحلیل تکنیکال تریدرها کافی باشد. البته در کنار این ابزار می‌توان از اطلاعات سایت کدال و سایت tsetmc نیز برای تکمیل فرآیند تحلیل استفاده کرد. آموزش رهاورد ۳۶۵ به شما کمک می‌کند تا آخرین دستاوردهای تکنیکال را برای بررسی نمادهای بورس موردنظر خود به کار بگیرید. بورس رهاورد ۳۶۵ جزو برنامه‌ روتین تکنیکالیست‌ها است.

سخن نهایی

اگر می‌خواهید فعالیت در بورس را با فراگیری تحلیل تکنیکال به‌صورت حرفه‌ای انجام دهید، آموزش رهاورد ۳۶۵ برای شما در اولویت قرار دارد. چراکه این سایت می‌تواند تمام ابزارها و اطلاعات تحلیلی لازم را به صورت یکجا در اختیار شما قرار دهد. ایجاد این سایت، خدمت بزرگی به جامعه تکنیکالیست‌های ایرانی است. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که برای دسترسی به اطلاعات پیشرفته و سطح بالاتر رهاورد ۳۶۵، باید نسخه حرفه‌ای آن را خریداری نمایید. اگر سؤال یا ابهامی در رابطه با آموزش رهاورد ۳۶۵ دارید، حتماً آن را در بخش نظرات مطرح نمایید.

برای یادگیری “مقدمات بورس” مسیر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

​​

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.