برای جلوگیری از ضرر و زیان در بازارهای مالی چه کنیم؟

جلوگیری از ضرر در بازارهای مالی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]آیا تا به حال در بازارهای مالی متضرر شده‌اید؟ آیا تا کنون در معاملات خود دچار شکست شده‌اید؟ ضرر و زیان و شکست در انجام معاملات یکی از رایج‌ترین مواردی است که بسیاری از معامله‌گران در طول زندگی خود بارها با آن مواجه می‌شوند. هیچ کدام از ما دوست نداریم در انجام معاملات خود با مشکل مواجه شویم و سرمایه خود را از دست بدهیم. به این منظور بهتر است یک سری نکات را رعایت کنیم که با وجود سادگی می‌توانند مانع از شکست خوردن و خروج ما از بازارهای مالی شوند. در این مقاله ما نکته‌ای امتحان شده را به شما می‌آموزیم که می‌تواند برای سود دهی بیشتر شما و جلوگیری از ضرر و زیان در بازارهای مالی مفید باشد.

برای جلوگیری از ضرر و زیان در بازارهای مالی چه کنیم؟

شاید تا به حال برای شما هم پیش آمده باشد که پولی را در یک بازار مالی سرمایه گذاری کرده باشید و در ابتدای امر تا چند هفته سود خوبی به دست آورده باشید؛ اما به یک باره ضرر و زیان زیادی متوجه شما شده باشد و سرمایه خود را از دست داده باشید. اگر این اتفاق مرتبا برای شما می‌افتد و هر بار اصل پول و سود خود را با ناامیدی از دست می‌دهید و از وضع موجود خسته شده‌اید، دو راه پیش روی شما قرار خواهد داشت. شما می‌توانید از بازارهای مالی کاملا خارج شوید و از زیان دیدن جلوگیری کنید یا می‌توانید در این بازارها بمانید و راه حلی برای حفظ پول خود و سوددهی پیدا کنید. اگر قصد دارید گزینه دوم را انتخاب کنید، ما نکته‌ای را به شما می‌آموزیم که حاصل تجربه بسیاری از معامله‌گران و کاربلدان بازارهای سرمایه است.

تجربه نشان داده است که اکثر معاملاتی که شما را متضرر خواهند کرد، معاملاتی هستند که شما از بابت سود دهی آن‌ها به صورت صد درصدی اطمینان دارید. همین اطمینان صد در صد موجب می‌شود که شما حد ضرر معامله را رعایت نکنید و در زمان ورود به ضرر هیچ راه حلی برای مقابله با آن نداشته باشید. در این معامله اول شما به دلیل اطمینان صد در صدی از موفقیت خود در زمان ورود به حد ضرر به جای بستن معامله حد ضرر را پایین‌تر می‌آورید و شکست می‌خورید. حال برای جبران ضرر معامله اول و برگرداندن آن درصد از سرمایه از دست رفته، شما حجم بیشتری را به معامله وارد خواهید کرد و باز هم به دلیل اطمینان از سود دهی ممکن است سود و سرمایه قبلی خود را از دست بدهید و متضرر شوید. ممکن است شما این کار را تا حدی ادامه دهید که همه آن چه که دارید را از دست بدهید.
اگر نمیدانید حد ضرر چیست؟ پیشنهاد میکنیم حتما مقاله مرتبط آن را مطالعه نمایید. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقی همیشه در نظر داشته باشید که هیچ موفقیتی در معاملات صد در صدی نیست و حتی در بهترین فرصت‌های معاملاتی فارکس هم ممکن است بیست یا سی درصد از معامله‌گران نظری مخالف شما داشته باشند و حد ضرر شما را فعال کنند. این نکته شاید بسیار ساده باشد؛ اما می‌تواند معاملات شما را نجات دهد و از ضرر دیدن شما جلوگیری کند. پس به شما توصیه می‌کنیم که برای بهبود معاملات خود، آن را همیشه به یاد داشته باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *