بهترین استراتژی ارزهای دیجیتال چیست؟

بهترین استراتژی ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال به نسبت بازارهای مالی دیگری چون بورس و فارکس از قدمت بسیار کمتری برخوردار است و یک بازار جدید محسوب می‌شود که ویژگی‌های متفاوتی هم به نسبت دیگر بازارها دارد. بنابراین بیشتر افراد می‌خواهند بدانند که سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال بهتر است یا نوسان‌گیری از آن‌ها؟! اگر شما نیز چنین سؤالی را در ذهن دارید و می‌خواهید بدانید شیوه صحیح فعالیت در این بازار چگونه است، با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری یا نوسان‌گیری ارز دیجیتال، کدام‌یک بهتر است؟

به دو دلیل زیر می‌توان نتیجه گرفت که سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال، به مراتب بهتر از نوسان گیری از آن است:
دلیل اول:
هر ارز دیجیتال در جهان یک سری سرمایه گذار عمده دارد. مثلاً در رابطه با بیت‌کوین، افرادی در جهان‌ند که صاحب هزاران بیت‌کوین هستند. این افراد گاهی با فروش حجم زیادی از دارایی رمزارزی که دارند، بازار را آشفته می‌کنند و باعث می‌شوند یک رمزارز خاص در یک روز دچار یک نزول وحشتناک شود. حالا یک تریدر معمولی برای گرفتن سودهای 5 تا 10 درصدی وارد معامله این رمزارزها می‌شود و به ناگاه می‌بیند که بازار ریزش کرده. چنین تریدرهایی وقتی با این‌چنین شرایطی روبه‌رو می‌شوند، نمی‌دانند که باید چکار کنند و معمولاً در نهایت با ضرر از معامله خارج می‌شوند. فقط بخاطر این که یک سرمایه گذار عمده خواسته با بازار بازی کند!
دلیل دوم:
افرادی که قصد نوسان گیری از بازار کریپتو را دارند، از روش‌های بنیادی و فاندامنتال استفاده نمی‌کنند، بلکه از روش‌های تکنیکالی بهره می‌گیرند. اما یکی از تفاوت‌ها بارز بین بازار ارزهای دیجیتال با بازار دیگری چون فارکس این است که عمق بازار کریپتو از عمق بازار فارکس کمتر است و به همین خاطر، الگوهای تکنیکالی مانند پرایس اکشن، در کریپتو به اندازه کافی کارساز نیستند و معمولاً نوسان‌گیرها را وارد ضرر می‌کنند.

نکته مهم:
دلایل فوق این را ثابت نمی‌کند که هیچ نوسان گیری نمی‌تواند از بازار کریپتو سود بگیرد. قطعاً یک تکنیکالیست فوق حرفه‌ای و یک تریدر سطح بالا، می‌تواند سودهای بالایی از نوسان گیری در بازار کریپتو بگیرد. اما برای سود گرفتن از نوسان گیری، حتماً باید حرفه‌ای و باتجربه بود و همچنین استرس و فشار عصبی بسیار بالایی را در مسیر نوسان گیری پشت سر گذاشت. در حالی که چنین افرادی می‌توانند یک تحلیل بنیادی و فاندامنتال بلندمدت از ارزهای دیجیتال داشته باشند و با خرید چند ارز دیجیتال پایه و نگهداری آن‌ها در چند سال، سودهای کلانی از سرمایه گذاری خود بگیرند!

بهترین استراتژی ارز دیجیتال

بر طبق دلایل و نکته عنوان شده، سرمایه گذاری بلندمدت روی ارزهای دیجیتال بهتر از نوسان گیری و ترید آن‌ها است. تجربه هم همین موضوع را اثبات کرده است. اگر نگاهی به عملکرد چند ساله‌ی ارزهای دیجیتال بیندازیم، می‌بینیم که قیمت بیت‌کوین هرسال چند برابر سال قبل شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال نیز در بلندمدت رشدهای بالایی را تجربه می‌کنند.
آیا نظر شما هم این است که سرمایه گذاری رمزارزی بهتر از نوسان گیری آن است؟
نظرات مخالف و موافق خود را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم به یک دید واضح و همه‌جانبه برسیم.

5/5 - (2 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید