آشنایی با بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری

بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

با آن‌که بازار ارز دیجیتال در سال‌های اخیر به شهرت بسیار زیادی دست یافته است، اما همچنان عده‌ای از سرمایه‌گذاری در این عرصه خودداری می‌کنند. این به دلیل بالابودن نوسات در بازار رمز ارز‌هاست. به همین دلیل فراگیری روش‌های نوسان‌گیری این بازار، از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این‌کار، شما باید پرنوسان‌ترین ارزهای دیجیتال را بشناسید و نحوه سرمایه‌گذاری در آن‌ها را فرا بگیرید. بی‌ثباتی بازار کریپتو، باعث شده برخی افراد از این بازار هراس داشته باشند. اما باید بدانید تمام رمز ارز‌ها به یک میزان دارای نوسان نیستند و می‌توان برخی از آن‌ها را کم‌ریسک‌ترین ارز‌های دیجیتال دانست. اما شایان ذکر است افرادی که دانش کافی در رابطه با بازار کریپتوکارنسی داشته باشند، می‌توانند از نوسانات رمزارز‌ها بیشترین نفع را ببرند. به همین دلیل برای آن که بتوانید سرمایه‌گذاری خوبی را در بازار ارز دیجیتال تجربه کنید، ابتدا باید بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری، پرنوسان‌ترین ارزهای دیجیتال و کم‌خطر‌ترین آن‌ها را بشناسید تا به خوبی بتوانید از نوسانات آن‌ها بهره‌مند شوید.

نوسانات در بازار ارز دیجیتال به چه معناست؟

همه ما می‌دانیم نوسانات به معنی افزایش و کاهش قیمت شدید یک دارایی مالی در بازه‎‌های زمانی مختلف است. اما چیزی که ممکن است برخی افراد ندانند، این است که در بازار ارز دیجیتال می‌توان از این نوسانات قیمتی به بهترین نحو بهره برد. واقعیت این است که بازار ارز دیجیتال یکی از پرنوسان‌ترین بازار‌های مالی محسوب می‌شود.

نوسان‌گیری روزانه ارز دیجیتال

برخی از تحلیل‌گران بر این باورند که این امر به دلیل جدید و نوپابودن بازار کریپتوکارنسی است. از سوی دیگر رمزارز‎ها از طریق عرضه و تقاضا کنترل می‌شوند. این بدان معناست که قیمت هر دارایی دیجیتال، تا حد زیادی وابسته به فعالیت مردمی است. اما چرا شناخت پر نوسان‌ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران این عرصه مهم است؟ این موضوعی است که در ادامه می‌خواهیم به آن بپردازیم.

چگونه از نوسانات بازار ارز دیجیتال، استفاده مثبت کنیم؟

تابه‌حال فکر کرده‌اید که چرا بازار ارز دیجیتال که به این شدت نوسانی است، بااین‌حال تا این حد میان سرمایه‌گذاران حرفه‌ای محبوب است؟ در این‌جا باید بگوییم زیرا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای از این نوسانات به نحو احسنت استفاده می‌کنند. افرادی که در بازار مالی کریپتو فعالیت می‌کنند، از دانش ترید (Trade)، بهره‌مند هستند. این دانش به معامله‌گران ارز دیجیتال این امکان را می‌دهد تا از نوسانات این بازار به نفع خود استفاده کنند. به همین دلیل است که رمزارز‌های پر‌نوسان، نه تنها معامله‌گران حرفه‌ای را نمی‌ترسانند، بلکه بهترین فرصت‌ها را در اختیار آن‌ها می‌گذارند. از همین روی شناخت بهترین ارز برای نوسان‌گیری از اهمیت بالایی برخوردار است.

اهمیت شناخت بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

نوسان‌گیری بازار ارز‌ دیجیتال به روش‌های مختلفی از قبیل روزانه، ساعتی، ماهانه و غیره انجام می‌شود. نوسان‌گیری روزانه به روشی از ترید گفته می‌شود که در آن معامله گر به صورت روزانه به خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر خود می‌پردازد و از این طریق کسب ‌سود می‌کند. ترید ساعتی نیز به فعالیتی گفته می‌شود که در آن، معامله‌گر ارز مورد نظر خود را در بازه زمانی کوتاه‌تر و به‌صورت ساعتی خرید و فروش می‌کند.

در هر یک از این روش‎‌ها معامله‌گران از طریق تحلیل تکنیکال و ابزار‌های تخصصی آن، روند یک رمز ارز را پیش‌بینی کرده و از این امر، سود حاصل می‌کنند. اما باید بدانید در هر یک از روش‌های ترید از رمزارز‌های مختلفی استفاده می‌شود. همچنین برای آن‌که بتوانید نوسان‌گیری موفقی داشته باشید، بهتر است از رمزارزهای پرنوسان استفاده کنید. یعنی رمزارزهایی که پامپ و دامپ زیادی را تجربه می‌کنند.

ارز‌های دیجیتال با نوسانات کم، سود زیادی را نصیب معامله‌گر نمی‌کنند و حتی ممکن است اصلا سودی از آن‌ها حاصل نشود. اما رمزارزهای پرنوسان، می‌توانند بهترین گزینه برای نوسان‌گیری و کسب درآمد از آن باشند. از همین روی در ادامه این مقاله قصد داریم بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری به روش‌های گوناگون را برای شما عزیزان شرح دهیم.

اهمیت شناخت بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری

با آن‌که عمل ترید و معامله در بازار ارز دیجیتال سود زیادی را شامل می‌شود، اما بااین‌حال اگر ندانید چه رمزارزهایی واقعا پرنوسان هستند و پتانسیل نوسان‌گیری دارند، ممکن است ضرر‌های بزرگی را متحمل شوید. از این روی باید در انتخاب ارز دیجیتالی که قصد نوسان‌گیری آن را دارید، به‌درستی انتخاب کنید.

برای محقق‌شدن این امر، چندین فاکتور مهم وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بازار را به خوبی بررسی کرده و بهترین ارز را برای ترید خود انتخاب کنید. در غیر این صورت با ریسک‌های بزرگ و شکست‌های پی در پی همراه خواهید شد. پیش از هر چیزی باید بگوییم برای آن‌که بتوانید بهترین ارز برای نوسان‌گیری را انتخاب کنید، ابتدا لازم است نحوه ترید خود را انتخاب کنید. زیرا بهره‌گیری از ترید‌های روزانه یا ساعتی، متفاوت است. پس از آن که روش ترید خود را انتخاب کردید، باید ارز دیجیتال مناسب آن را برای نوسان‌گیری انتخاب کنید که این امر لازمه رعایت‌کردن برخی فاکتور‌های مهم است که در ادامه نام برده و توضیح داده‌ایم

تحلیل فاندامنتال

یکی از مهم‌ترین عواملی که در شناخت پر نوسان‌ترین ارزهای دیجیتال نقش دارد، تحلیل فاندامنتال است. تحلیل فاندامنتال به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که طبق آن، اخبار و اتفاقات بازار کریپتو مورد بررسی قرار گرفته و از این طریق روند رمزارز مورد نظر پیش‌بینی می‌شود. غیر ممکن است رمزارزی که به‌صورت ناگهانی دچار پامپ یا دامپ می‌شود، در تیتر اخبار قرار نگیرد.

نوسان‌گیری ساعتی ارز دیجیتال

به همین دلیل معامله‌گران حرفه‌ای از این موضوع آگاه هستند که برای یافتن ارزهای پرنوسان، باید برای مدت طولانی اخبار بازار ارز دیجیتال را با دقت زیر نظر بگیرند. زیرا این عرصه نسبت به اتفاقاتی که در آن می‌افتد، حساسیت زیادی از خود نشان می‌دهد. برای مثال اگر خبری مثبت مبنی بر روند بیت‌کوین پخش شود، معامله‌گران بیشتری به خرید آن می پردازند و این امر، احتمال افزایش قیمت آن را بالا می‌برد. بالعکس این ماجرا نیز وجود دارد. اگر خبری منفی در مورد BTC، پخش شود، ممکن است معامله‌گران وحشت کرده و بیت‌کوین‌های خود را به فروش برسانند. در این صورت روند بیت‌کوین دچار پسرفت می‎‌شود. به همین دلیل باید بدانید احساسات و اخبار در بازار کریپتو بسیار تاثیر‌گذار است و تا حد زیادی نوسانات رمزارز‎‌ها را نشان می‌دهد.

حجم معاملات و ارزش بازار

بررسی حجم معاملات یک رمزارز، از دیگر مواردی است که به معامله‌گران می‌فهماند یک ارز پتانسیل نوسان را خواهد داشت یا خیر. زیرا حجم معاملات یک ارز، میزان تقاضای آن را نشان می‌دهد و هر چه تقاضا برای خرید یک رمزارز بالاتر باشد، امکان دامپ آن نیز بیشتر است.

بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان‌گیری کدام است؟

این امر در جهت مخالف نیز تاثیر‌گذار است. هر چه حجم معاملات یک رمزارز کمتر باشد، احتمال دامپ آن در آینده را نشان می‌دهد. حجم معاملات هر رمزارز را می‌توانید در وب‌سایت‌های تحلیلی مانند CoinMarketCap، مشاهده کنید و سپس نسبت به آن رمزارز‌هایی که پتانسیل بیشتری برای پامپ و دامپ دارند، اقدامات لازم را انجام دهید. لازم به ذکر است رتبه هر رمزارز در بازار نیز می‌تواند در نوسانات آن تاثیرگذار باشد. از همین روی بررسی رتبه بازار یک ارز دیجیتال و حجم معاملات آن می‌تواند کمک زیادی به شناسایی نوسانات آن کند.

تاریخچه نوسانات

بررسی تاریخچه نوسانات یک رمزارز نیز از مواردی است که می‌تواند در یافتن بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری، بسیار موثر واقع شود. برخی از رمز ارزهای بازار با توجه به نوسانات طولانی مدتی که در بازار داشتند، پتانسیل خود را برای نوسانات قیمتی ثابت کرده‌اند. به همین ترتیب تنها کافیست روند کل بازار در سال‌های اخیر را بررسی کرده تا رمزارزهایی که از نوسانات قیمتی بالایی برخوردار بوده‌اند را بیابید. معمولا ارزهایی که در بازه‌های زمانی مختلف نوسانات بالایی را تجربه کردند، احتمال پامپ و یا دامپ شدن‌شان در آینده نیز بالاست. از همین طریق می‌توانید به‌راحتی ارزهایی که برای نوسان‌گیری مناسب هستند را بیابید.

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری

فعالیت صرافی‌ها

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند در شناخت پرنوسان‌ترین ارزهای دیجیتال، موثر واقع شود بررسی فعالیت‌های صرافی‌هاست. معمولا صرافی‌های ارز دیجیتال امکان مبادله رمزارزهایی را برای کاربران خود فراهم می‌کنند که از ویژگی‌های خوبی برخوردار بوده و ارزش سرمایه‌گذاری را دارند. از همین روی زمانی که یک رمزارز در صرافی‌های محبوبی همچون بایننس، کوین‌بیس، هیوبی و … لیست می‌شود، بدان معنی است که ارزش سرمایه‌گذاری را دارد. البته باید توجه داشته باشید انتخاب صرافی نیز بسیار مهم است.

برای مثال کاربران ایرانی باید در صرافی‌هایی فعالیت کنند که خرید و فروش رمزارز در آن‌ها برایشان چالش‌برانگیز نباشد. اما بررسی صرافی‌های خارجی و ایرانی که از شهرت بالایی برخوردار هستند، به تحلیل‌گران کمک می‌کند از وجود رمزارزهای جدید با پتانسیل بالا باخبر بشوند.

تعداد سکه‌های در گردش

شاید پیش خود فکر کنید که چگونه بررسی تعداد سکه‌های درگردش یک رمزارز می‌تواند به پیداکردن رمزارزهای پرنوسان کمک کند. اما واقعیت این است که گزینه‌های زیادی وجود دارد که برای تحلیل تکنیکال و فاندامنتال یک ارز باید مورد بررسی قرار بگیرد که یکی از آن‌ها تعداد سکه‌های در گردش است.

معمولا رمزارزهایی که از تعداد بسیار بالایی سکه درگردش برخوردار هستند، دارای پتاسیل بالایی برای افزایش قیمت و یا نوسانات قیمتی پی‌درپی نیستند. این نوع رمزارزها ممکن است تحت تاثیر عوامل فاندامنتال قرار بگیرند و پامپ و دامپ را تجربه کنند. اما در حالت کلی رمزارزهایی که تعداد زیادی سکه در گردش و یا میزان نامحدودی دارند، از نوسانات قیمتی کمتری بهره‌مند می‌شوند.

البته لازم به ذکر است معمولا بررسی تعداد سکه‌های درگردش یک رمزارز، برای یافتن بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری و ترید روزانه کاربرد ندارد.

بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری

تا این لحظه از مقاله گفتیم، بهترین رمزارزهایی که برای نوسان‌گیری مناسب هستند، ارزهای دیجیتال پرنوسان هستند. با توجه به فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری که در قسمت قبل به آن‌ها اشاره کردیم، شما می‌توانید همیشه رمزارزهای جدید که پتانسیل پامپ و دامپ‌های فراوان دارند را پیدا کنید. اما در بازار برخی از رمزارز‌ها وجود دارند که نوسانات بیش از اندازه آن‌ها ثابت شده است.

بهترین ارز برای نوسان‌گیری

بدان معنا که این رمزارزهای محبوب همیشه از نوسانات بالایی برخوردار هستند و طبق بررسی‌های طولانی مدت، فاکتور‌های مهم برای نوسان‌گیری را دارند. در ادامه با چند مورد از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری آشنا خواهیم شد که همیشه در نوسانات قیمتی هستند و جزو بهترین ارز‌ها برای کسب درآمد از طریق نوسان‌گیری به شمار می‌روند.

بیت‌کوین (BTC)

هر فرد فعال در حوزه ارز دیجیتال می‌داند که بیت‌کوین، برترین ارز دیجیتال بازار است. زیرا BTC، میان معامله‌گران محبوب‌ترین ارز دیجیتال است و البته اولین رمزارزی است که به بازار ارائه شد. به همین دلیل این دارایی دیجیتالی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ارزهای دیجیتال است. طبق آمار، بیت‌کوین یکی از پرنوسان‌ترین ارزهای دیجیتال، از زمان شكل‌گرفتن بازار كريپتو به شمار می‌رود.

زیرا این رمزارز کاربردی به واسطه محبوبیتی که میان اکثر سرمایه‌گذاران دارد، همیشه تقاضای بیشتری نیز همراه آن است. همچنین بیت‌کوین بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری و ترید روزانه، محسوب می‌شود و معامله‌گران بسیاری از طریق ترید روزانه آن، سود کسب می‌کنند. لازم به ذکر است تعداد کل واحد‌های قابل عرضه بیت‌کوین به 21 میلیون واحد محدود می‌شود که همین امر، آن را تبدیل به یک دارایی ارزشمند می‌کند.

شناخت بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری روزانه

اتریوم (ETH)

اتریوم دومین ارز دیجیتال برتر بازار است که از نظر حجم بازار نیز نزدیک‌ترین رتبه را به بیت‌کوین دارد. به همین دلیل اتریوم نیز از محبوبیت زیادی میان مردم برخوردار است و تقاضا برای آن بسیار بالاست. این دارایی دیجیتال نیز فاکتور‌های مهم برای نوسان‌گیری دارد و تا به امروز از نوسانات بی‌شماری بهره‌مند شده است. البته لازم به ذکر است که اتریوم از لحاظ نوسانات قیمتی بسیار ناپایدار است، اما بااین‌حال بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری ساعتی و یا روزانه محسوب می‌شود.

اتریوم دارایی دیجیتالی‌ای است که کاربرد‌های گوناگونی از قبیل ساخت برنامه‌های غیر‌متمرکز و بلاک‌چین مجزا را ارائه می‌دهد. به همین دلیل این ارز را می‌توان به واسطه محبوبیت و کاربرد‌هایی که دارد از رمزارزهای مناسب برای نوسان‌گیری به شمار آورد.

سولانا (SOL)

سولانا نسبت به رمزارزهای بیت‌کوین و اتریوم جدیدتر بوده و تازه فعالیت خود را آغاز کرده است. اما این پروژه از همان ابتدای راه‌اندازی به واسطه سرعت بالایی که دارد، بسیار محبوب شد. قیمت سولانا در زمان عرضه حدود 0.77 دلار بود، اما بالاترین قیمت آن در تاریخ ۱۶ آبان ۱۴۰۰تا ۲۵۹.۶۲ دلار اتفاق افتاد که نوسان قیمتی شدیدی بود.

تعداد واحد‌های درگردش SOL، مقدار ۳۳۴.۴ میلیون احتساب شده و عرضه کلی آن به ۴۸۸.۶۳ میلیون محدود خواهد شد. با آن‌که سولانا یک رمزارز تقریبا جدید است، اما این دارایی دیجیتالی موفق شد در مدت کمی نوسانات قیمتی بسیاری را تجربه کرده و سود‌های کلان را شامل حال سرمایه‌گذاران خود کند. به همین دلیل سولانا نیز یکی از رمزارزهای محبوب و مناسب نوسان‌گیری به شمار می‌رود.

معرفی بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری و ترید روزانه

بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین در سال 2017، راه‌اندازی شد که از همان ابتدای عرضه نیز شاهد اوج گرفتن آن بودیم. بايننس کوین یکی از رمزارزهای محبوب بازار است که برای تجارت، گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود. قیمت هر واحد از کوین BNB در سال 217، تنها 0.1 دلار بود. اما امروزه قیمت هر واحد از این رمزارز محبوب، بیش از 50000٪ افزایش یافته است. بایننس کوین نیز به واسطه حجم معاملات بالایی که دارد، در لیست 10 ارز دیجیتال برتر بازار قرار دارد و می‌تواند بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری و ترید روزانه باشد. لازم به ذکر است کل تعداد قابل عرضه بایننس کوین ۱۶۵.۱۲ میلیون خواهد بود که مقدار ۱۶۳.۲۸ میلیون از آن در گردش بازار است.

ریپل (XRP)

ریپل علاوه‌‌بر آن‌که یک ارز دیجیتال است، یک تکنولوژی پیشرفته برای پرداخت نیز به شمار می‌رود. درواقع ریپل هم یک درگاه پرداخت و هم دارایی دیجیتالی است. شبکه ریپل با هدف تسهیل پرداخت مبادلات راه‌اندازی شد. این پروژه در سال 2017 به بازار ارائه شد که از همان ابتدا مورد لطف معامله‌گران قرار گرفت و قیمت کوین‌های آن پامپ ناگهانی داشت.

ریپل از سال 2017 تا به امروز، حدود 13700 درصد رشد داشته است. همچنین فاکتور‌های مهم برای نوسان را دارد. زیرا این رمزارز محبوب، حجم بالایی از معاملات را شامل می‌شود. در اکثر صرافی‌های محبوب لیست شده است و تاریخچه نوسانات آن نشان می‌دهد که قابلیت پامپ‌های بزرگ را دارد. به همین دلیل ریپل را می‌توان از بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری دانست.

ترون (TRX)

ترون یک بلاک‌ چین سریع و یک ارز دیجیتال کاربردی است که در سال 2017، توسط یک سازمان غیرانتفاعی راه‌اندازی شد. شبکه ترون دارای فضایی است که برای رشد اینترنت غیرمتمرکز بسیار مناسب است. همچنین این بلاک‌چین یکی از بهترین شبکه‌ها برای به اشتراک‌گذاری سرگرمی و محتواست. قیمت هر واحد از ترون در سال 2017، با نرخ ۰٫۰۰۱۹ دلار احتساب می‌شد. اما امروزه شاهد نوسانات و افزایش قیمت‌های شدید آن هستیم.

آشنایی با بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری ساعتی

ترون در صرافی‌های مهمی همچون بایننس، کوین‌بیس و غیره لیست شده و از حجم معاملات بالایی نیز برخوردار است. به همین دلیل محبوبیت آن میان معامله‌گران بسیار زیاد است و ارزی با پتانسیل بالا برای نوسانات به شمار می‌رود. لازم به ذکر است ترون را نیز می‌توان بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری ساعتی و یا روزانه دانست.

تتر (Tether)

درست است که تتر یک استیبل کوین بوده و قیمت آن وابسته به دلار آمریکا است. اما این رمزارز محبوب نیز به واسطه حجم معاملات بالایی که دارد، می‌تواند جزو بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری محسوب شود. تتر از معدود ارزهای دیجیتالی است که حجم معاملات آن در 24 ساعت شبانه‌روز، رکورد می‌زند. همچنین از تتر برای تسهیل انتقالات پول استفاده می‌شود. به همین ترتیب می‌توان گفت تتر از محبوب‌ترین رمزارزهای بازار و حجم تراکنش‌های آن بسیار بالاست. از همین رو برای نوسان‌گیری، ارز مناسبی است. البته قیمت تتر معمولا ثابت و پایدار است، اما چون به دلار آمریکا وابسته است، قیمت آن با دلار آمریکا پامپ و دامپ می‌شود.

رمزارزهایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، مناسب‌ترین ارزهای دیجیتال برای نوسان‌گیری هستند که از محبوبیت زیادی نیز بهره‌مند شده‌اند. اما به غیر از ارزهای رمزنگاری شده‌ای که در بالا ذکر شد، دارایی‌های دیجیتالی مشهور دیگری نیز مانند استلار (XLM)، کاردانو (ADA)، پولکادات (DOT)، اکسی اینفینیتی (AXS) و غیره نیز وجود دارد که برای تریدهای روزانه و نوسان‌گیری بسیار مناسب‌اند.

سخن پایانی

با توجه به نوسانات قیمتی شدیدی که در بازار ارز دیجیتال وجود دارد، امروزه ترید و نوسان‌گیری را می‌توان یکی از پردرآمد‌ترین کسب و کار‌ها دانست. به همین دلیل است که در این مقاله سعی کردیم لیستی از بهترین ارز های دیجیتال برای نوسان‌گیری را برای شما عزیزان نام ببریم.

اما توجه داشته باشید نوسان‌گیری به آموزش نیز نیاز دارد، هر روزه هزاران ارز دیجیتال جدید به بازار کریپتوکارنسی اضافه می‌شود که برای ترید و کسب سود می‌توانند گزینه خوبی باشند. به همین دلیل در این مقاله فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان‌گیری را به شما عزیزان معرفی کردیم تا بتوانید ارزهای جدید را نیز بررسی کرده و آ‌ن‌ها را نوسان‌گیری کنید. آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان یکی از بهترین دوره‌هایی است که می‌تواند شما را برای ورود به حوزه کریپتوکارنسی آماده کند.

چقدر مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *