تعیین حد ضرر ارزهای دیجیتال به چه صورت است؟

ترفند تعیین حد ضرر ارزهای دیجیتال

[vc_row][vc_column][vc_column_text]همه‌ی فعالان در کریپتوکارنسی به دنبال این هستند تا بتوانند یک حد ضرر درست برای معاملات خود تعیین کنند که با قرار دادن آن، از صعود بازار عقب نمانند و همچنین دچار زیان‌های بزرگ نیز نشوند. اما چطور می‌توان مناسب‌ترین حد ضرر را یرای معاملات در نظر گرفت؟ در ادامه می‌خواهیم با بیان یک راهکار بسیار ساده و کاربردی، شیوه تعیین صحیح حد ضرر را به شما آموزش بدهیم.

ترفند تعیین حد ضرر در معاملات کریپتوکارنسی

فرقی ندارد شما در چه شرایطی وارد معامله می‌شوید. در هر نقطه‌ای که وارد معامله ارزهای دیجیتال موردنظر خود شدید، آخرین کف قیمتی قبل از باز کردن معامله خود را به عنوان حد ضرر در نظر بگیرید. برای اینکه بتوانید چنین حد ضرری را تعیین کنید، به هیچ استراتژی خاصی نیاز ندارید. فقط کافی است آخرین کف قیمتی را پیدا کرده و حد ضرر خود را در آن قرار دهید. به دو دلیل زیر می‌توان به ارزشمندی این روش ساده پی برد:

  • با این روش، اگر بازار بخواهد بیشتر از کف قبلی خود وارد نزول شود، معامله شما پایان خواهد یافت و شما ضرر بزرگی را تجربه نخواهید کرد.
  • با استفاده از این روش می‌توان با توجه به حرکت روند، حد ضرر را جابه‌جا کرد. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه این کار را انجام دهید.

اگر شما حد ضرر خود را در آخرین کف قرار دهید و روند صعودی باشد که همه چیز بر وفق مراد پیش رفته و بازار نزولی نیست. اما شما آخرین سقف قیمتی قبل از ورود به معامله را نیز در نظر بگیرید. حالا اگر پس از ورود شما به معامله،‌ قیمت‌ها صعودی باشند و یک سقف و کف دیگر ایجاد شود در روند، همچنین سقف قبلی ایجاد شده، شکسته شود، شما باید حد ضرر خود را به آخرین کفی که پس از شکسته شدن سقف قبلی ایجاد شده، انتقال دهید. هرگاه روند سقف‌های قبلی ایجاد شده را شکست و بیشتر از قبل صعود کرد،‌ شما حد ضرر خود را به آخرین کف قبل از شکست سقف منتقل کنید.
نکته:
قبل از تغییر حد ضرر خود،‌ باید توجه داشته باشید که مابین هر ایجاد کف یا شکست قیمت، باید حداقل سه یا چهار کندل وجود داشته باشد. اگر یک کاهش یا افزایش قیمت یکدفعه‌ای با یک یا دو مندل در نمودار اتفاق افتاده، پس نباید در این موقعیت‌ها حد ضرر را جابه‌جا کرد. پس حد ضرر را به ‌صورت اتوماتیک قرار ندهید، تا در این موقعیت‌ها خودتان بتوانید شرایط را مدیریت کنید.

سخن نهایی

به کمک روش فوق می‌توان حد ضرر را در بهترین و صحیح‌ترین شرایط برای معاملات خود در بازار کریپتوکارنسی قرار داد. این در حالی است که نحوه قرار دادن حد ضرر در بازارهای دیگر کمی متفاوت است. چراکه عمق بازار و شرایط نوسان در بازار ارزهای دیجیتال با دیگر بازارهای مالی مانند فارکس تفاوت دارد. به همین دلیل اکثر سرمایه گذاران بزرگ توصیه می‌کنند که اگر به ترید و نوسان‌گیری علاقه دارید، این کار را در بازار فارکس یا دیگر بازارها انجام دهید. اما در بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری‌های بلندمدت مناسب‌تر از نوسان‌گیری است. اما در هر صورت هر سؤالی در رابطه با نوع معامله در بازار ارزهای دیجیتال یا دیگر بازارهای مالی داشتید، حتماً سؤال خود را با ما مطرح کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ بدهیم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *