کجا سرمایه گذاری کنیم؟ | بهترین و پرسودترین سرمایه گذاری امسال چیست؟

پرسودترین سرمایه گذاری

فرصت‌های سرمایه گذاری همیشه وجود دارند. نمی‌توان بازه زمانی را اعلام کرد که در آن هیچ فرصت خوبی برای سرمایه گذاری وجود نداشته باشد. اما هر سرمایه گذاری هم ویژگی‌های خاص خود را دارد. برخی فرصت‌ها با ریسک بالایی همراه هستند و برخی دیگر ریسک کمتری دارند. معمولاً هر سال یک یا چند فرصت سرمایه گذاری عمده برای افراد ایجاد می‌شود. بنابراین بهتر است فرصت‌های هر سال را بشناسیم و بتوانیم از آن‌ها بهره بگیریم. پس اگر پی بردن به پرسودترین سرمایه گذاری در سال 1400 برای شما هم جای کنجکاوی دارد، با ما همراه باشید. چراکه می‌خواهیم فرصت‌های سرمایه گذاری در سال جاری را بررسی نماییم.

برای سرمایه گذاری باید به چه چیزهایی توجه کرد؟

افراد وقتی می‌خواهند سرمایه گذاری کنند، به گزینه‌های مختلفی برای انجام پرسود ترین سرمایه گذاری فکر می‌کنند. در واقع، آن‌ها می‌خواهند بدانند که بهترین جا برای سرمایه گذاری کجاست. در سال جاری افراد با خود فکر می‌کنند که:

  • نمی‌توانم سرمایه خود را به‌صورت ریالی نگهدارم، چون روز‌به‌روز از ارزش آن کم می‌شود.
  • بورس که کلاً در سال 99 ریخت و کلیه سرمایه‌گذاران را غافلگیر کرد. پس نمی‌توان روی آن حساب کرد.
  • بازار ارز دیجیتال و فارکس هم به دانش مالی و توانایی تحلیل حرفه‌ای نیاز دارند. ریسک ورود به آن‌ها برای سرمایه گذاری هم بسیار بالاست.
  • بازار فارکس فقط به 10 درصد تریدرهای خود سود بالا می‌بخشد، بقیه همگی بازنده هستند. قیمت دلار هم گاهاً به‌شدت بالا می‌رود و گاهاً هم یک‌دفعه‌ای تا چند هزار تومان پایین می‌آید.
  • بازار طلا هم با افزایش بالا همراه بوده. تا حدی که یک گرم از آن در ابتدای امسال به بالای یک میلیون تومان رسید.
  • بازار مسکن هم که همیشه برقرار است. افزایش قیمت هم در آن وجود داشته است.

می‌بینید که در اکثر فرصت‌های سرمایه‌ گذاری فوق، شاهد حرکت صعودی شارپ هستیم. اما هیچ تضمینی ندارد که به یکباره وارد یک روند نزولی شارپ نشوند. به همین خاطر باید در شرایط این‌چنینی، برای انجام یک سرمایه گذاری با سود بالا، دنبال بازارهایی باشیم که شارپ‌های صعودی و نزولی در آن‌ها روی نمی‌دهد. یعنی سرمایه‌ ما را به یکباره به خطر نمی‌اندازند.

پر سودترین سرمایه گذاری در سال 1400 کدام است؟

در شرایط حال حاضر کشور و جهان، بازارهایی چون بورس، فارکس و کریپتوکارنسی به دلیل وجود شارپ‌های قیمتی، برای سرمایه گذاری مناسب نیستند. به همین خاطر، هرکسی نمی‌تواند روی آن‌ها حساب کند. مگر تریدرهایی که در این زمینه آموزش دیده‌اند و شغل آن‌ها ایجاب می‌کند که در همین مقوله به سرمایه گذاری بپردازند. پس دو بازار قدیمی طلا و مسکن باقی می‌ماند که می‌توان روی آن‌ها حساب کرد. طلا یک فلز گران‌بها است که هرگز سرمایه گذاران و دارندگان خود را ناامید نکرده است. اگرچه طلا هم گاهاً با اُفت قیمت روبه‌ور می‌شود؛ اما در کل، همیشه می‌توان از آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری خوب یاد کرد. البته اگر برویم و قیمت چندین سال گذشته طلا را بررسی کنیم، می‌بینیم که این فلز همیشه در یک مسیر صعودی قرار داشته است.

پس می‌توان بخشی از سرمایه خود را به خرید طلا، سکه و صندوق‌های سرمایه گذاری طلا اختصاص داد. اما برخی از سرمایه گذاران عمده، نمی‌توانند روی این مورد زیاد حساب کنند. بنابراین باید به فکر فرصت سرمایه گذاری بهتری بود.

بازار مسکن، پرسود ترین سرمایه گذاری در سال 1400

در شرایط شارپ بازارهای سرمایه مانند موقعیت حال حاضر کشور، بازار مسکن و زمین، ثبات بیشتری دارند. ما شاهد صعود و نزول یکدفعه‌ای قیمت دلار و ارز دیجیتال در عرض یک روز یا یک شب بوده‌ایم. اما هرگز نمی‌توانیم موردی را در طول تاریخ پیدا کنیم که در آن یکدفعه‌ای قیمت ملک از 20 میلیون به 8 میلیون تومان نزول کرده باشد. صعود آن‌چنان سریعی را هم از این بازار نمی‌توانیم ببینیم. در واقع بازار ملک، بازاری است که در آن اصلاحات قیمت، اصلاحات زمانی هستند. گاهی این بازار دچار رکود شده و نقدینگی آن کاهش پیدا می‌کند؛ اما پس از رکود، می‌توان باز هم انتظار یک بازار پررونق را بازار ملک داشت. بنابراین توصیه ما به شما این است که سرمایه‌ای که در طلا، ارز یا بورس قرار داده‌اید را نقد کنید و با آن تکه‌ای مسکن یا زمین بخرید!

سخن نهایی

پرسود ترین سرمایه گذاری برای امسال و اکثر دوران‌ها، سرمایه گذاری روی ملک و املاک است. اگرچه ارز، سهام و طلا هم از محبوبیت بالایی برای جذب سرمایه افراد برخودارند. اما در حال حاضر که بیشتر بازارها با حرکات صعودی پرشیب همراه هستند، ریسک سرمایه گذاری در آن‌ها چند برابر است. بنابراین پرسودترین سرمایه گذاری در سال جاری را می‌توان به بازار مسکن و زمین نسبت داد. پس سعی کنید سرمایه‌های خود را نقد کرده و برای خرید زمین یا مسکن به کار بگیرید. ممکن است که شما نظرات متفاوتی نسبت به فرصت‌های سرمایه گذاری در سال1400 داشته باشید. بنابراین لطفاً نظرات خود در رابطه با بهترین جا برای سرمایه گذاری در سال 1400 را با ما در میان بگذارید تا نظرات را با هم مقایسه کرده و به نتایج بهتری برسیم.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *