ارز دیجیتال استلار (stellar) چیست؟

ارز دیجیتال استلار

ارز دیجیتال استلار یکی از ارزهای دیجیتال است که برای نخستین بار در سال 2014 روی کار آمد. این ارز دیجیتال کارکردی شبیه به ریپل دارد و تقریبا این دو شیوه کار یکسانی دارند. در این مقاله از سایت دلفین وست پس از آشنایی با استلار نحوه کار با آن و همچنین عوامل موثر بر قیمت آن را برری می کنیم. این ارز دیجیتال یکی از ارزهایی است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای فعالان در زمینه ارز دیجیتال باشد. پس اگر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید با این ارز دیجیتال آشنایی داشته باشید با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال استلار چیست؟

ارز دیجیتال استلار یکی از انواع ارزهای دیجیتال است که در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است. استلار شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای همتا به همتا بوده و مثل بیت کوین به صورت غیر متمرکز فعالیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. این نوع ارز دیجیتال از فضای بلاک چین بهره می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد و چون به صورت متمرکز است هیچ نهادی روی فعالیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آن تصمیم گیری نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. ارز دیجیتال استلار به گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای عمل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان تمامی اطلاعات مربوط به آن در بلاک چین را در داخل یک دفتر کلی مشاهده نمود و در واقع می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان گفت مانند یک بانک تمامی اطلاعات در این دفتر نگهداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. یکی از تفاوت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های استلار با بیت کوین این است که در بیت کوین ماینرها به هم کمک کرده و تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را تایید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند این در حالی است که در استلار سرورها وظیفه تاییدیه تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انجام شده را بر عهده دارند.

جالب است بدانید سازنده استلار و ریپل یک نفر هستند (آقای جد مک کالب) در نتیجه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان گفت این دو شباهت بسیاری دارند. آقای کالب هدف اصی خود از ساخت ارز دیجیتال استلار را ارائه خدمات با سرعت بالا و مقرون به صرف از نظر زمانی اعلام کرد. وی همچنین اعتقاد داشت با ساخت ارز دیجیتال stellar می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند محیطی سریع و امن جهت ایجاد معاملات مالی در دنیا ایجاد کند. محیطی که در طول 3 تا 5 ثانیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان چندین تراکنش در آن انجام داد.

مزایای ارز دیجیتال استلار کدام اند؟

علاوه بر داشتن سرعت بالا و امن بودن ارز دیجیتال stellar مزایای بسیاری دارد که عبارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند از:

 1. با توجه به زمان خیلی کوتاه برای انجام تراکنش هزینه تراکنش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ارز دیجیتال استلار بسیار پایین است.
 2. سرعت بسیار بالا از دلایل محبوبیت این ارز دیجیتال به حساب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آید.
 3. داشتن امکاناتی مانند امضای چندگانه یا قرارداد هوشمند.

معایب ارز دیجیتال استلار

 1. رقابت بسیار بالا که موجب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود حفظ قدرت دشوار شود.
 2. داشتن محدودیت (حداقل 20 ارز دیجیتال) برای انجام تراکنش.
 3. غیرمتمرکز بودن ممکن است عده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای را از سرمایه گذاری بر روی این ارز دور کند.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال نیازمند مشاوره یا شناخت زیاد است، اگر در انتخاب نوع ارز تردید دارید می‌توانید از مشاورین دلفین وست مشورت بگیرید. آن‌ها با شناخت و تحلیل‌های درست می‌توانند در تصمیم‌گیری به شما کمک کنند.

مزایا و معایب ارز دیجیتال استلار

قیمت ارزدیجیتال استلار

قیمت ارز دیجیتال استلار مخصوصا در چند ماه گذشته بسیار رو به رشد بوده و با مراجعه به سایت آنلاین و وارد کردن این ارز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان شاهد افزایش قیمت آن نسبت به گذشته بود. همین سیر صعودی قیمت علاقه به فعالیت در استلار را برای افراد زیادی جذاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. این شبکه به دلیل سرعت، امنیت و سایر مزایایی که دارد توانسته کارنامه موفقی در میان ارزهای دیجیتال داشته باشد. ترید ارز دیجیتال می‌تواند به شما در پیش‌بینی قیمت‌ها در آینده و تصمیم بر خرید و فروش کمک کند. نرم‌افزارهای زیادی برای این کار وجود دارد برای اطلاع از بهترین نرم افزار ترید ارز دیجیتال می‌توانید مقاله مرتبط با آن را در سایت دلفین وست مطالعه کنید.

کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ارز دیجیتال استلار

از انواع کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری، خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که با توجه به شرایط می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان هر کدام را انتخاب کرد از جمله کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ارز دیجیتال استلار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 1. کیف پول دسکتاپ استلار
 2. کیف پول Stargazer (قابل استفاده در اندروید، مک و ویندوز)
 3. کیف پول تلفن همراه Centaurus
 4. کیف پول ربات تلگرامی PapayaBot
 5. کیف پول لجر نانو که آن را امن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین کیف پول استلار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانند.
 6. استفاده از انواع کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تحت وب استلار

نحوه خرید ارز دیجیتال stellar

برای خرید استلار لازم است از طریق صرافی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها اقدام به خرید نمود. ایرانیان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند این کار را از طریق صرافی-های داخلی بیت کوین و اتریوم انجام دهند و یا از طریق صرافی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خارجی اقدام به خرید کنند. در حال حاضر حدودا 40 صرافی کار خرید و فروش استلار را انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند. یکی از کم ریسک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین صرافی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های برای خرید و فروش استلار صرافی بایننس است. این صرافی چینی بوده و در نتیجه احتمال بلوکه شدن پول به دلیل تحریم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کم است. آدرس باینس www.binance.com است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید به آن مراجعه نموده و از خدمات آن استفاده کنید.

 تحلیل ارز دیجیتال استلار

تحلیل ارز استلار

برای تحلیل ارز دیجیتال استلار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید ابتدا روش تحلیلی مناسب را انتخاب کنید. قیمت این نوع ارز دیجیتال نیز مانند سایر ارزها به صورت لحظه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای بوده و در هر لحظه قابل تغییر است. همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید در سایت درجات تحلیل تکنیکال را به صورت ساعتی، روزانه و هفتگی مشاهده کنید. با نگاهی به آمار در این لحظه متوجه می-شویم که قیمت هر واحد ارز استلار در این لحظه برابر با قیمت ۰.۳۰۲۳۸۲ دلار است که برای تبدیل آن به تومان لازم است به ازای این که هر دلار چند تومان است ضرب شود. در حال حاضر صرافی باینس بیشترین حجم معاملات روزانه رو انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد (حدودا 9.82 سهم از کل).

سخن آخر

ارز استلار به دلیل داشتن سرعت و امنیت بالا توانسته در سال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اخیر محبوبیت بسیاری را به دست آورد. این ارز دیجیتال به صورت غیرمتمرکز در فضای بلاک چین فعالیت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و توانسته است روندی صعودی داشته باشد. استلار مزایایی دارد که موجب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود سرمایه گذاران به آن توجه بیشتری کنند و اقدام به سرمایه گذاری در آن نمایند.

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
4.7/5 - (4 امتیاز)

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید