کاردانو چیست؟ | ارزدیجیتال کاردانو یا ADA

کاردانو چیست

توکن ADA و کاردانو چیست؟ هدف از ساخت چه بوده و نحوه عملکرد آن به چه صورت است؟

چگونه می‌توانیم این توکن‌ها را خریداری کرده و از آن‌ها نگه‌داری کنیم؟

در صورتی که پرسش‌های بالا را در ذهن دارید و به دنبال پاسخ جامعی برای آن‌ها هستید، باید بدانید که در صفحه درستی قرار گرفته‌اید. در مقاله‌ای که پیش روی‌تان است، یکی از مهم‌ترین ارزهای دنیای دیجیتال (Cardano) را معرفی کرده‌ایم، مختصری از تاریخچه پدید آمدن این ارز، بلاک‌چین Cardano، ویژگی‌ها، معیارها و به‌طورکلی هر آن چه که در مورد دانستن آن به کارتان خواهد آمد را شرح داد‌ه‌ایم.

باید بدانید که توکن های ADA در این روزها جایگاه ویژه‌ای در دنیای رمز ارزها دارند. به همین دلیل است که افراد بسیار زیادی از جمله خود شما ترغیب شده‌اند در رابطه با این رمز ارز بیش‌تر بدانند. اکنون که با چشم‌اندازی از موضوعات مطرح شده در این مقاله آشنا شده‌اید، بهتر است شرح داستان این رمز ارز را آغاز کنیم.

نگاهی کوتاه به تاریخچه Cardano

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار Cardano، در گذشته نیز یکی از بنیان‌گذاران اتریوم بود. به هر حال، به دلیل تغییر اهداف خود، تصمیم گرفت به همراه جرمی، اتریوم را رها کرده و ساخت بلاک‌چین کاردانو را آغاز کنند. تیم Cardano از همان سال 2015، به کمک اساتید و متخصصان حوزه رمزنگاری و بلاک‌چین، به منظور بررسی رقبا متمرکز شدند. لازم به ذکر است که پیش از اجرا، باید به همه چیز طبق علم واقعی نگاه شود.

دوره بایرون به‌طور رسمی در سال 2017 راه‌اندازی شد، از همان زمان بلاک‌چین Cardano نیز شروع به کار کرد و جهت گسترش نفوذ در نمادهای عمومی ADA ICO، جمع‌­آوری سرمایه‌گذاری توسط کاردانو، آغاز شد. در نهایت داشتن 62 میلیون از سرمایه‌گذاران در سراسر جهان، Cardano به موفقیت بسیار بزرگی در تمام دنیا رسید.

پروتکل Ouroboros، در سال 2018 (در دوران شیلی) توسط کاردانو منتشر شد. سیستم این پروتکل به گونه‌ای است که کاربران، اجازه واگذاری توکن‌های ADA و شرکت در رأی‌گیری حکومتی را دارند که یک به روزرسانی بسیار مهم به حساب می‌آمد، به این دلیل که جامعه قسمتی از مکانیسم اجماع است که تقویت تمرکززدایی شبکه را برعهده دارد. همچنین بد نیست بدانید که دارندگان ADA در رابطه با Project Catalyst IdeaScale نیز حق رأی دارند. در سپتامبر 2021، ارتقای آلونزو که مدت‌ها انتظار آن را می‌کشید، با موفقیت به پایان رسید.

کارادانو چیست؟

کاردانو را می‌توان یکی از شبکه‌هایی در نظر گرفت که فعالیت آن بر مبنای بلاک چین است و برای ارز آن نماد ADA را انتخاب کرده‌اند که در صرافی‌ها آن را مورد معامله قرار می‌دهند. باید متذکر شد که بلاک چین کاردانو برای توسعه‌دهندگان این ارز دو قابلیت اساسی را در نظر گرفته است که این دو قابلیت را می‌توان قرارداد هوشمند و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز دانست.

همچنین باید متذکر شد که خرید کاردانو و فروش آن بیشتر از گذشته دیده می‌شود؛ چرا که می‌توان آن را از نظر کارکرد و قابلیت‌هایی که دارد، با شبکه‌های دیگری چون اتریوم، ایاس و دیگر پلتفرم‌های این‌چنینی که بسیار قدرتمند هستند، مقایسه می‌شود. همچنین نکته دیگری که در رابطه با کاردانو وجود دارد، این است که آن را با نام دیگری چون اتریوم ژاپنی نیز می‌شناسند. حال شاید برایتان سوال پیش آید که دلیل انتخاب چنین نامی چیست که باید متذکر شد دلیل این موضوع شباهت کاردانو با اتریوم و همچنین توسعه آن‌ها توسط سرمایه‌گذاران ژاپنی است.

توسعه‌دهندگان، بلاکچین کاردانو را به‌عنوان نسل سوم بلاک چین تعیین کرده‌اند و اعتقاد دارند که با استفاده از این پلتفرم می‌توان از ویژگی‌ دیگر ارزهای دیجیتال چون لایت کوین، بیت کوین و اتریوم به صورت یکجا و به‌عنوان یک ارز دیجیتال بهره برد.

البته شبکه مربوط به کاردانو، ویژگی‌های قابل توجه دیگری نیز دارد. به‌عنوان مثال می‌توان به این موضوع اشاره داشت که اطمینان و امنیت بلاک چین کاردانو در مقایسه با بیت کوین بیشتر است. معاملات آن در مقایسه با معاملات لایت کوین ارزان‌تر و سریعتر انجام می‌شوند و همچنین قراردادهای هوشمند در مقایسه با اتریوم زودتر به اجرا در می‌آیند.

بلاک چین کاردانو چیست؟

در یک تعریف کوتاه و ساده می‌توان گفت: Cardano یک بلاک‌چین نسل 3 است که با استفاده از مکانیزم اثبات سهام (POS) کار می‌کند. Cardano با این هدف وارد بازار شد که دنیای غیرمتمرکز بلاک‌چین را بسازد. به بیان دیگر می‌توان گفت که به منظور رفع مشکلات در انواع دیگر بلاک‌چین­، پدید آمده است. لازم به ذکر است که توسعه‌دهندگان جهت ساخت DAppهایی که بر روی بلاک‌چین اجرا می‌شوند، دسترسی کامل دارند.

ریشه نام کاردانو چیست؟

ADA نمادی است که از نام یک ریاضی­دان انگلیسی به نام آدا لاولیس گرفته شده است. نام کوچک‌ترین واحد آن نیز همان نام خانوادگی آدا لاولیس است.

استخراج کاردانو

شبکه کاردانو چیست؟

با توجه به تعریف قبلی، شبکه کاردانو را می‌­توان بلاک‌چین مبتنی بر POS یا الگوریتم اثبات سهام دانست. همچنین باید بدانید که کاردانو را به عنوان شبکه‌ای متن باز می‌شناسند. رمز ارزی که در شبکه اصلی کاردانو است، ADA نام دارد.

دانستید که نسل سوم بلاک‌چین، کاردانو نام دارد. بد نیست بدانید که بیت‌کوین‌ها نسل اول و اتریوم­‌ها نیز به عنوان نسل دوم شناخته می‌شوند.

و اما شبکه انتقال کاردانو:

اگر قصد سرمایه‌گذاری بر روی ADA را داشته باشید، لازم است شبکه های انتقال کاردانو را بشناسید. علاوه‌بر کاردانو که به عنوان بلاک‌چین اختصاصی ADA شناخته می‌شود، بخشی از عرضه این ارز نیز بر روی بلاک‌های بایننس اسمارت چین انجام می‌شود. به عنوان مثال، در صورتی که از کاردانو استفاده کنید، باید یک ADA به عنوان فی بدون توجه به میزان انتقال در شبکه پرداخت کنید.

کاربردهای شبکه کاردانو چیست؟ معرفی Ouroboros

Ouroboros برای ارزهای دیجیتال، یک مکانیسم اجماع بدون مجوز مبتنی بر اثبات سهم (POS) است که بر روی بلاک‌چین کاردانو پیاده‌سازی شده و عرضه آن توسط ارز دیجیتال ADA انجام می­‌شود. اعتبارسنج‌ها به جای استفاده از شبکه‌ای از ماینرها همانند PoW BTC، با شرکت در اعتبارسنجی در استیک کردن ADA و همچنین تأیید تراکنش‌ها در مکانیسم PoS شرکت می‌کنند.

تمام ولیدیتورهای مشارکت‌کننده، ADA را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. به افرادی که به منظور تأمین نقدینگی در استخرها، کوین ADA خود را استیک می‌کنند نیز پاداش تعلق می‌گیرد. همچنین دارندگان ADA می­‌توانند برای شرکت در رأگیری‌های آینده از جمله Project Catalyst اقدام کنند.

استخراج کاردانو به چه صورت است؟

تا به اینجا اطلاعاتی را به‌عنوان پاسخ به سوال کاردانو چیست در اختیارتان قرار دادیم و ماهیت آن را گفتیم؛ اما موضوع و سوالی که امکان دارد برای بسیاری از سرمایه گذاران و افراد پیش آید، این است که چگونه می‌توان کاردانو را استخراج کرد؟ در رابطه با کاردانو نکته قابل‌توجهی وجود دارد و آن این است که این کوین را نمی‌توان از طریق استخراج به دست آورد، چرا که تابع الگوریتم اجماع گواه اثبات نیست. در عوض شما می‌توانید کاردانو را استیک کنید؛ اما حال خود استیک چه معنایی دارد؟

برای مثال شرایطی را تصور کنید شما باید کیف پول کاردانو خود را به صورت آنلاین در نظر بگیرید و سپس درصدی از آن را به‌عنوان پاداش برای خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این شیوه از خرید و فروش کاردانو، در سیستم گواه اثبات سهام مورد استفاده قرار می‌گیرد. دقت داشته باشید که کاردانو یک ارز دیجیتال با پشتیبانی فوق العاده است؛ از همین جهت قیمت آن می‌تواند رشد و پیشرفت بسیاری کند.

شبکه انتقال کاردانو

نحوه عملکرد بلاک‌چین کاردانو

اکنون که می‌دانید کاردانو چیست، لازم است با نحوه عملکرد آن آشنا شوید. اولین مقاله منتشر شده در زمینه بلاک‌چین، وایپ پیپر بود. این مقاله در زمینه رمزنگاری و بلاک‌چین در بسیاری از دانشگاه‌های رتبه برتر توسط جمعیت زیادی از کارشناسان دانشگاهی و محققان مورد بررسی قرار گرفت. این برنامه دقیق از قبل، جلوگیری از مشکلات آینده را تضمین کرده است. با توجه به تمامی این مسائل و با توجه به ویژگی­‌های نوآورانه Cardano، متمایز بودن آن کاملا آشکار است.

یک راه‌حل مقیا‌س‌پذیر برای کاردانو، Hydra نام دارد. به این معنی است که TPS (تراکنش در ثانیه) می‌­تواند تا سقف 1 میلیون باشد. همین راه‌حل سبب شده است که Cardano با کمک فناوری UTxO به یک سیستم جهانی پایدار تبدیل شود.

Cardano Quantum Resistance از تابع هش رمزنگاری Sha-256 استفاده کرده و لازم به ذکر است که Cardano ضد کوانتومی است. نتیجه آن است که ورودی با هر طولی، خروجی با طول ثابت دهد. دقت داشته باشید که دریافت ورودی از هش خروجی ممکن نیست. این مورد در امنیت شبکه اهمیت بسیار زیادی دارد.

به‌طور ویژه به منظور داشتن راه‌حلی بهینه برای مسائلی که به سرعت و مقیاس در بلاک‌چین‌ها مربوط می‌شود، می‌توان بلاک‌چین کاردانو را به دو لایه اصلی تقسیم کرد: لایه تسویه و لایه محاسباتی.

لايه های کاردانو چیست؟

 • لایه تسویه

عملکرد این لایه را می‌توان همانند یک دفتر کل دانست. این لایه تمام هیستوری تراکنش‌های تأیید شده به وسیله پروتکل Cardano PoS را شامل می‌شود.

 • لايه محاسباتی

لایه‌ای برای برنامه‌های کاربردی است. لایه محاسباتی با اجرای قرارداد هوشمند بر روی کاردانو اجرا می‌شود.

شبکه اصلی کاردانو

معیارهای کلیدی توکن ADA چیست؟

 • نماد: ADA
 • بلاک‌چین: کاردانو
 • نوع رمز: کوین
 • الگوریتم: Ouroboros
 • اجماع: اثبات سهام (POS)
 • زمان ساخت بلوک: 20 ثانیه
 • حداکثر ساپلای: 45,000,000,000 ADA
 • کوچک‌ترین واحد: 1 لاولیس = 6-^10 ADA
 • عرضه در گردش: 33,750,000,000 ADA (حدود 75 درصد)

تخصیص رمز ADA

در بخش قبلی خواندید که ADA دارای حداکثر عرضه 45,000,000,000 ADA است. توزیع این توکن در موارد زیر است:

 • 6% :ICO
 • تیم: 11.5%
 • پاداش استیک: 30.9٪
 • پذیرش: BTC
 • قیمت در ICO به ازای دلار: 1 ADA = 0.0024

در سال 2017، Cardano حدود 6 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. این یک ICO خارق‌العاده بود. در کل می‌توان گفت Cardano جامعه بزرگی دارد که تمامی آن‌ها به آینده‌ای درخشان معتقدند.

موارد استفاده از توکن ADA چیست؟

هر زمان که یک دوره بسته می‌شود، یک بلوک کامل شده و در نهایت نمایندگان ADA مقداری توکن از آن استخرهای ADA به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. همچنین دارندگان این توکن، قادرند استخرهای خود را راه‌اندازی و افراد دیگر را دعوت کنند که توکن‌های خود را به منظور اشتراک‌گذاری پاداش‌ها، به اشتراک بگذارند.

Tx Fee = a * size(Tx) + b

 • پارامتر a، پارامتر تراکنشی است که مقدار آن برابر است با: 0.0000393946 ADA/byte. هر چه تراکنش بزرگ‌تر باشد، به همان میزان کارمزد نیز افزایش می‌یابد.
 • پارامتر b، پارامتر پیشگیری توزیع شده انکار سرویس DDoS است. مقدار آن در این رابطه برابر است با: 0.155381 ADA
 • TX نیز اندازه تراکنش برحسب بایت است.

شما می‌توانید با خرید توکن‌هایی که عمدتا در CTX هستند، ADA دریافت کنید. به عنوان مثال می‌توان به Binance، FTX، Huobi، Coinbase و غیره اشاره کرد.

چگونه توکن‌های ADA را ذخیره کنیم؟

کیف پول Daedalus یک کیف پول منبع باز است که می‌توان برای ADA از آن استفاده کرد. این کیف پول برای تأیید هر تراکنش یک نسخه کامل از بلاک‌چین کاردانو را دانلود می‌کند. دارندگان ADA با استفاده از این کیف پول می‌توانند توکن‌های خود را در استخرهای ADA استیک کنند. لازم به ذکر است که Daedalus دارای ویژگی‌های امنیتی و پشتیبانی بسیار قوی است.

کیف پول Yoroi نیز برای کاردانو یک کیف پول بسیار کوچک و سبک بوده و باید بدانید که این کیف پول، بدون کپی از هیستوری بلاک‌چین کاردانوست. استفاده از این کیف پول بسیار آسان و راحت است. می‌­توان از طریق افزونه‌های مرورگر، دسکتاپ و دستگاه تلفن همراه به آن دسترسی داشت. برای کاربرانی که قصد استفاده روزانه دارند، Yoroi گزینه‌ بسیار مناسبی است.

دیگر کیف پول‌هایی که می­‌توان برای ذخیره توکن ADA استفاده کرد، عبارت‌اند از: Ledger، Exodust و …

نقشه راه کاردانو چیست؟

بنیان‌گذاران به منظور توسعه پلتفرم کاردانو، یک نقشه راه دقیق و مبتنی بر آکادمیک را طراحی کرده‌اند. این نقشه شامل پنج مرحله اصلی است. هر فاز era عملکردهای خاصی را شامل می‌شود. درست است که پنج مرحله جداگانه طراحی شده است. در ادامه نگاهی گذرا به این پنج دوره خواهیم داشت:

 • Byro

سه سال زمان برد تا این دوره به سرانجام برسد. کیف پول‌های Daedalus و Yoroi در بلاک‌‌چین کاردانو ادغام شده و به مشتریان ذخیره توکن­‌های ADA را پیشنهاد کردند. لازم به ذکر است که ADA در بیش­تر صرافی‌های اصلی لیست شده است.

توکن ADA

 • Shelly

مرحله مهمی از بلاک‌چین کاردانو، تمرکززدایی است. تیم کاردانو در این مرحله، برای دریافت پاداش توکن ADA از سهامداری استخرها درگیر توسعه گره‌­ها هستند.

 • Goguen

یک اسمارت کانترکت است که این فرصت را در اختیار استارت‌آپ‌ها و توسعه‌دهندگان در سراسر جهان قرار داده است تا بدون توجه به زبان‌های برنامه‌نویسی بر روی بلاک‌چین کاردانو، بتوانند ایده­‌های خود را مقیاس‌بندی کنند. همچنین توسعه‌دهندگان در این دوره می‌توانند توکن‌های بومی multi-asset ledgers و حتی استیبل کوین صادر کنند.

 • Basho

مقیاس‌پذیری پلتفرم کاردانو به سرعت در حال افزایش است. سرعت تراکنش با کمک فناوری Hydra تا یک میلیون TPS خواهد بود. multi-chain و ماتدینا نیز در بلاک‌چین کاردانو وارد عمل خواهند شد.

 • Voltaire

دارندگان توکن ADA در مورد تغییرات آینده کاردانو، حق تصمیم‌گیری دارند. On-chain government به معنای آن است که انتقال بلاک‌چین کاردانو به جامعه هولدرهای ADA به‌طورکامل انجام می‌شود.

کاردانو در مقابل اتریوم

اتریوم و کاردانو هر دو از سال 2015، فعالیت خود را آغاز کردند. در آن زمان اتریوم توانست با رشد سریع‌تری بر ماردانو غلبه کند. اتریوم شامل یک TPS ثابت در حدود 25 است، در حالی که به لطف فناوری Hydra، TPS کاردانو در وایت پیپر اثبات شده و می‌تواند به 1 میلیون دلار برسد. ناگفته نماند که هزینه‌های فی در Cardano نسبت به Ethereum بسیار ارزان‌­تر است.

از نظر صرفه‌جویی در انرژی، مکانیسم اجماع POS بر POW غلبه می‌کند. لازم است بدانید که POW نیازمند سیستم‌های محاسباتی بسیار فشرده در بلاک‌چین است. از طرف دیگر، Ouroboros به‌طور قابل توجهی هزینه انرژی شبکه اعتبارسنجی را در Cardano کاهش می‌دهد.

بررسی آینده ارز دیجیتال کاردانو

همانطور که مطالعه کردید تا به اینجا در رابطه با پاسخ سوال کاردانو چیست اطلاعاتی را بررسی کردیم؛ همچنین شرایط استخراج آن را نیز گفتیم. حال بهتر است در رابطه با آینده این ارز بدانیم؛ چرا که بسیاری از افراد برای سرمایه‌گذاری، به چنین اطلاعاتی نیاز دارند.

دقت داشته باشید که در سال 2017، کاردانو در طی دو ماه توانست از قیمت 0.02 دلار به 1.27 دلار برسد. این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که در مدت زمان به نسبت کوتاهی، این ارز چه پیشرفتی را تجربه کرده است. در سال های بعد نیز این ارز پیشرفت‌هایی را تجربه کرد. طبق پیش‌بینی‌هایی که انجام شده است، به نظر می‌رسد ADA بتواند به قیمت 10 دلار نیز برسد؛ البته امکان دارد ADA بالاتر از این ارزش‌ها را نیز تجربه کند. در حقیقت ارزشی به اندازه 25 دلار را! طبق نظر کارشناسان در سال های آینده نیز آمار خوبی برای این ارز در نظر گرفته شده؛ به طوری که اگر امروزه فردی به سرمایه‌گذاری این ارز بپردازد، می‌تواند در چند سال آینده سود خوبی را به دست آورد.

آینده ارز دیجیتال کاردانو

خرید و فروش کاردانو به چه صورت است؟

با توجه به ویژگی‌هایی که در رابطه با این ارز و در راستای پاسخ به سوال کار کاردینو چیست گفته شد، بسیاری از افراد را به خرید کاردانو و فروش آن مشتاق می‌کند؛ اما برای بسیاری از افراد به احتمال زیاد سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان خرید کاردانو را انجام داد؟ در جواب باید گفت امکان خرید کاردانو برای شما از طریق صرافی‌ها وجود دارد و شما می‌توانید از طریق صرافی‌های مطمئنی که مشغول به فعالیت هستند، خرید خود را انجام دهید.

دقت داشته باشید که انتخاب صرافی یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها برای خرید و فروش کاردانو به حساب می‌آید؛ چرا که شما می‌توانید از طریق صرافی‌ها با بالاترین سرعت به تبادل ارز مورد نظر خود بپردازید. البته باید متذکر شد که اگر شما صرافی مطمئنی را انتخاب نکنید؛ نمی‌توانید معامله مطمئنی را انجام دهید و امکان دارد با ضرر و زیان‌های بسیاری مواجه شوید، پس اولین موضوعی که در رابطه با خرید این ارز باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک صرافی مطمئن و قابل است. پس از آن شرایط خرید و فروش برای شما راحت تر خواهد شد.

دلیل سرمایه‌‌گذاری افراد بر روی کاردانو چیست؟

گردش برای اعتبارسنجی شبکه در استخرهای ADA از توکن‌های ADA را شامل می‌شود. این نرخ در مقایسه با سایر شبکه‌های بلاک‌چین بسیار چشم‌گیر است. درست است که کاردانو در فرایند توسعه قرار دارد، اما هم اکنون نیز اعتماد و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را در سطح جهانی از آن خود کرده است. با توجه به گام‌های متعددی که برای به کارگیری نرم‌افزارها در نظر دارد، می‌توان کاملا به آینده درخشان آن امیدوار بود.

کیف پول کاردانو

اگر شما تصمیم دارید خرید کاردانو را انجام دهید، باید پیش از اقدام به چنین خریدی، کیف پول مناسب برای این ارز را تهیه کنید. دقت داشته باشید که برای ارز مربوط به کاردانو تا به حال تنها یک کیف پول رسمی معرفی شده که شما می‌توانید از طریق سایت آن، Daedalus را دانلود و سپس استفاده کنید.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید این کیف پول را که بر روی انواع گوناگون دسکتاپ یعنی مدل‌های ویندوز، مک و لینوکس به اجرا در می‌آیند، استفاده کنید. البته کیف پول‌های دیگری نیز قابل استفاده هستند که می‌توانید آن‌ها را نیز تهیه و استفاده کنید. از جمله این کیف پول‌ها که می‌توانید برای ارز دیجیتال کاردانو از آن استفاده کنید، باید به مواردی چون لجر (Ledger)، ترزور مدل تی (Trezor Model T) و اتمیک (Atomic) اشاره کرد. هر کدام از این موارد برای نگهداری از کاردانو مناسب هستند و شما می‌توانید با خیال راحت از هرکدام آن‌ها استفاده کنید.

کیف پول کاردانو

ویژگی‌های منحصر بفرد ارز دیجیتال کاردانو

طبق آمار و بررسی‌هایی که در رابطه با Ada صورت گرفته است، می‌توان گفت این ارز در این روزها به یک ارز محبوب تبدیل شده است و بسیار مورد توجه قرار گرفته. دلیل این موضوع و محبوبیت را می‌توان ویژگی‌های ارز دیجیتال کاردانو در نظر گرفت؛ بنابراین در ادامه برای شما این دست از ویژگی‌ها را نام خواهیم برد تا شما نیز با این ارز به طور کامل آشنا شوید و بدانید که آیا برای سرمایه‌گذاری مناسب است یا خیر؟!

 • امنیت بالا

هسکل (Haskell) یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی به حساب می‌آید که امنیت بالایی برای آن در نظر گرفته شده و شبکه کاردانو را با استفاده از آن نوشته‌شده‌اند و به دنبال همین موضوع، این شبکه امنیت بالایی خواهد داشت؛ به طوری که کاربران می‌توانند با خیال راحت خرید خود را انجام دهند.

 •  پشتیبان حقوقی

به طور حتم یکی از موضوعاتی که می‌دانید، این است که ارزهای دیجیتال به طور معمول هویتی ناشناخته دارند؛ اما کاردانو از این دست ارزها نیست و ارتباط خوبی با دولت‌ها و مقامات نظامی به‌ویژه ژاپن دارد.

 • موجودی محدود

مورد دیگر از ویژگی‌های کاردانو که باید بدانید، این است که تیم کاردانو، موجودی محدودی را برای این ارز در نظر گرفته‌اند. به طوری که این عدد تنها 45 میلیارد گفته شده است.

خرید کاردانو

روند رشد قیمت کاردانو

یکی از موضوعاتی که افراد در زمان خرید کاردانو باید در رابطه با آن اطلاعات لازم را داشته باشند، قیمت کاردانو و روند رشد آن است. در این راستا و با توجه به چنین موضوعی، باید متذکر شد که در 2 اکتبر سال 2017 یا به روایت دیگر در 10 مهر 1396، کاردانو با قیمت 0.02 دلار خرید و فروش می‌شد و از همین زمان روند رشد خود را آغاز کرد؛ به طوری که در 4 ژانویه 2018 یا 14 دی 1396 با 6000 درصد روبرو شد؛ یعنی این ارز در این سال به قیمت 1.22 دلار رسید.

پس از رشد 6000 درصدی، کاردانو وارد دوره زمستان ارزهای دیجیتالی شد. منظور از دوره زمستانی، زمانی است که ارزش یک ارز به شدت دوره کاهش ارزش را تجربه می‌کند. البته دوره زمستان این ارز هم به اتمام رسید و دوباره در سال 2019 با رشد مواجه شد و روند صعودی خود را از سر گرفت. به طوری که اکنون در سال 2021 و در تاریخ 16 آپریل، قیمت این ارز 1.45 تعیین شده است. همان‌طور که می‌بینید، آینده در نظر گرفته‌شده برای این ارز مناسب به نظر می‌رسد و همین موضوع سبب شده که بسیاری از افراد تصمیم به خرید کاردانو بگیرند.

انتخاب یک صرافی برای معامله کاردانو

در پاسخ به سوال کاردانو چیست توضیحاتی را در اختیار شما قرار دادیم. سپس گفتیم که برای خرید این ارز به یک صرافی نیاز است که خریداران و فروشندگان بتوانند از طریق آن معامله مورد نظر را انجام دهند. امروزه صرافی‌های بسیاری در چنین زمینه‌ای مشغول به فعالیت هستند، به طوری که شما می‌توانید برای انجام معامله‌های مورد نظر خود از صرافی‌های گوناگون ایرانی و خارجی استفاده کنید؛ دقت داشته باشید که صرافی‌های ایرانی نیاز به احراز هویت دارند، در حالی که صرافی‌های خارجی به چنین موضوعی نیاز ندارند. از طرفی امروزه بسیاری از صرافی‌ها برای خود اپلیکیشنی را طراحی کرده‌اند که کاربران بتوانند از طریق آن‌ها به راحتی خرید و فروش ارزهای دیجیتال گوناگون از جمله کاردانو را انجام دهند.

تمام شرایط به گونه ای است که می‌توان گفت ارز کاردانو یک انتخاب مناسب برای سرمایه‌گذاری و انجام معامله است. از همین جهت توصیه می‌شود صرافی مورد نظر خود را انتخاب کنید و به سرمایه‌گذاری که مد نظرتان است بپردازید و بتوانید سود مناسبی برای خود به دست آورید.

آموزش ارز دیجیتال ماشین زمان

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *