انواع کیف پول‌ ارز دیجیتال را بشناسید

زمان مطالعه: 5 دقیقه
انواع کیف پول ارز دیجیتال

شما برای نگهداری پول خود از چه روشی استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید؟ پاسخ بسیار ساده است. همه ما برای نگهداری پول خود معمولا از روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی مانند حساب بانکی و یا کیف پول استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم. برای نگهداری ارزهای دیجیتال نیز از همین روش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم. پس لازم است هر کاربر ارز دیجیتال یک والت (کیف پول) داشته باشد. استفاده از کیف پول ارز دیجیتال نیز دارای اصولی مشابه با کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معمولی است. والت که برای نگهداری انواع ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما محاظت کرده و با نگهداری از رمز شما امکان معامله انواع ارز دیجیتال را برای شما فراهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازد. کیف پول ارز دیجیتال انواع مختلفی دارد در این مقاله از سایت دلفین وست پس از آشنایی با انواع والت بهترین کیف پول ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد. برای هر نوع ارز دیجیتال خاصی از نوعی کیف پول استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

در حال حاضر در سراسر دنیا انواع مختلف کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های ارز دیجیتال وجود دارند از جمله این کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌توان به مواردی نظیر موارد زیر اشاره کرد.

 1. کیف پول دیجیتال اندروید
  یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال، کیف پول دیجیتال اندروید است که بر روی گوشی نصب شده و با استفاده از آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان معاملات خود را انجام داد. با استفاده از این کیف پول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید روزانه کیف پول خود را چک کرده و معاملات خود را انجام دهید. این کیف پول برای افرادی که رزوانه چندین بار با کیف پول خود کار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند مناسب است. از نقاط ضعف این نوع کیف پول می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به امنیت کم آن اشاره کرد که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند از طرف هکرها هک شود و منجر به سرقت رفتن ارزهای دیجتال شود.
  بیشتر بخوانید:  استخراج بیت کوین با گوشی | هر آنچه باید بدانید!
 2. کیف پول دسکتاپ
  یکی دیگر از انواع کیف پول ارز دیجیتال کیف پولی نسخه دسکتاپ است که مانند نسخه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های موبایلی است با این تفاوت که بر روی کامپیوتر و لپ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تاپ قابل نصب است. استفاده از این نوع کیف پول راحت است اما ممکن است در معرض هک قرار بگیرد و دسترسی به این نوع کیف پول برای هکرها راحت است. قابل ذکر است که استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی و لپ تاپ نیز امکان پذیر است.
 3. کیف پول تحت وب
  یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال کیف پول تحت وب است که امنیت چندان زیادی ندارد. این نوع کیف پول همواره در معرض هک قرار دارد. استفاده از کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تحت وب بسیار آسان است. به شما توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم اگر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید از این نوع کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها استفاده کنید، پول زیادی در آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها ذخیره نکنید زیرا در معرض فیشینگ قرار دارند.
 4. کیف پول کاغذی
  نوع دیگری از کیف پول کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کاغذی هستند. این نوع کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کم ارزش بوده و البته نسبت به کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که پیش از این معرفی کردیم امن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر هستند. در این کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها کلیدهای مربوط به شما در هیچ سرورس ذخیره نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند در نتیجه لازم است این کلیدها را بر روی کاغذی پرینت بگیرد و هنگامی که می-خواهید به کیف پول خود دسترسی داشته باشید این کلیدها را در یک نرم افزار تحت وب وارد کنید. مزیت کیف پول کاغذی این است که امکان هک آن وجود ندارد اما در صورتی که به برگه آن دسترسی نداشته باشید نمی-توانید از آن استفاده کنید.
 5. کیف پول های سخت افزاری
  بهترین کیف پول ارز دیجیتال از نظر امنیتی کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری ارز دیجیتالی است که نوعی دستگاه فیزیکی برای ذخیره سازی کلیدهای خصوصی و عمومی است. کار با کیف پول سخت افزاری است و تنها در صورتی که بخواهید انتقال وجه انجام دهید لازم است به اینترنت وصل شوید. با استفاده از این دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها لازم است به صورتی دستی کلیدها را وارد کنید و در نتیجه باعث می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود هکرها نتوانند به این نوع کیف پول دسترسی داشته باشند. علی رغم این که بیشتر افراد کیف پول سخت افزاری را بهترین کیف پول ارز دیجیتال از نظر امنیتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانند اما متاسفانه قیمت آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها بالا است و خرید آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای بیشتر افراد امکان پذیر نیست.

کیف-پول-سخت-نرم افزاری

خرید کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول های آنلاین تحت وب و نرم افزاری را می توانید در دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار دهید. اما آن چه برای بیشتر افراد جای سوال دارد نحوه خرید کیف پول سخت افزاری است. این نوع کیف پول به دلیل آفلاین بودن و امنیت بسیار بالایی که دارد مورد توجه بسیاری از ماینرها و سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال قرار گرفته است. آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌چه اهمیت دارد خرید کیف پول ارز دیجیتال سخت افزاری و راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آن است. برای خرید کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های معتبری استفاده کرده و اقدام به خرید کنید. یکی از معتبرترین سایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که برای خرید کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرد سایت Ledger که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید در آن انواع کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری مانند Ledger Nano X، Ledger Nano S و Ledger Blue را خریداری کنید.
همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی مانند Trezor و KeepKey را نیز از سایت آمازون تهیه نمایید. نکته حائز اهمیت هنگام خرید کیف پول ارز دیجیتال این است که حتما دستگاه معتبر خریداری کنید. شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی وجود دارد که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند کیف پول مورد نظر شما را از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خارجی خریداری کرده و به شما تحویل دهند. پس اگر در این زمینه مهارت کمی دارید می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از شرکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مطمئن برای این کار استفاده نمایید.

انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

یکی از اشتباهاتی که در مورد کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها وجود دارد این است که بیشتر افراد فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند اگر یک کیف پول در دستگاه خاصی مانند گوشی داشتند فقط می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند در گوشی از آن استفاده کنند. در واقع این افراد خود را به یک کیف پول محدود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند این در حالی است که حقیقت چیز دیگری است. شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با داشتن کدی که در هنگام درست کردن کیف پول در اختیار شما قرار داده شده است موجودی خود را به کیف پول دیگری منتقل کنید. اگر دقت کنید هنگامی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید کیف پولی بسازید به شما کدی داده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که بین ۱۲ الی ۲۴ کلمه است. لازم است از این کد محافظت کرده و آن را در جای امنی نگهداری کنید. در مرحله بعدی لازم است این کد را به کیف پول جدید ایمپورت کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. فراموش نکنید کیف پول جدید باید استانداردهای لازم را داشته باشد تا بتوانید برای ایمپورت کردن کد از آن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  تبدیل بیت کوین به پول نقد

انتقال ارز دیجیتال از یک کیف پول به کیف پول دیگر

۱۰ کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معتبر در دنیا

افراد با توجه به شرایطی که دارند و میزان فعالیتشان در ارز دیجیتال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند انواع کیف پول ارز دیجیتال را انتخاب کرده و از آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برای انجام کارهای خود استفاده کنند. برخی کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری و نرم افزاری از اعتبار بیشتر برخوردار هستند که در این جا به نام آن اکتفا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم.

 1. کیف پول Trezor
 2. کیف پول Ledger
 3. کیف پول KeepKey
 4. کیف پول Electrum
 5. کیف پول Exodus
 6. کیف پول Mycelium
 7. کیف پول Green Adrdress
 8. کیف پول Blockchain
 9. کیف پول کاغذی بیت کوین
 10. کیف پول Trust

سخن آخر

انواع کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری ارزهای دیجیتال و معامله آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها وجود دارد که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها استفاده کنید. هر کدام از این کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مزایا و معایب خود را دارد. کیف پول ارز دیجیتال اندروید به دلیل امکان نصب بر روی گوشی بیشترین استفاده را دارد و کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری به دلیل آفلاین بودن بیشترین امنیت را دارند. کاربران با توجه به شرایط مالی خود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند از انواع مختلف کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری و نرم افزاری استفاده کنند. لازم است برای خرید کیف پول‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سخت افزاری از شرکت های معتبر و برندهای معتبر استفاده شود امیدواریم با این مقاله توانسته باشیم کمکی به شما در حوزه سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال کرده باشیم.

برای یادگیری “کیف پول ارز دیجیتال و حفظ امنیت آن” مسیر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

​​

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.