اولین و بزرگترین کنگره تکنیکالیست‌ها در ایران

محمد مهدی سامانی

در تیر ماه 1399 کنگره‌ای توسط دلفین وست و با موضوع تحلیل تکنیکال برگزار گردید. در این کنگره قریب بر 130 نفر از تکنیکالیست‌های حرفه‌ای به دورهم جمع شدند تا راجع به موضوعات و مسائل روز از جمله شاخص کل بورس، مسکن و سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف به بحث و گفتگو بپردازند.

مهمانان اکثراً دانشجوهای دوره «تریدر شو» بودند که برای کسب اطلاعات بیشتر در کنگره حضور پیدا کردند که پرسش و پاسخ بسیاری توسط ایشان مطرح شد و سخنرانان پاسخ دادند. آقای مهندس  امین‌داور در مورد این صحبت کردند که بهتر است در کدام بازارهای مالی سرمایه‌گذاری کنیم، آیا واقعاً سرمایه‌گذاری لازمه و …

پس از سخنرانی آقای امین‌داور یک آیتم پذیرایی ایجاد شد. سپس آقای «دکتر روان‌شادنیا» 20 نکته طلایی در مورد سرمایه‌گذاری در مسکن عنوان کردند که این نکات برای افرادی که قصد ورود به بازار مسکن را داشتند، ضروری بود. همچنین عنوان شد که اگر کسی هدف ورود به ساخت‌‌و‌ساز را داشت، باید به چه نکاتی توجه کند، تورم چه زمانی به سراغ بازار مسکن می‌‌آید، افزایش و اُفت قیمت مسکن چه زمانی اتفاق می‌اُفتد، قیمت مسکن در مناطق مختلف شهر تهران به چه صورتی بوده و …. (مناطق 1 تا 4 تهران بیشترین افزایش قیمت را در سال اخیر داشته‌اند)

پس از سخنرانی دکتر روان‌شادنیا، دوباره دانشجویان پرسش‌هایی در خصوص بازار بورس مطرح کردند که پس از آن هم دوباره پذیرایی صورت گرفت و در نهایت یک مسابقه تحت عنوان «اسنایپر شو» برگزار شد.

در این مسابقه باید شرکت‌کنندگان سیگنال می‌دادند، هر سیگنالی که پس از سه هفته بالاترین سود را رقم می‌زد، برنده اعلام می‌شد. در نتیجه، سه نفر به عنوان برنده اعلام شدند که در همایش از این سه نفر تقدیر و تشکر شد.

هدف از برگزاری این کنگره

  • دادن یک دید سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف (اگر کسی بخواهد برای مدت زمان مشخصی سرمایه‌گذاری کند، با توجه به زمانی که در نظر گرفته (3، 6 یا 12 ماهه) در چه بازارهایی می‌تواند سرمایه‌گذاری کند که سود بیشتری بدست بیاورد)
  • آگاهی بخشیدن به افراد در حوضه بازارهای مختلف مالی
  • انتخاب بهترین بازارها برای سرمایه‌گذاری

محل برگزاری

هتل اسپیناس

  • هتل اسپیناس تهران

مدت زمان برگزاری

  • 3 ساعت

اساتید و سخنرانان

  • سخنرانی در مورد بورس و شاخص کل توسط «آقای سامانی»
  • سخنرانی در مورد سرمایه‌گذاری در مسکن توسط آقای «دکتر مهدی روان‌شادنیا»
  • سخنرانی در مورد انواع سرمایه‌گذاری‌ در بازارهای مختلف توسط آقای «مهندس یوسف امیرداور»

برای اطلاع از همایش بعدی همراه دلفین وست باشید.

4.8/5 - (14 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید