چطور از لیکوئید شدن در بایننس فرار کنیم؟

چگونه از لیکوئید شدن در بایننس فرار کنیم؟

لیکوئید شدن یکی از اتفاقات بسیار ناخوشایندی است که ممکن است در حین معامله ارزهای دیجیتالی که در آن‌ها از لوریج‌های صرافی بایننس استفاده شده، ایجاد شود و موجودی حساب تریدرها را به صفر یا نزدیک به صفر برساند. اما یک راه برای فرار از این اتفاق ناخوشایند وجود دارد که در ادامه آن را به شما معرفی خواهیم کرد. پس اگر شما تجربه لیکوئید شدن دارید یا می‌ترسید روزی آن را تجربه کنید، تا انتها با ما همراه باشید.

ترفند فرار از لیکوئید شدن در بایننس

وقتی شما از اعتبار و اهرم «Laverage» بازار فیوچرز صرافی بایننس «Binance» که بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال جهان است، استفاده کنید، می‌توانید چند برابر سرمایه خود در بازار خرید کنید و چند برابر بیشتر هم سود بگیرید. اما این اتفاق زمانی می‌اُفتد که معامله در جهت پیش‌بینی شما باشد. حالا اگر قیمت خلاف جهت معامله شما بریزد و این ریزش ادامه داشته باشد، شما لیکوئید می‌شوید و به‌صورت اتوماتیک با موجودی نزدیک به صفر معامله شما بسته می‌شود. وقتی بایننس به صورت اتوماتیک معامله شما را در صفر می‌بندد، دیگر کاری از شما ساخته نیست و سرمایه شما تمام می‌شود. این در حالی است که اگر این معامله به‌صورت خودکار بسته نمی‌شد، ممکن بود که قیمت برگردد و شما دوباره وارد روند صعودی شوید و سود بگیرید. برای اینکه تریدرها با موجودی صفر از معاملات خارج نشوند، صرافی بایننس یک راه‌حل بسیار جالب تحت عنوان «ETF» قرار داده است.
شما اگر به قسمت مارکت صرافی بایننس مراجعه کنید، با کلیک روی سربرگ «ETF» می‌توانید به این بخش از بایننس دسترسی داشته باشید. ای‌تی‌اِف‌ها در واقع توکن‌هایی هستند که به شما اجازه می‌دهند به‌صورت اهرم‌دار معامله کنید. یعنی اگر شما معامله‌تان وارد زیان لیکوئیدی هم شود،‌ آن معامله بسته نمی‌شود و شما همچنان دارایی خود را دارید تا روزی که دوباره به صعود و سود برسید. پس ترفند اصلی فرار از لیوکوئید شدن در بایننس، استفاده از توکن‌های ای‌تی‌اِف است.

چطور می‌توان از توکن‌های ETF بایننس استفاده کرد؟

توکن‌های ای‌تی‌اِف در بایننس بر دو نوع هستند که اگر بخواهیم این دو نوع را در مورد ارز دیجیتال بیت‌کوین بررسی کنیم، این توکن‌ها برای بیت‌کوین به دو صورت زیر وجود دارند:

  • BTCDOWN/USDT
  • BTCUP/USDT

این دو نوع توکن را برای تمام ارزهای دیجیتال موجود در بایننس می‌توان پیدا کرد. برای مثال، توکن‌های ای‌تی‌اِف برای ارز دیجیتال اتریوم، به‌صورت «ETHDOWN» و «ETHUP» هستند و برای هر ارز دیجیتال دیگر نیز به همین صورت می‌توان به جستجوی توکن‌های ای‌تی‌اِف آن‌ها پرداخت. مقدار لوریج این توکن‌ها بین 5/1 تا 4 برابر متفاوت است. یعنی شما اگر بخواهید این توکن‌ها را خریداری کنید، می‌توانید با یک و نیم تا چهار برابر سرمایه خود، این خرید را انجام دهید. اما عملکرد این دو توکن به قرار زیر است:
عملکرد UP برابر با حرکت رمزارز است. در مورد بیت‌کوین، اگر بیت‌کوین کاهش قیمت پیدا کند، BTCUP نیز افزایش پیدا خواهد کرد و برعکس. یعنی حرکت این نوع توکن، دقیقاً براساس حرکت خود رمزارز است. اما با توجه به اینکه این خرید با لوریج همراه است،‌ اگر رمزارز سود کند، توکن UP با سود چند برابر همراه است و در ضرر نیز با ضرر چند برابری همراه خواهد بود که معاملات را برای تریدرها جذاب‌تر می‌کند.
عملکرد DOWN برعکس حرکت رمزارز است. مثلاً در مورد بیت‌کوین، اگر بیت‌کوین کاهش قیمت پیدا کند، BTCDOWN افزایش پیدا خواهد کرد و اگر قیمت بیت‌کوین افزایش پیدا کند، نرخ DOWN آن با کاهش روبه‌رو خواهد بود. اما این افزایش و کاهش با توجه به مقدار لوریج معامله می‌تواند چند برابر بیشتر یا کمتر باشد.
با استفاده از این توکن‌ها در بایننس می‌توانید از لیکوئید شدن فرار کنید و سال‌های سال با خرید و نگهداری این توکن‌ها، معاملات جذاب‌تری را در کریپتوکارنسی تجربه کنید. در مورد استفاده از توکن‌های ETF هر سؤال یا نظری دارید، حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

کانال سیگنال ارز دیجیتال و فارکس رایگان
4/5 - (4 امتیاز)

2 پاسخ

    1. این مورد برای بایننس است اما برخی صرافی های دیگر هم بعضا دارند

دیدگاهتان را بنویسید