بلاگ تحلیل تکنیکال

آموزش تحلیل تکنیکال لازمه فعالیت در تمام بازارهای مالی است. از طریق تحلیل تکنیکال سرمایه‌گذاران می‌توانند با نگاهی منطقی‌ و مطمئن معاملات خود را انجام دهند. این امر طبعا سودآوری و آسودگی خاطر بیشتری به ارمغان می‌آورد. بنابراین این موضوع برای سرمایه گذاران همواره از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. برای یادگیری مفاهیم و کاربردهای تحلیل تکنیکال با ما همراه باشید.

مسیر یادگیری تحلیل تکنیکال

برای یادگیری “آموزش تحلیل‌تکنیکال” به شما پیشنهاد می‌کنیم با خواندن این مقاله، آموزش را شروع کنید و با مسیر یادگیری که برایتان تدارک دیده ایم ادامه دهید:

آموزش تحلیل تکنیکال بورس

آموزش تحلیل تکنیکال بازارهای مالی | ۳ اصل اساسی تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال بورس جایگاه خاصی داشته و معمولاً اکثر تحلیل‌گران این بازار را تحلیل‌گران تکنیکی تشکیل می‌دهند. این افراد با مطالعه‌ی تاریخچه سهم‌ها در مورد آینده‌ی آن‌ها نظر می‌دهند و پیش‌بینی‌های خود را بر پایه‌ی اطلاعات گذشته‌ی یک سهم ارائه می‌دهند.

ادامه مطلب »

آخرین مقالات تحلیل تکنیکال

کندل هیکن آشی

الگوی کندل هیکن آشی در تحلیل تکنیکال چیست؟

اصلی‌ترین ابزار تحلیل‌گران در بازارهای مالی، نمودارهای قیمت هستند. این نمودارها انواع مختلفی دارند. نمودارهای خطی، ساده‌ترین نمونه‌ نمودار قیمت هستند که اطلاعات بسیار اندکی را به تحلیل‌گر منتقل می‌کنند. به‌طوری‌که در آن صرفاً قیمت‌های آخر هر بازه‌ی زمانی به هم متصل شده‌اند.

ادامه مطلب »
کندل دوجی

الگوی کندل دوجی (Doji) چیست؟

اساس تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی، استناد به نمودارهای قیمت است که در چند دسته مختلف وجود دارند. نمودارهای خطی و میله‌ای را می‌توان معمول‌ترین نمودار قیمت دانست، اما این نمودارها نمی‌توانند اطلاعات زیادی درباره قیمت و بازار را به تریدر منتقل کنند.

ادامه مطلب »
کندل هارامی

الگوی کندل هارامی (Harami) در تحلیل تکنیکال چیست؟

نمودارهای شمعی که به آن‌ها کندل یا کندل استیک «Candlestick» گفته می‌شود، یکی از اساسی‌ترین ابزارهای تحلیل فنی هستند. این نمودارها می‌توانند اطلاعات مفید و کارآمدی درباره قیمت را در اختیار تریدرها قرار دهند.

ادامه مطلب »