ریگ ماینینگ (Mining Rig) چیست؟ | دستگاه استخراج ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 7 دقیقه
ریگ ماینینگ چیست

امروزه استخراج ارزهای دیجیتال بیش از هر زمان دیگری انجام می‌شود که شما می‌توانید با استفاده از راهکارهای مختلف این‌کار را انجام دهید. بر همین اساس امروزه شاهد آن هستیم که سخت‌افزارهای مختلفی برای ماینینگ ایجاد شده‌اند که هر کدام آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. نکته مهمی که باید به آن دقت کنید، میزان کارایی این روش است. اگر می‌خواهید بدانید که ریگ ماینینگ چیست و چه کارایی دارد، حتما این مطلب ویژه را تا انتها دنبال کنید.

ریگ ماینینگ چیست؟

درحال‌حاضر، استخراج ارزهای دیجیتال به یک روش درآمدزایی عالی تبدیل شده است که شما هم می‌توانید از این امکان ویژه به نفع خود استفاده کنید. با‌این‌حال نباید فراموش کرد که ماینینگ ارزهای دیجیتال با روش‌های مختلفی قابل انجام است که شما می‌توانید از این راهکارهای ویژه به نفع خود بهره ببرید. بسیاری از افراد این سؤال را می‌پرسند که ریگ ماینینگ چیست و چه فوایدی دارد.

ریگ ماینینگ به مجموعه‌ای از کارت‌های گرافیک یا پردازنده‌ها گفته می‌شود که برای استخراج در کنار هم قرار گرفته‌اند. در هر ریگ ماینینگ می‌توان تعداد زیادی از این قطعات را در کنار هم قرار داد و به بهترین عملکرد ممکن رسید.

آینده ریگ ماینینگ

ذکر این نکته ضروری است که انتخاب دستگاه‌ها برای ریگ از اهمیت بالایی برخوردار است. هم‌چنین آینده ریگ ماینینگ نیز بستگی زیادی به نوع دستگاه‌های به‌کار رفته دارد که حتما باید به این مورد نیز دقت کافی داشته باشید. نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید، این است که طول عمر ریگ ماینینگ نیز باید بالا باشد تا شما هزینه‌های کمتری برای تعمیرات پرداخت کنید. از آن‌جایی که شما می‌توانید از این طریق درآمد خوبی داشته باشید، باید حتما تجهیزات لازم را برای این کار فراهم کنید.

مواردی که برای راه‌اندازی یک ریگ استخراج نیاز دارید

درصورتی‌که شما می‌خواهید استخراج ارز دیجیتال را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، حتما باید از ابزارهای مختلفی برای این‌کار استفاده کنید که در نوع خود بسیار حائز اهمیت هستند. از همین رو راه‌اندازی ریگ ماینینگ نیز مراحل خاص خود را دارد که شما باید در این مورد، بررسی‌های لازم را انجام دهید. یکی از مهم‌ترین قطعاتی که باید برای ریگ ماینینگ تهیه کنید، کارت گرافیک است. طبق بررسی‌هایی که تابه‌حال صورت گرفته است، امروزه شاهد آن هستیم که انواع کارت گرافیک‌ها برای این مورد استفاده می‌شوند. کارت گرافیک یا GPU کار پردازش داده‌ها و محاسبات را با سرعت بسیار بالایی انجام می‌دهد.

برخی از ماینرها نیز ترجیح می‌دهند که از CPU یا همان پردازنده‌ها برای این‌کار استفاده کنند که شما هم می‌توانید از این امکان ویژه به نفع خود بهره ببرید. درصورتی‌که شما مایل به خرید ریگ ماینینگ استوک هستید، حتما باید تمامی این عوامل را به‌صورت کامل بررسی کنید تا بهترین تصمیم ممکن را در این زمینه بگیرید.

استخراج اتریوم با ریگ ماینینگ

معمولا افراد در خرید ریگ ماینینگ دست‌دوم تمامی این عوامل را در نظر می‌گیرند. این نکته را فراموش نکنید که شما برای ماینینگ به اینترنت پرسرعت و کابل‌های مختلف نیز نیاز دارید که باید آن‌ها را تهیه کنید. اکنون که می‌دانید وسایل لازم برای راه‌اندازی ریگ ماینینگ چیست، حتما برای خرید آن‌ها اقدام کنید.

استخراج اتریوم با ریگ ماینینگ

امروزه میزان محبوبیت ریگ‌های ماینینگ بسیار زیاد شده است و افراد زیادی به دنبال استفاده از آن هستند. به همین جهت شما می‌توانید این‌کار را با ابزارهای لازم انجام دهید. یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتالی که می‌توان برای استخراج آن تلاش کرد، اتریوم است. شاید برای شما جالب باشد که ریگ ماینینگ اتریوم برای سودآوری بسیار مناسب است. از همین رو درحال‌حاضر در استفاده از اتریوم Mining Rig شما این امکان را خواهید داشت که سود خوبی از این طریق به دست آورید.

بیشتر بخوانید:  ارز دیجیتال اتریوم چیست؟ | نحوه استخراج و خرید + آینده

اتریوم جزو مهم‌ترین ارزهایی است که قابلیت استخراج دارد. با توجه به این‌که سختی شبکه اتریوم در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است، کار ماینینگ آن نیز با دشواری‌های خاصی مواجه است. از همین رو حتما باید دستگاه‌های قوی در ریگ ماینینگ قرار داده شوند. حال که می‌دانید فواید ریگ ماینینگ چیست، بهتر است که از آن برای استخراج اتریوم استفاده کنید.

هش ریت ریگ ماینینگ

اهمیت هش ریت ریگ ماینینگ چیست؟

با توجه به این‌که استخراج ارزهای دیجیتال درحال‌حاضر به صورت جدی و پیوسته صورت می‌گیرد، بسیاری از افراد قصد دارند که به این حوزه ورود کنند. البته شما باید برای این‌کار با اصطلاحات تخصصی که در این بخش وجود دارد، به‌خوبی آشنایی پیدا کنید. هش ریت یا نرخ هش یکی از همین موارد مهم است که در آینده ریگ ماینینگ نیز تاثیر خواهد داشت. برای این‌که یک بلاک در شبکه ایجاد شود، باید محاسبات ریاضی سنگینی انجام شود تا عدد مورد نظر به درستی حدس زده شود. برای انجام این پردازش سنگین، کارت‌های گرافیک یا پردازنده‌ها در ریگ ماینینگ استوک دست به‌کار می‌شوند.

هر چقدر که میزان توان پردازش یک دستگاه بالاتر باشد، بدون شک سود بیشتری را به شما می‌رسد. قدرت پردازش هر ماینر را با عاملی مشخص می‌کنند که به آن هش ریت گفته می‌شود. چنانچه شما قصد تهیه ریگ ماینینگ دست‌دوم را دارید، حتما به هش ریت آن توجه کنید. هم‌چنین این موضوع را از یاد نبرید که طول عمر ریگ ماینینگ نیز در سلامت آن بسیار مهم است. در نهایت شما با در نظر گرفتن همه موارد می‌توانید بهترین انتخاب ممکن را برای خود به انجام برسانید. با توجه به اهمیت بالای هش ریت، حتما سعی کنید که این معیار را تا جایی که امکان دارد، بالا ببرید.

کنترل صدا و گرما در استخراج با ریگ ماینینگ

اگر تابه‌حال با سیستم خانگی خود کار کرده باشید، به خوبی می‌دانید که پردازش‌های سنگین باعث داغ‌شدن آن خواهد شد. حال فرض کنید که شما تعداد زیادی از کارت‌های گرافیک را در کنار هم قرار داده‌اید و از آن کار می‌کشید. در این حالت، بدون شک فن کارت گرافیک صدا تولید می‌کند که اگر تعداد آن‌ها زیاد باشد، حجم صدای تولیدی نیز بیشتر خواهد شد. هم‌چنین داغ‌کردن دستگاه‌ها سبب می‌شود که گرما ایجاد گردد که حتما باید برای عملکرد بهتر خنک‌سازی صورت گیرد. شاید با خود فکر کنید که بهترین راهکار برای کاهش صدا و گرمای ریگ ماینینگ چیست.

بیشتر بخوانید:  همه چیز درباره استخراج ارز دیجیتال با کامپیوتر خانگی

بررسی‌ها نشان می‌دهد برای کاهش گرما می‌توان از فن‌های مخصوص برای این‌کار استفاده کرد. در این حالت گرما از محیط خارج می‌شود و دستگاه‌ها نیز عملکرد بهتری خواهند داشت. این نکته را فراموش نکنید که برای کاهش صدا نیز می‌توان از ابزارهایی همچون سایلنت باکس استفاده کرد. این جعبه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که هیچ صدایی از آن‌ها خارج نمی‌شود. برخی از افراد نیز به دنبال روغن‌کاری کردن فن‌ها هستند تا از این طریق، میزان صدای تولیدی را کاهش دهند. انجام تمامی این موارد برای ریگ ماینینگ اتریوم نیز بسیار مهم و حائز اهمیت است.

Mining Rig اتریوم

استخراج ارزهای مختلف با ریگ ماینینگ

یکی از سوالات مهمی که درباره ریگ ماینینگ پرسیده می‌شود، این است که بهترین ارز برای استخراج در ر ریگ ماینینگ چیست؟ نکته مهمی که باید به آن دقت کنید، این است که ارزهای زیادی داخل این لیست قرار می‌گیرند که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. درحال‌حاضر وجود اتریوم Mining Rig نشان می‌دهد که این روش برای استخراج اتریوم بسیار مناسب خواهد بود. مورد دیگری که باید به آن دقت کنید، این است که بیت‌کوین در ریگ ماینینگ قابل استخراج نیست.

به همین جهت برای ماینینگ بیت‌کوین باید از دستگاه‌های ای‌سیک استفاده کرد. درحال‌حاضر شما می‌توانید میم‌کوین‌هایی همچون دوج‌کوین و شیبا اینو را با استفاده از این روش ماین کنید. آینده ریگ ماینینگ به دلیل وجود ارزهای مختلف، بسیار روشن است و شما هم امکان استفاده از این بستر را برای خود خواهید داشت. ارزهای دیگری همچون مونرو، لایت‌کوین، دش و زی‌کش از این روش قابل استخراج هستند. اگر شما ارزهای با سختی شبکه کمتر را انتخاب کنید، بدون‌شک طول عمر ریگ ماینینگ شما نیز بیشتر خواهد شد.

آیا استخراج اتریوم با ریگ ماینینگ استوک به صرفه است؟

با توجه به قیمت بالایی که ارز دیجیتال اتریوم در بازار دارد، بسیاری از افراد مشتاق استخراج آن و کسب درآمد از این طریق هستند. درصورتی که شما می‌خواهید میزان سوددهی این روش را بسنجید، حتما باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که هرکدام در نوع خود اهمیت دارند. شما در ابتدا باید هزینه‌های اولیه خود را به‌صورت دقیق مشخص کنید. به‌طور قطع اگر به دنبال خرید ریگ ماینینگ دست‌دوم هستید، قیمت آن برای شما ارزان‌تر تمام می‌شود. البته حتما باید از سالم‌ بودن دستگاه مطمئن باشید. همچنین باید هزینه‌های دیگر همچون تعمیر و نگه‌داری، هزینه برق و مکان را هم در نظر بگیرید.

ریگ ماینینگ دست دوم

چنانچه ریگ ماینینگ اتریوم دارای هش ریت قابل توجهی باشد، این‌کار برای شما مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. بااین‌حال اگر دستگاه‌های شما ضعیف باشند، میزان هزینه‌های شما در این بخش افزایش پیدا می‌کند که در نتیجه آن به مشکلات زیادی برخورد خواهید کرد. این نکته را فراموش نکنید که ریگ ماینینگ می‌تواند برای شما سودساز باشد به شرطی که تمامی عوامل مهم در این مورد را رعایت کنید.

بیشتر بخوانید:  چگونه سود زیادی را در بازار ارز دیجیتال کسب کنیم؟

ناگفته‌ها درباره استخراج با ریگ ماینینگ

امروزه استخراج ارز دیجیتال با ریگ ماینینگ به یک روش عالی تبدیل شده است که با استفاده از آن می‌توانید سود خوبی به دست بیاورید. بااین‌حال نباید این موضوع را فراموش کرد که این روش نیز معایب خاص خود را دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ریگ ماینینگ در برابر دستگاه‌های ای‌سیک توان پایین‌تری دارد. از همین رو در ارزهایی همچون اتریوم که سختی شبکه بالایی دارند، باید حتما از تعداد بالای کارت‌های گرافیک در کنار هم استفاده کرد.

همین موضوع سبب شده است که بسیاری از افراد به سراغ سایر گزینه‌ها در این بخش بروند که شرایط مناسب‌تری دارند. چنانچه شما بتوانید از این روش برای خود استفاده کنید، به‌طور قطع نتایج به دست آمده برای شما نیز بسیار مناسب‌تر خواهد بود.

طول عمر ریگ ماینینگ

سخن پایانی

استخراج ارزهای دیجیتال با ریگ ماینینگ یکی از روش‌های درآمدزایی مطرح است که شما می‌توانید به‌صورت ویژه از آن بهره ببرید. به همین جهت از شما درخواست می‌شود که از بهترین کارت‌های گرافیک برای راه‌اندازی این ریگ‌ها بهره ببرید. در این مطلب، متوجه شدید که ریگ ماینینگ چیست و چگونه می‌توان از آن بهره برد. از همین رو شما هم می‌توانید از این راهکار ویژه برای خود استفاده کنید و به سود برسید.

برای یادگیری “کسب درآمد از طریق استخراج ارزدیجیتال” مسیر زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

امتیاز شماpost

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.